Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světlo pro jednu kytku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 1

Nevíte náhodou někdo, co za zářivky jsou v lampách na ulici?U nás jsou tam 2 typy.Jedyn svítí oranžové.Ty jsou prý k growingu nehodící se.Ale co ty co svítí pronikavé ílé světlo?
A jestě jednou.Poraďte mi někdo prosím, co za světlo bych si měl koupit na jednu jedinou kytku?A jestli sodík, což čekám, jaký typ?Prpsím co nejpřesněji.Jsem totiž úplně v kaši čím víc tenhle site čtu.Nemůžu se rozhodnout.Díky předem

Havelock

Old Post 23-04-2001 v 18:16 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Svetlo Příspěvek č. 2

No tak ty oranzovy sou prave na growing hodici se ,ty bili muzou bejt metal -halidovy vybojky(taky pouzitelny ,spis na rust) ,ale taky rtutovy vybojky(nehodi se) ,a na jednu kytku ??? no to podle toho ,jak si predstavujes ,ze bude vysoka ,70w vybojka- do 35cm
150w do 45cm ,250 do 60cm a 400 tak do metru

Old Post 23-04-2001 v 20:01 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
meskalito
Stálý Člen

Karma uživatele meskalito - 53% PěstitelskáKarma uživatele meskalito - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 24 

Pohodička Příspěvek č. 3

Já mám SON-T-AGRO 400W a je perfektní. Stojí cca 1200 kč , ale určitě se to vyplatí. Viděl jsem kytky u kluka který se tomu už pár let věnuje a používá obyčejne 400w sodíkovky a ten při pohledu na moje keříky s palicema odspodu až navrch, tak žasl, že šel ty svoje lampy okamžitě vyhodit. Ty jeho byly tak metr a půl vysoké, ale palice tak co 20 cm a více a to je máme ve stejné fázi květu 12 hodinový den od začátku dubna. Takže podle mně jednoznačně SON -T-AGRO od Philipse a to klidně na celou dobu života kytek. A pochopitelně v kombinaci s bublerem, protože to je fakt síla jak to v tom roste.

Old Post 24-04-2001 v 06:50 AM
meskalito je offline   Profil uživatele meskalito   Find more posts by meskalito   Foto galerie člena meskalito   Click here to Send meskalito a Private Message   Add meskalito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Agro Příspěvek č. 4

No nevim ,co vim tak by agro mela mit vyhodu oproti normalnim sodikum spis v rustu (vic modry slozky svetla)
Normal sodik ma teploto 2000k ,pokud vim agro 2100k ,to neni zadnej extra rozdil a ne kvet by to nemelo mit skoro vliv.

Old Post 24-04-2001 v 20:53 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sunrise
Stálý Člen

Karma uživatele Sunrise - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 83  

Nápad Ad Cobba - Hg? Příspěvek č. 5

> rtuťové - nevhodné...
Možná je to náhoda, ale mám se rtutí (OSRAM HQL50, 2ks na 40x40cm) úplně opačnou zkušenost. Vyrostl pod nimi takový model, že se skoro nedal hulit ;-), jaká to byla síla! A ta jemná chuť... Též není od věci, že OSRAM dělá spec grow výbojku - a je to Hg.., navíc odvozená právě z HQL50 (datasheet k mání na http://www.osram.com/pdfs/florap50w.pdf ). Jediná nevýhoda - dost to hřeje..:-(.

S_a_Y__N_O__t_O__T_h_E__F_E_A_R_!!!

Old Post 04-05-2001 v 21:42 PM
Sunrise je offline   Profil uživatele Sunrise   Find more posts by Sunrise   Foto galerie člena Sunrise   Click here to Send Sunrise a Private Message   Add Sunrise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Nápad KRIZE Příspěvek č. 6

-))) Já se těch rtuťových celkem bojím.Co když to pukne?To už nikdy neodvětrám.
Lidé vidíte?to je ten problém.Každej říká, že je něco dobrý a ostatní říkaj, že je to něco shit a tžo jejich je lepší.Myslím , že s osvětlením jsou největší trable....

Old Post 05-05-2001 v 15:44 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sunrise
Stálý Člen

Karma uživatele Sunrise - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 83  

Nápad Re: KRIZE Příspěvek č. 7

Havelocku, toho bych se vůbec nebál, vždyť kolik v nich tý rtuti je? Množství bezesporu menší než malé :-)). Já jsem dokonce jednu tuhle lampu v místnosti opatrně rozbil (ze studijních důvodů) - a nemám pocit, že bych se nějak přiotrávil.

S_a_Y__N_O__t_O__T_h_E__F_E_A_R_!!!

Old Post 05-05-2001 v 18:25 PM
Sunrise je offline   Profil uživatele Sunrise   Find more posts by Sunrise   Foto galerie člena Sunrise   Click here to Send Sunrise a Private Message   Add Sunrise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Obecné GG Příspěvek č. 8

To ne.Hg je pěkně jedovatá věcička.Ukládá se to v organismu a je to toxický.Neříkám , že se přiotrávíš hned.Ale pak chcípneš a bude.Takže rtuti se fakt bojím.
Nevíte někdo, je v Brně nějakej groweshop?

Havelock

Old Post 06-05-2001 v 15:35 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

rtut Příspěvek č. 9

To je trochu prehnany ,ze kdyz se rozbije rtutova vybojka ,ze se z toho clovek otravi??? Hlavne sem jednou taky rtutovku rozbil a nevsim sem si ,ze by tam vubec byla naka rtut v tekutym stavu ,spis tam bude naka sloucenina obsahujici rtut ,jako plynova napln ,v ktery probihji vyboje

Old Post 06-05-2001 v 20:24 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 10

meskalito,
jseš si jistý, že jste porovnávali naprosto srovnatelné rostliny (řízky, fáze, hnojivo, bubbler)? Agro sodíkovky mají spektrum vylepšené právě na růst, osobně dost pochybuju o nějakém výrazném rozdílu při kvetení.

Sunrise,
je fakt, že v komerčním growingu (pokojové kytky) naprosto vedou fluoro a MV (rtuťové výbojky). Každopádně na profi growing (ganja) mají nicmoc spektrum pro květ a především úděsně hřejí. Takže pro naše účely naprosto nepoužitelné.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-05-2001 v 12:43 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Nápad xx Příspěvek č. 11

To Carlos : Tedy ty říkáš, že mi pod rtutí nic dobrýho nevyroste?

Víte co je na tom pěstění nejhorší?Ty prachy co to stojí.
Malý výpočet :
Tedy řekněme 100 (ať se to dobře počítá) W Sodík = 1KWH za 10hod. = 3.5kč za 10hod.
Měsíc má 30 x 18 = 540 hodin za měsíc : 10 = 54 KWH = 162 kč za měsíc.Hmmm. Za 6 měsíců to je 972 kč.
A to nepočítám příkon větráků a cenu vybavení.
Hm a ještě 100 W je málo a nevím ,kde bych to vzal.

Co mám dělat?
Chci jen jednu good kytku max kvality,minimální výdaje.Co si mám teda koupit za světlo, aby to nestálo majlant?

Havelock

Old Post 08-05-2001 v 17:42 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Palec dolů smůla Příspěvek č. 12

Je to o penězích.
Doporučuju outdoor, nejlíp skleník.
Nebo 70w(galerie).

Old Post 09-05-2001 v 17:05 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Nejlevnější možnost s jednou kytkou Příspěvek č. 13

Jestli mermomocí chceš jet jednu kytku indoor, sežeň si tedy jeden dobrej řízek... tu nejlepší hlínu... a zasaď. K tomu si kup starou zářivku, co se používají v budovách, nebo v metru. Jsou jich plné bazary. Obvykle jsou uvnitř dvě 36W trubice dlouhé 120cm. Kdyžtak použij jen starou elektroniku, a trubice si pořiď nové: jednu warm red a jednu cool white.

Vychytej si to tak, aby kytka byla menšího vzrůstu, dej jí k bílé zdi a celou tu zářivkovou "rakev" opři o zeď tak, aby kytka byla co nejtěsněji nalepená na ní. Každý centimetr hraje roli. Myslím, že takhle bys z toho mohl tak 20g dostat.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-05-2001 v 20:20 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Nápad Příspěvek č. 14

Jak se tak koukám, tak to asi jen s jednou kytkou stejně nepůjde.Je to dost neekonomické a ještě k tomu 20 g je fakt celkem málo.
Dobrá tedy , kolik bych mohl pěstovat kytek pod 250W Philip T son ve skříni cca 2m vysoké, 2m dlouhé a 1m široké?
K sakru, stejně to bude drahý, ale tu jednu kytku jsem si vážně rozmyslel.

Havelock

Old Post 12-05-2001 v 12:09 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daniel
Stálý Člen

Karma uživatele Daniel - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Nápad Příspěvek č. 15

Vykasli se na 250ku a kup tu 400W Son-T-Agro - u nás prodávají od Philipse.
Výbojka - cca 1200 Kc, reflektor komplet set cca 3000.
Výsledky: fantastické.
Vypěstoval jsem pod tím celkem 9 rostlin ve veg. fázi,
po odstranění samců zbylo 5 samic a ty pod ní vykvetly.
Úrodu jsem nevážil před ani po vysušení, ale zaplnilo to:
1. kvalita (nejvyšší palice) : 1,5 zavařovačky - (bomba z TOHOHLE stačí 1 prásk)
2. kvalita (ostatní palice) : 2,5 zavařovačky - (to jsem ještě nekouřil, ale bude to taky síla)
Dáš tak slabou pětistovku měsíčně za elektřinu, ale fakt to stojí za to!

P.S. Až budu mít vlastní bydlo, přikoupím min. 2x 250W MH na veg, a ještě jednu 400W nebo 600W HPS na kvetení, ale roste to pod nima taky slušně!

Daniel K.
"Pestovat pro sve ucely jakoukoli rostlinu neni ilegalni, a pokud zakon rika, ze je, pak je ilegalni tento zakon."

Old Post 12-05-2001 v 16:02 PM
Daniel je offline   Profil uživatele Daniel   Find more posts by Daniel   Foto galerie člena Daniel   Click here to Send Daniel a Private Message   Add Daniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havelock Vetinari
Nový Člen

Karma uživatele Havelock Vetinari - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 16

Asi by to bylo ok, pokud bych bydlel sám.Ale vzhledem k tomu, že moje rodiče platí celý učet za elektřinu a já ještě k tomu nejsem výdělečně činný (student)- je to v háji.
Tady nejde o cenu té zářivky, na tu si ušetřím, no problem, ale o tu elektriku co to sezere...

Havelock

Old Post 15-05-2001 v 17:25 PM
Havelock Vetinari je offline   Profil uživatele Havelock Vetinari   Find more posts by Havelock Vetinari   Foto galerie člena Havelock Vetinari   Click here to Send Havelock Vetinari a Private Message   Add Havelock Vetinari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-06-2003 - Světlo při květu - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8138740 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív