Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Databáze změn EC při jednotkové koncentraci hnojiv v roztoku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 17

HORTUS

Vlastní měření.

Přípravek - dEC1 [mS/cm]
Lignohumát - 0,055

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-06-2011 v 23:11 PM

Old Post 27-04-2011 v 01:53 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 18

Experiment s organickými hnojivy Biobizz Bio-Grow + Bio-Bloom
Protože by se špatně zjišťovalo kolik iontů zůstává po naředění vodou na organickém nosiči rozhodl jsem se pro zařazení dalšího experimentu.

Základem je roztok o objemu 1,5L s přídavkem hnojiva Bio-Grow o koncentraci 2ml/L. EC roztoku 0,73 (viz databáze, EC destilky 0,01, rozdíl 0,02 je zanedbatelný - sice není dán špatnou přípravou roztoku ale naschvál nižší hodnotou dEC1 v databázi, protože je rozdíl když hnojivo ředím pouze do destilky nebo už jsou v roztoku přítomny jiné ionty, dochází ke vzájemnému ovlivňování, třeba kdyby byla už přidána složka bio-bloom).
Roztok v PET láhvi spolu s vzduchovací oponou (asi 15cm) připojenou na vzduchovací motorek Hailea (2W, 78l/hod, poměr tedy 52l/hod na L roztoku - u bubbleru je to asi 15-20). Vzduchování trochu předimenzované, ale to vůbec nevadí. Kyslík, který je jak rozpuštěný ve vodě (určitě je ho tam více než s použitím vzd. kamene - u opony nedochází pouze k rozptylu vzd. bublinek ale i k přímému rozpouštění plynů pomocí difuze skrz materiál membrány) tak i v bublinkách urychlí proces rozkladu organického materiálu a uvolní se všechny obsažené ionty. Při rozkladu bude unikat vznikající oxid uhličitý, bohužel nemám možnost zjistit kolik ho bude, naštěstí minimálně ovlivní změnu hmotnosti roztoku. Počítám i s odparem vody takže jsem si opět zapsal celkovou hmotnost PET láhve.

Uvidíme jak dlouho bude trvat rozklad na konstantní EC, výsledek zohledním v databázi (pouze informativně) pak bude následovat to stejné s Bio-Bloom.

EDIT: Po 24hod u Bio-Grow EC=0,77. Změna o nepatrných 0,04 - uvidíme zítra .
Po 48hod EC=0,80
96hod EC=0,84
120hod EC=0,84

EC se zvedlo z 0,73 na 0,84 za čtyři dny vydatného probublávání.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 20-07-2011 v 17:27 PM

Old Post 05-06-2011 v 22:33 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 19

Aktualizace měření u BioBizz, takže všechny jejich hnojiva proměřeny (kromě LeafCoat).

Díky za vzorky bezdechu, snad ještě napíši ten návod, ale čas mě tíží, zatim.

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Není zač, je to ku prospěchu Groweru.
A tím, že jsi mne ušetřil měření BioBizzu byla moje potřeba návodu na stanovení dEC1 hnojiva ponížena na ne až tak nutnou.

Později tento příspěvek smažu


Postup není až zas tolik náročný, občas je nutné počítat s korekcemi u vícesložkových základních hnojiv (proto se vyhýbám psaní návodu a takto mám jistotu že naměřené hodnoty budou celkem přesné), je to taky pracné, musíš mít zdroj dobré vody, přesné laboratorní nádobí (asi koupím automatickou pipetu ale to je tak 2-3 tácy).

Naposledy upravil HurricaneGeorge 20-07-2011 v 17:27 PM

Old Post 15-07-2011 v 16:36 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 20

VERMESFUID

Vlastní měření.

Přípravek - dEC1[mS/cm]
Vermesfluid - 0,115

!Upozornění! Tento přípravek byl zakoupen v zahradnictví od jejich neoficiálního dodavatele (osobně mi zaručili kvalitu, za pár kaček )


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 28-07-2011 v 04:16 AM

Old Post 20-07-2011 v 17:26 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 21

Ahoj, dovolil jsem si dát tvoje výpočty do tabulky excel, tak kdyby někdo potřeboval (je to pro AH 123, root + enzymy + stimulator(rust/kvet) - každej si to ale může upravit dle libosti ):

http://uloz.to/xSpBRJ2G/hnojiva-xlsx

lze si tam doplnit pridavek Bloom (jako náhrada PK13-14) a ihned vidite jake bude vysledne EC

jo a jeste ja jsem nameril pro hnojiva AH:

Grow 0,275 (2,75 - 10ml / 1L)
Bloom 0,195 (1,95 - 10ml / 1L
Micro 0,3 (to jsem jeste nemeril presnejs)

mam metr s presnosti 0,1EC

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Naposledy upravil NoStress 25-06-2013 v 21:27 PM

Old Post 10-06-2013 v 19:56 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 22

v tabulce vyse je mensi chyba - pokud prepisete mnozstvi, tam kde maji byt ml/L z tabulky na hnojkach, tak to počítá blbě EC. Trošku jsem to aktualizoval:

http://uloz.to/xkK4SWX2/hnojiva-xlsx

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 25-04-2015 v 22:05 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5349250 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív