Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » NFT stoupajicí EC
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 17

není pravda polystyren nemuže sam o sobě po vypěnění držet tvar a proto tam sou přidavany adjetiva a ty bůh vi z čeho sou

ale zda dokaže měnit EC to nevím :-( každopadne se shodnem v tom že by tam neměl být

Old Post 05-06-2011 v 05:21 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 18

Nezastávám se polystyrenu v hydru, ale tady je názorný příklad toho, že to s ním jde:
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=3

Old Post 05-06-2011 v 08:04 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 19

Ahoj,
tak jsem to vypustil vyplachnul kořeny a nalil jsem novou upravenou vodu 40 litrů. Ph 6,0 a EC 0,07. Ktomu jsem přidal peroxid vodíku (H2O2) 20ml. po 24 hodinách jsem naměřil EC 0,3 a po dalších 24 hododinách bylo EC na 0,6. Tak jsem to opět vylil dal jsem novou vodu namíchal hnojky na EC 0,8. Ale peroxid jsem nedal.

Jak my radil "Po1iS" dat tam enzimy tak to skusim příště neboť je nemám a je před výplatou. Tak je koupím v patek. Mezitím musim služebně prič.

Těšímě vaše názory na polystyrén Někdo říka že je dobrý, někdo zas ne. Co jsem vyděl dokument o hydroponickém pěstování zeleniny tak tam polystyrén používaly ve velkém kde rostlyny byly zasazeny do dir v polisterenu a ten plaval na vodě z hnojivy. Je taky pravda že oni používají jiné hnojiva. Nevým jak reaguji z AHčkama ale když jsem se díval u sebe nebylo vydět že by se rozpouštěl a kal jsem v kalfasu neměl.

Ke stavbě vany jsem použil polystyrén bílí na zateplování baráků 10 cm šíroký. Inspiraci jsem nabral už před lety v growru a jak vydno tak podle "NonLama" ale kdo si má ty jmena pamatovat. Postup byl podobný skoro stejný. Jen jsem polystyrén vložil do mnou postavené pozinkové vany a zapomocí pajky a různých natvarovaných dratů jsem vytvořil kanálky. Za pomocí uniflotu jsem vše vytmelyl a vyrousil. Tam nastal nevědomky kix neboť při broušení jsem vybrousil větší vrstvu a po natření se barva dostala k polysterénu a odloupla. ale až po delší době když vše běželo a teď stím nic neudělám. Až dojedu tak to opravym.

K RW kostkám ty jsem upravil podle návodu ve fagu.

A teplotu jsem snížil na 20 stupnů.

Tak a teďka počkám do zítra a vyvidím co se bude dít. Jediný s čeho jsem měl největší strach že my bude u NFT lítat Ph a to je docela stabylní.

Old Post 06-06-2011 v 10:05 AM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od Ten co huli
Ahoj,
tak jsem to vypustil vyplachnul kořeny a nalil jsem novou upravenou vodu 40 litrů. Ph 6,0 a EC 0,07. Ktomu jsem přidal peroxid vodíku (H2O2) 20ml. po 24 hodinách jsem naměřil EC 0,3 a po dalších 24 hododinách bylo EC na 0,6. Tak jsem to opět vylil dal jsem novou vodu namíchal hnojky na EC 0,8. Ale peroxid jsem nedal.

Jak my radil "Po1iS" dat tam enzimy tak to skusim příště neboť je nemám a je před výplatou. Tak je koupím v patek. Mezitím musim služebně prič.

Jen jsem polystyrén vložil do mnou postavené pozinkové vany a zapomocí pajky a různých natvarovaných dratů jsem vytvořil kanálky. Za pomocí uniflotu jsem vše vytmelyl a vyrousil. Tam nastal nevědomky kix neboť při broušení jsem vybrousil větší vrstvu a po natření se barva dostala k polysterénu a odloupla. ale až po delší době když vše běželo a teď stím nic neudělám. Až dojedu tak to opravym.

K RW kostkám ty jsem upravil podle návodu ve fagu.

Tak a teďka počkám do zítra a vyvidím co se bude dít. Jediný s čeho jsem měl největší strach že my bude u NFT lítat Ph a to je docela stabylní.


Na přídavek enzymů se vykašli, akorát to zase vyleješ, pokud tedy nemáš problém s RW tak je něco špatně na konstrukci NFT.

Chce to přidat fotky jak jsi to celé postavil...

Ale musíš si uvědomit to že hydroponický roztok je velmi agresivní z pohledu koroze, ne jenom že je dost kyselej ale taky že má vysoké množství rozpuštěného kyslíku, rychlé proudění roztoku - ideální podmínky elektrochemické koroze!

A pokud vznikají v tvém systému elektrochemické články tak to celý můžeš vyhodit...
- spojení elektrochemicky neušlechtilého kovu s ušlechtilým (u tebe to může být pájka což je slitina cínu a olova s pozinkem, kdy se tedy méně ušlechtilý kov rozpouští, tedy zinek) - dokonce nemusí být ani v kontaktu
- vliv nestejnorodosti oxidických vrstev na kovu (tady to může být i špatná aplikace antikorozního nátěru, či jeho mechanické narušení)
- rozdílné provzdušnění (např.: štěrbiny či rohy vany)
- biologická činnost (u tebe vyloučeno)
- vnitřní napětí (taky vyloučeno)

Dále s rostoucím množstvím rozpuštěného kyslíku stoupá rychlost koroze, nedochází ani u ušlechtilých kovů k tvorbě ochranné vrstvy.
Dalším vlivem je přítomnost aniontů i kationtů jak z obyč. vody tak z hnojiv.
Rychlost proudění výrazně zvyšuje rychlost koroze (už při rychlosti 0,05m/s je rychlost koroze o 230% vyšší než v klidu, je to dáno přísunem kyslíku k povrchu).
Těžko říci jestli je použitá barva chemicky stálá v tak agresivním prostředí.

Neříkám, že je to u tebe možné, ale mám jisté podezření...

Poradil bych aby jsi to celý vyhodil, už jenom kvůli použitým materiálům (pozink, polystyren, nějakej kyt, barva) a udělal NFT z umělohmotných trubek, NFT gro tanky a nebo jiný naprosto inertní materiál.

Každopádně se ti tam musí něco ve velkým rozpouštět, není normální aby se v tak velkém objemu tak rychle zvedalo EC.

EDIT: Jo ten peroxid to bude určitě taky urychlovat, ale pokud tam probíhá koroze tak to poběží i bez něj.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 07-06-2011 v 13:26 PM

Old Post 06-06-2011 v 11:27 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 21



KOROZE

to by mohla býti ta příčina. Na rozvod používám plastové hadice ale že jsem jel před tím drip tak jsem použíl stejny vodní plastový potrubý. Do kterého jsem vyvrtal otvory pro 5 hadiček který rozvaděly vodu po celé šířce vany. Jak jsem uviděl slovo koroze tak my došlo že spojení mezy přívodní hadicí a trupkou na rozvod jsem použil obyčejnou ocelovou trubičku. Neboť to bylo promě jednoduší a předtím jsem neměl žadný problém. Tak jsem hnedka přívodní hadici uříznul a vložil do vany na přímo a přilepil paskou.

Jak jsem předtím psal že používám pozinkovanou vanu do které jsem vložil polystyrén a pomocí pajky vytvaroval tak jsem počítal aby se hnojky vany nedotíkaly tak byla už předtím natřena barvou a z polystyrénu jsem udělal taky vanu je to vydět na fotce okraj. Tak se uvidí jestly to pomůže.

Old Post 06-06-2011 v 14:41 PM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 22


Ahoj,

Tak problém se stopajicím EC vyřešen. Problém dělala ocelová 3 centimetrová propojka, spojující hadici od čerpadla k rozvodovému potrubí. Po 24 hodinách co byla odstraněna tak EC stouplo o 0,01 což je krasný.

Musím všem poděkovat za rady a názory ale hlavně "HurricaneGeorge" za pomoc. Samotního by mě to asi nenapadlo.


Dík

Old Post 07-06-2011 v 13:17 PM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od Ten co huli
Ahoj,

Tak problém se stopajicím EC vyřešen. Problém dělala ocelová 3 centimetrová propojka, spojující hadici od čerpadla k rozvodovému potrubí. Po 24 hodinách co byla odstraněna tak EC stouplo o 0,01 což je krasný.

Musím všem poděkovat za rady a názory ale hlavně "HurricaneGeorge" za pomoc. Samotního by mě to asi nenapadlo.


Dík


Tak to je pohoda, ještě to pořádně propláchni vodou od solí které vznikly rozpouštěním té železné spojky (nebude to jenom železo, ale i další doprovodné kovy jako mangan, zinek, chrom, nikl - záleží na druhu materiálu).

Asi by jsi na to přišel ale až když by se ti to úplně rozpadlo, rychlost koroze je z fotky opravdu úctyhodná.

A teď se rozhodni jestli používat enzymy či peroxid. Pokud pojedeš s peroxidem tak k tomu nemůžeš použít žádný doplněk biologické povahy... pouze peroxid + AH123.
S peroxidem zase budeš mít jistotu že tam nebude nic živého.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 07-06-2011 v 13:36 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeraldino
Stálý Člen

Karma uživatele Jeraldino - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 24

Tak jsem to celé pročetl, a přejel mi mráz po zádech.
Napíšu to sem, at nezakládám jiné téma.
Postavil jsem si napouštěcí vanu z plechu, natřeného základovkou. Ale nějak jsem si neuvědomil vhodnost materiálu.. Je sice natřená základovkou, ale asi vim že ne uplně dokonale. Třeba napouštěcí otvory se vevnitř při vaření vypálily... takže můžu počítat s problémy při pěstu třeba kvůli kontaktu soli a kovu že.. Výmena za plastové?
A co Hailea čerpadla, ty nemají kovoé části?

Old Post 03-02-2016 v 21:39 PM
Jeraldino je offline   Profil uživatele Jeraldino   Find more posts by Jeraldino   Foto galerie člena Jeraldino   Click here to Send Jeraldino a Private Message   Add Jeraldino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 25

ja jen dodam, ze jsem taky jednou zapasil a EC a pak jsem identifikoval problem. Cely to dojebavala jedna jednina kovova spona (na hadici od cepadla)

Ja bych to teda bejt tebou vymenil, kup DUMA vanu a vyvaruj se jakyhkoliv kovu v systemu!

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 07-02-2016 v 09:23 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeraldino
Stálý Člen

Karma uživatele Jeraldino - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 26

Vana nakonec slouží jako velký podtacek. Ebb jsem zrusil kvůli kovu. Vytvořil jsem ebb z dvou 90k kalfasu. A je to v pohodě. ..

Old Post 30-11-2017 v 17:21 PM
Jeraldino je offline   Profil uživatele Jeraldino   Find more posts by Jeraldino   Foto galerie člena Jeraldino   Click here to Send Jeraldino a Private Message   Add Jeraldino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nesmysl
Stálý Člen

Karma uživatele nesmysl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 27

Žerou ti vodu proto stoupá EC jen do levé a bude to dobrý

Nesmysl

Old Post 29-01-2018 v 08:00 AM
nesmysl je offline   Profil uživatele nesmysl   Find more posts by nesmysl   Foto galerie člena nesmysl   Click here to Send nesmysl a Private Message   Add nesmysl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
larwa
Nový Člen

Karma uživatele larwa - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 28

Na tu konecnou vrstvu se da pouzit nopova folie. Stoji asi 40 kacek m2. https://www.guttashop.cz/nopova-fol...tabeta-n-.7889/

Old Post 23-11-2018 v 19:22 PM
larwa je offline   Profil uživatele larwa   Find more posts by larwa   Foto galerie člena larwa   Click here to Send larwa a Private Message   Add larwa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Asu
Stálý Člen

Karma uživatele Asu - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 29

to larwa: guttashp.cz, díky za odkaz.

Old Post 26-01-2019 v 21:07 PM
Asu je offline   Profil uživatele Asu   Find more posts by Asu   Foto galerie člena Asu   Click here to Send Asu a Private Message   Add Asu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3042230 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív