Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Je opravdu leciva?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Charles
Stálý Člen

Karma uživatele Charles - 10% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 1

Timto tematem nechci vyvracet jestli je marihuana leciva, ale zaroven nechci tvrdit, ze je skodliva. Jen takove lehci zamysleni. Ale proc me to napadlo... Ve zpravach davali reportaz jak prezident Havel udelil milost 80-ti letemu dedovi, ktery pestoval marihuanu, ze pry mu to pomaha na Parkinsonovu chorobu. Samozrejme s timto rozhodnutim souhlasim, ale jde mi o tu lecivost. Ja osobne si myslim, ze lecivost je skryta pouze v psychice cloveka. Zkratka pokud veri, ze mu to pomuze, tak se uzdravi. O to vic tomu clovek veri, kdyz se jedna o tak mystickou rostlinu. Muzu zde uvest priklad z me osobni zkusenosti, kdyz jsem mel chodidlo nohy plne bradavic. Tata mi kdysi rekl, ze vzdy pred spanim mam tem bradavicim nadavat a verit, ze zmizi. A opravdu to vyslo, veril jsem. Moje mama ma s bradavicema stejny problem. Ma je na prste u ruky. Dela zdravotni sestru a doktor ji poradil (ten to ma zase od jednoho vychodniho Slovaka a ten od nejake cikanske samanky z vychodu), ze ma maly kaminek omotat nitkou a dat pod okap domu ve kterem bydli, ze pry to bradavice znici. Myslim si, ze je to jen obejiti skutecne viry, kdy clovek veri pres nejaky "nesmysl",protoze nema dost sil na to veri z plneho srdce. Co si o tom myslite Vy?
Ch.

Old Post 15-12-2002 v 14:13 PM
Charles je offline   Profil uživatele Charles   Find more posts by Charles   Foto galerie člena Charles   Click here to Send Charles a Private Message   Add Charles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hell
Stálý Člen

Karma uživatele hell - 77% PěstitelskáKarma uživatele hell - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 68  

:D Příspěvek č. 2

trochu mi to pripomina cinskej zpusob jak prilakat stesti
kazdej vecer pred usnutim nemyslite na nic jineho nez na nato co chcete a verite ze se vam to vyplni.veris tomu a snazis se .a sny se vyplni.....
ale u te parkinsonovy nemoci myslim ze mohl verit jak chtel ale kdyby nebastil travicku tak by mu ta vira moc nepomohla,verim v lecivost marijuany ač ji sam zneuzivam jako nenapravitelny zhulenec.........
Hell

Old Post 15-12-2002 v 14:39 PM
hell je offline   Profil uživatele hell   Find more posts by hell   Foto galerie člena hell   Click here to Send hell a Private Message   Add hell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fak.gesho
Stálý Člen

Karma uživatele fak.gesho - 0% PěstitelskáKarma uživatele fak.gesho - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 288 

no nevim Příspěvek č. 3

No ja nechci podcenovat tve schopnosti Charlesi, ale myslim si, ze vyzkumne laboratore, ktere na zaklade chemickych pokusu dokazou ruzne lecivosti maji maji u mne vetsi duveru nez Ty...

Samozrejme, ze sugerace dela hodne a je to zaklad dobreho leceni, ale nerekl bych, ze to jde vzdy vylecit jen sugeraci...

Old Post 15-12-2002 v 16:24 PM
fak.gesho je offline   Profil uživatele fak.gesho   Find more posts by fak.gesho   Foto galerie člena fak.gesho     Add fak.gesho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maggie
Stálý Člen

Karma uživatele Maggie - 6% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 318 

Příspěvek č. 4

Presne tak, pac pak by preci nikdo neumiral na rakovinu... U marihuany jsou lecebne ucinky prokazane a pouziva se jednak prave na parkinsonovu nemoc a jednak na zmirneni vedlejsich ucinku u lecby rakoviny chemoterapii a ozarovanim. Jsem sice puvodem chemik, ale ne doktor a nerada bych jim fusovala do remesla, takze ti to nepopisu podrobne, ale jestli te to vic zajima, tak se ozvi a ja ti dam kontakt na nekoho, kdo o tom vi vic. Ale jinak mas pravdu, kdyz necemu clovek veri, tak je to rozhodne lepsi, nez kdyz k tomu pristupuje zamitave. Ale obcas to bohuzel svadi k tomu, ze clovek uveri sarlatanovi, kterej ti slibi vyleceni rakoviny odvarem ze sena a pak se dejou veci... Chce to holt zachovavat zdravej rozum. Bye

Old Post 16-12-2002 v 01:57 AM
Maggie je offline   Profil uživatele Maggie   Find more posts by Maggie   Foto galerie člena Maggie   Click here to Send Maggie a Private Message   Add Maggie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovarisc
Stálý Člen

Karma uživatele tovarisc - 7% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 32 

Příspěvek č. 5

Jo jo,
Pan ponikelský a další lidi věděj co je pro ně dobrý....
Ale co mě vyloženě séře je že policacjti se serou i do takovejdlech starejch lidí, který se snažej si pomoct sami když jim už ta naše slavná medicína nedokáže pomoct. To nepochopim, nikoho neomezujou, pravděpodobnost že to budou prodávat je skoro nulová, ale voni přesto je stíhaj a kdyby nezasáh prezident tak by bylo taky možný že by milej dědula dostal podmínku, nebo taky něco horšího....
Nechápu,.. to ty lidi maj prostě UMŘÍT jenom proto že nějaký byrokrati nevěděj roupama co dělat?




NO ONE.........LIVE FOREVER

in ganja veritas

Old Post 18-12-2002 v 20:45 PM
tovarisc je offline   Profil uživatele tovarisc   Find more posts by tovarisc   Foto galerie člena tovarisc   Click here to Send tovarisc a Private Message   Add tovarisc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maggie
Stálý Člen

Karma uživatele Maggie - 6% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 318 

Příspěvek č. 6

No ona by se policie nesrala (musim se jich zastat, ten vysetrovat z toho byl sam nestastnej a chystal se to odlozit), kdyby ovsem dedulu neudal jeden nicneznarod, kterymu v ty jeho arijsky hlavince vylihla za celej jeho dosavadni zivot jedna jedina myslenka a bohuzel zrovna tahle udavacska... A na udani musej policajti reagovat. No ale Venca to nakonec zachranil, aspon ze tak

Old Post 19-12-2002 v 02:05 AM
Maggie je offline   Profil uživatele Maggie   Find more posts by Maggie   Foto galerie člena Maggie   Click here to Send Maggie a Private Message   Add Maggie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 7

Nazdar, Maggie - prave, ze to moc nezachranil - docela pochybuju, ze mu policajti jeho vypestky vratili. Pocitam taky, ze kdyz deda zasadi v prosinci, moc toho nevypestuje. A do dalsi urody, jak na tom asi bude ?, za rok s Parkinsonem ? (Do toho uz se stat nesere.)

Neznate toho dedulu nekdo ? Docela bych mu poslal trochu toho zeliho, blizi se Vanoce......

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 19-12-2002 v 06:30 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Pohodička je to sakra komplikejted Příspěvek č. 8

Myslim, ze je na case a i jag vidim ochota :-) pomoci nemocnim lidem, kterym huulo pomaha. V zahranici uz existuji spise tajne – neziskove organizace dodavajici temto lidem kurivo – na bolesti, deprese, Parkinsona, Rsko teda roztrousenou sklerozu, snizovani ved. ucinku chemko-terapie, atd …. Ale THC se jako anestezikum da pouzit i k mnoha jinym vecem ….
Ja osobne dvoum lidem co znam a maj Rsko sem tam něco soupnu (-: a jsem pripraven to z dalasimi odvazlivci rozjet i ve vecim (ne pestovani, pouze rozdavat naky ti jointiky) – ale opatrne a pouze pro lecebne ucely!!! - ja to proberu s nemocnou khaamoskou a vysonduju moznosti – vim !!! ze byl zhruba před rokem odsouhlasen vyzkum mariuhany pro lecebne ucinky a vim, ze se v Cechach pro tyto ucely uz několik let tajne pestuje – stejne jako, ze vyzkum probiha….Domluvil sem se se znamym neurochirurgem, ze mi něco dotahne.

Mimochodem v tymu objevitele THC R.Mechoulanim pracuje na dalsim vyzkumu ceska kapacita docent Lumir Hanus z Palacke univerzity v Olomouci :-) to je cooool, co ? To ste urcite nevedeli….

Domluvim se dneska s Carlosem a zkusim se o vanocich vykopat napsat nejakej claanek o lecebnejch ucincich gaani a vuubec uucincich na biochemii mozku atd.. je toho hodne co bych chtel napsat, ale casu maalo, dalsi zkousky uz sedmym rokem prede mnou a specky laaakaj (-:…. – a jen zkraatka k puvodnimu tematu nakonec dodavam, ze to za
1. je vždy psychosomaticka zalezitost ale v pripade THC i za

2. Zalezitost THC, které se v ruznych castech mozku vaze na receptory CB1 a stimuluje je – podle mista v mozku a funkce tohoto mista dochazi ke vsem moznym ucinkum spojenim s uzivanim huula – vcetne ?pouze? psychicke zavislosti – a to uvolnovanim ruznych neurotransmiteru – napr. dopamin a prave diky zmene v dopam. Systemu v mezolimbicke draze (draha pro zajisteni „odmeny“ která je aktivovana při prijemnych zazitcich – napr. Sex, uuspech, jiidlo ale i speck – typicky vytlemena a spokojena zkurka (-: je nabuustovanaa dopaminem ) pry zrejmne spociva schopnost THC vyvolavat zavislost ?


Zase sem se nechal unest na vlnach myslenek maalem nenapsal to nejdulezitejsiii - THC pusobi na ruzne receptory - v ruznych castech mozku a tim na system davkovani ruznych neurotransmiteru - tim vznikaji ucinky zpusobene hulenim a gdyby se nam podarilo zjistit podrobnosti celeho endokanabiodniho systemu - protoze v tele jsou latky, pravdepodobne strukturně podobne eikosanoidum, ktere sou podobne THC a vazou se na stejne receptory (teda spis THC se vaze na stejne - protoze to telu vlastni neni) tag bysme mohli cilene regulovat tyto ruzne zmeny v mozku.
Tim by se teoreticky dalo lecit : Zvyseny nitroocni tlak, bolest, poruchy spanku, pohybove poruchy, parkinson, roztrousena skleroza, psychoozy, vysoky tlak, obezita, astma, abstinencni priznaky a dale treba i pusobit na imunitni system atd............
cool co ? - a to bude relativne brzo asi i snad realita ? Zaalezii na vedcich a samozrejmne na moznostech komercniho vyuziti .... :-)

Naposledy upravil 07-09-2006 v 13:13 PM

Old Post 19-12-2002 v 11:26 AM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jolana
Stálý Člen

Karma uživatele Jolana - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 27 

Příspěvek č. 9

Moc by mě zajímalo, jak je na tom ten dědula, co si ganjou léčil parkinsona. Pokud to pude, přimouvám se za něj, aby mu někdo poslal. Souhlasim, že bylo svinstvo, když mu zabavili bylinky, který mu tak pomáhaly. Člověk trpí, medicína mu nedokáže nijak pomoct a když sám najde něco, co mu prospívá, tak mu to seberou a víc se o jeho zdraví nestaraji. A ještě horší je, když jde o starýho člověka. Ti co o tom rozhodujou si totiž neumí představit a nechtěj si připustit, že tak jednou může dopadnout taky.
Jak už jste někteří jistě četli v sekci léčitelství moje S.O.S., zkoušim se tak zbavit 15-ti letejch dennodenních příšernejch, nepotlačitelnejch bolestí. Hned po prvním jointu z jednoho místa bolest zmizela (a už je to víc jak dva měsíce!) Teď je to asi tejden, co se zdá, že z jednoho malýho místečka pod kolenem se taky něco vytratilo, ale to ještě nemůžu tvrdit s jistotou. Během celkem asi 10-ti jointů pozoruju postupný zlepšování celkovýho stavu vůbec. (Mezitim jsem asi měsíc nic neměla a všechno - kromě tý jedný bolesti - se zase zhoršilo.) Nejmarkantnější je skvělej spánek, a konečně zas taky trochu pocit, že jsem fakt spala a nabrala trochu energie, jakej jsem už asi deset let nezažila. Po dvou dnech nehulení je mi zas hůř, ale častějc si nemůžu dovolit.
Představa, že by mi někdo sebral tu trošku, co jsem teď sehnala a nemohla v tom pokračovat je děsná. Pokud to totiž pomůže mně, pak už by to snad muselo zabrat na každýho, kdo má tyhle poúrazový bolesti poškozenejch nervů a že takovejch lidí neni málo!
Kdybyste na p. Ponikelskýho někdo sehnal kontakt, ráda bych se s nim poradila, jak to nejlíp užívat. Vůbec kdybyste znali někoho, komu tráva pomohla na něco, s čím si doktoři nevěděli rady, dejte mi vědět. Čím víc budu znát takovejch případů, tím líp se budu moct časem zapojit do snah o prosazení legalizace konopí pro léčebný účely. Největší potíž asi bude, kolik lidí najde odvahu vyjít s tim ven a dokáže říct – jo, hulim i když je to zakázaný, ale fakt to pomáhá.
Kdo znáte někoho, kdo má i odbornou povědomost o léčebnejch účincích, dejte vědět. Dík.

Old Post 31-07-2003 v 17:56 PM
Jolana je offline   Profil uživatele Jolana   Find more posts by Jolana   Foto galerie člena Jolana   Click here to Send Jolana a Private Message   Add Jolana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:28 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4156530 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív