Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » Můj první grow! Potřebuji rady
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Můj první grow! Potřebuji rady Příspěvek č. 1

Začínám poprvé v životě pěstovat! Na těchto stránkách jsem se toho hodně dozvěděl, ale pořád jsem z toho zmatený :D. Měl jsem doma 5 semínek z toho 4 vyklíčily a 1 ne. Asi po 3 týdnes jedna rostlinka uhynula a když jsem jí vytáhl z hlíny, vůbec neměla kořeny asi jen 2kořeny 4mm dlouhé jakto? Poté, co mi kamarád poradil, že to mám nad prvním patrem zastříhnout, tak se mi to krásně rozvětvilo, ale nevím, jak zastřihnout dále? Jo a ty mateční listy u 2 rostlinek začínají žloutnout je to přelitím nebo čím? (přiložím foto). Pěstuji na terase a zatím je na noc dávám domů, protože je něco kole 10-15°. Pokud by jste někdo poznal, co je to za druh budu rád :D. Díky za odpovědi a pomoc

Naposledy upravil 10-05-2011 v 22:44 PM

Old Post 10-05-2011 v 22:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 2

Zdar,


klíčivost není vždy 100% takže je normální, že nějaké semínko nevykoukne.
Krátký kořen a smrt kytičky byly beztak způsobeny přílišnou péčí. Hlavně přelitím. Když jsou kytky malé pár pater, stačí zalít jednou týdně a pak nechat substrát proschnout. Je důležité střídat mokré a suché cykly aby měly kořeny přísun vzduchu.

Zastřihuj až tak nad 3-5 patrem. Dřív to kytku zbytečně stresuje a brzdí v růstu. V zastřihování klidně pokračuj. Záleží jen na tobě kolik budeš mít vrcholových paliček. Ale pozor ! Kytka má předem daný (geneticky i prostředím) počet horních vrcholků, které může "utáhnout" tak je lepší to nepřehánět. Zkrátka je lepší mít 10 klobásek vrcholovek, než mít 50 slabých řídkých vrchních paliček.


Spodní děložní lístky (ty nezubaté) žloutnou celkem normálně a pak budou následovat spodní listy. Netrap se tím, protože přesazení do nového substrátu a větší nádoby dodají zase další živiny. (Nedostatek dusíku poznáš postupným žloutnutím listů od konce, při přelití list zežloutne celý).

Při přesazování zahrabej co nejvíc spodních pater do hlíny. Ze stonku vyraší kořeny a ty budeš mít hezky nízkou košatou kytičku. Navíc teď je ještě relativně brzo, a tak máš čas kytku pořádně vykošatit (zastříháváním- stahováním větví aby byly v jedné rovině- VIZ supercropping).

Zkraje zastřihuj a až budeš mít třeba 5 hlavních větví, tak je všechny pomalu stáhni k okraji květináče. Všechny vedlejší výhonky na těch větvích se najednou dostanou do stejné výšky a rostlina je považuje za vrcholovky. Tím lehce rozvětvíš kytku a nemusíš ji vyloženě stříhat, protože to ji zbrzdí a rozvětví už samo o sobě.

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 10-05-2011 v 22:53 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Díky moc za radu :-D chtěl bych sem dát nějaké fotky, ale vůbec nevím jak a z těch článcích na fóru jsem to nepochopil poradíte někdo?

Old Post 10-05-2011 v 22:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 4

http://grower.cz/pestovani/navody/d...azky/16.html#93

Old Post 11-05-2011 v 04:31 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Jo na to sem koukal, ale tuto možnost tam vůbec nemám :-( mám tam pouze přidat podpis a Notifikace emailem.

Old Post 11-05-2011 v 05:56 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

čest, v přípravce obrázky asi nejdou .

Old Post 11-05-2011 v 08:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Aha, takže téma přesunu jinam :-D

Old Post 11-05-2011 v 14:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9159760 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív