Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » mikropěstírna 125Wblue, 200Wred...only Biobizz
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Organika už nemikropěstírna 125Wblue, 2x200Wred...only Boibizz Příspěvek č. 1



Prvně Vás všechny zdravím a doufám, že budu svými příspěvky přidávat další informace a zkušenosti ohledně praxe v mikropěstování.

Tento mikroprojekt jsem rozjel pro své vlastní účely a baví mně sledovat kytičky jak se jim daří apod. Jsem začátečník, takže spíš než rozdávat zkušenosti budu informace sosat a nechám si velice rád poradit.

Takže můj systém:

skříň: 100x40x150, komplet vylepená diamantová folie (500,-Kč)
osvětlení: růst Plug nad Grow 125Wblue (860,-Kč), květ taky PG 200Wred + upgrade v 12.dni květu na 2x200w (1.byla darem i se stínidlem + 1290,-kč)
ventilace: 2xobyč.malý cyklon 90m/h (440,-Kč), ofuk: Ventilátor Huricane (300,-Kč) na odtahu pachový Karbon.filtr Primaklima 160m/h (800,-Kč)

Model: měl by to být Northern light. pořídil jsem řízky (400,-)Kč

hnojky: růst: Biobizz Biogrow, postřik Lefcoat(biobizz), květ: Biobloom a Topmax (oboje Biobizz) a lefcoat na postřik. taky jsem pořídil netopýří Guano 0,5kg

Substrát: Biobizz allmix 50L a promíchán s Guanem do čtyř 11litrovejch květináčů.

No a poněvadž je skříň opravdu malá, zvlášt teda v hloubce, budu objednávat nejspíš Homebox L nebo něco obdobného. A aby došlo i k navýšení výkonu osvětlení objednal jsem druhou 200Wred a budou vedle sebe, tudíž 400w úsporek.
Připraveno mám také 5semen modelu Violator Kush, nebyly nejlevněší proto jsem začal s řízky a na violator si myslím by mohlo 400w fungovat.

Fotky jsou z 3.dne fáze květu. teplota dole u stonků 25-26st, vlhkost cca 50%, kytky se zdají být velice zdravé a silné. Zatím no problem.

Naposledy upravil FloweRoman 01-01-2011 v 11:06 AM

Old Post 25-12-2010 v 11:24 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 2


Tady začátek u mně 2.den růstu, předtím cca 14dní u někoho.
Přepínal jsem po 30dnech u mně.

Old Post 25-12-2010 v 11:34 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SmokeHillz
Stálý Člen

Karma uživatele SmokeHillz - 52% PěstitelskáKarma uživatele SmokeHillz - 52% PěstitelskáKarma uživatele SmokeHillz - 52% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 212  

Příspěvek č. 3

Ahoj kamo,napoprvy sem si to rozjel hodne podobne.Usporky a biobizz...Ty 11l kvetnicky sme oba predimenzovali.Priste uz je urcite nepojedu.Pod 6ti kilkem se bezne pouzivaj 6,5l.A tu folii si natahni klidne i pres kvetnicky az ke stonkum.A kdyby si chtel zvysit vynos,2x150w sodou bys na tom byl efektivnejs s lumenama,uz bys ale potreboval lepsi chlazeni,vetsi prostor,silnejsi odtah a mozna i efektivnejsi stinidlo.Kazdopadne ti fandim,a preju vynos aspon 100g!

SmokeHillz

Old Post 26-12-2010 v 12:32 PM
SmokeHillz je offline   Profil uživatele SmokeHillz   Find more posts by SmokeHillz   Foto galerie člena SmokeHillz   Click here to Send SmokeHillz a Private Message   Add SmokeHillz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 4

dík za přání, já bych rád i těch 100g překonal. Ty kytky mají na to základ porostu dobrej a věřím že když bude druhá úsporka že to půjde.
Nicméně je mi jasný že, pod sodíkem by to bylo určitě lepší, ale ta teplota mně trápí. Nebydlím v baráku nýbrž v bytě a tady si to moc dovolit nemůžu. Takhle je to sotva slyšet, a až bude homebox, bude to úplně tichounký. No ty květináče jsou asi větší, ale na škodu to není. Každopádně příště dám ty 6,5ky a asi víc kytek. chystám ten homebox 100x100cm dvě teda ty úsporky a stínit to bude přes celou plochu. Takže stínidlo bude tak 95x95cm homemade. Na těch fotkách je to vidět že zbytečně uniká světlo nahoru.

Tady je ještě kvalitní HD video.....
Video CFL 200Wred

Old Post 26-12-2010 v 14:21 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 5



Tak kytičky jsou 13.den v květu a opravdu kvetou.
Pořídil jsem další 200w úsporku na květ, tím se ale systém už nedá asi nazvat mikropěstování. Nicméně teplota vzrostla, musím víc větrat a navíc mi ventilátor nestačí profouknout dvě stínidla protože uzavřela prostor nad kytkama, takže musím vymyslet menší a dát ho přímo ke kytkám.
Ted už jen našetřit na ten homebox nebo ted dělají growbox II, tam už je diamantovka a je to o dost lepší než první pokusy.


Dále mám jednu otázku: Můžu míchat přípravky od Biobizzu do sebe. Třeba biobloom s topmaxem? nebo je lepší dávat třeba večer ten a ráno onen? do toho hnojím i biogroowem na růst. Takže 3 hnojky. je to tak dobře nebo spíš mám preferovat na květ?

Old Post 01-01-2011 v 11:00 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 6




Tak bylinky si jdou náramně dobře. Jednou už se konal postřik proti padlí které se tam vyskytlo a dopadlo to dobře. Taky jsem zvýšil koncentraci hnojení a zjistil jsem že jsem předtím asi šetřil. kytky mohly být asi větší a silnější, ale tak pro příště.

Snímky jsou z 28.dne květu...
Na fotce kde jsou dvě kytky nalevo je vidět krásně rozdíl mezi zaštípnutou bylinkou technikou fink a nezaštípnutou rostlinou která byla teda fakt mrzáček a teď je největší. myslím že na tý zaštíplý bude asi větší výnos.
Taky jedno pěkný makro květu

Old Post 17-01-2011 v 07:45 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 7

hezký, jen tak dál

Old Post 17-01-2011 v 17:47 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
McHrib
Stálý Člen

Karma uživatele McHrib - 25% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 8

ono rozhodne by bolo lepsie dat 1x400W hps ako 2x 200W CFL predsal len 55000lm je viac ako 26000 aj do buducna zivotnost CFL 8000 hodin sodik 20000hodin... usporky do L boxov nepatria....

Old Post 17-01-2011 v 18:17 PM
McHrib je offline   Profil uživatele McHrib   Find more posts by McHrib   Foto galerie člena McHrib   Click here to Send McHrib a Private Message   Add McHrib to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 9

Ale já to mám jen a jen kvůli tomu že nemůžu a zatím ani nechci nějaký brutální odsávání atd. Myslím, že na to časem nejspíš dojde, ale ted ne, ted se jedná o takovej experment co dokážou 2xCFL a zatím to vypadá dobře.
Jinak jsem teda myslel že úsporka má větší životnost než sodík.

Old Post 17-01-2011 v 20:16 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 10

a pořád je to lepší než byliny nakupovat, no ne?

Old Post 17-01-2011 v 20:18 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 11



Tak bylinky se dostaly do fáze 40.dnu květu, a začínají sladce vonět a ještě líp vypadají.
Velký poučení pro příště: určitě zaštípnout všechny kytky. zaštípl jsem jednu a je na ní očividně víc květů než na ostatních. Navíc jsem asi i málo hnojil, ale tak pro příští kolo.
V neděli začnu proplach, a to že pořádně aspoň 10dní.
Tady zase nějaký obrázky a video.

Old Post 29-01-2011 v 08:07 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 12

video

Old Post 29-01-2011 v 08:11 AM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasty1985
Stálý Člen

Karma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% PěstitelskáKarma uživatele krasty1985 - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 173  

Příspěvek č. 13

moc pekne.velmi se mi libi . jen tak dal .ja ted jedu 1x 250 cfl .tak jsem zvedavy jak to stou usporkou dopadne.

Old Post 31-01-2011 v 01:26 AM
krasty1985 je offline   Profil uživatele krasty1985   Find more posts by krasty1985   Foto galerie člena krasty1985   Click here to Send krasty1985 a Private Message   Add krasty1985 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 14

Krasty: tak to držím palce ať ti to dopadne dobře, nebo líp.

Moje kytky jsou moc pěkný, nečekal jsem takový krásně prorostlý palice. Na fotkách to docela zaniká, ale naživo jsou ty plody opravdu macatý a nedají se smáčknout.
Kámoš co navštěvuje ještě jednu pěstírnu s 250W sodíkem, povídal že palice máme prakticky stejný, jen jde o to že já svítím 400W CFL na opravdu mikro plochu a proto asi takovej pěkněj výsledek. Příští kolo už ale pojedu přesně na 1 m2, tak jsem zvědav co to usvítí na 8-10 kytek.

Silně ale uvažuju o kombinaci CFL a LED abych dostal z těch kytek to co ze sodíku, mně prostě trápí teplota tý sodíkový výbojky, jinak je to zatím jasná volba v poměru spotřeba/výnos pokud někdo nemusí řešit hluk a další s tím spojený problémy.

Old Post 31-01-2011 v 12:49 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
McHrib
Stálý Člen

Karma uživatele McHrib - 25% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 15

to 476937... tak s usporkou tiez nebudes palit tolko rund kym ti nevyhasne tiez sa casom dojebava a dojebe sa minimalne o polovicu skor ako hps
Já myslím, že cfl vydrží dýl... vies jak sa hovori jeden myslel a....

to FloweRoman: pekny grow ja som zastanca CFL ale vtedy ked clovek prisposobi plochu uvidis ze ked das 2x200W CFL na 1m2 tak vo vysledku budes sklamany
a k tym LED este par rokov sa im vyhybaj a radsej sa drz CFL ked neces HPS
ano snuk dal so 144W panelom 144g ale treba si uvedomit ze zobrat s metroveho boxu 144g neni vyhra a kolko dal za ten panel asi urcite netreba hovorit... ucinnost LED je zatial nedostatocna a este trocha fyziky na zaver ked maju tie panely tak vysperkovane spektrum jak sa hovory tak absorbcia vsetkeho svetla by znamenala ze listy budu cierne lebo nebudu odrazat nic lebo vsetko pohltia tym ze odrazaju rovnako fialove svetlo ako na ne dopada znamena ze to spektrum ani zdaleka neni dobre

Old Post 31-01-2011 v 21:56 PM
McHrib je offline   Profil uživatele McHrib   Find more posts by McHrib   Foto galerie člena McHrib   Click here to Send McHrib a Private Message   Add McHrib to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 16




Tak se blíží doba sklizně, kombajny už ale zavrčely a jedna kytička šla ven. Jako jediná už netvořila čerstvé blizničky. Zůstaly tedy 3 kytky a vypnul jsem jednu lampu. Teď myslím tak poslední 3 dny s tím že posledních 36hodin bude tma úplně.

Optám se je dobrý nechat kořeny na kytce při sušení nebo je to jedno? A co ten použitej substrát z květináče, kořeny jsou teda prorostlý úplně všude v 10L květináči. vytřásl jsem z toho ale tak 5L substrátu, bude se dát použít když ho smíchám s čerstvým? nebo je lepší použít úplně čerstvej na další kolo?

jo a nějaký fotečky

Old Post 05-02-2011 v 17:55 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5101350 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív