Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » NFT stoupajicí EC
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 1

Ahoj,
jedu poprvé nft, mam 60 litrový kalfas, osazenstvo 4 kytky, kořený prorostly netkanou latkou asi 5 cm (7 dní v systému). Světlo 400w sodík, hnojky AH 1,2,3, a peroxid vodiku.Na Ph používám PH Down -. Topítko je nastaveni na 24 stupnů.
Problém je ten že jsem namíchal hnojky tak Abych měl Ph 6,0 EC 0,6 ze začátku. Po dvou dnech dolívám asi 2 litry vody a zjišťuji že my stoupa EC na 0,8 dneska jsem naměřil EC1,0 taky po dvou dnech a to jen dolívám vodu. Uprava ph je minimalní neboť nekolisá. Po dolití čekám minimálně hodinu než se vše promíchá a pak měřim. EC metr vlastnim zruba dva měsíce a je zkalibrován a zjižtěním problemu jsem ho znovu zkalibroval, výsledky stejný.
Poraď te čím to že my stoupá EC? Já měl vzato že bude klesat jak budou kytky papat.

Old Post 28-05-2011 v 20:21 PM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dripER
Stálý Člen

Karma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 2

Zdravím, to je úplně normální stav, že ti takhle stoupá EC, teda pokud nestoupá nějak rapidně. Je to způsobeno tím, že kytky stejně jako vše živé musí vylučovat nějaký ten odpad. Jinak by byly kytky skvělá čistička vody

BiG Bub XXL - Drip vs AERO

Metrop

Advanced Nutrients

Old Post 28-05-2011 v 21:01 PM
dripER je offline   Profil uživatele dripER   Find more posts by dripER   Foto galerie člena dripER   Click here to Send dripER a Private Message   Add dripER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 3

je to na ne asi moc a prijimaji vic vody udelej slabsi rostok a nebo ti vysicha voda a zvecuje se obsah hnojek

Old Post 28-05-2011 v 21:02 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cb600hornet
Stálý Člen

Karma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 4

Roztok 24 stupnu je podle me zbytečne moc skus tak 20-22 podle me nejlepši.že se ti zveda EC je uple normalní chlastaj skratka vic vody neco se ti odpaři ja to delam tak ze každej den dolejvam vodu jak dlouho maš jednu vodu ?to muže byt taky problem meni se pomer N-P-K vylejt a dat novou s mensim EC...poprve NFT hodne čti protože hydro ma spousty píčovin a je to piplačka tak hodne stestí menici se PH,EC je normalní....

Old Post 29-05-2011 v 15:48 PM
cb600hornet je offline   Profil uživatele cb600hornet   Find more posts by cb600hornet   Foto galerie člena cb600hornet   Click here to Send cb600hornet a Private Message   Add cb600hornet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Po1iS
Nový Člen

Karma uživatele Po1iS - 60% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 5

jj souhlas, je normalni ze kytky taky neco vylucujou..

Old Post 29-05-2011 v 20:18 PM
Po1iS je offline   Profil uživatele Po1iS   Find more posts by Po1iS   Foto galerie člena Po1iS   Click here to Send Po1iS a Private Message   Add Po1iS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 6



Ahoj a díky za názory a rady, ale můj problem bude asi jinde. Vodu jsem ze systemu výměnil za novou a namíchal hnojky na EC 0,8. Ph 6,0 dal jsem jenom 40 litrů misto předchozích 60. Za 24 hodin jsem dolyl 2,5 litru vody, a přeměřil hodnoty a ty my vyšly na EC 0,95 a ph 6,0.
Jediný co by my tam zvedalo tak EC tak jedině že se my bude něco uvolňovalo ze zaplavovací vany kterou jsem si vyrobyl. Na její stavbu jsem použil polystyren, uniflot, a modrou syntetickou barvu.
Jinak vše ostaní original koupeno v obchodech.



Ukazka kořenů.

Naposledy upravil Ten co huli 02-06-2011 v 11:24 AM

Old Post 02-06-2011 v 11:14 AM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

NFT stoupajicí EC Příspěvek č. 7



Tak jsem udělal pokus 1 litr upravené vody na PH 6,0 EC 0,06. Do nádoby z vodou jsem přidal naškrábané vzorky z vany (uniflot, barva). Výsledek EC 0,06. Takže nic.
Tak jestly kytky něco vylučujou tak proč tak mnoho? Na fotce je vydět že kytkám nic není a krasně rostou.

Old Post 02-06-2011 v 11:56 AM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Po1iS
Nový Člen

Karma uživatele Po1iS - 60% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 8

zkus jim dat jen cistou vodu samozrejme upravenou na patricny phcko a neco malo enzymu...tim se dostanes na minimalni ec a jestli tam mas zbytecny chemky tak se ti z toho urco vytahnou...ja to mam odzkouseny a jsem spokojenej, pokazdy pak zacnou s chuti papinkat

Old Post 02-06-2011 v 15:37 PM
Po1iS je offline   Profil uživatele Po1iS   Find more posts by Po1iS   Foto galerie člena Po1iS   Click here to Send Po1iS a Private Message   Add Po1iS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cb600hornet
Stálý Člen

Karma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% PěstitelskáKarma uživatele cb600hornet - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 9

tak tak vyčisti kořeny jak řika kolega a jestli ti bude furt zvedat ec tak je to asi fakt ničim jinim takovihle kiti musej 0,9 EC zvladnout uplne v poho::

Old Post 03-06-2011 v 18:44 PM
cb600hornet je offline   Profil uživatele cb600hornet   Find more posts by cb600hornet   Foto galerie člena cb600hornet   Click here to Send cb600hornet a Private Message   Add cb600hornet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

hele, vylej to...... namer si EC treba 0.5 nebo 0.4 a jebni jim to. Pokud bude EC klesat tak proste namichej napr. ubydou.... 2l namichas 2l s EC nevim treba 0.8 a nalijes to tam. potom zmeris o kolik se ti zvedlo EC a podle toho usoudis jake EC potrebujes na urcite EC v celkovych 60l..... staci takhle???

Old Post 03-06-2011 v 21:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 11

to bude ten polistiren hnojky ro rozpousteji zkus to

Old Post 03-06-2011 v 21:56 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od krasus
to bude ten polistiren hnojky ro rozpousteji zkus to


Ahoj,
to si nemyslím, že se bude polystyren rozpouštět, to by tam musel mít nějaký organický rozpoštědla, třeba dělá neplechu peroxid, ikdyž kdo ví?!

2 Ten co huli:
tu teplotu bych držel co nejblíže 20°C. Jak ti radili jiní...
Důvodem je, že při nižší teplotě se rozpustí ve vodě více kyslíku. Takže 20-22°C ideál, spíše začne problém s chlazením až budou pořádný vedra, teda pokud to nemáš ve sklepě .

A ten RW jsi pořádně napufroval? a proplachoval upravenou vedou?
Mě se pořád zvedalo pH roztoku (taky cirkulační), tak jsem přidával fosforku na úpravu asi 3 dny v kuse, pak jsem to musel stejně vylejt protože to tou neutralizací neskutečně zvedlo EC.

V tom období kde se nacházíš tak kytky musejí spotřebovat spoustu hnojiv, i když budou sice vylučovat některé látky do roztoku přesto v tak velkém objemu nemohou zvedat EC, musí ti to mírně klesat.
Pokud tedy nelítá pH, které nejvíce ovlivňuje EC (ionty odpovídající za pH mají nejvyšší vodivost ze všech iontů - je z nich složena molekula vody a mohou se v roztoku rychle pohybovat).

V růstu by kytky měli malinko zvedat pH, tudíž se neboj klidně jim dát 5,5-5,8, v květu naopak, tedy 5,8-6,2 ale na 60L to myslím nepoznáš.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 04-06-2011 v 16:12 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ahoj,
to si nemyslím, že se bude polystyren rozpouštět, to by tam musel mít nějaký organický rozpoštědla, třeba dělá neplechu peroxid, ikdyž kdo ví?!



vyrabím polystyren a věř že je to sračka po par dnech v 100% vlhkosti se rozpada pro příště použijte polystyren XPS nevsakuje vodu a je 200 x pevnější

tady to je přímo od nás je to homologovány a ma to iso ve vode vydrží 780 dni bez naznaku nasaknuti vody nebo jeji změny
http://www.stavbahrou.cz/xps-synthos/

Old Post 04-06-2011 v 16:20 PM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od caseage


vyrabím polystyren a věř že je to sračka po par dnech v 100% vlhkosti se rozpada pro příště použijte polystyren XPS nevsakuje vodu a je 200 x pevnější

tady to je přímo od nás je to homologovány a ma to iso ve vode vydrží 780 dni bez naznaku nasaknuti vody nebo jeji změny
http://www.stavbahrou.cz/xps-synthos/


Dobrej tip na barák, nedávno si známej stěžoval že normální je na nic.

Ikdyby se rozpadal tak je to termoplast, základní stavební jednotkou v řetězci je vinylbenzen (=styren), z něj vyrobený polymer = polystyren, ale ani jedna látka nemá iontový charakter, nemůže přenášet náboj a tudíž nemůže zvyšovat EC ani kdyby se rozkrájel .
Nehledě na to že dobře odolává jak kyselinám tak i zásadám.

Rozhodně nic co bych používal jako prvek v hydrosystému, v tom máš pravdu .

EDIT: Problém s EC a polystyrénem je vyřešen, zbývá pouze RW - pH.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 04-06-2011 v 17:15 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 15


citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Dobrej tip na barák, nedávno si známej stěžoval že normální je na nic.

Ikdyby se rozpadal tak je to termoplast, základní stavební jednotkou v řetězci je vinylbenzen (=styren), z něj vyrobený polymer = polystyren, ale ani jedna látka nemá iontový charakter, nemůže přenášet náboj a tudíž nemůže zvyšovat EC ani kdyby se rozkrájel .
Nehledě na to že dobře odolává jak kyselinám tak i zásadám.

Rozhodně nic co bych používal jako prvek v hydrosystému, v tom máš pravdu .

EDIT: Problém s EC a polystyrénem je vyřešen, zbývá pouze RW - pH.

tak to brr chlapecku polistiren se rozpousti v zivnem rostoku na 100% pac se naleptava mam to odskouseno s AH jsem delal plovak s polise pro ph sondu a za 3 dni byl ozranej a ve vode takovej kal jestli to zvysovalo ec nevim ale lepta se urco je videt v pravem rohu foto

Old Post 04-06-2011 v 17:58 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od krasus

tak to brr chlapecku polistiren se rozpousti v zivnem rostoku na 100% pac se naleptava mam to odskouseno s AH jsem delal plovak s polise pro ph sondu a za 3 dni byl ozranej a ve vode takovej kal jestli to zvysovalo ec nevim ale lepta se urco je videt v pravem rohu foto


Nemusíš mi říkat "chlapecku", taky tě tak neoslovuji!

A k tomu polystyrenu... neříkal jsem že to nemůže rozpouštět, totiž polystyren jako znáš je speciálně upraven. Klasický polystyren je totiž klasický plast jak ho známe (PE, PP, PVC) akorát na izolace se rozpouští v benzínu a ten se nechá pak odpařit a vznikají ty klasické známe bílé kuličky, které jsou lehké a málo tepelně vodivé...
Mluvil jsem o polystyrenu, u kterého mám zkušenosti s kyselinami, ne o jeho expandované formě...

Blbost to vůbec používat v hydrosystému, už jenom kvůli těm rozpouštědlům které se používají na expandování - nejsem si jist jestli se pořád v této technologii používá benzín, ale asi jo, protože je levnej, lehce odpařitelnej a znovu se používá cirkulačně.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 04-06-2011 v 18:14 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:40 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5710190 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív