Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Bio hnojiva vs EC
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Bio hnojiva vs EC Příspěvek č. 1


Poprve jsem zkusil použít hnojivo od výrobce biobizz. podle dávkovací tabulky která je určena pro substrat biobizz - light mix se tam v dobe růstu a květu leje jak 4 ml/l grow slozky tak 4ml/l bloom slozky...namíchal jsme teda 4 ml/l slozky grow a zmeril EC ä co me prekvapilo bylo to ze EC stouplo o celcýh 2.0 +- (saqmotna voda 0,21 vysledek i s hnojkama 2,23) a to je jen slozka grow, neumim si představit jaky EC by mela zalivka kdyby si do ni jeste pridalo 4 ml/l slozky bloom,, odhaduju EC kolem 4.0 coz je uz moc (a to se tam muze lejt jeste topmax a alg a-mic)... takze moje otazka zni, da se u tehlech biohnojiv hnojit podle EC ? nebo je to tak ze proste EC je vysoke, ale obsah jednotlivych prvku neni porad prestrelenej a vysoky ec je zpusobeno necim jinym nez samotnymy prvky NPK.. ? protoze nektery ty hnojiva jsou delany jen lisovanim vseho moznyho a tudiz jestli EC nezvysuje treba nejaka prirodni kyselina nebo jina latka obsazena v hnojivech...

Old Post 30-11-2011 v 07:45 AM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 2

Trochu čísel..

http://grower.cz/forum/showthread....1900#post941900
http://grower.cz/forum/showthread....1752#post971752

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 30-11-2011 v 08:25 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 3

cau, diky za odkaz uz jsem to kdysi cetl, ale asi jsem nevidel to o biobizzu takze sem asi zbytecne zalozil tohle tema, nicmene co jsem se docetl o tech iontech je docela zajimavy. Moje namerena hodnota byla ve vode s EC 0,21 ale s tim ze voda z kohoutku u nas ma 0,71-0,73 tudiz redim vodou z osmozy na vyslednych 0,20 +- to vychazi na redeni v pomeru 4:1 (osmoza:kouhoutek) takze je mozny ze pomer ty osmozovy vody je moc vysokej a proto to Ec tak vyskakuje... zkusim jeste vylozene do kouhoutkovy vody a pak do vody 1:1 (kouhoutek : osmoza)

Old Post 30-11-2011 v 10:43 AM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od FrYnK
cau, diky za odkaz uz jsem to kdysi cetl, ale asi jsem nevidel to o biobizzu takze sem asi zbytecne zalozil tohle tema, nicmene co jsem se docetl o tech iontech je docela zajimavy. Moje namerena hodnota byla ve vode s EC 0,21 ale s tim ze voda z kohoutku u nas ma 0,71-0,73 tudiz redim vodou z osmozy na vyslednych 0,20 +- to vychazi na redeni v pomeru 4:1 (osmoza:kouhoutek) takze je mozny ze pomer ty osmozovy vody je moc vysokej a proto to Ec tak vyskakuje... zkusim jeste vylozene do kouhoutkovy vody a pak do vody 1:1 (kouhoutek : osmoza)


U organických hnojiv bych EC asi moc neřešil, přeci jen to po nalití do substrátu nějakou dobu pracuje, dochází k jeho rozkladu a tak.. U BioBizzu jsem zkoušel měřit rozdíl mezi EC na vstupu a výstupu zálivky, zda na tom poznám jestli se substrát nezasoluje, ale k žádným závěrúm jsem nedospěl..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 30-11-2011 v 11:09 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 5

takze zaver sem si udelal asi takovej ze drzet se davkovani od vyrobce a pozorovat vzhledovy zmeny na rostlinach... dik za konzultaci...

Old Post 30-11-2011 v 11:15 AM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9131620 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív