Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Objevil se mi na listech nejaky deficit , koukal jsem a asi to bude deficit P , myslite ze mam zacit pridavat Bloombastic nebo PK 13-14 , zatim dostavala 6ml/l plagron bloom (2,2EC)
Začínají mi první problémy :/ Po celé kytičce se mi zacinají odbarvovat listy , některé už jsem zkoro žluté , můžete mi prosím poradit čím by to mohlo byt? Podle mě je asi na vině špatné PH držím ho mezi 6,1 -6,5 a nebo to je tím , že si napustím vodu do kýble a upravím vněm PH , pak tam ta voda je 4-5 dní a a každý den před zalitím ji zase upravím PH , ale druhý den je z 6,1 třeba 6,9 . A nebo mě ještě napadá že 1l každý den s 2,2EC je málo? Když je venku hodně teplo , tak se to rychle vypařuje , tak jestli nemám začít zalívat víc .
A ještě jsem koukal na karmu a někteří radí že už bych mohl přestat zatemnovat , myslíte že to přínese větší palice? Ty 2 hodinky světla navíc , bohužel už to ale nebude přímý svit , protože ráno je slunko za barakem a večer je zas za stodolou .
Nazdar,máš zřejmě malej květináč.Měl jsi na začátku květu přesadit do většího.
Hnojit na zeminu je lepší pokud není úplně proschlá.Tudíš nejdřív trochu zalít samotnou vodou.Pak teprv vodou s hnojivem.Nehnojit každou zálivku,ale prokládat vodou s enzymy,pak voda a pak hnojivo(každý vzlášť).Hnojit jednou 2X týdně s EC okolo 1.Víc je moc než kytka stihne vstřebat přes zeminu.
Je možný,že se ti zasolil substrát a zamkly se nějaký živiny.Z toho pak pochází nejčastější problémy s listama.
Pokud rostlina ztrácí pouze dusík je to normální.Žloutnutí největších listů od spoda kytky.
Osobně bych zaléval pokaždé česrstvou vodou a upravoval PH jen jednou.
Jinak celkově ta kytka vypadá celkem zdravě.
ZDAREC
Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.
Jenže ma nějaký deficit , takže se to určitě projeví ve výnosu a navíc už je to podruhé co hnojím plagronem a v pulce květu mi to zloutne , takze bych byl rád kdyby mi nekdo napsal co ji chybí aby se mi to priste nestalo .
Tet me napadlo ze pouzivam asi 2 roky stary bloombastic , ale vypada v pohode ..
Jo a v realu vypada víc žlutě než na fotce .. Hlavně spodní listy + ty největší nahoře ..
Jestli to není, jak jsem tu kdesi tvrdil, zpúsobeno malým objemem květníku na tak velkou rostlinu. Ty kořeny to neutáhnou. Bude to žloutnout až do konce, listy postupně odcházejí, ale palice budou přesto přibývat. Ale je to čistá spekulace. Nemám ověřeno.
citace:
Původní příspěvek od MagicHerb Nazdar,máš zřejmě malej květináč.Měl jsi na začátku květu přesadit do většího.
Tak na tom asi něco bude.
citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France Zkušenost je nepřenosná
Je to v pořádku,když žloutnou jenom ty největší nejstarší listy.Jasný znamení,že kytka dozrává.Samo,že by bylo lepší,kdyby měla víc živin,který by mohla čerpat ze substrátu,ale pokud moc hnojíš na zeminu,tak to neni dobrý.Zasolíš substrát minerálama a Plagron Terra Bloom je na bázi bio + minerály(umělá sůl).To,že se moc zasoluje poznáš bílím povlakem na květináči z vnitřní strany květináče(vypadá to jako vodní kámen).Vypláchnout to skoro nejde,když se to usadí v substrátu.Výsledkem je štiplavá svíravá chuť pálící nebo svědící v krku a to podle množství obsažený soli,kterou kytka natáhne a nestihne zpracovat.Ukládá si to do pletiva.Proto nepřihnojovat na konci květu vůbec.Nechat kytku spotřebovat všechny živiny.Když už hnojit na hlínu,tak poloviční množství než se udává.Používat enzymy(nepřehánět to s nima - jsou nejvhodnější na kokos a hydro) nebo jiný přípravky na čištění substrátu nebo finální prostředky(ata clean-prý odstraňuje nejlíp sole ,final solution-lepší chuť,ripen alternativa místo finálu atd.)Budeš muset vyzkoušet co ti nejvíc vyhovuje.
Plagron jsem používal loni a předloni a docela jsem zasolil.Ne teda extrémě,ale bylo to znát.
Jo a bacha hodně kyseliny na upravování PH,taky zasoluje substrát.
Každopádně,čím míň dusíku bude do sklizně kytka mít v sobě tím víc bude chuť bez nežádoucí travnatosti.
Přeju pěknou sklizeň.
Základ máš dobrej
Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.
Tady jsem našel ještě pár typů na hnojení na půdu : né se vším je třeba souhlasit.Dost už jsem si toho ověřil a prakticky se pod to mohu podepsat,jako že to není uplnej nesmysl.
Indoor - možno použít universálně při deficitu živin
Sativas a sativa-Indicas se přihnojují nejlépe 1x živným roztokem s NPK 5-6-7 nebo 4-8-6 a 0,65 EC po cca. jeden měsíce od přesazování které bylo před fází květu. V této fázi jsou obvykle v den 45-50 kvetení. To je, když dochází k významné vlně vývoje nových palic. Některé živiny jsou nyní vyčerpány do jisté míry v nádrži a tekutého krmení může dát rostliny podporu. Na 2-3 týdnů před sklizní mají rostliny stále dost energie na to vstřebat a využít nové živiny.
V posledních 2 týdnech kvetení zastavit hnojení a nechat rostliny použít uložených živin v rostlinné tkáni a půdy přirozenou cestou. V posledních týdnech před sklizní rostliny prakticky "umírají" a absorbují jen malé množství živin.TAK TAK
Sorry za google styl překladu ,se mi to nechtělo moc přepisovat,ale snad je to jasné co by bylo vhodné udělat.
BONUS
Časté chyby v hnojení - a že jich není málo.Každý se stále učíme.Je good bořit mýty.
-nejistota a obavy nemá dostatek výnos
-pochyby, pH příznaky související s nedostatky
-pochyby, přírodní červeno-fialové zbarvení rostlin na nedostatek fosforu
-za použití doporučené dávky přípravku bez měření EC !!!
-není odečtení EC vodovodu z doporučených EC ??? - použít vodu s co nejnižším EC nejlépe destilka či dešťová
-s použitím vysoce živin v půdě, hydroponie, nebo "síla" růst a kvetení
-zpracování půdy, jako by to nenabízí žádné živiny pro rostliny
-pomocí malé kontejnery půdy a kompenzačních se standardním "krmení plán"
-spojeny s nízkou úrovní osvětlení pěstování se příliš mnoho hnojiva
-hnojení rostlin, které jsou naprosto zdravé (půda)
-hnojení sazenic (půda)
-hnojení rostlin před nebo po, přesazovat do čerstvé zeminy
-ignorování jednotlivých živin v rostlinách (kolektivní krmení)
-hnojení krytý s čistým guanem
-hnojení venkovní kvetoucí rostliny s čistým guano nebo rybí emulze
-za použití super-fosfátu hnojivo, PK 13-14, nebo dvouciferný NPK vzorce (tj. 15-30-15 nebo podobné)
-kombinace bud posilovače nebo PK 13-14 výrobky s živným roztokem
-není testování nových produktů na malé části rostlin(nejlépe nekonopných) jako první
45.den květu , šišky krásně orosené že se to s indoorem minulym neda srovnat .
Včera jsem musel odstranit 1 ze 2 hlavnich šišek , bohužel v ní byla plísen + 2 spodni šišky , taky plísen :/ Zkusil jsem zachanit cast te sisky na koštování , tak snad mě ta plísen nezabije Jinak ty plesnive sisky byly na spodnich siskach na ktere prselo , a ta hlavni , ta asik jak zacalo prset tak jsem to nestihl schovat , trosku na to poprselo + bylo snad zkoro 2 tydny pod mrakem , samy dest a chladno . No snad nám to počasí vynahradí na podzim .
Jinak včera asi poslední zálivka s hnojivama , dneska enzymy , zitra voda a pak asi Rippen , mám ještě zkoro 5L Finalu , ale je uz asi 2 roky stary , tak se bojim to pouzivat