Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » KALFAS MH/HPS250W V-SCROG BUBBLER GHE
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 33



12/10. den

Obr. 5.28a Klony ASH6, vlevo klon ASH2.

Obr. 5.28b Klony ASH8 a úplně vpravo LA Confidential.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-01-2011 v 01:09 AM

Old Post 28-11-2010 v 20:27 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 34



12/15. den

Tab. 5.C Tabulka hnojení od 1. do 15. dne květu.

Obr. 5.29 Tak snad se už ten růst přibrzdí, poslední dva týdny to byl opravdu velký spurt :-).

Naposledy upravil HurricaneGeorge 03-12-2010 v 20:42 PM

Old Post 03-12-2010 v 20:09 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 35



12/15. den

Obr. 5.30 Teď to byla asi dvouhodinová práce s tréninkem. Většinu malých větviček, které buď překážely ostatním, či se křížily, nebo by neměly takový květový potenciál jsem odstranil. Ostatní přidrátoval k pletivu a listy prostrkal ven z válce.

Obr. 5.31 Pohled z boku po tréninku.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 28-12-2010 v 01:14 AM

Old Post 03-12-2010 v 20:12 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 36



12/20. den

Obr. 5.32

Obr. 5.33

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 02:28 AM

Old Post 03-12-2010 v 20:23 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 37


12/20. den

Obr. 5.34

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 02:29 AM

Old Post 10-12-2010 v 11:06 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 38




12/26. den

Obr. 5.35 Tak už se konečně růst zpomaluje, někde mi to o pár čísel přerostlo, ještě že mám ke stropu kalfasu asi 4cm rezervu...

Obr. 5.36a Květy před dalším proplétáním, ostatní jsou schovány pod novými listy.

Obr. 5.36b

Zdá se mi to, nebo to je jungle in da box? Akorád s jinými hnojivy.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 02:30 AM

Old Post 14-12-2010 v 16:04 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 39


12/27. den

Obr. 5.37 ASH8. Tak až dnes proběhlo proplétání. (Omlouvám se za kvalitu všech fotek, bohužel nemám aparát který bych si představoval, nějakou zrcadlovku s pořádnou optikou... snad bude štědrý Ježíšek)

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-01-2011 v 01:10 AM

Old Post 15-12-2010 v 21:10 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 40




4. Agrochemie - CO2 (oxid uhličitý, suchý led)

Obr. 5.38a Dneska jsem měl možnost získat přibližně kilo suchého ledu. Tak jsem si v kádince vytvořil čarodějnický pohádkový kotlík . Jinak od začátku květu přidávám každý den klasické CO2 tablety.

Obr. 5.38b Dnes dostali super dávku CO2 za pomocí této vroucí směsi, teplota varu CO2 je -57°C, měl jsem menší omrzliny, ale pořád lepší než tekutý dusík .

Obr. 5.38c Vyzkoušel jsem i jak přesně proudí vzduch, zda i ze spodu je nasáván vzduch. Experiment proběhl úspěšně a průtok pachového filtru je větší než průtok ventilátorů na přítah vzduchu do kalfasu.

Objem CO2, který se vytvoří z 1kg suchého ledu:
m = 1000g
M = 44g/mol ... molární hmotnost (mol je počet částic = 6,022.E23, skoro nepředstavitelné množství molekul)
n = m/M = 1000/44 = 22,73mol
Jeden mol plynu zaujímá za standardních podmínek přibližně 22,4 litrů. Což znamená, že množství uvolněného plynu z jedno kila suchého ledu je 509 litrů (0,509m3).

Objem místnosti ve které je kalfas přibližně 10m3. Koncentrace CO2 ve vzduchu je 0,033% objemových. Což vychází na 0,0033m3 CO2 v této místnosti. A nyní ho tam mám 0,0033 + 0,509 = 0,5123m3. Současná koncentrace je tedy 5,1% objemových. Koncentrace už nadbytečná a neekonomická (stačí 10x vyšší - 0,3% CO2 - viz. graf závislosti rychlosti fotosyntézy na koncentraci CO2), ale dostal jsem ho zdarma - rychlost fotosyntézy téměř 100% (pokud je teplota 25°C, dostatečná kvalita a intenzita světla a dostatek vody).


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 24-01-2011 v 21:46 PM

Old Post 17-12-2010 v 10:40 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 41

12/35. den
Zdravim,
tak nová várka fotek se trochu zpozdí, počítám až po Vánocích. Jsem bez notebooku u kterého mi odešla grafika, samo že po záruce... takže musim někde vytáhnout všechna data z HDD.
Kontrolu kalfasu po 5ti dnech dělala přítelkyně, která dolila vodu (10l) a přesné množství hnojiv (podle aktuální hodnoty EC jsem přes jednotkové koncentrace vypočítal objem přidávaných hnojiv) a další 4 dny se u kalfasu neukážu. Asi nebudou mít každý den novou tabletu CO2 ale já si užívám lyžování.
Po vánocích určitě přidám nové fotky, snad si vzpomenu vyfotit i kořeny...

Naposledy upravil HurricaneGeorge 27-12-2010 v 19:55 PM

Old Post 23-12-2010 v 12:02 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 42



12/40. den

Tab. 5.D Tabulka hnojení od 15. do 29. dne květu.

Obr. 5.39 Koupil jsem si od člena Groweru pH/EC monitor Hanna Grocheck combo za velmi výhodnou cenu a to z důvodu chybějící pH elektrody. Do budoucna určitě koupím novou.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:58 PM

Old Post 27-12-2010 v 19:53 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 43



12/40. den

Obr. 5.40 Kytky byly přes 10 dní bez mého dozoru. Roste to samo :-).

Obr. 5.41 Na fotce klon LA Confidential. Oproti ostatním ASH jsou jeho paličky větší a voňavější (velmi výrazná a příjemná vůně citrusů). Zítra provedu proplétání listů ven z válce.

Přemýšlel jsem nad tím že většinu palic LA Confidential nechám přezrát (kvete kratší dobu a nechce se mi odstraňovat před kosou ostatních ASH) - některé dozrálé paličky nechám na ochutnávku a zbytek přezrálých palic využiji na medicínské aplikace (prastrýc má Alzheimerovu chorobu). Máte někdo zkušenosti s přezrálou indikou a jejími učinky při výrobě třeba mléka či másla? Aby to nebylo moc uspávající. (piště prosím PM, díky)

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 22:26 PM

Old Post 27-12-2010 v 22:15 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 44


12/41. den

Obr. 5.42 Vlevo LA Confidential a vpravo ASH2. Tak trénink jsem po hodině psychicky únavné práce přerušil, nechci moc narušovat 12ti hodinovou tmu a vše dělám s maximální pečlivosti vůči paličkám. Prostrkávání listů je čím dál více náročnější, díry v pletivu už jsou skoro zaplněny staršími listy a v té džungli ztrácím přehled kde se nacházejí ostatní stonky...
Zítra budu pokračovat a snad dodělám zbytek :-).
Jinak pokud bych měl jet větší vertikál než tento kalfas tak bych určitě rostliny vedl po vnější straně válce.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-01-2011 v 01:11 AM

Old Post 28-12-2010 v 22:14 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubbleman
Stálý Člen

Karma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% PěstitelskáKarma uživatele Bubbleman - 99% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 45  

kalfas growbox CFL250Wdual V-Bubbler Příspěvek č. 45

mas to hezky huricane fakt super styl pestovaní uvidim jak to pujde a mozna ze to take ješte zkudim horizontalne ale nevim nevim jako to bude nakonec udruda tak se jeste rozmyslim jak to vlasne bude pokracovat to moje growení :-)je to fakt husty od rustu do vysky do sgrogu je fakt velky rozdil tak at to kvete poradne zdar

Old Post 31-12-2010 v 11:17 AM
Bubbleman je offline   Profil uživatele Bubbleman   Find more posts by Bubbleman   Foto galerie člena Bubbleman   Click here to Send Bubbleman a Private Message   Add Bubbleman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 46

Ahoj, dík za podporu.
Vertikal SCROG se mi fakt zalíbil.
Co se týče pořádného květu jsem na pochybách a to z několika dovodů.
Je to všechno kvůli tý úsporce... palice to nahodilo celkem pozdě, sice je jich nyní fakt hodně ale svou velikostí ani hustotou nijak neoslňují. Přijde mi že na ten kalfas je intenzita toho světla malá. Na vnější straně válce je hodně šero - úsporka nepropálí 10cm listí, tudíž některé listy na vnějšku pomalinku blednou a od krajů umírají (není to způsobené přehnojením). Zatím to je patrné na pár listech ale mám ještě skoro měsíc do sekery a bojím se že nedostatek světla bude postihovat více listí.
Tomuto jevu bych příště mohl zabránit tím že bych instaloval na vnější plášť kalfasu pár supersvítivých červených LED diod o watáži aspoň 100W, jenže ty mají intenzitu světla okolo 6 000lm. Dohromady s úsporkou tedy 25 000lm. Cena těch LED diod i se zdrojem je okolo 5 500Kč.
Naprostá utopie, tak se vydám cestou staré dobré technologie HPS. Úsporku nechám na růst (tam je fakt vynikající) a na květ hodím do borosilikátové trubice 250W HPS s intenzitou 35 000lm. Podle financí se rozhodnu nad klasickým či elektronickým předřadníkem... Myslím že květ bude nesrovnatelně lepší a více se projeví potenciál tak dobré genetiky jako je ASH. Teď podle mě tak živoří, nemám nic proti CFL ale u mě už na květu nebude... :-D.

Je to můj první grow, takový experiment abych si vše vyzkoušel a získal praktické zkušenosti. Teoretický znalostí mám nastudováno opravdu hodně, ne jenom na G ale i ve škole. :-)

Jo jinak aby někdo nenapsal že to je teplotou, tu zde nikde neuvádim. Maximálně zaznamená uvnitř kalfasu v polovině výšky u pletiva je 28°C (to byl fakt extrém protože jsem nechal puštěný topení v místnosti a teplota tam byla 24°C). Jinak normální teploty přes den 25-27°C. V noci 19-22°C.
Měj se

Naposledy upravil HurricaneGeorge 31-12-2010 v 22:58 PM

Old Post 31-12-2010 v 12:23 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 47

Je to teda pěkně hustej věnec Neuvažoval jsi, že bys část listů odstranil? Třeba ty staré na vnější straně..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 31-12-2010 v 13:35 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Banány
Stálý Člen

Karma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 409  

Příspěvek č. 48

čau kalfasníku, krásně zaplněný pletivo. k CFL, na květ tomu prostě nevěřim ať žije SSS... teda.. HPS!

"Ve dvou se to rychlejš stáhne"
100w hydro - Northen Light & Carnival
150w hydro - Sensi Skunk & S.A.G.E
150w soil - Nebula & Orange Bud
150w soil - Northen Light
150w soil - Nebula
250w soil - Snow fruit, Black jack & Double white
400w soil - Nebula, Northen light, Ed rosenthal super bud, White russian & Sensi skunk.

Old Post 31-12-2010 v 14:05 PM
Banány je offline   Profil uživatele Banány   Find more posts by Banány   Foto galerie člena Banány   Click here to Send Banány a Private Message   Add Banány to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5898340 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív