Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » Pestovanie na okne
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
cvirik888
Nový Člen

Karma uživatele cvirik888 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 17  

Dotaz Pestovanie na okne Příspěvek č. 1

Ahojte groweraci chcel by som sa vás spýtať pár otázok ...
Chcem pestovať iba na okne ... hlavne na konopnú mast ...kamarád mi daroval semienka (no-name-som UPLNY začiatočník takže to chcem len skúsiť a učit sa z vlastných chýb),rastlinku mám už asi 5cm vysokú .. otvára sa my (sú vydieť 2 zubkaté lístky)...takže k tým otázkam
1.ako často a kolko treba polievať ?? .. (ide hlavne aby prežila),
2.čím hnojiť ??? (bývam v takom zapadákove takže poriadne kvetinárstvo tu neni ) ... a hlavne aby to nestálo nejaký majland .
3.na čo si mám dávať pozor ??

Ďakujem za skoré odpovede

Old Post 08-10-2011 v 13:58 PM
cvirik888 je offline   Profil uživatele cvirik888   Find more posts by cvirik888   Foto galerie člena cvirik888   Click here to Send cvirik888 a Private Message   Add cvirik888 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

no jelikož si zasadil pozdě nebo naopak brzo tak nevím co stoho bude. Pokud ti to přežije tak hned pujde do květu... uvidíš co stoho bude pak sem dej fotku pokud ti to vykvete a sklidíš máš umě K+

edit.:
Pokud máte někdo zkušenosti s pěstováním přes zimu za oknem. Napiště jak to dopadlo...
Mě to docela zajímá.Podle mého to poroste jak střelené a u 3 max 4 patra se to zasekne a nahodí paldy.. a tipuju tak 2-3g na kitku ..

Naposledy upravil 09-10-2011 v 14:38 PM

Old Post 08-10-2011 v 16:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ribo
Stálý Člen

Karma uživatele ribo - 27% PěstitelskáKarma uživatele ribo - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 3

2-3gramy budú asi aj veľa... Ja som riešil windoor v lete a je to skôr pre okrasu, než pre výnoc (z jednej rastliny som mal cca 15g)

V tejto ročnej dobe a stýmto počasím to neodhadujem na viac ako vykvitnutie...

Old Post 10-10-2011 v 21:09 PM
ribo je offline   Profil uživatele ribo   Find more posts by ribo   Foto galerie člena ribo   Click here to Send ribo a Private Message   Add ribo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Franzo
Stálý Člen

Karma uživatele Franzo - 81% PěstitelskáKarma uživatele Franzo - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 4

Ja som zasadil v septembri.
Tiez som uplny zaciatocnik a semienka su no-name a takisto pestujem len dve rastlinky na okne.
Ako bolo pisane vyssie, jedna rastlinka po styroch poschodiach (patrach) zacala kvitnut. Nanestastie je to samec... (teda na 90% to zatial tak vyzera).
Ta druha zatial nic, ale vyska medzi poschodiami je mensia, tak snad to bude samica...

Na co si daj urcite pozor je polievanie a hnojenie. Ja som to mal zo zasiatku v jedenj zemine, ktora strasne dlho drzala vodu. Zo zaciatku som to prelial a prehnojil, takze to vobec nerastlo. Potom som to presadil do ineho substratu - vzdusnejsieho a ovela rychlejsie preschne. V tomto sa im dari ovela viac a hnojim tak jeden krat za 1.5 tyzdna. Ale jemne! staci aj menej ako mas napisane na hnojive. A hnojivo mam AGRO Vitality Complex (pre zdravy rast a kvitnutie a regeneraciu rastlin pri sokoch). Co sa hnojiva tyka tak to by som zo zaciatku asi ani neriesil pokial nechces pestovat vo vacsom a mas to zatial iba na "vyskusanie".

Inak drzim palce a daj vediet ako ti to dopadlo ;-)

Old Post 16-10-2011 v 14:40 PM
Franzo je offline   Profil uživatele Franzo   Find more posts by Franzo   Foto galerie člena Franzo   Click here to Send Franzo a Private Message   Add Franzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Příspěvek č. 5

chcípne to bude z toho uplnej totál megashit , nemá to ani cenu )

na zimu něco sázet oh mio dio )

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 16-10-2011 v 15:48 PM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cvirik888
Nový Člen

Karma uživatele cvirik888 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 6

Franzo ?? kde si kúpil to hnojivo ?? dá sa kupiť v zahradkárstve ?? a ináč držím palce a to polievanie ?? meráš to na niečom (napr. štamprlík) ? ,

Old Post 16-10-2011 v 17:53 PM
cvirik888 je offline   Profil uživatele cvirik888   Find more posts by cvirik888   Foto galerie člena cvirik888   Click here to Send cvirik888 a Private Message   Add cvirik888 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ribo
Stálý Člen

Karma uživatele ribo - 27% PěstitelskáKarma uživatele ribo - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Franzo
Ja som zasadil v septembri.
Tiez som uplny zaciatocnik a semienka su no-name a takisto pestujem len dve rastlinky na okne.
Ako bolo pisane vyssie, jedna rastlinka po styroch poschodiach (patrach) zacala kvitnut. Nanestastie je to samec... (teda na 90% to zatial tak vyzera).
Ta druha zatial nic, ale vyska medzi poschodiami je mensia, tak snad to bude samica...

Na co si daj urcite pozor je polievanie a hnojenie. Ja som to mal zo zasiatku v jedenj zemine, ktora strasne dlho drzala vodu. Zo zaciatku som to prelial a prehnojil, takze to vobec nerastlo. Potom som to presadil do ineho substratu - vzdusnejsieho a ovela rychlejsie preschne. V tomto sa im dari ovela viac a hnojim tak jeden krat za 1.5 tyzdna. Ale jemne! staci aj menej ako mas napisane na hnojive. A hnojivo mam AGRO Vitality Complex (pre zdravy rast a kvitnutie a regeneraciu rastlin pri sokoch). Co sa hnojiva tyka tak to by som zo zaciatku asi ani neriesil pokial nechces pestovat vo vacsom a mas to zatial iba na "vyskusanie".

Inak drzim palce a daj vediet ako ti to dopadlo ;-)


Aká je súvislosť medzi výškou poschodia a pohlavým rastliny?


Chlapi, to už vážne nevydržíte do jari, resp. leta? Buď to dajte pod lampu, alebo kašlite na to, si kúpte muškáty na takéto pestovanie...

Old Post 16-10-2011 v 18:08 PM
ribo je offline   Profil uživatele ribo   Find more posts by ribo   Foto galerie člena ribo   Click here to Send ribo a Private Message   Add ribo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Franzo
Stálý Člen

Karma uživatele Franzo - 81% PěstitelskáKarma uživatele Franzo - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 8

niekde tu na fore niekto spomenul (je to ako jedna babka povedala, ale kedze som novacik tak nacucavam vsetky vedomosti aj ked to mozu byt koniny...) ze samice rastu o nieco pomalsie a maju mensiu "vysku poschodi" ako samci

Co sa svetla tyka, tak ja to davam cez den na okno a v noci to prisvecujem LED diodovym vynalezom, ktory som si zostrojil, aby som aspon priblizne dodrzal periodu 18/6
(a nehovorte mi, ze LED-ky su na hovno ked sa tie rastlinky za nimi pekne narovnaju - ked su na okne sa krutia do strany...)

Hnojivo som kupil som v Hornbachu, ale je to obycajne hnojivo s N-P-K (plus to ma pridanych par inych stopovych prvkov), ktore zozenies v podstate hocikde. Tomu, ze to ma regeneracny ucinok na rastliny velmi neverim, ale marketing je svina :-)
Polievam stylom - ked preschne poda (strcim prst tak 1.5cm hlboko) tak znova zalejem.
Idealne by este bolo keby si si meral PH aspon sem tam a aspon priblizne - na to sa daju kupit lakmusove papieriky (v zdravotnickych potrebach) ked nechces investovat do drahsieho digitalneho PH metra

@ribo: ja to mam len pre zabavku, proste ma to bavi a vobec mi nejde o mnozstvo vynosu. Budem sa tesit aj ak to vynesie 0.5g a bude aspon jedna z rastliniek samica :-) Proste ma bavi starat sa o rastliny.

Old Post 16-10-2011 v 18:44 PM
Franzo je offline   Profil uživatele Franzo   Find more posts by Franzo   Foto galerie člena Franzo   Click here to Send Franzo a Private Message   Add Franzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cvirik888
Nový Člen

Karma uživatele cvirik888 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 9

hej hej aj ja tak ako som už spomenul hore že to pestujem hlavne pre zbavu a aby som sa aspom zo svojich chýb učil .. zaťial mám iba 2 malé listy .. má to asi 2 týždne .. /ževraj to má byť AFGHANI/ no neviem ... mám zasadené 2,... 1.má okolo 2 týždnov a 2. má okolo týždna .. mám to na južnej strane .. takže aspon toho svetla má viac.. uvidíme .. i keď s tým počítam že toho nebude veľa .. ale kebyže chcem hulit tak si nepestujem sám ale kupim hned 2g...

Old Post 16-10-2011 v 19:34 PM
cvirik888 je offline   Profil uživatele cvirik888   Find more posts by cvirik888   Foto galerie člena cvirik888   Click here to Send cvirik888 a Private Message   Add cvirik888 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Franzo
Stálý Člen

Karma uživatele Franzo - 81% PěstitelskáKarma uživatele Franzo - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 10

:-)
presne tak
ja som bol na vyletiku v Amsterdame a nedalo mi nekupit si par semien, len tak pre tu srandu ci mi to vyrastie :-)

a kukni si toto vlakno, pre zaujimavost ;-) http://grower.cz/forum/showthread.p...t=%2Bna+%2Bokne

Old Post 16-10-2011 v 19:42 PM
Franzo je offline   Profil uživatele Franzo   Find more posts by Franzo   Foto galerie člena Franzo   Click here to Send Franzo a Private Message   Add Franzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cvirik888
Nový Člen

Karma uživatele cvirik888 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 11

héj franzo díky ale to som už čítal ... tým som sa nechal inšpirovať ..

Old Post 16-10-2011 v 20:00 PM
cvirik888 je offline   Profil uživatele cvirik888   Find more posts by cvirik888   Foto galerie člena cvirik888   Click here to Send cvirik888 a Private Message   Add cvirik888 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

cau vsichni dostal jsem od znameho nejake rizky nejaky haze ale nevim jaky jenze nejsem indoor pestitel a nevim co s nima? dnes jsem je zasadil do hliny na okne mi asi moc neporostou co? poradte co snima?

Old Post 19-10-2011 v 18:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gremlin101
Golden Grower

Karma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 13

Zdárec, no máš tři možnosti. Buď to postav skříň/box a dej to tam, nebo si udělej nějakou mini matkárničku, ve který je budeš udržovat než postavíš tu skříň/box , případně to pak na jaře hodit ven, ale to by se dost prodražilo, držet kvuli tomu řezy takovou dobu... No a nebo to vyhoď, případně prodej, jelikož na okně, ti to už neporoste ani náhodou..

Big Bud XXL - střešní pláň (2011)

1.Indoor 200W CFL (2010)
Konopný kouř inhaluji od nepaměti..Matka povídala že jsem začal už ve svých 2letech..,když jsem si spletl lízatko s brčkem..

Old Post 19-10-2011 v 19:14 PM
gremlin101 je offline   Profil uživatele gremlin101   Find more posts by gremlin101   Foto galerie člena gremlin101   Click here to Send gremlin101 a Private Message   Add gremlin101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Franzo
Stálý Člen

Karma uživatele Franzo - 81% PěstitelskáKarma uživatele Franzo - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 14

Ešte by šlo spraviť malý odžub na rastlinu, ktorý mne celkom funguje/fungoval
Cez deň to skús nechať na okne (najlepšie slnečná strana) a v noci to na pár hodín prisvietiť (keď sa budú dni skracovať, svieť dlhšie) a ráno zase vyhodiť na okno - rastlina si bude myslieť, že má dlhší deň ako v skutočnosti je a neprepne sa do kvitnutia tak rýchlo. Síce to rastie dosť pomaly a rastliny sú hrozne natiahnuté, no tomu sa asi nedá vyhnúť keď je svetla menej - ako teraz v zime...
Aspoň mne to takto fungovalo a v noci som na to svietil LED diódami
ked som prestal prisvecovať, asi za týždeň a pol sa začali tvoriť také tie peľové vačky - gulky (je to totiž naneštastie samec)
Veď za pokus nič nedáš a pre tú srandu to za pokus stojí ;-) aspoň sa budeš mať o čo v zime starať :-)

Old Post 19-10-2011 v 19:56 PM
Franzo je offline   Profil uživatele Franzo   Find more posts by Franzo   Foto galerie člena Franzo   Click here to Send Franzo a Private Message   Add Franzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

jo dik kluci hele a gremline 101 myslis ze by to do jara vydrzelo pod zarivkou 18 w pripdne 2x 18 w (36w) ? to by nebylo zas tolik ty elektriky.... mam jich 7 a je mi jich lito 3 sem dal do jedny nadoby a 4 kazdou zvlas.....dik za info

Old Post 19-10-2011 v 22:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ribo
Stálý Člen

Karma uživatele ribo - 27% PěstitelskáKarma uživatele ribo - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od starjo
jo dik kluci hele a gremline 101 myslis ze by to do jara vydrzelo pod zarivkou 18 w pripdne 2x 18 w (36w) ? to by nebylo zas tolik ty elektriky.... mam jich 7 a je mi jich lito 3 sem dal do jedny nadoby a 4 kazdou zvlas.....dik za info


Záleží od výdaju luménov tých žiariviek. Na matku by to mohlo stačiť, naveľa by si z toho dostal aj nejaký mini výnos.

Old Post 20-10-2011 v 01:38 AM
ribo je offline   Profil uživatele ribo   Find more posts by ribo   Foto galerie člena ribo   Click here to Send ribo a Private Message   Add ribo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-07-2017 - Alobal na okne - 7 odpovědí
16-06-2016 - Zacatek pestovani a skrin - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2720790 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív