Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » CO2 - měření účinosti a vydrže boosterů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

CO2 - měření účinosti a vydrže boosterů Příspěvek č. 1



Ahoj dostal se ke mě po domacky vyrobeny měřák všech vlastností vzduchu, které nás při pěstování zajímají. Tedy Teplota, vlhkost a CO² na které bych se chtel zaměřit. Nakoupit běžně dostupné boostery a poměřit jejich účinost a především výdrž. Rád bych zkusil i nějaké domácí recepty.
Měřit budu čidlem Sensirion, je odzkoušené a poměřené s čidlem Bosch, čidla se rozchazí o pár desítek ppm, asi o 30ppm, takže by se dalo říct, že měří přesně. Výstup jde na Thingspeak odkaď budu reportovat grafy. Vša je pro mě nové, takže se neserte, dělám to pro vás.)

Něměl jsem ještě tolik času se podívat co se prodává, proto bych byl rád, kdyby jste mi tu něco nadhodili, co jste třeba zkusili, nebo co vas zajímá. Za rozumné peníze, jinak to postrada smysl a da se jít rovnou do automatu se spalovanim.

1. Takhle to vypada
2. bezna hodnota doma, pred zhruba hodinou jsem zavrel okno.

Naposledy upravil Luise 20-02-2020 v 16:15 PM

Old Post 20-02-2020 v 16:01 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Howdy
Nový Člen

Karma uživatele Howdy - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2019
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 2

Super!!
Někde jsem našel návod jak udělat co2 booster ve kbeliku... hlavně tam bylo vzdchove čerpadlo a malé topeni... tomu bych věřil asi nejvíc. Vím ze se prodává myslím co2 boost, ale netusim jestli to taky obsahuje topitko.
Určitě jsem zvedavej jestli ty závěsný pytliky něco udelaj.
Diky a budu sledovat

Old Post 20-02-2020 v 16:19 PM
Howdy je offline   Profil uživatele Howdy   Find more posts by Howdy   Foto galerie člena Howdy   Click here to Send Howdy a Private Message   Add Howdy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 3

Tak zatim jsem nasel tyhle boostery

CO2 Tablety GIB - 60 tablet kolem 350 kc vydrz na shopech neuvadeji. (Objednam)
podle popisku na shopech nechapu pouziti. Píší ze se to ma hodit ke korenum, koreny potrebuji kyslik ne CO2, CO2 co vim navic i okyseluje vodu.

CO2 Boost Smart CO2 - pytel pro prostor 1,2x1,2m 350 kc uvádějí vydrž zhruba 3 měsíce. (Objednám) Vypada to dobre i doba myslim ideal

ExHale CO2 Bag - pytel pro prostor 1,2x1,2m kolem 950kc uvadeji 6 měsíců. (Objednám)

TNB Naturals The Enhancer CO2 - flaška prostor neuvadi na dva tydny 1100 Kč ( neobjednam) uz sam vyrobce uvadi 2 tydny za litra, to je ranec.

CO2Boost kybl s pumpou - 2300 + 2300 dalsi napln. Vydrz 90 dní, prostor neuvadi ( neobjednam ) za ty prachy bych neco pridal a sel do automatu.

Tak, premejslim jak to provedu.. Asi to rozjedu, zmerim po 24 hodinach, pak strcim ke kytkam a kazdy treba tri dny strcim do prazdneho stanu a budu 24 hodin merit a takle dokola.


Další systemy, mozna by stalo za to vyzkouset.
CO2 Boost AIRBOMZ CO₂ DISPENSER - 1000kc docela zajimavy, naplne za ranec.

Old Post 22-02-2020 v 00:18 AM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 4

Ahoj, na měření máš slušný základ, SCD30/SCD40 nejsou levná čidla, ta už měří slušně, ale ta cena tomu také odpovídá :] ..

Jen to přidávání CO2, to se i zde řešilo opakovaně, většina lidí dospěla k názoru, že je to .. jak to říci slušně .. blbost. Myšlenka je dobrá, přidávat CO2 má nějaký efekt, ale ono to vcelku dost koliduje s odtahem. Takže většinou prostě škoda peněz, bez většího úspěchu.
Experimentovalo se s kdečím, kvasnice v kýblech a tak, v podstatě jediné trochu účinné řešení je flaška s CO2, na ní redukčák a za ním tlakový solenoid. A přidávat CO2 ve chvíli, kdy neběží odtah, protože ten to vcelku rychle zase vyžene pryč.

Takže pokud más už ESP8266, najisto tam jsou ještě dva volné gpio, na jeden dát SSR relé pro ovládání odtahu a na druhý také SSR (nebo stykač nebo cokoliv jiného) a ovládat tím solenoid. Upřímně řečeno, výsledek bude vůči nákladům a té drbačce s tím vším zanedbatelný, ale pokud na to peníze máš a chceš si hrát, proč ne :]

Old Post 22-02-2020 v 13:47 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 5

Ahoj, urcite souhlas, mozna neco takovyho i poresim. Ale to bych se bal doporucit lidem ktery nemaji zvlast mistnost pro pestovani, kuli tomu kdyby se neco posralo. Ale zaujali me ty co2 pytle, tak chci zkusit jejich ucinost, kolik co2 produkuji a jak dlouho. Protoze jestli neco daji aspon ty tri mesice, tak je to asi lepsi investice nez nejaky pseudo boostry na bazi PK, kolikrat o dost drazsi. To je hlavni cil. To jak si potom kazdej upravi vzduch a jestli to zreguluje a prida treba uzavreny chlazeni svetla, at si poresi sam. Bez meraku bude stejne jen hadat. Kazdopadne dik za radu a dobrej nazor.. Kdyby měl nekdo zájem, myslím že tu jsou lidi kteri vam to postavi, treba r-man staví podobne masinky.
Zitra to vse objednam a co nejdriv spustim. Sorry pisu to na founu..

Old Post 23-02-2020 v 18:23 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 6

Ahoj, co se tyce toho mereni a hw, je to velmi levna zalezitost, cenove celkem tak do $20. Netreba kupovat drahe CO2 cidlo, protoze v tomhle pripade neni nutna absolutni presnost, ale relativni. A na to bude stacit i cislo za osm babek, treba CCS811 s I2C kumunikaci. Neni treba pajet, breadboard je levny :].
Nerikam, ze to zvladne rozchodit kazdy, ale kdo ma uz alespon zakladni zkusenosti s ESP8266 (a treba s espeasy), musi tohle zvladnout levou zadni. Trochu komplikovanejsi muze byt logovani a vizualizace dat, ale treba ten zminovany thingspeak.com je na tohle v pohode.

Ohledne tech pytlu, osobne si myslim ze je to hodne zbytecna investice, ale klidne to zkus :]

Old Post 23-02-2020 v 23:38 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 7


Od stredy zacinam .)

Ja bych ten sensirion doporucil, sice si neco priplatis, ale kvalitou jses jinde, myslim i vydrzi, kterou udavaji snad 12 let pri mereni kazdych 5 vterin. Ja měřím kazdych 5 minut.
Tohle mi z toho leze. Dvakrat kliknu na telefonu a vim co se deje v pestirne, kdekoli jsem. Jeste to budu rozsirovat o teplotu v nft.

Strasny hodnoty, nechal jsem tam pres vikend zavreny okno, tak se mistnost trochu ohrala. Prvni je co2 takle jsem to vydejchal a protoze jsou kytky maly v rustu, nedokazali to za ty dva dny otocit. Vcera vecer jsem jim otevrel okno. Teplota kolisa svetlo/noc a s teplotou kolisa RH.

Naposledy upravil Luise 02-03-2020 v 12:33 PM

Old Post 02-03-2020 v 12:17 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:03 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0654780 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív