Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zima v boxu? - horkovzdušný chobot
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Zima v boxu? - horkovzdušný chobot Příspěvek č. 1

Nejsem sám, kdo řeší chlad v místnosti. Tak důmám nad něčím energeticky přijatelným a napadla mě poměrně jednoduchá věc, kterou se poskusím vysvětlit. A rád bych slyšel nějaký názor A´t to třebas nedělám zbytečně.

Princip je jednoduchý: Topný kabel (žádná novinka). který je ovinutý okolo potrubí a to celé shovaný v širším potrobí.

V mém případě na 150mm přítah napojím 150ku potrubí, který omotám topným kabelem a na to navlíknu 160ku potrubí a zalepím fuky kvuli zaizolování.

Vytvořená spirála z 3,5m topného kabelu by měla rozehřát potrubí od kterýho by se měl ohřívat vzduch hnaný potrubím.

Takový horkovzdušný chobot

Dal bych jak ventilátor, tak topný kabel na termostat, a sepínalo by mi by to kdyz teplota padne na 18.

Mám nevytápěný sklep, kde mi padá k 10ti stupnum... Budu jeste izolovat okno a dvere, tak by se to mohlo sparavit...


Díky za názor

Old Post 04-02-2011 v 21:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

Máš blízko sklepa topení , radiátor ??

Old Post 04-02-2011 v 23:13 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Hlavo.. prave ze nemám...


A primotop, kterej by me bral 3x tolik co lampy fakt porizovat necu...


tak me napadlo toto...nebo jsem si taky říkal, že bych jednoduše do potrubí dal tak 100wattový topítko na akvaristiku. ale to je podle me mala plocha.. tak kdyz obmétám metr potrubí, tak by se to o nejaky stupínek mohlo zvednout...

Tvuj/vas nazor?

Dík

Old Post 05-02-2011 v 08:46 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 4


Abych pravdu řekl, docela bych se toho bál.. omotat trubku topným kabelem.

Místo té trubky použij křížovou nebo hexagonální kostřičku z kulatinky a na to namotej spirálu se vzduchovou mezerou tak 0,5cm a vlož to do přítahové roury. Jako nutnost u tohoto zapojení bych viděl i umístění tepelné pojistky někam do spirály aby v případě přehřívání odpojila přívod do topení.

Prostě udělat podobné tělísko jako je uvnitř fénu na vlasy nebo v horkovzdušné pistoli.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 05-02-2011 v 08:57 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Dik, totok me nenapdalo a mozna to bude efektivnejsi.....

Jinak jsou kabelo primo urceny na omotaní trubek, aby nezamrzly v zime. vodovody a tak...

Díky

Old Post 05-02-2011 v 09:12 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 6


Upřesním... bál bych se ten kabel namotat na tu trubku závit vedle závitu.

Pokud budou na příčkách kostřičky očka na provléknutí kabelu nebo nějaké zářezy, aby kabel neputoval, múžeš příčky prohnout směrem dovnitř aby vzduch procházel kolem kabelú v co největší ploše. Snad tomu rozumíš.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 05-02-2011 v 09:31 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 7

No oka radiator poblíž neni , no co to takhle nasávat přes cooltube a pak teprve pouštet do roomu ?

Old Post 05-02-2011 v 11:04 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Hlava
No oka radiator poblíž neni , no co to takhle nasávat přes cooltube a pak teprve pouštet do roomu ?


Stejně potřebuje něco na noc..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 05-02-2011 v 11:30 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 9

No viděl sem roomy kterym jela vzduchotechnika jen se světlem a taky to šlo , no jestli chcete opravdu šetřit a nechcete kupovat topení tak si kupte rekuperační jednotku , ja uz ji mam objednanou , jo stoji skoro 20tis , ale potom co sem na baraku rosvítil tak přes zimu sem zaplatil o 20tis víc na topení , takže kdybych ji měl uz 2 roky ušetřil bych ted uz 20tisíc , jednoduchy počty pro ty kdo nechtej teplej vzduch pouštet komínem celou zimu , to je jako kdyby si denně vyhodil 110kč do hajzlu , investice ale vzduch se mi sám ohřejvá a za rok se vám to vráti , svítim cca necelejma 1000w matkarna + klonarna a uvětrat to v - 20°C neni zrovna levná sranda , zvlášt kdyz prijde vyučtování za topení , myslim ze mam objednanej tento , http://www.elektrodesign.cz/web/cs/...peracni-vymenik , jinak ješte další , viz

http://katalog.sorke.eu/rekuperacni.../potrubni/sk-8/
http://www.elektrodesign.cz/web/cs/...-a-rekuperatory

Čau Hlava

Old Post 05-02-2011 v 12:03 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 10

Jo jinak mě ještě napadlo , topna podložka pod zrcadla , to je topná folie , bych ji sroloval do ty roury , má to o hodně větší plochu než kabel , příkon tak do 150w a da se to i regulovat , mrkni sem http://www.fenixgroup.cz/pages/cs/p...ziti#ecofilmset ,
http://www.fenixgroup.cz/pages/cs/p...#ecofilmostatni
a kdyby si chtel kabel tak tady , http://www.fenixgroup.cz/pages/cs/p...cialni-aplikace , Hlava

Old Post 05-02-2011 v 12:18 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Díky

jak rika Bezdechu... Potrebuju hlavne na tmu...

Hlava, na takovy folie jsem narazil na aukru.. ma to typek z Brna ve vselijakejch rozmerech, urceny na teraristiku od par W za par kacek.

Jinak rekuperační jednotka je dobra věc. Tak trochu se zajímám o pasivní bydlení... Ale zatim je to velká počáteční investie, což si nemužu dovolit.

prave sem premyslel jestli se ta folie da vohnout

Ale premejslim stale o te spirále, ale ve vnitř toho přítahovýho potrubí na nějaké konstrukci. nejak takto

Dík za linky

Naposledy upravil 05-02-2011 v 16:05 PM

Old Post 05-02-2011 v 15:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 12

Nějaký pokrok? Zajímá mne Tvé řešení. Mám takřka ten samý problém. Zatím v noci přitápím malým 500W olejovým radiátorem. Ale jak přihřívat přívod vzduchu z venku jsem ještě nepořešil.

Púvodně jsem měl na mysli ten topný kabel namotaný na té kostřičce, ale nejsem přesvědčen o tom, že se na tom vzduch stačí dost ohřát, při tak malém výkonu topení. Možná nějaký komorový systém.... Nebo zvýšit výkon topení. Ale ještě jsem to nezkoušel, takže mluvím pouze teoreticky.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-02-2011 v 19:22 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
(: FRODO :)
Stálý Člen

Karma uživatele (: FRODO :) - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 13

Zdravicko, mam uplne stejny problém - zatím jsem to vyřešil topným kabelem, který sem dal POD květináče - jde jim teplo pekne na kořínky a tudíš by jim 8°C nemelo dělat takový problém (nekde tady jsem cetl, ze pokud maji alespon teplo koreny, meli by byt vice odolni vuci chladu) - jinak vduch ze skryne odvetravam do mistnosti kde stoji (v "noci" ventilace stoji uplne), vetram pouze za spusteneho svetla 1 denne na mar minut (jinak tocim vzduch v mistnosti do/ze skrine) - dál jsem perfektne zaizoloval okna a dvere..... Teplata v mistnosti porad pomalicku klesa z 20°C vecinou az na 8°, pak se zase zapne svetlo. Letos to přežiju a pokud nejak nevyresim tak pristi obdobi prosinec-unor nepojedu .... jinac co si s tim teda provedl ty, jakou to ma ucinost? Taky sem nad necim podobnym premyslel......

First indoor grow, kokos, 250w, 0,5m2 - 3x Amnesia haze + 3x Skunk #1

Old Post 16-02-2011 v 21:00 PM
(: FRODO :) je offline   Profil uživatele (: FRODO :)   Find more posts by (: FRODO :)   Foto galerie člena (: FRODO :)   Click here to Send (: FRODO :) a Private Message   Add (: FRODO :) to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
leela148
Stálý Člen

Karma uživatele leela148 - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 14

čau groweři,
potřeboval bych radu ohledně tohodle téma..Mám místnost tak 4x3x2,5m...2 boxy
-120x120x200 darkstreet 600w , odtah UFo okolo 550M3/h
-100x100x200 homemade 400w, TT125
Mám v místnosti okno,radiátor(okno zaizolováno polystyrenem,radiátor topí jen přes den..) v místnosti okolo 20C když neodtahuju, nepřitahuju.. Možnost odtahu/přítahu z místnosti nebo do místnosti ,ale je to z venku takže bych přitahoval zimu...
Chtěl jsem to udělat tak že bych přitahoval pomocí PC funů v sérii přes cooltube do místnosti ,ale nemyslím si že to bude stačit..Přes noc by to samozdřejmě neohřívalo o výbojku tak mě napadlo tam dat AFka a pražit to 24/0 sice propálím dost elektřiny ,ale jinak to asi nepude..
Poraďte prosím nějaké tipy a rady chci to vychytat co nejlíp a na rekupiračku nemám:/
Nevíte kolik m3/h cca bych měl mít ten přítah na tu místnost? aby kiti měli dostatek čerstvího vzdoušku
Nebo co foukat přímo studenej vzduch do boxu a tam by se smíchal s teplem v boxu? To asi nejde že ano? by kiti na které by to foukalo zmrzly..
Už ať je teplo lidi :/

Old Post 22-02-2015 v 13:48 PM
leela148 je offline   Profil uživatele leela148   Find more posts by leela148   Foto galerie člena leela148   Click here to Send leela148 a Private Message   Add leela148 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7947570 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív