Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » absolutně minimální začátečnické náklady
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad absolutně minimální začátečnické náklady Příspěvek č. 1

Dobrý den,
prosím o kritiku mnou vybraných základních komponent na indoor pěstování, v minimální cenové relaci. Řešení skříně může zpočátku zastoupit libovolné provizorium, nebude na očích.. Rozměry prosím doporučte.
Pachový filtr bych také řešila dodatečně, něco na bázi otvoru zakrytém filtrem do digestoře, aktivního uhlí.......
A teď mé technické schopnosti. Základní, vrtačka, spojení 2 či 3 drátů, připojení kabelu, schopnost improvizace.
Časový spínač mám z dob akvirijních.
Jde o hobby, nápad, ne o profi řešení.

2x www.growmarket.cz/produkt/reflektor...50x47cm-komplet 2 x 350,-
www.growmarket.cz/produkt/cerno-bila-folie-200cm
www.growmarket.cz/produkt/easy-ligh...40w-bloom-2700k 385.-
www.growmarket.cz/produkt/easy-ligh...-40w-grow-6400k 385,-
www.growmarket.cz/produkt/kvetinac-18-6x18-6x20
www.exihand.cz/el-skripcovy-ventila...00006-skup20.ph (ten je vybrán náhodně, protože je na Growmarketu

Děkuji za jakékoliv nápady a kritiku.
kustovnice

Naposledy upravil 11-07-2011 v 04:14 AM

Old Post 11-07-2011 v 03:58 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirmin
Stálý Člen

Karma uživatele Jirmin - 0% PěstitelskáKarma uživatele Jirmin - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 2

Jen nechápu proč tam máš 2x stínítko a úsporky jenom po jedné..
A mimochodem, toto by mělo patřit do kategorie mikropěstování.
Pěstu zdar.

Old Post 11-07-2011 v 04:50 AM
Jirmin je offline   Profil uživatele Jirmin   Find more posts by Jirmin   Foto galerie člena Jirmin   Click here to Send Jirmin a Private Message   Add Jirmin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Jak se přesunu do mikropěstování Děkuji, to jsem přehlédla
Nebyla jsem si jistá, zda není využití pro souběžné použití obou úsporek.

Děkuji, dělám si zatím základní úsudek a uvítám každou připomínku.

Old Post 11-07-2011 v 05:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirmin
Stálý Člen

Karma uživatele Jirmin - 0% PěstitelskáKarma uživatele Jirmin - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 4

Nene, nejdřív použiješ usporku na rust a pak na kvet. současně se nepoužívají. takže bud ti bude stačit jenom jedno stínítko nebo si vem dve ale od kazde usporky budeš potřebovat taky dvě..tzn. 2x bloom a 2x grow.
Snad jsem aspoň trochu poradil

Old Post 11-07-2011 v 05:24 AM
Jirmin je offline   Profil uživatele Jirmin   Find more posts by Jirmin   Foto galerie člena Jirmin   Click here to Send Jirmin a Private Message   Add Jirmin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Poradil, děkuji, jak velkou skříň s tím osvítím, tedy kolik rostlinek?
Možná bych použila 2 stejné souběžné úsporky., cena není tak dramatická a spotřeba luxusní..
Děkuji

Naposledy upravil 11-07-2011 v 05:39 AM

Old Post 11-07-2011 v 05:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

Ahoj. Ja myslim ze by se zkombinovat daly. Napriklad dual usporky s kombinovanym spektrem, nebo led diody se pouzivaji jak na rust tak i na kvet. Ovsem u tvych usporek by nebylo nejlepsi rozlozeni techto dvou spekter, coz by pravdepodobne melo za nasledek ruzny objem kvetenstvi pod kazdou usporkou.

Stinidla by jsi musela koupit jina. Toto ma objimku E40 pro vybojky a velke CFL usporky a ty potrebujes E27 (klasickou).
Maximalni prostor k danemu svetlu bych zvolil priblizne 50x50 cm. No ale zalezi i na tom kolik chces mit rostlin a v jak velkych kvetinacich, aby vnitrni prostor byl co nejlepe na miru a dokazala si vyplnit cely prostor.
Odpovedi ber spise teoreticky, moc zkusenosti v pestovani taky nemam.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 11-07-2011 v 06:36 AM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Moc děkuji, tu objímku jsem přehlídla, rozhodně bych chtěla E27. Já zatím netuším, jak a co budu pěstovat, proto tam chci mít vůli. Časem budou i lepší úsporky. Místo mě zatím netlačí, tak hledám něco s rezervou.časem se uvidí.(myslím ve smyslu tvaru)
Zatím jsem nenašla vhodné stínítko, zatím se mi nechce zkoušet výměnu objímky. Ale když to jinak nepůjde.
Nejsem limitovaná tvarem skříně, jaký je rozumný poměr výšky, šířky a hloubky při úsporkách. Vždycky můžu květináč podložit.
Dělám si základní představu.
Jaká je přednost diamantové folie kromě cca 6% většího odrazu?
Děkuji

Old Post 11-07-2011 v 06:59 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8

Nejsem si jist zda vhodne stinidlo s E27 jen tak snadno nandes. Musis hledat, u komplet sestavenych stinidel objimku nevymenis. Jsou vetsinou napevno prinytovany.

O 16% lepsi odraz nez cernobila folie a take lepe rozptyluje svetlo.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 11-07-2011 v 07:12 AM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pohroma
Stálý Člen

Karma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 204  

Příspěvek č. 9

Preju dobre rano, hned ze zacatku, ti polozim otazku: Proc usporky?? Co si od toho pestu slibujes? Chces vypestovat neco, co bude dobry a bude toho dost?
Protoze, pokud chces vic nez 15g ridkeho cehosi, tak si porid aspon 250W sodik, nejakej odtah a uvidis jak to pekne povali...
Joo a ta diamantova folie nema krome toho, ze vypada moc pekne a umi poodrazet svetlo do vice smeru(prave kvuli tem diamantum) nema zase tak extra vyhody...

Jen ta věc je ztracena, kterou člověk vzdá sám.

S lidmi je to jako s noži, když jsou tupí, jsou nanic.
Muhehehhe

Old Post 11-07-2011 v 07:18 AM
Pohroma je offline   Profil uživatele Pohroma   Find more posts by Pohroma   Foto galerie člena Pohroma   Click here to Send Pohroma a Private Message   Add Pohroma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Jsem zatím především amatér a nadšenec ve všech směrech. A platím účet za elektřinu, tak aby mě nehryzlo tolik svědomí. Na první pokus velká investice, asi bych do toho teď jinak nešla. Nebudou problémy s chlazením apod. I tak jich budu mít víc, než si dovedu představit.
Očekávám spíš nějaké zkušenosti, ne závratné úspěchy.

Old Post 11-07-2011 v 07:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 11

Ahoj, Pohroma Ti dobře radí, ber to tak, že teď nakoupíš nějaký věci a po odjetí prvního kola se z nich stane harampádí. Ono Ti to půjde a zjistíš, že výsledek pod jiným hardwérem by byl lepší. Nechceme Tě nějak přesvěčovat, to bude Tvoje volba. Jak velký prostor máš k dispozici? A jaké teploty tam jsou teď, možnosti přítahu a odtahu vzduchu?

Svítit na něco úsporkou a starat se o to tři měsíce pak sklidit pár géček. Ta dvěstěpadesátka by nebyla špatná volba. Taky jsem kdysi uvažoval o úsporkách nakonec padla volba na 400W MH a HPS provozováno na el. předřadníku Lumatek. Pach neřeším, pěstuji ve sklepě. Odtah do komínu a s teplotami také není problém. Projdi si tady nějaký ten pěstební seriálek a zvaž to.

Hodně štěstí

PS: ženám pěstování jde tak neměj strach

Old Post 11-07-2011 v 07:59 AM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

Jaké by byly náklady při úpravě skříně ?

Old Post 11-07-2011 v 08:54 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 13

Hoj, na oblepení skříně sem s vzal termo filiju co máš v lekarničce a parada ..

mám 125w CFL (700.-)
stínidlo (250.-)
objímka (od bloodyho 50.- jinak kolem 70.-)
řetez na zavěšení to máš všude za levnocha ..
větráčky, nějaký ofuk a bohatě stačí,
alufelex (60.-)

Kdyby si chtěl sodíka .. tak 150w (světlo,startét,trafo) za 600.- (né gshop)

Hlavně si tam hlídej dobrou cyrkulaci vzduchu. Pokud by si chtěl jen ty usporky, tak fakt to bude o ničem a to by chtělo aspon 4x po 30w nějakou s hodně lumeny a kelviny od 4000 níž

Old Post 11-07-2011 v 09:18 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Tak se mi nedaří něco rozumného pro začátek vybrat.
Taky neodhadnu, jaké budu mít problémy sodík-startér-trafo......
CLF by měl být i red, ale nedaří se mi najít nějaký zdroj. (moc chvály jsem na něj taky nečetla)

Zatím mám jasno, čím skříň polepím, nějaké stínidlo a s příp. sodíkem si nějak nevím rady.
Poradíte mi prosím, kde ještě hledat? Ani nic použitého jsem nenašla.
Moc děkuji, strašně nerada vybírám.

Old Post 11-07-2011 v 10:36 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 15

CFL - http://www.growshopkolin.cz/store/goods-10377---.html
Pokud bys chtěla jít do sodíku, tak nejlevnější komponenty sem našel tady http://www.svitime.eu

Old Post 11-07-2011 v 10:39 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 16

Zdarec

Na tom sodiku urcite neco bude. Taky jsem se toho ze startu bal ale po prvnim kole s cfl jsem se rozhodl pro sodik a jsem spokojeny. Usporky jsou dobre, to jo, ale sodik je vpohode valcuje

Jinak nez takovou skladacku, jako tu pise Mde bych ti spise doporucil tohle - http://www.elektro-paloucek.cz/svit...-kanlux-peru150

jediny problem muze byt se zapojenim, protoze to urcite potrebuje pripevnit k objimce a napojit snuru do zasuvky. Ale kdyz si o zapojeni neco prectes, tak by nemel vyletet certik z elektriky. Kdyz jsem to zvladnul ja tou slozitejsi cestou a to nemam s elektrikou vubec nic spolecneho, tak tohle uz musi jit samo

toz snad se pro neco rozhodnes

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 11-07-2011 v 11:05 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1716390 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív