Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » KALFAS MH/HPS250W V-SCROG BUBBLER GHE
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 65




12/66. den - Ripen 7 až 10 dnů

Obr. 5.57 Byl jsem nucen na etapy během posledních 5-ti dnů redukovat množství listů. Nejdříve jsem odstranil veškeré staré listy na vnějšku válce, poté pár největších listů uvnitř válce. Na konečnou fázi dozrávání chci dosáhnout maximálního prosvícení zeleně a trochu zvýšit poměr květ/list.

Obr. 5.58 ASH8.

Obr. 5.58 ASH6/LA Confidential.

EDIT: Koupil jsem si další pomocníky:
Digitální teploměr - Kvalitou nic ohromujícího, ale zaznamenává max. min. teplotu uvnitř a mimo kalfas + vlhkost. Aspoň odpadla nutnost odečítat lihové teploměry .
Kapesní mikrospkop 60-100x - Pomocník při určení dne D.
Celý balíček došel z Honkongu přibližně za 10dní (při nákupu nad 600 bez poštovného).


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 24-01-2011 v 21:53 PM

Old Post 21-01-2011 v 22:46 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zagg911
Stálý Člen

Karma uživatele zagg911 - 55% PěstitelskáKarma uživatele zagg911 - 55% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 66

Vypadá to nádherně, oceňuju tvou preciznost... jen škoda té úsporky, na růst sou super, ale květ s nima, to prostě není ono :-( no uvidíme, třeba budeš první kdo se dotkne g/w :-) ale s 150w, nebo 2x 100w HPS v cooltube bys to měl v takovémhle systémku skoro jisté ;-)
tak ať se daří, pokud to vyhodnotíš jako OT klíďo smázni...
zatim ZAGG

I love Mary J

Old Post 24-01-2011 v 17:06 PM
zagg911 je offline   Profil uživatele zagg911   Find more posts by zagg911   Foto galerie člena zagg911   Click here to Send zagg911 a Private Message   Add zagg911 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 67

Ahoj, díky .
V žádným případě se nedostanu na g/W, i kdyby se to počítalo z reálné spotřeby 185W. Můj odhad je něco přes 50g (fakt nevim). Druhý pěst pod úsporkou by byl mnohem lepší (duální není moc vhodná pro vertikál, ale na horizontál je myslím skvělá). Tento 1st grow je takový pokus - musel jsem vyřešit mnoho technicky-konstrukčních problémů, během vývoje štelovat ventilaci, udělal jsem pár chyb ve výživě, mohl jsem přepínat o pár dnů dříve a dalších nedostatků je opravdu hodně. Nyní teprve vyhodnocuji získané zkušenosti a poučení z chyb, snad to nějak dám dohromady a uveřejním v závěru. Druhý pěst bude v květu o mnoho lepší.
Co se týče HPS tak, už jsem několik hodin bádal nad tím jak do kalfasu instaluji tuto technologii. Je tu více možností:
2x 70W - bohužel nízký světelný tok 14 000lm
2x 100W - světelný tok 24 000lm, nutnost CT + ventilace, vyšší náklady na pořízení předřadníků, nemluvě o konstrukčních problémech - výškově se to tam nevejde, problém chlazení a uchycení CT i objímek atd.
150W - světelný tok 18 000lm, bez CT, asi nejméně náročná varianta
250W - světelný tok 33 200lm, nutnost CT + ventilace + úprava techniky pěstování

Do budoucna chci co nejméně zasahovat do nynější funkční sestavy v kalfasu.
Na 99% jsem se rozhodl pro variantu 250W. Ventilaci a vše okolo jsem už vymyslel, nech se překvapit .

Naposledy upravil HurricaneGeorge 28-01-2011 v 23:23 PM

Old Post 24-01-2011 v 21:41 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Banány
Stálý Člen

Karma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 409  

Příspěvek č. 68

ahoj Hurikáne, myslim, že na průměr jakej ma 90L kaflas je 250tka zbytečně moc. neřekl bych, že pod ní dáš víc jak 150G, s tím, že pod 150kou se dá, při šikovnosti, dát až nad 110 gramů a to už takovej rozdíl neni. Máš to nádherně prorostlý, to jsem si vždy představoval, mít tam sodu a Nebulku nebo Northen Light tak máš min. 110 G jistejch. Hodně štěstí a jsem zvědavý na tvuj další projekt, nenech si tu 250ku ode mě vyvrátit

"Ve dvou se to rychlejš stáhne"
100w hydro - Northen Light & Carnival
150w hydro - Sensi Skunk & S.A.G.E
150w soil - Nebula & Orange Bud
150w soil - Northen Light
150w soil - Nebula
250w soil - Snow fruit, Black jack & Double white
400w soil - Nebula, Northen light, Ed rosenthal super bud, White russian & Sensi skunk.

Old Post 24-01-2011 v 22:24 PM
Banány je offline   Profil uživatele Banány   Find more posts by Banány   Foto galerie člena Banány   Click here to Send Banány a Private Message   Add Banány to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 69




12/70. den - Flushing ve vodě podle podle trichomů

Tab. 5.G Tabulka hnojení od 61. do 70. dne květu. Na úpravu pH jsem použil koncentrovanou kyselinu mravenčí. Nejsilnější organická kyselina (pokud nebudu počítat třeba kyselinu trichloroctovou), baktericidní - aspoň se v roztoku nebude nic množit .

Obr. 5.60 Proběhl další upgrade bubbleru. Termostat nastaven na 20°C. Stačí dokoupit pH elektrodu a bude to myslím kompletní .

Obr. 5.61 Vlevo a uprostřed ASH8, vpravo ASH2. Možná si lze všimnout těch minipaliček co jsou na úrovni pletiva. Rozhodně by byly větší kdyby ta úsporka propálila zeleň, která je blíže ke zdroji světla, bohužel . Vnější paličky se začaly zvětšovat a velmi rychle dozrávat po redukci listů, ale snížila se plocha na fotosyntézu, mají tedy méně energie. Zbytečný kompromis...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:57 PM

Old Post 25-01-2011 v 19:04 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 70


12/74. den - Nastává období temna a sucha

Tab. 5.G Tabulka hnojení od 70. do 74. dne květu. Zvyšování EC roztoku bylo způsobeno vylučovanými látkami pomocí kořenového systému - převážně iontů H3O+, které snižují pH roztoku (tento proces budu v dalším pěstu podrobněji sledovat pomocí pH elektrody).

Flushing 9 dnů na ripenu a 4 dny ve vodě. Trichomy podle genetiky z 50 - 100% mléčné a největší listy žluté, takže začíná 48 hodin tmy. Z bubbleru jsem vyndal vzduchování, topení, sondy EC metru a kytkám dopřál poslední 2 litry vody, což jim bude stačit přibližně na jeden den. Po dalším dnu strádání vodou budou kytky rozděleny na několik největších větví a sušeny pověšením za pletivo v kalfasu.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 17-02-2011 v 11:58 AM

Old Post 29-01-2011 v 23:09 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 71



4. Agrochemie - vyhodnocení Tab. A - H

Obr. 4.11 Graf závislosti denní spotřeby vody na stáří rostlin (konce křivky regrese ohnout dolu ).

Obr. 4.12 Spotřeba všech použitých chemikálií na přípravu hydroponického roztoku.

Kompletní vyhodnocení pěstování i třeba s transpiračním koeficientem (při odhadu že 95% přijaté vody se odpaří listy a zjistím váhu sušiny z celé rosliny) uveřejním v hodnocení po sekeře.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-02-2011 v 17:49 PM

Old Post 29-01-2011 v 23:17 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 72



12/74. den

Obr. 5.62a Sorry za kvalitu fotek, je to foceno kompaktním digitálem přes kapesní mikroskop .

Obr. 5.62b Průměrně přibližně 50% trichomů zakalených, ale dost záleží na kytce a pozici palice.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:56 PM

Old Post 07-02-2011 v 10:52 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 73





LA Confidential

Obr. 5.63a Bohužel celou kytku jsem nestihl vyfotit. Došla baterka ve foťáku a palice jsem potřeboval dát co nejdříve do sklenic, aby nepřeschly.

Obr. 5.63b

Obr. 5.64a

Obr. 5.64b


dopíšu to později... neni čas

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:59 PM

Old Post 07-02-2011 v 11:04 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 74





ASH2

Obr. 5.65a

Obr. 5.65b

Obr. 5.66a

Obr. 5.66b

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:59 PM

Old Post 09-02-2011 v 01:13 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 75





ASH8

Obr. 5.67a Polovina z nejvýnosnější kytky ASH8.

Obr. 5.67b

Obr. 5.67c

Obr. 5.68


není čas na závěr

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:59 PM

Old Post 09-02-2011 v 11:17 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 76

Výnos

listy celkem: 214g

stonky celkem: 69g

LA Confidential 6,2g
ASH2 8,0
ASH6 9,5
ASH6 7,2
ASH6 4,7
ASH8 17,6
ASH8 9,5
ASH8 9,9

květ celkem: 72,6g

Ty nejlepší paličky si nechávám dozrát ve sklenicích (asi 50g), zbytek bude použit s listy na vaření. Určitě pomohu prastrýci s Alzheimerem, myslím že se mu to bude dost líbit... po několika jointech jsem velice překvapen, hlavně dobrou chutí a silným účinkem...

podrobněji se rozepíšu v závěru a v smokereportu... omlouvám se ale fotky ASH6 jsem nestihl vyfotit (stejně to byly takový mrzáci ).

EDIT: Zapoměl jsem napsat, že palice váženy dosti suché s důkladně ostříhananými listy a stonky.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 24-02-2011 v 14:45 PM

Old Post 10-02-2011 v 01:33 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 77

Závěr
S odstupem několika týdnu přišel čas na hodnocení.

Důkladným sledováním EC, množství hnojiv a vody přidávané do bubbleru jsem zjistil přibližné časové závislosti jejich příjmu (obr. 4.11 a 4.12).

Zjištěné skutečnosti určitě závisí na množství celkově vytvořené sušiny, do budoucna tedy předpokládám zvýšení i množství spotřebované vody, CO2 a vyšší absorpci fotonů.

U hnojiv to už nemusí platit, bylo totiž zjištěno:
Na jednotku sklizně se z půdy odčerpává při vyšších výnosech méně živin, než při výnosech nižších. V případě že poměr živin v rostlinách se příliš neodlišuje od optimálního (harmonického), platí toto pro všechny živiny.
Dále bylo zjištěno, že vysoké výnosy mají v naprosté většině případů nižší koncentraci živin ve sklizených rostlinách než výnosy nízké!

Určitě jsem udělal více chyb ve výživě...
Třeba mezi 30-45 dnem květu jsem jim "nasolil" EC okolo 2,2 což se projevilo zhnědnutím kořenům. Můj předpodklad byl takový že by se v tomto období mohla ještě zvyšovat spotřeba hnojiv, bohužel skutečnost byla opačná. Nejvyšší spotřeba byla právě mezi 15-30 dnem květu. Příště tedy budu zvyšovat EC na max. hodnotu 1,8 do 30. dne květu a pak už jen snižovat.
Trochu více si pohraji s poměrem NPK na počátku květu, vysoké množství dusíku pravděpodobně trošku oddálilo sekeru a celkově to bylo více listnatější (větší poměr list/palice než jsem si představoval).
Částečnou nevýhodou základního dvousložkového hnojiva Hydro A+B je že většina dusíku je obsažena v A, naopak ale obsahuje mikroprvky. Při snížení jeho poměru vůči přidávanému B se může projevit nedostatek některých z mikroprvků (i výrobce doporučuje přidávat stejné množství). Takže na počátku květu více snížím přídavek A+B a nasolim více PK13-14 (bloombastic). Nedostatku mikroprvků se nebojím, používám celou sadu Bcuzz Hydro a dokonce i některé doplňky jako kořeňák, květový stimulátor obsahují tyto prvky (viz. příspěvek č. 56).

Zdroj světla nebudu moc hodnotit... jenom tolik že duální CFL je nevhodná na vertikál (nutnost pořád otáčet), zklamala mě celková spotřeba 185W - nechápu proč označení 250W když tomu neodpovídá světelný tok ani výsledky. Více se mi osvědčilo její horizontální umístění a při změně fotoperiody jednoduše otočit o 180°, intenzita světla odrazem od stínítka je mnohem vyšší,kdežto u vertikálu se světlo "ztratí" jeho vyžářením do všech stran. Dále je světlo vyzařováno z veliké plochy (průměr 12cm délka 30cm, několik trubic) a pod různými úhly - možná je to zdání ale kvůli tomu to nepropálí silnější masu zeleně, než když veškerá intenzita světla vychází pod jedním úhlem z jednoho zdrojového bodu jako u HPS/MH.

Když mě něco napadne tak doplním...

Smokereport
Tak tady jsem nejvíce překvapen a vůbec nevadí nižší výnos.
Vše je pravděpodobně dáno důkladným výplachem od dusíkatých látek (hlavně aminokyselin), které nejvíce ovlivňují chuť. Připomenu, že výplach proběhl 9 dní na Ripenu a 4 dny na čisté vodě s mezi proplachy keramzitu čistou vodou. pH upravováno konc. kyselinou mravenčí (nechtěl jsem vnášet další fosfor).
V hydru je kratší a kvalitní flushing mnohem účinnější, než u hlíny. I při důkladném proplachu květináčů nelze vypláchnout všechny složky hnojiv protože jsou vázány na soprční půdní komplex (muselo by dojít k jejich vytěsnění jinými ionty a ne všechny ionty jsou stejně silně vázány) a kořeny k nim mají částečný přístup. V kalfasu byly rosliny posledních 13dní bez stop dusíkatých látek v roztoku a už jim pouze stačilo spotřebovat nahromaděné metabolity na jejich poslední vývoj v podobě dozrávání.

Sušení trvalo týden, min. 2 týdny ve sklenicích a trochu mi to přeschlo, takže na váze mohlo být o pár g více .

L.A. Confidential
Z toho si moc nepamatuji, ještě z něj něco zbylo tak potom doplním.

ASH2 (spíše Afg. Haze)
Vůně méně výrazná. Kouř dost hutný, ke konci nádechu trochu škrábající, chuťově ale velice harmonické. Stav hodně high, časté hluboké zamyšlení s příjemným uvolněním.

ASH6+8 (spíše Afg. Skunk)
Vůně velmi výrazná po ovocných plodech, u ASH6 spíše až omamná citrusová, při stříhání mě z toho bolela hlava.
Kouř jemnější, hodně nasládlý. Stavem ani ne jako ASH2 ani LAC. Člověk zůstává i přes silný stav stále fungující a myslející, vhodné i na pozdější učení bez známek únavy. Prostě takové pohodové denní kouření s velmi dobrým high efektem.

ASH budu mít i příští kolo, jako ukázka jeho potenciálu pod MH/HPS, takže smokereport bude podrobnější.

Další lidé, kteří jsou aktivní na fórech a mohou hodnotit:
matkář v podobě člana G - mrakoplas (ASH2+8)
člen G - Bubbleman (ASH6, LAC)
člen G - mati0n (ASH8)
člen free-G a icmag - polipaja (ASH2+6+8)

Za případné hodnocení předem děkuji, snad bude chutnat!


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 02-05-2011 v 00:55 AM

Old Post 24-02-2011 v 14:32 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mati0n
Stálý Člen

Karma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 78

Tak mel jsem moznost ochutnat ASHe 8.. takze napisu taky neco malo ke smokereportu.. v podstate souhlasim s tvym popisem.. vune nasladla, rek bych lehci skunk smell... kour jak rikas dost jemny, i pri vetsim slouku neskrabe a nema tendenci vyvolat minutovy kaslani jak po nekterych indikach.. chut nedokazu presne popsat, nasladla je ale nevim k jakemu ovoci to prirovnat.. a ted to hlavni zhulenost paradni, nastup ucinku delsi kolem 2-3 minut, ale paradni vybalancovany euforicky high, ktery trva celkem dlouho, a ke konci se nekona zadny neprijemny vytuh, a to sem ten den mel naspano asi 4 hodiny, to by me vetsina modelu setla... proste prijemny denni nakopavak do spolecnosti... takze diky Hurikejne za kosta, a brzo se ti tez odvdecim..

Old Post 06-03-2011 v 10:20 AM
mati0n je offline   Profil uživatele mati0n   Find more posts by mati0n   Foto galerie člena mati0n   Click here to Send mati0n a Private Message   Add mati0n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 79


KALFAS MH/HPS250W V-SCROG BUBBLER B'cuzz Hydro

FOTOSYNTÉZA
6 CO2 + 12 H2O + energie → C6H12O6 + 6 O2 + 6 H2O
Základní souhrnná rovnice primárního zdroje energie rostlin (obecně nejdůležitější proces z hlediska života na Zemi).
Rychlost fotosyntézy ovlivňuje rychlost růstu tak i celkový výnos.
Většina reakcí v přírodě je vratných, to znamená že mohou probíhat jak ve prospěch produktů tak i reaktantů.
Jak rychle a jakým směrem bude probíhat reakce vyjadřuje rovnovážná konstanta, která vyjadřuje poměr rychlostních konstant obou reakcí. Rovnováhu lze významně narušit pomocí změny okolních podmínek - Le Chatelierův princip.
Snahou tedy je co nejvíce posunout rovnováhu ve prospěch produktů na úkor výchozích látek.
Rychlost fotosyntézy lze ovlivnit pěti faktory (všechny jsou limitující - při nedostatku jednoho dochází k významnému zpomalení rychlosti fotosyntézy).
Teplota - nejvyšší rychlost mezi 25-30°C.
Množstvím vody - u hydra není co řešit a u půdy záleží na pravidelných cyklech zalévání (u klonů i na vzdušné vlhkosti).
Koncentrací CO2 - v atmosféře v nedostatečné koncentraci 0,033%obj (stačí zvýšit 3x na 0,1%obj). Vhodné buď hnojit organickými hnojivy (v půdě dochází k mineralizaci hnojiv a uvolňování CO2), nebo zvýšit pomocí kvasinek, spalováním zemního plynu nebo propan-butanu, suchým ledem či CO2 bombou.
Kvalitou a intenzitou světla.

Na tuto rychlost nemají vliv hnojiva. Ty jsou využity rostlinami na stavbu další biomasy pomocí získané energie z fotosyntézy.
Proto rostlina u které probíhá rychleji fotosyntéza a má k dispozici hnojiva (v dobrém složení a poměru) je schopna vytvořit více sušiny, než rostlina která má přístup také ke stejným hnojivům ale atmosféra je chudší na CO2, nebo se jí nedostává tak kvalitní osvětlení. Na vytvoření většího množství sušiny za stejný časový úsek tedy spotřebuje více vody, CO2, fotonů i hnojiv.
Čím větší zisk primární energie, tím rychleji a rychleji dochází k růstu celé rostliny, tedy i zvětšování plochy na které dochází k fotosyntéze a celý proces růst se čím dál více urychluje. Proto i nepatrné zvýšení rychlosti fotosyntézy může na konci celého dlouhého vývoje rostliny vytvořit mnohem vyšší výnosy.

Osvětlení:
Elektronický předřadník GIB Lumatek NXE 250W. Výbojka umístěna v CT z borosilikátového skla průměru 125mm, délce 340mm a síle skla 2,2mm.
MH Philips Master HPI-T Plus 250W 20500lm 4500K
HPS Philips Master SON-T PIA Plus 250W 33200lm 2000K

Voda:
Viz kapitola BUBBLER. U malých klonů první týden zvyšuji vlhkost vzduchu pomocí rozprašovače, dále už neřeším.

Teplota:
Viz kapitola chlazení a cirkulace vzduchu.

CO2:
V kanystru 25l připraveno pro anaerobní kvašení 20%ní roztok sacharózy (4kg cukru na 16l vody).
Odvod CO2 z kanystru přes připojení k nádrži na 8mm hadici. Vyvýjený plyn probublán přes promývačku 100ml a následně veden opět 8mm hadicí do kalfasu, kde dojde k jeho rozptýlení (v budoucnu bych rád rozjel aerobní dýchání kvasinek a na to už mám připravené vzduchování do kanystru i vzd. oponu na probublávání směsi CO2 se vzduchem v bubbleru).

FYZIOLOGIE RŮSTU KVASINEK

Výpočet uvolněného CO2:
dodělám, není problém, jen ten čas

Obr. 4.02 Vyvíječ CO2 v podobě uzavřeného kanystru s promývačkou. Pro aerobní dýchání kvasinek připravena i varianta s přídavným vzduchováním (do dírky ve víčku je zatavena pájkou malá trubička, která eliminuje případné tlakové ztráty díky naprosté těsnosti spoje...).

Naposledy upravil HurricaneGeorge 02-05-2011 v 13:43 PM

Old Post 07-03-2011 v 20:58 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 80






BUBBLER
Kalfas o objemu 30l ve kterém je 15l živného roztoku. Samostatné doplňování roztoku ze zásobního kanystru 25l pomocí senzoru Tropf Blumat.
Do kalfasu vloženy dva květináče pro vodní rosliny a do nich nasypáno 18l keramzitu Canna, zavedeno 8 kapilár z 8-spinu, který je napojen na čerpadlo ponořené v bubbleru.
Vodní hladina 3cm pod RW. Online měření pH a EC.
Roztok temperován termostatem na 20°C, neustále míchán malým čerpadlem a okysličen pomocí vzd. opon.

Kontinuální doplňování roztoku:
Zásobní roztok v kanystru 25l s připojením 12-8 na hadici 8mm, která spojuje ventil 8-8 s L kusem 8-3, dále vedeno silikonovou hadicí 3mm přes Tropf Blumat. Senzor je přichycen vodorovně, aby se snížila výška kde dochází ke styku keramika/roztok.
Menší modifikace využitelnosti půdního senzoru vlhkosti (vynikající na kokos!). Neřeším čerpadlo, indikaci hladiny či plovák - jednoduché, nenáročné a spolehlivé.

Vduchování:
Hailea ACO-9610 10W 600L/h - 40L vzduchu za hodinu na litr roztoku
2x vzd. opona Elite 88cm a 2x vzd. opona Elite 10cm rozděleny na 4x 40cm.
2x vzd. hadička Elite 3m silikonová

Topení:
Hailea CB-8300 50 W

Čerpadlo na drip:
Hailea HX-6510 10W 480l/h 1,2m - roztok v květináčích rozveden pomocí vyrobeného nakapávače, který je na vrchu keramzitu (viz.

Čerpadlo cirkulační:
Hailea HX-800 3W 285l/h 0,5m

ph+EC:
Hanna Grocheck Combo pH/EC monitor (HI 981405N) nová kombinovaná skleněná pH elektroda Hanna HI 1286.
Vodivostní roztok 1413uS/cm, udržovací roztok na pH elektrodu a pufry o pH=4 a 7.

CO2:
Oxid uhličitý vháněn přes promývačku do krátké vzd. opony. Jenom připomenu, že pufruje pH roztoku v rozmezí 5-6 (viz. kyselina uhličitá).

Obr. 2.11-15 Popis dodělám později .

Naposledy upravil HurricaneGeorge 29-04-2011 v 02:57 AM

Old Post 10-03-2011 v 21:50 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0966610 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív