Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Kubcova Šalvěj Divotvorná
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Obecné Kubcova Šalvěj Divotvorná Příspěvek č. 1





Zdravím!

Konečně po dlouhém hledání jsem na jednom bazaru koupil řízek šalvěje.Před dvěma týdny mi to přišlo.Místo řízku jsem však dostal celý kus rostliny v dezolátním stavu- 4 rozlámané stonky skoro bez listů, když už tak byli kompletně černé.Ty jsem otrhal a stonek poupravil.Teď po dvou týdnech už mi začalo růst celkem dost listů ale mám problém- jakmile nějaký začné růst, ihned mu zhnědnou okraje.Nevíte čím by to mohlo být způsobeno?

Podmínky:
-šalvěj je zasazená ve směsi perlitu,zeminy pro pokoj. kytky a humusu
-pořád ji mám v parníku
-je hned za oknem čili celodenní nepřímé světlo + večer dosvicuji lampičkou
-rosil jsem několikrát denně, zjistil jsem, že to může být důvod hnědnutí list a tak jsem přestal, listy ale pořád beze změny
-zalívám cca. co 5 dní
-hnojím zatím krystalonem, mám v plánu cca. 1x za 14 dní, později koupím ogranické hnojivo
-stálá teplota 17-22 C

Díky za rady

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 28-11-2011 v 19:21 PM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ROBE
Stálý Člen

Karma uživatele ROBE - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 81  

šalvěj Příspěvek č. 2

Ahoj! Nevím jestli znáš toto forum,když tak se nato koukni,snad ti to pomuže

http://houba.cz/forum/viewforum.php?f=86

Jinak, hezky se chytla,snad se ti podaří dát ji do pořádku!

když budeš dělat řezy dej prosím vědět,budu mít zájem.
Ahoj!

Naposledy upravil ROBE 22-12-2011 v 21:28 PM

Old Post 03-12-2011 v 11:58 AM
ROBE je offline   Profil uživatele ROBE   Find more posts by ROBE   Foto galerie člena ROBE   Click here to Send ROBE a Private Message   Add ROBE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Re: šalvěj Příspěvek č. 3

Tak listy už se dost lepší, asi to bylo jen změnou podmínek.Jak budu mít řezy určitě se ozvu. Jinak je normální, že jsem už asi 9 dní nezalíval ani nerosil a substrát je pořád dost vlhký?

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 04-12-2011 v 09:28 AM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Update Příspěvek č. 4



Táákže nějaký ten update

Šalvějka se chytla hezky, včera jsem dokonce udělal dva řízky, tak uvidím jak se to chytne.

Dneska jsem poprvé vyzkoušel její účinky, z řízkování my zbylo cca. 6 středně velkých listů, tak se s vámi podělím o report:

Rozhodl jsem se je rozdělit listy na 2 kotle bonga. Zakryl jsem si v pokoji okna a zapálil si svíčku. Sednul jsem si s bongem na postel a šel jsem na to. Vytáhl jsem tryskový zapalovač a začal jsem pálit. Vše jsem vzdechnul, poctivě držel a vyfoukl.Ihned na mě přišel zvláštní pocit. Celý pokoj se začal jakoby vlnit a mě zachvátilo obrovské teplo.Pak jsem si vzpomněl, že na mě čekají ještě 3 listy, zasekaně jsem je nabil do bonga a opět vše stáhl a držel. Pak už jsem pociťoval opravdu něco zvláštního, vše se mi divně kroutilo a jakmile jsem zavřel oči, viděl jsem množství různých záblesků, které si už nepamatuji.Pak jsem si pomysles: Vždyť mi to nic nedělá..( Co bych taky chtěl z pár lístků..) Ale hned po tom se mi v hlavě jakoby objevil jiný, ženský hlas, který říkal něco ve smyslu: Ne? A proč se ti sama zvedá ruka? Podíval jsem se na svojí ruku,která se zvedala sama od sebe, cítil jsem jak v ní proudí zvláštní teplo.V té chvíli se začalo pohybovat i celé mé tělo do strany.V hlavě mi pořád zněl hlas "Paní šalvěje" , ale co říkal už nevím.Pak tak rychle jak to začalo, to i skončilo.

Myslím si, že na velmi malé množství lístku slušný a pro mě zajímavý zážitek.
Btw. dostalo se mi do rukou pár semínek mimosy hostilis, které jsem dal klíčit, tak dám vědět jak to bude pokračovat

Obrázky:
1 - Šalvějka před řízkováním
2 - řízky

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 20-12-2011 v 20:23 PM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trichome-pro!
Nový Člen

Karma uživatele Trichome-pro! - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 5

čágo, fakt si jí dobře zmátořil, K+, a jestli budeš mít i jeden řez pro mě tak beru:-). Jinak někde sem četl že se tomu nejvíc daří v hydroponii, tak když budeš mít budovatelskou náladu... jinak držim palce

Old Post 21-12-2011 v 12:14 PM
Trichome-pro! je offline   Profil uživatele Trichome-pro!   Find more posts by Trichome-pro!   Foto galerie člena Trichome-pro!   Click here to Send Trichome-pro! a Private Message   Add Trichome-pro! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 6

Už jsi sehnal lepší hnojky než kristalon? Já hnojím šalvěj BioBizzem co mi zbývá ze zálivky pro kytky a jsem max spokojen i s chutí při kouření.. ten kristalon tam musí být fest cítit.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 21-12-2011 v 12:32 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 7

Biobizz na mě bude čekat pod stromkem Jinak díky za K+ , řezy mám ještě pro sebe, ale ty další už nechám pro zájemce.

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 21-12-2011 v 19:04 PM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akolitor
Stálý Člen

Karma uživatele Akolitor - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 8

Pěkné
Prosimtě.. jak je to se zákonem četl jsem že salvinorinu A je nyní na seznamu zakázaných látek ale zase v jednom článku jsem četl že prý vláda nemá pravomoc zakazovat pěstování rostlin šalvěje. Jak to tedy je? Děkuji za radu..

ten článek
http://rostlinky.net/zakaz-salveje-divotvorne-2

Old Post 04-01-2012 v 11:39 AM
Akolitor je offline   Profil uživatele Akolitor   Find more posts by Akolitor   Foto galerie člena Akolitor   Click here to Send Akolitor a Private Message   Add Akolitor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 9

Ze stránek http://salvej-divotvorna.info/ ...

Pěstování Šalvěje divotvorné pro okrasné účely je legální. Sušení šalvěje a extrakce Salvinorinu A z listů je v ČR od roku 2011 nelegální.

Takže tak

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 04-01-2012 v 12:31 PM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akolitor
Stálý Člen

Karma uživatele Akolitor - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 10

Díky a ještě jsem se dnes o tom bavil s kámošem a ten mi tvrdil že když budu mít za oknem šalvěj přijde na to policie a najde u mě v bytě nebo domě papírky popřípadě další kuřácké potřeby.. tak že budu mít velké problémy.. je to tak?

Old Post 04-01-2012 v 15:49 PM
Akolitor je offline   Profil uživatele Akolitor   Find more posts by Akolitor   Foto galerie člena Akolitor   Click here to Send Akolitor a Private Message   Add Akolitor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubeec
Nový Člen

Karma uživatele Kubeec - 0% PěstitelskáKarma uživatele Kubeec - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Akolitor
Díky a ještě jsem se dnes o tom bavil s kámošem a ten mi tvrdil že když budu mít za oknem šalvěj přijde na to policie a najde u mě v bytě nebo domě papírky popřípadě další kuřácké potřeby.. tak že budu mít velké problémy.. je to tak?

O tom nic nevím ale je to určitě blbost, šalvěj si v pohodě pěstovat můžeš a to že máš nějaký papírky nebo tak vůbec nic nedokazuje, to koupíš všude...

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 04-01-2012 v 18:43 PM
Kubeec je offline   Profil uživatele Kubeec   Find more posts by Kubeec   Foto galerie člena Kubeec   Click here to Send Kubeec a Private Message   Add Kubeec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akolitor
Stálý Člen

Karma uživatele Akolitor - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 12

To pevně doufám.. ale na té samé stránce co jsi poslal ty píší něco podobného..
Doufám že je to spíš taková nadsázka..

http://salvej-divotvorna.info/www/legislativa.php

Old Post 04-01-2012 v 20:46 PM
Akolitor je offline   Profil uživatele Akolitor   Find more posts by Akolitor   Foto galerie člena Akolitor   Click here to Send Akolitor a Private Message   Add Akolitor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 13

podle mě hlavní problém policie je to ,že šalvěj pozná tak jeden ze 100 příslušníků

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Naposledy upravil tuffgong1 10-01-2012 v 20:38 PM

Old Post 06-01-2012 v 22:03 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:45 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-01-2015 - Šalvěj Divotvorná - 5 odpovědí
13-11-2012 - Kubcová šalvěj divotvorná - 8 odpovědí
02-04-2012 - Šalvěj divotvorná - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7643970 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív