Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Otočný Vertikál pro 40-80 Rostlin
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Otočný Vertikál pro 40-80 Rostlin Pokračujeme ! Příspěvek č. 1


Zdravím vás přátelé.

...EDIT.: první 3 strany jsou teoretické Zde už začínám sestavovat ! ! !

Jelikož už delší dobu pěstuju Hydro a navíc Vertikálně, rozhodl jsem se jít ještě dál a sestavit systém, který by nezabíral mnoho místa, byl jednoduchý na zkonstruování a především reálný z nad průměrným výnosem, pod co možná nejmenší Wattáží

Systém jako celek :
Systém jakožto takový se bude skládat ze 4 nezávisle na sobě se otáčejících válcích a ve středu bude usazená Cooltube.

Celý systém bude zavlažován tipem "EBB Flow" ve středu každého válce bude "RW" voda bude vháněna pomocí čerpadla na vrchol válce a od shora dolů bude válec zaplavovat v určitých intervalech, odsud se voda bude vracet spět do sběrné nádoby.

Po stranách válce budou otvory na hydro-košíky.

Pro větší přehled o rostlinách mám v plánu nejen roztáčet každý válec ale i celý systém kolem své osy a tím pádem nemusím řešit přístup ze všech stran.

Dále musím zabránit zamotání rostlin do sebe samých při otáčení...
To vyřeším sítí aby nedocházelo k nepříjemnostem..

Prozatím vyzkouším menší počet rostlin a pokud vše půjde jak má navýším počet na dvojnásobek..

No snad to alespoň zlehka pochopíte mou myšlenku, kterou již pomalu začínám realizovat..
Podrobněji to bude, až na fotkách kde to budu konstruovat.
Rozměr celého systému by měl být " 1500mm x 1500mm x 1000mm "

Tato čmáranice je jen pro pochopení jak by to mělo asi fungovat

Naposledy upravil 01-01-2013 v 15:30 PM

Old Post 16-01-2012 v 18:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 2

mě to přijde jako geniální mylšenka :-)

halvně pak když by se to udělalo ve větší verzy, válce třeba 2m+ 2x 600w výbojky, to by pak bylo něco (jen tak fantaziruju )

každopadně se těším na foto....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 16-01-2012 v 18:46 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

To: tuffgong1
Vše budu nakupovat zítra a sestavovat postupně nebude to sranda, ale většinou už vím co a jak udělam... tipuju že s tímto co jsem navrhl by šlo hravě udělat 1200g pod 400w v rozměru 150x150x100

Old Post 16-01-2012 v 18:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 4

čau , tohle přesně jsem viděl že už prodavaj, těd už nemůžu najít odkaz. doufám že se ti to povede a že nám to ukážeš :-)

Old Post 16-01-2012 v 18:53 PM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

To:IcanLearnUgRow
Mě to právě že napadlo když jsem dělal vertikál naposled. říkal sem si místa tu je ještě na pár kitek tak sem koumal jak je otáčet a když už jsem v tom byl, tak jsem to dal i do pater a trochu doladil.. Tak snad to pojede jak má...
Vše ukáže jen čas tak držte palce.

Old Post 16-01-2012 v 19:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

Zdravím, přesně tudle myšlenku nadhazoval známej u pivka. Jakou hybnou silou chceš otáčet jednotlivý válce?
Řešili sme pohon jednoho z "květníků" a správným vypletením řemenu mezi nima, můžeš pohánět všechny válce najednou

Old Post 16-01-2012 v 19:30 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

To:Zedy
Mám 4 elektro motorky které by to mohly v klidu utáhnout vše bude ještě regulované aby se to neotáčelo moc rychle.
Plánuju cca 1 otočení za minutu.

Old Post 17-01-2012 v 03:54 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganja-steve
Stálý Člen

Karma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 390  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Abaddon
To:Zedy
Mám 4 elektro motorky které by to mohly v klidu utáhnout vše bude ještě regulované aby se to neotáčelo moc rychle.
Plánuju cca 1 otočení za minutu.


a nebylo by prave lepsi,kdyby se to otacelo spis rychlejc? si myslim, ze by se to kytkam vic libilo. Jinak moc peknej napad)

400w California Indica
_____________________

Outdoor 2012
_____________

Old Post 17-01-2012 v 06:19 AM
ganja-steve je offline   Profil uživatele ganja-steve   Find more posts by ganja-steve   Foto galerie člena ganja-steve   Click here to Send ganja-steve a Private Message   Add ganja-steve to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Klamath
Stálý Člen

Karma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 533  

Příspěvek č. 9

No ja sem na to zvedavej. Napad dost dobrej. Pokud tam das 1200g tak to by bylo fakt husty. Nezapomen poradne vsechno poradne dokumentovat. sem zvedavej jak to vymyslis, protoze podle me konstrukcne to nebude zas tak jednoduchy.

Prosim o vyplneni krakte ankety. Dik

ohejbani to musite videt [/color] a ceskej preklad vertiklani pestovani - pouze teorie [url=http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=52308]
vase nazory na groshopy?

vcera sem zasadil, dneska sem mel prepinat abych zejtra mohl sklizet
v hline to neroste, pod CFL to nekvete......HYDRO/AERO

Old Post 17-01-2012 v 06:22 AM
Klamath je offline   Profil uživatele Klamath   Find more posts by Klamath   Foto galerie člena Klamath   Click here to Send Klamath a Private Message   Add Klamath to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Klamath! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

To:Ganja-steve
Uvidíme :-)

To:Klamath
Byl bych rád pokud by to fungovalo jak zamýšlím.
Uvidíme dnes nakoupim část věci a něco až příští týden a pomalu budu sestavovat, dokumentovat a hlavně testovat.

Old Post 17-01-2012 v 07:41 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr. Cannabis
Stálý Člen

Karma uživatele Dr. Cannabis - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 65533  

Příspěvek č. 11

[účet odstraněn]

Old Post 17-01-2012 v 10:35 AM
Dr. Cannabis je offline   Profil uživatele Dr. Cannabis   Find more posts by Dr. Cannabis   Foto galerie člena Dr. Cannabis   Click here to Send Dr. Cannabis a Private Message   Add Dr. Cannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Psycho
Stálý Člen

Karma uživatele Psycho - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 12

Koukám jako blázen výborný to nápad jen tak dál budu sledovat a se daří

Old Post 17-01-2012 v 15:27 PM
Psycho je offline   Profil uživatele Psycho   Find more posts by Psycho   Foto galerie člena Psycho   Click here to Send Psycho a Private Message   Add Psycho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

To vypadá dobře, jen tam nechápu to Ebb and Flow, kdyby to tak bylo vyteče ti roztok z toho hydrokoše. Jak chceš řešit rezervoar? Bude mít každej válec svůj, nebo všechny společnej? Jako medium bude RW kousky nacpany do toho válce kam se pak jen nastčí košíky s řezanem? Pokud jo tak myslím že je možnost prokapávání roztoku právě přes ty spoj válec-hydrokoš.

Old Post 17-01-2012 v 17:03 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

To:Machoman
Vytékat to nebude "snad" hydro košíky budou ještě vsazené v normálních květináčcích nebo trubkách které budou směřovány vzhůru... Medium bude RW a zavlažovat se to bude z externí nádoby, která bude napájet všechny 4válce a co proteče válcem směrem k zemi se bude odvádět čerpadlem spět do nádoby na vodu.

Samozřejmě jsem uvažoval že každému válci ve spodní části vsadím nádrž na vodu a jen budu vhánět nahoru a co proteče spět tak proteče... zavlažování teprve řeším ... Teď je priorita doladit mechanismus co možná nejjednoduššího roztáčení celého systému

Naposledy upravil 18-01-2012 v 16:04 PM

Old Post 17-01-2012 v 17:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Dnes jsem si pohrál se základovou deskou, která je kulatého tvaru 1600mm v průměru. Koupil jsem Odpadní rouru 4 x 1000mm a zháním a připravuju další věci až bude více součástek tak začnu fotit a dávat report... zatím zdar

Old Post 18-01-2012 v 16:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16



Zdravím přátelé, dnes jsem dořešil roztáčení systému vše bude na jeden ele. motor "obr.2" Silný a odolný grilovací motorek s možným zatížením do 120 kg ten bude uprostřed a k němu bude připevněná Cyklo Kazeta "ozubené kola" obr.1

Ke každému válci ve spod bude připevněná také Cyklo kazeta a vše bude propojeno řetězem nic jednodužšího jsem nevymyslel zatím...

Po delší rozvaze budu roztáčet jen 4 válce a základová deska bude na pevno na železném podstavci a vespod bude nádrž na vodu."pod zaklad. deskou"

Nádrž bude na kolečkách pro lepší manipulaci. "plast box hornbach na kolečkách" cca 50l možná více.

Každý den neco dodělávám přikupuju dokumentuju a zítra snad dokoupím i ty cyklo kazety a řetěz tak konečně neco přihodím také sem na grower.. Zatím se mějte

Old Post 19-01-2012 v 15:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8211750 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív