Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » 1. grow 400w
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

1. grow 400w Příspěvek č. 1

Zdravím všechny dobré lidi, co si navzájem mají co nabídnout Jako absolutní novic potřebuju poradit, co mi v mém seznamu věcí pro můj 1. grow chybí a co mám udělat jinak. Na Grower jsem strávil už několik probdělých nocí, tak doufám, že nebudu plácat úplné pitomosti

plánované vybavení:
-skříň 1x1x1,5 (nastříkám na bílo)

-400w sodík+předřadník

-cooltube (homemade)+roura na odtah

-větráky: 1x na cooltube (hned na začátek), 1x na odtah (na konci roury od cooltube) - oba 182m3/h, stačí to? bude to v nevytápěné místnosti; odtah pasivní; klipsňák na ofuk

-spínací hodiny - uvažuju o tom, že ty větráky nechám zapínat zároveň s lampou, takže termostat nebude potřeba, spíš se totiž bojím zimy-myslíte, že by kytky vydržely přes tmu bez odtahu?
ty hodiny budou stačit něco jako
http://www.gme.cz/cz/-p759-432.html
nebo radši koupit digitál? http://www.elektroklesny.cz/inshop/...=1318&Level=368

*jinak pochopte, že jsem elektronikou naprosto nepolíbený, tudíž se nejvíc bojím toho, jak to všechno zprovoznit a zkoordinovat

-vlhkoměr+teploměr
-květináče cca 10l - dám jich tam 9
-hnojky: co jsem vyčetl jako doporučené, jsou BioBizz grow, BioBizz bloom, pk 13/14 a gh ripen, akorát nevím, jestli mi na všechny vyjdou prašule, proto prosím poradit které upřednostnit

-substrát - zaujal mě Royalty mix (http://www.greenhome.cz/katalog/522008) ale ten už by měl mít hnojiva na 6 týdnů v sobě, tak teď nevím, jestli radši hnojit nebo koupit tenhle substrát

-no a samozřejmě semínka či řízka jak se poštěstí sehnat

Při řešení ventilace jsem se inspiroval Pan Kerovým growem, viz. http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

Uvítám jakoukoli radu, dokonce i odkázání na pečlivější pročítání FAQ či odpovídající thread

Old Post 04-01-2011 v 05:52 AM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Zdravím!
Mám taky odtah a ofuk nastavenej zaroven s lampou a funguje to, kolik je stupňů v tý místnosti?

Old Post 04-01-2011 v 07:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 3

Hlavní odtah mi jede nonstop s lampou, ale v noci ho párkrát taky pustím, aby vyměnil vzduch. Ty dva větráky navěšený na ct jsou imo zbytečný. Bude stačit jeden, dostatečně silný (co pacháč? bude v lajně s cooltube nebo mimo?).

Základ tam máš, ale jinak ti tam chybí docela dost "malých" věcí, třeba odrazová folie a další pomůcky, za který dohromady ve finále pár kil vysolíš..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 04-01-2011 v 09:48 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 4

Tak tu teplotu musím checknout, to je základní věc, na kterou jsem úplně zapomněl - omrknout si terén
Pacháč nebude - je to prázdná místnost odděleně od baráku, navíc rodiče s tím nemají problém
Pokud to chápu správně, jedny hodiny budu potřeovat na spínání světla a větráku, co ho bude chladit a druhé si budu muset pořídit, když budu ten větrák chtít pustit v noci? Nebo to všechno jde nastavit na jedněch hodinách?
Silný větrák kupovat nebudu, jde o to, že nad 200m3/h se drasticky zvedá cena, ten 182m3/h sezenu za cca 300.
A místo té fólie to právě chci natřít/nastříkat bílou barvou.
Zatím díky za rady dobří lidé

Old Post 04-01-2011 v 13:02 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DoublePowa
Stálý Člen

Karma uživatele DoublePowa - 87% PěstitelskáKarma uživatele DoublePowa - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 80  

Palec nahoru Odrazovka Příspěvek č. 5

Být tebou tak rači koupím Diamantovou odrazovou fólii zas tak drahá není a nebo Bílo/černou je to furt lepší než to nastříkat tou bílou barvou
Jinak jedny hodiny ti na to stačit nebudou pukud chceš spínat tu lampu + větrák jinak než pouze ten větrák.

K těm hnojkám můžeš klidně jet jen Bloom a grow nebo jen PK 13/14 je to jen na tobě

Pokud jsem něco blbě napsal tak mě prosím opravte.

Old Post 05-01-2011 v 15:14 PM
DoublePowa je offline   Profil uživatele DoublePowa   Find more posts by DoublePowa   Foto galerie člena DoublePowa   Click here to Send DoublePowa a Private Message   Add DoublePowa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 6

Pokud chceš větrák provozovat i v noci, což si myslím, že má své opodstatnění, tak budeš muset koupit dvoje hodiny. A vzhledem k tomu, že nepojedeš přes pacháč, tak ti bude bohatě stačit nějakej slabší větrák. Sice budeš chaldit 400W, ale taky záleží, jaká je teplota v místnosti (=jak teplej vzduch nasáváš). Jo a jinak taky bacha na teplotu v noci! Aby ti nemrzly..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 07-01-2011 v 21:46 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 7

zdar Bebe:
mám tady pár odpovědí...

- co se týká nastříkání na bílo, tak určitě je to lepší než nic, asle jako lepší a zároveň stále dostupné řešní se mi jeví bíločerná fólie.
Kdy tě metr běžný v 1,6 m široké rstojí cca 50kč a je přehnutý na půlku, takže 3,2 m2 fólie tě stojí 50 kč, to jde, ne?
například tady http://klecka.cz/growshop/Ostatni/Folie-PE-3200-mm.html

- k hnojivům: určitě doporučuju koupit alespoň základ. Tedy buďto zvlášť na růst a na qvět a nebo nějaké dvousložkové A+B kdy se dávají obě složky zároveň po celý život rostlin (kromě závěrečného pročištění) No a na květ PK 13/14, to udělá celkem rachot...
Myslím, že jakékoliv topmaxi, green sesationy, boostry atd. nejsou na rozkoukání nezbytné. Né že by byly k ničemu, ale stojí dost peněz. Za ty si kup radši pořádnej odtah...

- substrát co sis vybral určitě není špatný, ale je potřeba si uvědomit, že je v něm už dost živin a není zrovna těžký kytky v něm přehnojit, pokud budeš ještě dohnojovat tekutými hnojivy. A pokud nebudeš používat EC metr a kontrolovat výstupní hodnoty, tak se to dost blbě zjišťuje a vede to k problémům.
Mě se celkem osvědčilo pěstování v čistém kokosu, kdy se držíš pouze doporučeného dávkování na hnojivech a máš "jistotu" že nejsou přehnojené. Nehledě na to, že tě to vyjde na polovic, než ten Roaylity mix... Koupíš ho v každém druhém květinářství, nebo zverimexu.

- ventilace
jak si viděl u pankera, tak to lze chladit s pc větrákama, ale není to ideální. Doporučil bych Ti třeba TT 100, což je jeden z těch levnějších venťasů, co už "za něco" stojí. Cena je cca 1000kč a není to zas takovej rozdíl, jako 3x 300,- za pc větráky. a K tomu jednu klipsnu za třeba 190,- z obi a udělá to víc parády, než 3x PC

- teploty nebojím se toho, že bys teď nezvládl odvádět teplý vzduch třeba těma pc větrákama, ale v létě už by Ti nemusely stačit. Teď přez zimu budeš mít spíš problém při zhaslé výbojce, jestli to máš v nevytápěné místnosti. Jako mezní teplotu bych viděl 15 stupňů, pak bych řečil nějaké přitápění ...

- spínačky stačej mechanický za kilo, ale je dobré mít dvoje, aby si mohl řešit světlo a ventilaci nezávisle na sobě.

Většina toho byla zde už řečena, ale skusil jsem to nějk shrnout do jednoho celku.

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-01-2011 v 11:31 AM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-11-2016 - Nový grow 600w - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5688350 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív