Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Jak získat pyl pro kontrolované opylení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Obecné Příspěvek č. 1

Takže jste rozpoznali samce a chcete z těch lepších získat pyl na selektivní opylení několika větví samic.
Doufám, že jste je poznali, ještě než stihli otevřít ty svý pylový balónky. Takže okamžitě přesunout ven z pěstírny. Je několik možností jak je nechat dozrát.

Jedna možnost je normálně uříznout, dát do vázy a kolem rozprostřít noviny. Květy se otevřou a do několika dní vypadá pyl na noviny.

Druhá je nechat je v květníku, není ani potřeba je moc zalévat a ani mít je pod lampou. Stačí třebas za okno nebo i do šerého pokoje. Samec už moc světla potřebovat nebude.

Aplikace: nejvhodnější je pyl namíchat tak 1:5 s moukou a aplikovat. Větší koncentrace je zbytečná. Štetečkem naneseme na vybrané větve. Stačí opylyt jednu větvičku, takovejch dobrejch 50 semen z ní bude. Pak označit co čím je opyleno a počkat si na sklizeň.

Skladování pylu: nejlepší v ledničce. Prostě sucho a chlad.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 20-01-2001 v 13:19 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 2

nevim kdes to slysel, ze samec nepotrebuje moc
svetla. ja jsem slysel opak. navic jsem
to i vyzkousel, protoze jsem nemel svetla nazbyt,
a dal jsem ho mimo lampu (potme nebyl, normalni podzimni
deni svetlo) a tu blby bobule pak uz nedozraly a jenom opadaly.

Old Post 22-01-2001 v 13:41 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spine
Nový Člen

Karma uživatele Spine - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 18 

Světlo Příspěvek č. 3

Souhlasím se ziggym. Stal se mi totiž uplě ten samej případ, akorát že se ty bobule neobtěžovaly ani opadat...

Spine

Old Post 22-01-2001 v 21:21 PM
Spine je offline   Profil uživatele Spine   Find more posts by Spine   Foto galerie člena Spine   Click here to Send Spine a Private Message   Add Spine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

Hmm. Zajímavé, já mám zkušenosti přesně opačné. Několik hodin denního světla stačí. Rozhodně je zbytečný mít ho pod lampou.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 26-01-2001 v 18:11 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

pil... Příspěvek č. 5

no priklanim se k metode uskladnit pil v lednici a pak pouzit protoze pokud manipulujete se zralim samcem tak spori pilu mate vsude....
pokud jde o dokvetani staci orezat vestsinu kvetu a nechat par kvetu co proste par dnu pred dozranim nekam premistite nebo to riznete do vody
pokud opadali nebilo to tim ze sli z tepla u kytek nekam do chladu????
pil na uskladneni je treba vysusit jinak splesnivy ale s mirou aby prezil.

Chi

Old Post 30-01-2001 v 17:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 6

Rád bych tuto otázku uzavřel a umístil do FAQu, máte někdo nějaké komentáře?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 28-05-2001 v 15:47 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Kdy Příspěvek č. 7

Nejspis co nejdriv. Ja sem to natiral uz kdyz se zacaly tvorit maly palicky a pak prubezne ,jak se tvorily novy pestiky,seminka maj pak dost casu na vyvin.

Old Post 30-08-2001 v 21:15 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Dotaz to carlos: Příspěvek č. 8

Vůbec nechápu, proč ředit pyl moukou? Co je to za blbost. Nevidim nejmenší důvod, proč to dělat. Samec má pylu po kokot. Vždyť kdyby to byli lidi, tak jeden samec je schopen oprcat půlku Prahy. Myslim, že je to zbytečnost!!!!! Každopádně neber tu připomínku jako průdu. Prostě je to můj názor. Myslim, že tak velkou místnost nikdo nemá, aby mu jeden nevystačil tak 2x na všechny kytky. A´t jich má kolik chce. Jinak pokud to bude nějakej mrzáček, myslim, že není vhodnej na opylení. Vybral bych toho nej nej nej.

Stay high if u can

Old Post 10-07-2002 v 20:31 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

proč mouka Příspěvek č. 9

Ředí se to proto, že pylu je většinou málo.Když šáhneš štětečkem do čistýho pylu, tak ti tam toho moc nezbyde.Když to naředíš moukou, tak množství pylovejch zrn bohatě stačí.

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 06-08-2002 v 19:01 PM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

storm Příspěvek č. 10

Že se to ředí kvůli tomu, aby toho bylo víc je jasný. Jen trouba by si mohl myslet, že je to kvůli tomu, že je moc silnej Dělám si srandu. Ale nejde o to, aby jsi měl štětec (opticky) od pylu. Stačí že víš, že tam ten pyl je (namočil jsi štěteček). Stačí jedno zrnko a semeno je na světě. Tzn. Jeden průměrnej samec, vyprodukuje hroznej ranec pylu = semen že by jsi se v nich moh koupat. -> mouka je zbytečná, ale budiž, proti gustu...............

Stay high if u can

Old Post 07-08-2002 v 05:44 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 11

To už je většinou zralý akorát ve váze se rozvinou květy (jako květiny do vázy). Pyl ti v chladu a suchu vydrží i několik let.

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 14-08-2002 v 01:23 AM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgan
sex & drugs and ska

Karma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% PěstitelskáKarma uživatele Morgan - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 12

Letos si na to kontrolovane opyleni taky posvitim a dam vedet.Jedina vec kterou jsem dost dobre nepobral....jak dlouho nechat kytku v bezvetri(uz opylenou) aby se pyl nerozsiril i tam kam nechci?

show must go on

Old Post 23-05-2006 v 14:24 PM
Morgan je offline   Profil uživatele Morgan   Find more posts by Morgan   Foto galerie člena Morgan   Click here to Send Morgan a Private Message   Add Morgan to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Morgan! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Ziggy
nevim kdes to slysel, ze samec nepotrebuje moc
svetla. ja jsem slysel opak. navic jsem
to i vyzkousel, protoze jsem nemel svetla nazbyt,
a dal jsem ho mimo lampu (potme nebyl, normalni podzimni
deni svetlo) a tu blby bobule pak uz nedozraly a jenom opadaly.



Já se v tomto zase přikláním k Carlosovi. Před cca 5 dny jsem říznul samce Skunk Red Hair - všechny pylový tobolky zavřený. Dal jsem ho do vázy s vodou do špajzky a včera jsem byl na něj juknout a pyl se už sype. Takže s dozráním v šeru no problem.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 29-08-2006 v 08:47 AM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DEVIATIO
Stálý Člen

Karma uživatele DEVIATIO - 95% PěstitelskáKarma uživatele DEVIATIO - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 420  

Příspěvek č. 14

Muzete pls jeste nekdo napsat neco k tomu suseni pylu?

Old Post 17-02-2007 v 14:38 PM
DEVIATIO je offline   Profil uživatele DEVIATIO   Find more posts by DEVIATIO   Foto galerie člena DEVIATIO   Click here to Send DEVIATIO a Private Message   Add DEVIATIO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
._.
Stálý Člen

Karma uživatele ._. - 84% PěstitelskáKarma uživatele ._. - 84% PěstitelskáKarma uživatele ._. - 84% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 15

Slyšel jsem, že pokud je pestík ještě bílý, tak je schopný stále produkovat semeno.Mám zhruba 14 dní před sklizní a včera jsem oprcal pár spodečků.Má semínko šanci dozrát za 14 dní?

Na paloučku u lesa...( big bud, Nebula, superskunk x blueberry, Noname,..)-SKLIZENO


400w

Old Post 17-04-2007 v 09:28 AM
._. je offline   Profil uživatele ._.   Find more posts by ._.   Foto galerie člena ._.   Click here to Send ._. a Private Message   Add ._. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C.R.E.A.M.
Stálý Člen

Karma uživatele C.R.E.A.M. - 96% PěstitelskáKarma uživatele C.R.E.A.M. - 96% PěstitelskáKarma uživatele C.R.E.A.M. - 96% PěstitelskáKarma uživatele C.R.E.A.M. - 96% PěstitelskáKarma uživatele C.R.E.A.M. - 96% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 230  

Příspěvek č. 16

: Morgan

Tohle by mě taky zajímalo:

..jak dlouho nechat kytku v bezvetri(uz opylenou) aby se pyl nerozsiril i tam kam nechci?

Old: HPS 100W, OC 32W - SensiStar, Fourway, NL/Sh, HKush, Chronic, no names...

New:_Continual_255W, Too many strains...

Old Post 24-04-2007 v 10:00 AM
C.R.E.A.M. je offline   Profil uživatele C.R.E.A.M.   Find more posts by C.R.E.A.M.   Foto galerie člena C.R.E.A.M.   Click here to Send C.R.E.A.M. a Private Message   Add C.R.E.A.M. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1023190 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív