Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Může stará sodíkovka škodit kytkám ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Může stará sodíkovka škodit kytkám ? Příspěvek č. 1

Zdravím groweři. Chci se zeptat jestli může už vysvícená sodíkovka škodit kytkám a jak můžu poznat že je sodíkovka už vysvícená (Nějak si nepamatuju jak dlouho ji už mám?)
Minulou úrodu mi od začátku rostly kytky pomalejc a celkově nebyly moc zelený, spíš šli do žluta. Celoud odbu sem myslel, že sou bud přeplaveny, nebo že je tam náká plíseň. ale zřejmě ani jedno z toho to nebylo. V půlce květu zežloutly úplně a začali jim padat listy a to se dělo až do konce.
Na novej vrh sem místnost totálně rekonstruovl a vydesinfikoval a mám tam nový prcky, který zase začínáj strácet barvu a listy dou lehce dolu (jakoby měli špatnej vzduch, ale ten je určitě dobrej), takže už mě nenapadá nic jinýho, než že by to mohli dělat světla. Sou to 600w GIB extreme output a myslim že je mám cca rok, max 1,5 roku, což by mohl už bejt jejich konec, ale nikdy sem neslyšel, že by mohli škodit kytkám. Takže vás prosím o vaše názory a zkušenosti ohledně tohoto porblému.

Old Post 24-12-2011 v 09:58 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spála
Stálý Člen

Karma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 2

čim to hnojíš ?

Old Post 24-12-2011 v 10:14 AM
Spála je offline   Profil uživatele Spála   Find more posts by Spála   Foto galerie člena Spála   Click here to Send Spála a Private Message   Add Spála to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Může stará sodíkovka škodit kytkám ? Příspěvek č. 3

http://grower.cz/forum/showthread.p...5199#post365199 takze v rustu to byly priznaky dusiku a v kvetu se do toho pridaly priznaky fosforu (v postu hned pod N)? Jestli ano tak je to nekrmeny, dle meho. Svetlo by ovlivnilo maximalne slabsi intenzitou vytahnuti kytky.



citace:
Původní příspěvek od The Ace
Zdravím groweři. Chci se zeptat jestli může už vysvícená sodíkovka škodit kytkám a jak můžu poznat že je sodíkovka už vysvícená (Nějak si nepamatuju jak dlouho ji už mám?)
Minulou úrodu mi od začátku rostly kytky pomalejc a celkově nebyly moc zelený, spíš šli do žluta. Celoud odbu sem myslel, že sou bud přeplaveny, nebo že je tam náká plíseň. ale zřejmě ani jedno z toho to nebylo. V půlce květu zežloutly úplně a začali jim padat listy a to se dělo až do konce.
Na novej vrh sem místnost totálně rekonstruovl a vydesinfikoval a mám tam nový prcky, který zase začínáj strácet barvu a listy dou lehce dolu (jakoby měli špatnej vzduch, ale ten je určitě dobrej), takže už mě nenapadá nic jinýho, než že by to mohli dělat světla. Sou to 600w GIB extreme output a myslim že je mám cca rok, max 1,5 roku, což by mohl už bejt jejich konec, ale nikdy sem neslyšel, že by mohli škodit kytkám. Takže vás prosím o vaše názory a zkušenosti ohledně tohoto porblému.

Old Post 24-12-2011 v 10:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 4

Ideál je měnit po dvou kolech, pak jde výnos dolů. Škodit nebude, problém bude jinde...PH..výživa...nemoc? pokud ti to žloutne od spodních listů, tak to může být nedostatek dusíku.

Old Post 24-12-2011 v 10:37 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 5

Hnojim to plagronem Grow a bloom. V květu ještě bloombastic. Ale jelikož sem minule použil royal mix, tak sem to skoro vůbec radši nehnojil. A když sem to lehce zahnojil, tak se mi zkroutili listy že je to přehnojený. tak nevim .
Ty klony sou ok. Dokud sem je měl pod zářivkou, tak bylo vše ok, ale jak sem je vyndal pod sodík, tak se začínaj tvářit nespokojeně.

IPX: Asi to bude kombinace těch nedostatků co řikáš. Po přečtení toho článku si to taky myslim, ale je mi divný že se mi nic podobnýho nikdy nestalo a to nejsem žádnej začátečník.
Ale zas na druhou stranu, bylo to v royal mixu a občas sem přihnojoval a jak sem psal výše, i se ty kytky začali tvářit přehnojeně. Tak nevim, jestli je plagron chudej na dusík??

Old Post 24-12-2011 v 14:05 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 6

Navíc v tom článku jsou doporučený hnojiva s dusíkem , ale nevim ani o jednom že by se tady prodávali. Jaký používáte vy hnojiva na dokrmení dusíku?

Old Post 24-12-2011 v 14:07 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carda1993
Stálý Člen

Karma uživatele carda1993 - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 7

rek bych ze bude na vine plagron hnojil sem snim balkonovky a to samy.. 2 roky za sebou.

Pěstuj pro radost a s láskou....

Old Post 24-12-2011 v 14:16 PM
carda1993 je offline   Profil uživatele carda1993   Find more posts by carda1993   Foto galerie člena carda1993   Click here to Send carda1993 a Private Message   Add carda1993 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 8

Fakt? já sem s nim jel cca 2 roky ultimate a bylo vše v pohodě. Ted tim hnojim náký indiky a těm se to asi nelíbí?
No ale co mám ho nakoupený a nechci to vyhodit, takže pokud má nědko takhle špatnou zkušenost s plagronem, čim to dokrmit, aby nenastal dusíkovej deficit?

Old Post 24-12-2011 v 14:23 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spála
Stálý Člen

Karma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 9

Nepřehnojil si to náhodou fosforem ?

Old Post 24-12-2011 v 15:31 PM
Spála je offline   Profil uživatele Spála   Find more posts by Spála   Foto galerie člena Spála   Click here to Send Spála a Private Message   Add Spála to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EboLA
Stálý Člen

Karma uživatele EboLA - 84% PěstitelskáKarma uživatele EboLA - 84% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 47 

Příspěvek č. 10

nóóóóó jako nevím jestli jste někdy jeli pod vysvíceným světlem ale příznaky pomalého růstu a žloutnutí jsou právě příznaky vysvícené výbojky. vyměň a uvidíš, jestli se problem nevyřeší, poté uvažuj nad špatným hnojením. rok svítit jednou výbojkou je její životní maximum!

I debil může překvapit!

Old Post 25-12-2011 v 00:00 AM
EboLA je offline   Profil uživatele EboLA   Find more posts by EboLA   Foto galerie člena EboLA   Click here to Send EboLA a Private Message   Add EboLA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 11

Přehnojení soforem stopro ne..

Ebola : že jo? já sem světla měnil vždy po roce, ale ted sem jich koupil víc za levno a měnil sem je průběžně a uplně sem zapoměl jak dlouho ji tam mám.

Vzhledem k tomu, že sem jel royal mix (dobře nahnojenej),, zalejval osmozovanou vodou a jednou tejdně lehce přihnojil, tak si myslim že by neměl bejt nedostatek ničeho. Naopak při zahnojení Bloombastic začali listy indikovat přehnojení.
Navíc osmozovanou vodu sem musel upravovat jen lehce PH+, takže taky žádnej zásah do živin.

Prostě mě nenapadá nic jinýho než že by to mohli dělat světla. Dokonce si myslim že sem to už jenou zažil, ale nějak to mám zahalený mlhou v paměti

No nic zkusim koupit nový světla.

Old Post 25-12-2011 v 15:17 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od The Ace
Přehnojení soforem stopro ne..

Ebola : že jo? já sem světla měnil vždy po roce, ale ted sem jich koupil víc za levno a měnil sem je průběžně a uplně sem zapoměl jak dlouho ji tam mám.

Vzhledem k tomu, že sem jel royal mix (dobře nahnojenej),, zalejval osmozovanou vodou a jednou tejdně lehce přihnojil, tak si myslim že by neměl bejt nedostatek ničeho. Naopak při zahnojení Bloombastic začali listy indikovat přehnojení.
Navíc osmozovanou vodu sem musel upravovat jen lehce PH+, takže taky žádnej zásah do živin.

Prostě mě nenapadá nic jinýho než že by to mohli dělat světla. Dokonce si myslim že sem to už jenou zažil, ale nějak to mám zahalený mlhou v paměti

No nic zkusim koupit nový světla.


Cau cau, no hele royal je dobre nahnojenej tak maximalne na 3 tydne rustu a pak to musis krmit a proc pouzivas RO do hliny. Ta voda je demineralizovana, stava se, ze kytky pak maji deficit vapniku a horciku. Zalival bych normal obyc. vodou. Jo jnak pokud je to ze svetla, tak vymenit . Ale ta reverzka mi prijde zbytecna, az dokonce kontraproduktivni. IPX

Old Post 26-12-2011 v 18:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od IPX


Cau cau, no hele royal je dobre nahnojenej tak maximalne na 3 tydne rustu a pak to musis krmit a proc pouzivas RO do hliny. Ta voda je demineralizovana, stava se, ze kytky pak maji deficit vapniku a horciku. Zalival bych normal obyc. vodou. Jo jnak pokud je to ze svetla, tak vymenit . Ale ta reverzka mi prijde zbytecna, az dokonce kontraproduktivni. IPX


No mám totiž strašnou vodu tady. Je hrozně kamenitá a má bez žádný úpravy 1,7 EC !!!! Takže proto osmóza.
Jedu jí dlouho a nemůžu si stěžovat.
Dnes jsme vyměnil světla svítěj neskutečne líp. Takže už sem asi hodně přesluhoval s těma starejma.
Zejtra, pozejtří poreferuju jestli se něco změnilo.

Old Post 27-12-2011 v 22:48 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 14

Takže zřejmě to byl problém lampy. Hned druhý den po výměně světel vyrostli kytky o několik CM. Sou sice furt vybledlý a stonky maj červený žilky, ale listy už maj najhoru a jde vidět že jim je líp.

Takže pozor všichni profíci protože i vyšťavená sodíkovka může kytkám škodit a to tak, že si podle příznaků budete myslet, že maj kytky něčeho nedostatek.

Karma plus pro Ebolu, protože jedinej poznal(a) příznaky vysvícený sodíkovky

Old Post 28-12-2011 v 15:34 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
modifi
Stálý Člen

Karma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% PěstitelskáKarma uživatele modifi - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 15

Čau, je dobře, že tvým kytkám je lépe, nicméně mi přijde jako přinejmenším zvláštnost, že by pouze rok a půl stará lampa "ničila" kytky. Navíc přihodím zkušenost známého, který jel na 2 plantastárkách a 2 greenpowerkách přes 3 roky bez výměny a v podstatě každé kolo bylo stejné, dokonce o trošku lepší (to bych ale přisuzoval jeho rostoucím zkušenostem).
Bylo-li to ale tak, tak jsou tím pádem GIBky strašlivý sr***y.

Old Post 28-12-2011 v 18:35 PM
modifi je offline   Profil uživatele modifi   Find more posts by modifi   Foto galerie člena modifi   Click here to Send modifi a Private Message   Add modifi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 16

jo to se ví, že gib má super svítivost a krátkou životnost.
Nejsem si úplně jistej jak dlouho sem je mohl mít, ale cca 2 roky max.
UJinak kytky už začínaj mít hezky tmavě zelenou barvu, takže to byl stopro problém se zářivkama.

Old Post 29-12-2011 v 17:35 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9993580 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív