Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Více vzduchu pro kořeny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 49

Tady je ten Air Dome.
O cem to tu vubec mluvi? O hydru nebo zemine ??? Nejsem dobrej tlumocnik ale o vode tu neni ani zmknak za to tu pisou ze kompost zemina...
Ale autopot je snad na hydro , ne?

Zajima me jesli ten vzduch bude fungovat i vhline aniz by substrat -hlina nerovnomerne vysychala a pomalu casem nevyschaly postupne i koreny ve spodni casti castech a v hornich zase neuhnily.

https://www.htgsupply.com/products/autopot-air-dome

EDIT:
Mas na mysli pritah jedes pasivne ? Nebo tim bylo mysleno ze ho nemas vubec?

Naposledy upravil Madical-Strains 19-01-2019 v 10:31 AM

Old Post 19-01-2019 v 10:16 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HejTa
Nový Člen

Karma uživatele HejTa - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 50

Jojo, píšou o tom, že to jde na spodek a překrývá se substrátem. Věřila bych gravitaci, že udělá svoje - voda se přece nemůže držet na vrchu květináče, aby ze spodku vysychal a nahoře to bylo přelitý.
Ano, přítah/odtah pasivně. Odtah mám - zatím nerozbalený, přijde na něj řada až bude třeba.

Old Post 19-01-2019 v 10:35 AM
HejTa je offline   Profil uživatele HejTa   Find more posts by HejTa   Foto galerie člena HejTa   Click here to Send HejTa a Private Message   Add HejTa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 51

Tady sem nasel borce co to v kokosu uz zkousel. (ale co hlina?)
I kdy by to melo fungovat podobne.
Ale on tam daval vzduch aby kytku zachranil , jesli to dobre chapu.
Jeste jsem to ale nepricital ted jsem to teprve nasel

https://www.autoflower.net/forums/t...-airdome.60056/

No , takze to s koksem fuguje skvele ! Skoda ze ten kokos je u me tak neoblibenej .
Ale je ta kytka opravdu lepsi nez by byla bez vzduchovani ?

Old Post 19-01-2019 v 10:41 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HejTa
Nový Člen

Karma uživatele HejTa - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 52

No, tady vypadá kořenový systém OK, nebo se pletu? https://www.youtube.com/watch?v=zEYku6MwzKg Ale co přesně tam má za směs substrátu, to nevím a net se mi seká, tak asi ani nezjistím, jestli tam o tom někde mluví.

Old Post 19-01-2019 v 10:48 AM
HejTa je offline   Profil uživatele HejTa   Find more posts by HejTa   Foto galerie člena HejTa   Click here to Send HejTa a Private Message   Add HejTa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 53

To bude ale hydro v kokosu.
My mluvime s Aladinem o hline, bez hydra tzv. na sucho.

Old Post 19-01-2019 v 10:51 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od HejTa
No, tady vypadá kořenový systém OK, nebo se pletu? https://www.youtube.com/watch?v=zEYku6MwzKg Ale co přesně tam má za směs substrátu, to nevím a net se mi seká, tak asi ani nezjistím, jestli tam o tom někde mluví.


Hlavní je, že kořeny jdou za vzduchem, co přichází navíc, a využívají ho.

Old Post 19-01-2019 v 11:38 AM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HejTa
Nový Člen

Karma uživatele HejTa - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 55

Hehe, tak už mi blesklo hlavou, na co ten textilní květináč posadit, aby zespod větral, bylo to inertní - ideálně plast, dost pevný atd. Mřížka k výlevce - třeba taková ta na hajzlík ;-) , smeťáky toho musí být plné. Tak jen tak, kdyby se někomu hodilo a náhodou nějakou nechtěnou někde potkal. Na tohle já teda asi nemám ani čas, ani žaludek :-D Tak budu přemýšlet dál...
V hydru se nevyznám, sorry, bylo to mimo.

Old Post 02-02-2019 v 22:37 PM
HejTa je offline   Profil uživatele HejTa   Find more posts by HejTa   Foto galerie člena HejTa   Click here to Send HejTa a Private Message   Add HejTa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightweek
Stálý Člen

Karma uživatele hightweek - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 56

Ahoj,
já jsem v textilních květináčích odjel minulý rok outdoor/skleník. Nějaké dramatické plísně na spodu květináče jsem si nevšimnul (nepoužívám podtácky). Možná to bude tím, že mám ve skleníku na zemi geotextilii (tedy květníky nestojí přímo na hlíně) a s textilními květníky taktéž posouvám při každé údržbě, zalévání atp., ale vámi zmiňovaný rošt pod textilní květníky mi dává smysl. Díky za inspiraci! Květníky mám 64, 35 a 15 litrů. Vzhledem k ploše spíš přemýšlím o nějaké kari síti.
Díky

Old Post 03-02-2019 v 12:08 PM
hightweek je offline   Profil uživatele hightweek   Find more posts by hightweek   Foto galerie člena hightweek   Click here to Send hightweek a Private Message   Add hightweek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightweek
Stálý Člen

Karma uživatele hightweek - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 57

..nebo mě napadlo použít tzv. distanční prvky, které se dávají do betonu právě pod kari sítě (aby natekl beton i pod samotnou kari síť).
Jsou to plastové lišty, které by šlo svázat do nějakého roštu. Výšky těchto distančních podložek jsou od 2 do 3cm. Jedna 2-metrová lišta stojí od 18 do 23 Kč.....

Old Post 03-02-2019 v 12:14 PM
hightweek je offline   Profil uživatele hightweek   Find more posts by hightweek   Foto galerie člena hightweek   Click here to Send hightweek a Private Message   Add hightweek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightweek
Stálý Člen

Karma uživatele hightweek - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 58

...mimochodem dáváte do textilních květináčů drenážní vrstvu? Vím, že je Vás zde většina indoor, tak nevím, jestli se liší od outdoor/skleník?...
Děkuji.

Old Post 03-02-2019 v 12:44 PM
hightweek je offline   Profil uživatele hightweek   Find more posts by hightweek   Foto galerie člena hightweek   Click here to Send hightweek a Private Message   Add hightweek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HejTa
Nový Člen

Karma uživatele HejTa - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 59

No, s drenáží na dně je to asi jak u koho, někdo dává, někdo nedává a to jak v textilu, tak v normálních květináčích - zkus to tu prohledat, nebo třeba někdo ze zde přítomných bude mít nějaké širší vysvětlení proč a jak.
Ale být Tebou, tak neřeším problém, který nemám - jestli Ti květináče ze spodu neplesniví, tak je to v poho, ne?
Dík za ten tip na ty distanční prvky, to je přesně cenová relace, jakou si představuju! Já si nakonec říkala, že prostě vysypu nějakým keramzitem nebo jen oblázky/štěrkem právě tu misku pod květináčem. Pro mně je to technicky asi nejsnazší řešení a pokud to nebude dostatečné, tak to budu řešit až pak ;-)

Old Post 03-02-2019 v 17:02 PM
HejTa je offline   Profil uživatele HejTa   Find more posts by HejTa   Foto galerie člena HejTa   Click here to Send HejTa a Private Message   Add HejTa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 60



Pred nedavnem me taky napadlo, jak dopravit vice vzduchu ke korinkum.Otazka je,jestli talto dostupny vzduch rostliny vyuziji a zda tocnebude mit negativni dopad.. Myslite, ze by se dal pouzit system vzduchování pro akvaristiku? ..Napadlo me tohle reseni z aliexpressu..
Dat na dno kvetinace vzduchovaci kamen,nad nej vrstvu keramzitu a pak teprve medium..Vubec netusim,kolikk maji takove vzduchovaci kameny odpor vzduchu a kolik se jich da prosadit napr. na uvedeny vzduchovaci motor nebo kompresor.. Ale zda se mi to jako realizovatelny řešení..

https://m.aliexpress.com/item/32707...Bw1549227130805

https://m.aliexpress.com/item/32919...Bw1549227130805

https://m.aliexpress.com/item/32875...Bw1549227130805

https://m.aliexpress.com/item/32900...Bw1549227130805

Naposledy upravil wonis 03-02-2019 v 21:38 PM

Old Post 03-02-2019 v 21:12 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 61



..kompresor

Naposledy upravil wonis 03-02-2019 v 21:40 PM

Old Post 03-02-2019 v 21:24 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 62



..pumpa

Old Post 03-02-2019 v 21:34 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 63


...rizdělovač

Old Post 03-02-2019 v 21:38 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikolajmorozov
Stálý Člen

Karma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 324  

Příspěvek č. 64

venku je evidentve z videa dobry je na podzim vysypat a schovat.. https://www.youtube.com/watch?v=K2L40Szicd8 nenechavat je venku do jara, jsou pak docela zajebany a mohlo by se to treba dostat ke korenum a mohli by hnit..

edit: letos planuju plantit 56L a podlozit par cihlama aby pod kvetnikem proudil vzduch.

"cejtim vůni tý trávy, miluju to tak hrozně moc. nemůžete to strávit, ty stavy žerete radši koks."

PRVNÍ OUT 2016 - 2x CHEESE
DRUHÝ OUT 2017 - 2x CHEESE, SKUNK, WHITE RHINO
TŘETÍ OUT 2018 - 2x BLACK D.O.G, 2x VANILLA KUSH, 2x CRITICAL MASS, SHARK SHOCK, TANGERINE KUSH, 3x auto AK47 2018

Old Post 04-03-2019 v 10:54 AM
nikolajmorozov je offline   Profil uživatele nikolajmorozov   Find more posts by nikolajmorozov   Foto galerie člena nikolajmorozov   Click here to Send nikolajmorozov a Private Message   Add nikolajmorozov to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8012180 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív