Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Plíseň v půdě...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

(Plíseň) v půdě... _ Příspěvek č. 1



Zdravím, tak jsem se dneska po dlouhé době podíval zblízka na květináč v kterém mám nějaký ten tabák a danny boye...
No zjistil jsem, že je půda prolezlá asi plísní...?
Je fakt, že jsem zaléval hodně zásaditou vodou 7.8 ph...
Ten bílej povlak je úplně všude i dole jde vidět přes drenáží díry...
Co stím ? Jde mi husí kůže po těle když si uvědomim, že mám plesnivej celej květináč.
To, že jsou spolu v jednom 11l květináči je jenom provizorium...


Musím podotknout, že grass vypadá okey, ale tabák se mi šíleně kroutí...

Naposledy upravil 20-03-2011 v 19:52 PM

Old Post 20-03-2011 v 16:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fire.ent
Stálý Člen

Karma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 2

přijde mi to jenom strašně zasolený.....zkus to propláchnout nasurovo x litrama vody s upravenym ph a myslim že by to mělo pomoct..pic f.e

Kupujte hřebeny,nastanou všivý časy!!!!!!!!!!!!!

Užívej a Mysli!!!!!!!!!!!!!

Naučit se zacházet se svojí duší vyžaduje čas...

Zahoď ten spařenej filtr!! Glass forever...
fire.entuv out 07

fire.entuv out 09

fire.ent´s bush factory..JF,Erd,WW,HH and many more..

fire.ent´s bush factory..Lebanese,Ice,C99,Smbog,St3 and many more 2012..

fire.ent´s bush factory 2014 - všechno 2x a něco navíc k tomu...

Old Post 20-03-2011 v 17:08 PM
fire.ent je offline   Profil uživatele fire.ent   Find more posts by fire.ent   Foto galerie člena fire.ent   Click here to Send fire.ent a Private Message   Add fire.ent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 3

čau asi to bude plísen když to řiká . mě to přijde jasný, já to měl taky, spíš to zalej vodou s roztokem peroxidu, zkusil bych menší koncentraci, když to nepomůže, tak zvyšit.
To máš z toho , že přelejváš kytky, já to taky přelejval, přilíšná peče je někdy na škodu :-)

Old Post 20-03-2011 v 17:21 PM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Já už se nedivim ničemu... proto ta plíseň...
Divný je, že jsem to ani moc nezalejval.
Je to jetá půda dvě kola...
Vidina plísně mě trochu vyplašila, díky koupim peroxid vodíku.. :ú

Naposledy upravil 20-03-2011 v 21:17 PM

Old Post 20-03-2011 v 17:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

půda jeta 2 kola? nejpis jsme u zdroje problemu... co?

Old Post 20-03-2011 v 20:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 6

lol tjn, těd si to taky čtu,ale tak to by nebyl takovej problem dle mě, akorat bude bez živin, ale spíš bude problem že nebyla vydezinfikovana, bud prolita roztokem peroxidu nebo v mikrovlnce nebo troube atd.. Nemusíš tak často zalevat asi jak vidíš,stačí asi že máš velkou vlhkost v místnosti ....zkus ten peroxid, měl by zabrat uričtě si myslim , jinak nějakej previcur nebo něco podobnyho na plísen a půdu bych provzdušnil, to může bejt taky důvod

Old Post 20-03-2011 v 20:24 PM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Peroxid do hlíny? dobrej vtip.
Tak za 1) nemusí to být plíseň pokud zaléváš tvrdou vodou což je tvůj případ.Prostě už po dvou kolech ti ty minerály z vody ukazujou krystaly Tomu odpovídá i to že jsi to moc nezalíval. Zasolená hlína je k ničemu, tak místo proplachu bych ty kytky vyndal oklepal a přesadil do lepšího.

2) Pokud je to opravdu plíseň tak tady pan oldskůl grouwr Podlaha ti to osvětlí http://www.zahradavkapse.cz/reporta...lisen-substratu

Naposledy upravil 21-03-2011 v 15:52 PM

Old Post 21-03-2011 v 15:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 8

Tak mi to moc neosvětlil. To že to nemam tolik zalejvat vim taky
Já to měl i na Plagron grow mixu, kde měla bejt Trichoderma.. Různý sazeničky Chilli, Tabák, bylo to za oknem kde se vzduch moc nehýbe, v boxu jsem taky přelil a tam nic.. Tvrdou vodu mám hodně ale po 2 zalitích (spíš přelitích) snad neni možný, aby to byl "vodní kámen", to bych měl z něj na sobě krustu.
U těch sazeniček je mi to víceméně jedno, tak jsem udělal první blbost co mě napadla. Mám asi 200g přípravku Dithane, tak jsem ho od oka nasypal do petflašky s vodou a substrát s tím natvrdo polil. Snažil jsem se netrefit rostlinky. Za 2 dny bylo po plísni a už se neukázala, sazenice jedou. Ale v boxu bych to takhle nedělal..

Old Post 30-03-2011 v 09:27 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Re: (Plíseň) v půdě... _ Příspěvek č. 9

[QUOTE]Původní příspěvek od Grunger
[B]Zdravím, tak jsem se dneska po dlouhé době podíval zblízka na květináč v kterém mám nějaký ten tabák a danny boye...


Pořídil bych Trichoderma, zeminu nechal pořádně vyschnout a opatrně zalíval roztokem Trichodermy.Pokud je to ovšem plíseň.
Na H2O2 bych se vykašlal i chemky typu Novozir do půdy rozhodně ne.Zalévat s mírou..radeji méně nežli více.
Přesadit nejdříve jak kolega píše!

growesweden

Old Post 30-03-2011 v 10:17 AM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 10

Tohle jsem měl taky a jen to jen obyč usazená sůl z hnojek. Asi bych to neřešil. Do kokosu se na to používá Ataclean, zabraňuje ucpávání kapilár a přesně takovémo zasolování půdy/kokosu.

Old Post 14-04-2011 v 17:16 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Plisen na povrchu zemine ? Příspěvek č. 11



ahoj ludia mam moc problem ten prvy bol ze mi spadol reflektor na kiticky 3 kitky to oskalpovalo jednej sa zlamal vrsok ta prva fotka je celeho boxu co myslite rozchodia to ked su 32 den na kvete ?

AK 48 and AMS kitky maju kvest 60 days


ten druhy problem je ze ked som dal ako doplnok do zeme slepaci hnoj tak sa mi zacala robit plisen neviem sa toho zbavit a dost ma to znervoznuje takto to vyzera vetram mam tam 5 vetraky a vetram aj otvorenim oknom co s tym jak sa toho zbavit help me please


ta posledna fotka co sa mi zlamal vrsok oskalpovalo mi to 4 bocne vetvy a dost listu rozchodi do slecna ?

Old Post 03-03-2012 v 13:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12


Kua

Old Post 03-03-2012 v 13:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dvěstěpade
Nový Člen

Karma uživatele Dvěstěpade - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 13

Cau. Taky se mi delal bily povlak na pude...Myslim, ze to jde castecne vyresit tim, ze mezi zalivkama nechas substrat poradne proschnout(tak ze pichnes prst tak 0,5-1cm do hliny a vytahnes ho suchy) a nastavil bych jeden ofuk primo na kvetinace. Taky jsem v suchem stavu odstranil vrchni vrstvu oplysneneho substratu.

At se dari

Dvěstěpade

Old Post 03-03-2012 v 14:00 PM
Dvěstěpade je offline   Profil uživatele Dvěstěpade   Find more posts by Dvěstěpade   Foto galerie člena Dvěstěpade   Click here to Send Dvěstěpade a Private Message   Add Dvěstěpade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 14

o tomhle sjem se bavil s mim profesorem biologie a prej ten povlak vubec nevadí , ale pokud se ho chceš zbavit tak ten povlak pravidelně rozrušuj a nechavej tu vrchní část půdy vyschnout....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 03-03-2012 v 15:16 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

no mě se to udělalo v matkárně,víc větrat jak říkaj kluci...Každopádně na květu to je podle mě špatné,znamená to velkou vlhkost což není ideální

Old Post 03-03-2012 v 18:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

Ako tych ventilatoroch tam mam dost ked si mam predstavit ze by som mal spat u toho tak racsej nie ale kazdopadne sledujem hlavne stonky ze si sa na nich nieco nechyta tak zatial som nic nespozoroval

tuffgong1: tvoj prispevok ma uklidnil ale aj tak pre lepsi pohlad nech to tam racsej nieje :P

Old Post 03-03-2012 v 20:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:16 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-09-2017 - plíseň - 6 odpovědí
16-08-2017 - Plíseň ? - 12 odpovědí
15-08-2017 - Plíseň - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9678240 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív