Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » uzemnit usporku?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

uzemnit usporku? Příspěvek č. 1

Zdarvim, mam dotaz je nutne uzemnit 200w usporku s integrovanym predradnikem nebo stací jen zapojit fazy a nulak do objimky?

zemnici kabel jsem ve sve demenci pro jistotu uz ustrihnul, aby semi lepe manipulovalo se snurou v umelem drzaku :-D, Svara poradil ze neni treba, ale pri zapojivaní jsem si vsimnul ze by sel prichytit sroubkem k drzaku objimky (zda semi ze je tam na to primo drazka....

Sviti to, ale nerad bych aby me to nakopalo,dik za radu...

Old Post 16-02-2011 v 19:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 2

Samotnou usporku asi "zemnit" nebudeš, "zemní" se těleso svítidla pokud má vodivé části. A "zemní" se to proto, aby ti to v případě "poruchy" nenakopalo.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-02-2011 v 19:32 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Ok spatne jsem se vyjadril, teleso svitidla muzu brat ten drzak na kterem jsou prisroubovane ty plechove kridla a zaroven drzi objimku. Je hodne nutne teleso svitidla uzemnit,kdyz uz jsem ten zemnici drat ustrihnul?
Pokud ano tak zkratim snuru a vytahnu si zemnici zlutozelenej kabl a dam to tam, pokud to nutny neni tak to tak necham jde mi hlavne o bezpecnost...


fajn diky, to sem potreboval vedet, predelam to.... nechci dostat petelici..

Old Post 16-02-2011 v 19:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 4

Zem je základ. A klidně dej silnější vodič něž F a N, kvůli nejmenšímu odporu. Pak bude cesta případného zkratu jasná.

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 16-02-2011 v 20:33 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sniper18
Stálý Člen

Karma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 5

Ide o to, ze v normalnej prevadzke sa ti nestane nic, ale ked nastane skrat, a ty sa dotknes nezivej casti ktora sa prierazom stane zivou castou (napr. tienidla), tak to neprestane stebou triast. Ked to budes mat spravne zapojene, tak ta to pri dotyku sice kopne, ale istic to vypne za menej jak 0,4s a tebe sa nestane nic.
Opravte ma ak sa mylim....

Old Post 16-02-2011 v 21:49 PM
Sniper18 je offline   Profil uživatele Sniper18   Find more posts by Sniper18   Foto galerie člena Sniper18   Click here to Send Sniper18 a Private Message   Add Sniper18 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 6

Já bych to nerozváděl.. mohli by jsme dospět k tomu, že ho to kopne víc během rústu, protože bude mít větší vlhkost. Dokud máš například 80% vlhkost tak growwplace patří mezi Nebezpečné prostory dle vyhlášky 50 viz. např. http://mereni.souepl.cz/50.php

Takže zemnit, nulovat, kostřit a pro ještě větší bezpečnost mějte chránič na přívodu.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-02-2011 v 22:05 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Já bych to nerozváděl.. mohli by jsme dospět k tomu, že ho to kopne víc během rústu, protože bude mít větší vlhkost. Dokud máš například 80% vlhkost tak growwplace patří mezi Nebezpečné prostory dle vyhlášky 50 viz. např. http://mereni.souepl.cz/50.php

Takže zemnit, nulovat, kostřit a pro ještě větší bezpečnost mějte chránič na přívodu.


vyhláška 50/78 sb. neřeší rozdělení prostorů na normální, nebezpečné a zvlášť nebezpečné prostory.

vyhláška 50/78 sb. řeší pouze odbornou způsobilost v elektrotechnickém oboru

Old Post 16-02-2011 v 22:40 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 8

Máš pravdu..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-02-2011 v 22:46 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiktr
Stálý Člen

Karma uživatele fiktr - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 9

Zdravim samotnou usporu zemnit nemusis nejsou na ní žádné kovové plochy kterych byses mohl dotknout zemnit by si mel stinitko aby ses pri zvedai nahodou neposadil:-D

Proudovi chanič je dobra a uzitecna vec ale pro takovou skrinku docela zbytečna. Stači kdyz budou všechny kovove časti poradne uzemneny a neni se ceho bat
Nevim proč sem tahate padesatku kdyz tomu tady stejne skoro nikdo nerozumi a na revize pestiren se prece nechochodi :-D

Old Post 17-02-2011 v 06:19 AM
fiktr je offline   Profil uživatele fiktr   Find more posts by fiktr   Foto galerie člena fiktr     Add fiktr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 10

No přece aby tam nemusela záchranka..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 17-02-2011 v 06:37 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 11

Proudovej chránič je asi skvělej, jen k němu musí být taky odpovídající zařízení. Např když do zásuvky na sporák dám lux nebo vrtačku, na 99 % to vyhodí ten jistič. Lampu jsem tam ani nedával, nepotřebuji mít několik dní tmu, když to mám bez dozoru.. Známej elektrikář mi říkal, ( a ted to bude laicky řečeno), že ten proudovej jistič hlídá, aby byl v obvodu spotřebiče i v obvodu vedení k němu naprosto stejný proud, při jakémkoli výkyvu ho to vyhodí. Hned u boxu mám tyto 2 zásuvky a nepoužívám je na nic, cokoliv jsem do nich zapojil - kromě kotle, sporáku nebo pračky/myčky, do minuty to bylo shozený... Je to proudovej jistič v el. skříni, jak je to se zásuvkovými nevim, ale řekl bych že podobně. Ten známej dělal elektriku do skříně asi 20 lidem, tak si myslím, že ví. Navíc je v práci z hlediska elektřiny odpovědnej za provoz jedný z našich největších továren, takže cokoliv mi řekne ohledně elektriky pokládám takřka za svatý...

Old Post 17-02-2011 v 09:19 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 12

inu http://cs.wikipedia.org/wiki/Proudový_chránič

growplace bych vhledem k vysoké vlhkosti za rústu řadil do stejné kategorie jako koupelny. Ale budiž. Máte to doma tak elektrická bezpečnost je Vaše věc. Kdo chce má, kdo nechce tak nedbá..

Jak ti múže lux vyhodit proudovej chránič, když nemá zapojen vodič PE?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 17-02-2011 v 09:39 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

Ok, diky za vysvetlení.
Mam jeste dotaz ohledne napajení ruznych spotrebicu v roomu z hlediska bezpecnosti, koukal jsem na prodlužovačky, co mam a jde mi o to, jestli mohu propojit 2 kusy jen kvuli délce (jednu s prepetovou ochranou a druhou bez) a nebo radeji obstarat jednu dlouhou s prepetovou ochranou (?), ta prepetova ochrana co jsem pochopil by mela fungovat tak abych se ty spotrebice neodopalili?

Predradnik dam asi do skrine mimo room, tam by se mi prave hodilo jedno zapojení konec prvni prodlužky a z ní privest do roomu prodlužku č.2, teoreticky bych mohl mit vsechno na jedne prodlužce ve skrini mimo room ,kdybych k tomu privedl přivodní snury od spotrebicu, ale nevim, jestli jsou privodní snury dostatecne dlouhe, aby dosahli do skrine kde bych mel zapojen predradnik, ale to muzu predelat.

Old Post 17-02-2011 v 10:22 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 14

Já myslim, že to jde ale elektrikář by to jistě nedoporučil! Já takovouhle elektroinstalaci (2 prodlužky a na konci rozdvojka) používám i v dílně na stroje a nic se neděje, jen některým elektromotorům se to nelíbí, to tě ale nemusí vzrušovat ve skříni..

2Bezdechu: na to ti neodpovím, vyhazuje mi to všechno kromě spotřebičů přímo pro to určených. Vrtačka ho zapojenej taky nemá a přesto proudovej chránič vyletí. Elektroinstalaci mám jinak naprosto v pořádku, kotel funguje 12 let bez poruchy, to samý trouba atd. Já sem dostal první pecku od 220 v koupelně, když mi bylo 9 let, od tý doby si dávám hodně velkej pozor

Asi sem to blbě napsal, nikomu to tak jako to mam já nedoporučuju. Poslouchám nejlepšího odborníka kterýho znám a kterej mi doporučil takový zapojení přesně u mě doma. Víc to neřešim, vše funguje jak má.

Old Post 17-02-2011 v 12:57 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 15

2bull: No jak píšu ve svém druhém příspěvku v tomto threadu.. raději to nebudeme rozvádět, nebo se do toho zamotáme.

2Rukovet zahrady: klidně dej dvě prodlužky za sebe, ale tu s přepěťovkou dej jako první.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 17-02-2011 v 16:18 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luky19
Stálý Člen

Karma uživatele luky19 - 6% PěstitelskáKarma uživatele luky19 - 6% PěstitelskáKarma uživatele luky19 - 6% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 16

když dáš prodlužovát do prodlužováku tak ti doporučuju kabel s kolíkem je ,,možné že se ti vymení strany " a může ti to skratovat

Old Post 17-02-2011 v 17:59 PM
luky19 je offline   Profil uživatele luky19   Find more posts by luky19   Foto galerie člena luky19   Click here to Send luky19 a Private Message   Add luky19 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4280040 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív