Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Dotaz ohledne zapojeni, prosim Viridise
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bryant
Stálý Člen

Karma uživatele Bryant - 21% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 127 

Nápad Dotaz ohledne zapojeni, prosim Viridise Příspěvek č. 1

Zdravim vsechny a Viridise zvlaste,

uz jsem to tady myslim predtim probiral, jenze to bylo jeste pred zahajenim me skrine.

ted uz je v zabehu a kytky uz prosi o prepnuti na kvet. Od jednoho z clenu Grower teamu mistra Walhally (jeste jednou velicere a velke diky) jsem pritransportoval sodik domu a cely nateseny jal se vysroubovati metalhalidku 250Wa do stejne patice zasroubovat i sodikovku 250W. A ejhle nechce startovat.

Tak to zkusim i zpet...metalhalidka jede v pohode...zpet sodik a nic.

Napadly me ( a nejen me ale par dalsich lidi) tyto moznosti:

1. Jelikoz jsem to zkousel za chodu, mam na mysli behem sviceni.... je mozne ze cely elektronicky komplet je jaksi zahraty a nebylo by to lepsi vyzkouset za studena? tedy pred samotnym zapnutim spinacich hodin?

2. Je taky docela mozne, ze tento elektronicky kit je sice v poradku pro metalhalid ale neni schopen nastartovat sodik? Vzhledem k tomu, ze Viridis mi uz jednou potvrdil to, ze zapojeni by melo byt shodne pro oba typy lamp, staci jen presroubovat vybojku, nemuze byt ten zasadni problem ve STARTERU? Napadla me moznost, ze proste ten starter je orpvdu specificky na metalhalid ale neumi ten sodik.

Cili se ptam a prosim o jakous takous radu...moznost ze v celem kitu vymenim starter specialne na sodik 250W pomuze? Pravdepodobnost tohoto kroku??

Dekuji vrele za pocteni a diky predem za pripadne rady..

Nazdaaaar

Pohodku,nohy na stole..ale hlavne.....


pohoda jazzzzzz :-)

Old Post 26-02-2003 v 21:07 PM
Bryant je offline   Profil uživatele Bryant   Find more posts by Bryant   Foto galerie člena Bryant   Click here to Send Bryant a Private Message   Add Bryant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 2

Zdar, male zpozdeni - ale stejne Te asi nepotesim: podle meho nazoru by mel jet MH i HPS na stejny sestave - bezne menim MH sylvania 400W za HPS teslamp 400W a jede bez problemu.
Zkontroluj dukladne, zda je dobre napruzen a neni vyzihan ci znecisten stredovy vuvod v objimce pro vybojku. Obcas se to stane a vybojka nema spravny/zadny kontakt. Mne se to stalo a stalo me to 400W HPSko - slo do haje po 3 mesicich. Kontrolu kontaktu, protoze tam neni videt, kdyz to zasroubujes, provedes treba tak, ze na stradovy kontakt nalepis malinkatou kulicku ze zvykacky a zasroubujes vybojku. Kdyz ji vysroubujes, musi byt kulicka uplne rozplacnuta, spise rozpatlana po celem stredovem kontaktu. Jestli ne, tak ten kontakt napni klestema nebo sroubovakem... a zkus to znova.
Tohle delej pri vypnuty elektrice !!! at Ti to hodiny znicehoz nic nezapnou !!!!!!!!!

Postup pro nalezeni jine zavady (blby, ale jiny neni): zkusit jinou HPS, rozjede-li se, je to jasne. Pokud ne, zkusit jiny (treba vypujceny) zapalovac, ktery v jine sestave s HPS jede. Rozjede-li se, je to jasne. Pokud ne, zkusit jinou HPS i zapalovac - pokud se rozjede, tak k sobe proste ta kombinace, kterou mas, z neznamych duvodu nepasuje (ducharina, ale malo pravdepodobna...).
Tlumivka by to byt nemela, pokud s tim MH jede - stejny vykon je stejny vykon a urcuje ho tlumivka.

Ptas se na pravdepodobnost uspechu pri vymene zapalovace - odhaduji uspesnost pri vymene: vybojky 65%, zapalovac 30%, objimka 4%. Procento si necham bokem, stat se muze vselicos.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 27-02-2003 v 09:45 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongo
Stálý Člen

Karma uživatele bongo - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 3

Zdravim,
mam komplet na rtut/metalhalid/sodik (jen pridavam/odebiram starter) a muzu ti potvrdit, ze jsem si nevsiml zadnych problemu, kdyz jsem na rozzhavenem balastu overoval funkcnost prinesenych (tj. chladnych) vybojek.
Takze si myslim, ze to bude spise ad 2. Ale jak jsem napsal, mam stejne soucastky pro vsechny typy vybojek a nepozoruju problemy.
Podivej se, jestli je zavit na vybojce v poradku a umoznuje ji tudiz dosednout do patice. Jinak by byl obvod preruseny a v tom by byl problem.
Tipoval bych to na ten starter - mozna je uz opotrebovany a metalhalidku nastartovava tak tak, ale na sodik to uz nestaci... neni treba moc dlouhy privodni kabel od starteru k vybojce?
Jeste bych to vyzkousel s jinou sodikovkou, jinak me uz nic nenapada...

...doufam, ze ti nebude vadit, ze nejsem Viridis

Cau,
Bongo

Old Post 27-02-2003 v 10:52 AM
bongo je offline   Profil uživatele bongo   Find more posts by bongo   Foto galerie člena bongo   Click here to Send bongo a Private Message   Add bongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 4

ta sodikovka je ode mne... Mel jsem dve, tuhle jsem pouzival a kdyz se prestalo 250w svitit, tak jsem ji vysrouboval a dal do molitanu a do skrine... Potom ji poslal do sveta. Kdyz jsem ji vyndaval, tak jeste svitila. teda tesne predtim. Ale ze prezila prevoz nemuzu stopro zarucit... :-(

Sakra, chtel jsem udelat radost darovanim vybojky a ted to vypada takhle...

2 bryant - kdyz do vikendu nezjistis, kde je chyba a nerozjedes ji, tak ji vem zpatky, zkusime ji zapojit u mne...

Old Post 27-02-2003 v 11:22 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bryant
Stálý Člen

Karma uživatele Bryant - 21% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 127 

Příspěvek č. 5

Diky Viridisi a vsem za odpoved,

jeste jsem zkoumal a zkoumal.

Ted par reakci a vase navrhy....ad1 Viridis.

Vim ze jsi mi to uz jednou rikal, ze tuhle vymenu delas bezne a nemusis nic menit. Ja si to myslim taky, ale cert vi.

Ted k tomu starteru...nemyslim ze by ten starter uz byl v haji, vzhledem k tomu, ze je to vlastne prvni varka kterou pestuju a ten komplet je ulne novy a frci teprve dva mesice...netvrdte mi, ze starter takhle rychle odchazi...

S temi kontakty me to napadlo taky...zkusim to jeste tak jak rika Viridis.

2 Bongo
Kabel ktery jde od rozvodne skrine...tedy od tlumivky k vybojce meri asi 1.30 m nemyslim, ze by to byla uz moc velka vzdalenost. Ja myslim ze je to v necem jinem...

Walhallo, tobe jsem hlavne vdecen ze jsi me tou lampou obdaroval, takze si vubec nestezuj, ze jsi neco zmrsil...chyba neni ve vasem prijimaci

Udelam tedy toto...pujdu ted koupit starter, vyzkousim to behem vikendu...

Jedine z ceho mam strach je to, ze uz jsou holky zrale na prepnuti, problem je ze jsem hrajici v Pze ale srin je doma, cili se k ni vratim minimalne za 2 ci 3 tydny....cili se ptam, uskodi to nejak kytkam (i kdyz to z paty trn nevytrhne) kdyz zmenim cyklus uz ted na metalhalidu a necham to jet jakoby na kvet a az se vratim na zbytek cyklu prepojim na sodik?

Na prd je ze mam na to 4 dny abych to bud vykoumal nebo odlozil na 2-3 tydny..

Diky vsem jeste jednou za reakce...

Pohodku,nohy na stole..ale hlavne.....


pohoda jazzzzzz :-)

Old Post 27-02-2003 v 13:35 PM
Bryant je offline   Profil uživatele Bryant   Find more posts by Bryant   Foto galerie člena Bryant   Click here to Send Bryant a Private Message   Add Bryant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 6

Dotaz - mas to rozdeleny na 2 segmenty: je to takhle:
A) (tlemivka+zapalovac) ---kabl 120cm---(objimka+lampa) nebo takhle:
B) (tlemivka) ---kabl 120cm--- (zapalovac+(10cm kablu)+objimka+lampa) ???

B je spravne.....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Naposledy upravil viridis 03-03-2003 v 07:08 AM

Old Post 27-02-2003 v 13:46 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bryant
Stálý Člen

Karma uživatele Bryant - 21% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 127 

Příspěvek č. 7

Nenene....

prave ze A je spravne....presne tak jaxi to napsal...

Pohodku,nohy na stole..ale hlavne.....


pohoda jazzzzzz :-)

Old Post 01-03-2003 v 01:30 AM
Bryant je offline   Profil uživatele Bryant   Find more posts by Bryant   Foto galerie člena Bryant   Click here to Send Bryant a Private Message   Add Bryant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongo
Stálý Člen

Karma uživatele bongo - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 8

fungovat budou obe, ale lepsi je ta verze B, vice setri starter...

Old Post 02-03-2003 v 10:47 AM
bongo je offline   Profil uživatele bongo   Find more posts by bongo   Foto galerie člena bongo   Click here to Send bongo a Private Message   Add bongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5687110 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív