Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Kokos a vysoké PH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 17

tak mam je zhruba 40 dnu a kalibroval jsem to 2x. Udrzovaci roztok nemam a teplotni kompenzaci to taky nema. Teda popravde nevim co by mela kompenzovat,vykyvy PH pri ruznych teplotach? mam proste pokojovou teplotu roztoku tak tam snad k zadnym extra vykyvum dochazet nemuze nebo se pletu?

Old Post 30-09-2010 v 21:23 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SparkyX
Stálý Člen

Karma uživatele SparkyX - 55% PěstitelskáKarma uživatele SparkyX - 55% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 18

Sorry splet jsem si to s EC tam muže bejt pár desetin odchylka v závisloti na teplotě.
Udržovací roztok bych rozhodně používal, elektroda by neměla zaschnout, někde tady byl návod na domácí výrobu roztoku.
Já kalibruju zhruba po 100 měřeních.

Old Post 30-09-2010 v 21:48 PM
SparkyX je offline   Profil uživatele SparkyX   Find more posts by SparkyX   Foto galerie člena SparkyX   Click here to Send SparkyX a Private Message   Add SparkyX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele SparkyX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
apfel
Stálý Člen

Karma uživatele apfel - 100% PěstitelskáKarma uživatele apfel - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 19

Koukni na kořeny, já bych řek, že už budou uhnilý po těch šocích. A další čekej tak za 14 dní, a po těch stresech nečekej žádnou pěknou úrodu. Vyhodit, zkalibrovat měřáky a hurá znova..

super optickej klam!!!

Old Post 30-09-2010 v 22:01 PM
apfel je offline   Profil uživatele apfel   Find more posts by apfel   Foto galerie člena apfel   Click here to Send apfel a Private Message   Add apfel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SparkyX
Stálý Člen

Karma uživatele SparkyX - 55% PěstitelskáKarma uživatele SparkyX - 55% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 20

Jak tak koukám na ty fotky vidim 2 zvlchčovačky předpokládám že pouštíš na 100%, je to tak ?
Je to jenom moje domněnka ale už se mě to taky povedlo jde o to že ve skříňi byla taková vlhkost že mě rockwool nasakoval neupravenou vodu ze vzduchu a zvyšoval Ph.
Ty 4 kolem SPS jsou na tom huř než ta naproti, možná to bude správná teorie .

Old Post 30-09-2010 v 22:32 PM
SparkyX je offline   Profil uživatele SparkyX   Find more posts by SparkyX   Foto galerie člena SparkyX   Click here to Send SparkyX a Private Message   Add SparkyX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele SparkyX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 21

Pochop že na trhu jsou měřáky, které nemá cenu ani kupovat! Zkalibruješ je a druhý den měří na piču, setkal jsem se se dvouma takovejma, ted už nevim co to bylo za značku. Já mám měřák GIB a jsem celkem spokojenej, ale kalibrační roztok mám vždy při ruce a před měřením kontroluji!

Old Post 01-10-2010 v 11:41 AM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 22

Tyhle měřáky mám já a naprostá kvalita, hlavně to EC už mám dva roky a nebyl jedinej problém.
http://shop.bushplanet.tv/ph-meter-...tml?language=en
http://www.growexpert.cz/index.php?...&idv=true&idk=6

A tuhle sračku nebrat
http://www.freshwater.cz/ph-tester-tec-hu/d-70438/

Naposledy upravil pyroman80 02-10-2010 v 05:44 AM

Old Post 01-10-2010 v 11:48 AM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 23

sparkyx!!!!!!!asi pred minutou kdyz jsem videl ten usazeny vodni kamen po cele zvlhcovacce,tak me presne tohle napadlo.
Tzn. upravit vodu i do zvlhcovacky nebo se na ni uplne vysrat?

Co se tyce tech meraku, tak si nedelam iluze o nejake buvijake presnosti. Ale kdyz jsem ho prvne zkalibroval, tak jsem si zmeril vodu z vodovodu a vicemene se podle toho orientuju. Kdyz mi to zacne ukazovat neco jineho,tak kalibruju. A tu hodnotu te vody mi to ukazovalo cca 7,5, coz by odpovidalo i stupnici co ukazovaly PH kapky a jeste jakesi papirky.
Rozhodne bych do lepsiho meraku klidne sel, ale na to ted neni krupica

Old Post 01-10-2010 v 12:16 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SparkyX
Stálý Člen

Karma uživatele SparkyX - 55% PěstitelskáKarma uživatele SparkyX - 55% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 24

Upravit jí mužeš aspoň do tej doby než to vyrovnáš v kokosu, spíš jde o to zakrejt vrch květináče já sem používal takovou stříbrnou bublinkovou folii (maj to ve stavebninách davá se to za kamna) aby mlha nepadala do květináče.
Ještě si mě neodpověděl na kolik máš puštěný ty zvhlčovačky myslim si že jedna sps stačí na XL box 600w v takhle malím prostoru bych jí dal na míň musíš to ale poladit s ventilací aby se ti tam mlha nedržela moc nebo naopak jí to moc rychle nevycuclo .
Máš vlhkoměr ?

Old Post 01-10-2010 v 17:37 PM
SparkyX je offline   Profil uživatele SparkyX   Find more posts by SparkyX   Foto galerie člena SparkyX   Click here to Send SparkyX a Private Message   Add SparkyX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele SparkyX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 25

vali mi jenom ta SPSka na plny pecky, ale rozfoukavaji to tam 2 vetraky a stridaji se 15 minutove cykly kdy vali odtah a pritah a vyvetra se a 15 min tam vali ta zvlhcovacka. Tak se tam da dosahnout vlhkosti kolem 60-70 aniz by tam ta mlha byla.
Ta skrin je velka,jenom ty kytky v ni mam nahromadeny na malym prostoru.Rozmer te skrine je tak 120*100*230

Old Post 01-10-2010 v 18:04 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 26

zvlhcovacka je zbytecnost, uplne vyhodit

Old Post 02-10-2010 v 05:42 AM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 27

Proč by je měl vyhodit? Vždyť se dají snadno zachránit.
Když dá nový klony tak ne jen, že se připraví o čas, ale pokud nenajde jaký je problem tak nové klony dopadnou stejně.
Kokos se musí hodně hnojit.
Pánové a nezdá se vám, že takto přesně vypadají rostliny když mají akutní nedostatek živin?
Pro boha pořádně je přihnoj nebo ti umřou!
Každej model potřebuje trochu jiný množství živin. Moc by mě zajímalo kdy jsi je naposledy hnojil a jaký EC jsi jim dal. Měl jsem třeba model ICE a musel jsem dávat malinkejm 1,5 jinak žloutli. Kdežto Třeba Mazzar tomu stačilo 0.8. Každopádně ti povim, že mají celkový nedostatek živin. Hlavní příznaky jsou celkově světlá barva a fialový stonek.
Jakmile správně zahnojíš(a nekoukej se jen na to co doporučuje výrobce honojiva to je jen taková obecná pomůcka která funguje jen u 1/3 modelů) tak do 3 dnů uvidíš velký zázraky jak se jim začne dařit. Zkus jim dát tak EC 1-1,3 tim bys neměl nic zkazit.(velikost EC zálivky je hodně individualní věc) Musíš sám vychytat kolik jim dávat. To je největší a nejpodstatnější problem kterej nejvíc ovlivňuje zdraví rostlin a tím i kvalitu a výnos.
Dej vědět jak jsi dopad.
To že je to nedostatkem živin vidim na první pohled a nemusim nic spekulovat.
40 dnů? To už bych byl za první polovinou květu.
A vykašli se na drahý měřáky. Stačí ti kapky na PH(časem je budeš používat stejně už jen zřídka. Jsou spolehlivější než levný PH metry. Pak potřebuješ už jen EC metr no a trochu talentu na dávkování hnojiva.
Já jsem byl vždy toho názoru, že hnojit méně znamená více, ale v tvém případě při současnym stavu rostlin to určitě neplatí.
Jaký máš EC odtoku? PH neřeš kokos si ho krásně udržuje i kdybys tam lil neupravenou vodu nebudeš mít s PH problemy.
6,8 je u kokosu v mezích. V tom problem zatim nevidim.
Věř mi co ti téď tady píšu a budeš mít krásný kytky.
Jo a ten alobal dej pryč. Je úplně k ničemu. Zvlhčovač pouštěj jen tak aby se to od něj nemokříl kokos a nebo ho vypni nebo vyhoď ven.

Naposledy upravil 01-11-2010 v 05:31 AM

Old Post 01-11-2010 v 05:19 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kripix
Stálý Člen

Karma uživatele Kripix - 100% PěstitelskáKarma uživatele Kripix - 100% PěstitelskáKarma uživatele Kripix - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 179  

Příspěvek č. 28

uz je to h stary ale vasiku, prave ty kytky neberou ziviny pac maj spatny ph.. pokud to zacne hnojit na spatnym ph, akorat si zasoli kokos pac to ty kytky nebudou pobirat, a az se ph srovna, kytky mu to prehnoji ty chytraku....

Old Post 25-02-2011 v 13:43 PM
Kripix je offline   Profil uživatele Kripix   Find more posts by Kripix   Foto galerie člena Kripix   Click here to Send Kripix a Private Message   Add Kripix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Džejmsn
Stálý Člen

Karma uživatele Džejmsn - 35% PěstitelskáKarma uživatele Džejmsn - 35% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 114  

Příspěvek č. 29

Jak to dopadlo?

Old Post 09-12-2018 v 09:50 AM
Džejmsn je offline   Profil uživatele Džejmsn   Find more posts by Džejmsn   Foto galerie člena Džejmsn   Click here to Send Džejmsn a Private Message   Add Džejmsn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 30

Řekl bych že kytky měly málo dusíku na výroku to nemá cenu měřit

Old Post 09-12-2018 v 12:20 PM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 31

Jesli je jeste stale zachranujes tak v prvni rade bys je mel presadit !!!
A ja se domnivam ze podle posledni fotky stoji jeste za zachranu.

S kokosem sem mel velky problemy hned prvni kolo, kokos reagoval spatne s mou spatnou kohoutkovou vodou, stale mi litalo ph nahoru dolu. A stridani PH je to nejhorsi co muze s PH byt.

Vyresil jsem to tak ze kupuju ted hlinu Biobizz ligtmix misto toho kokosu a problem byl vyresen. Uz do nej nemusis nic pridavat , vsechno vctene perlitu tam uz je a dobre snese i horsi kohoutkovou vodu s EC 0,6 a PH 8,6. Takovou mam ja vodu.
Samozrejme ze jsem zakoupil za 1300 kc i RO , pro kyticky to nejlepsi !

Do Biobizzu substratu je nejlepsi pouzit Biobiz grow a bloom atd.
Hlina je ale uz i predhnojena takze do prepnuti na kvet nemusis mozna ani hnojit.
Je to lightmic ale vydrzel me minimalne 2-3 tydny nehnojeni.

Nevim cim ted hnojis ale pokud mineralama tak bys proste presel na Organiku.
Alespon bys mel vysledny produkt chutnejsi a bez chemie.

Premyslej o tom. Bude te to stat maximalne cca 1300 kc.Hnojiva+hlina bez RO.
Takhle zasadni problem muze vyresit jen takto zasadni reseni.
Pokud se tedy rozhodnes presadit , mel bys silnym proudem vody ve vane rozbit i korenovy bal alespon uvidis koreny a pak se musis zbavit kolem korenu veskereho kokosu co to pujde. Cim mene mikro-korinku poskodis tim bude kratsi doba stresu.

Uz jsem tohle presne sam absolvoval i kdyz me to vsichni tenkrat rozmlouvali ,takze te neradim zadnou chujovinu.
Kytky to prezily a vysledek byl kupodivu jeste prekvapujici, mensi ztrata nez jsem predpokladal.
Pocitej s tim ze se na 7 dni kyti uplne zarazi v rustu ale veri tomu ze je zachranis !

Jeste jedna dulezita vec !!! Prepinej na kvet az budou holky nejmene 7-10 bez stresu!!!

At se dari!

Naposledy upravil Madical-Strains 09-12-2018 v 14:38 PM

Old Post 09-12-2018 v 14:14 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dobrman942
Nový Člen

Karma uživatele Dobrman942 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 32

.....

Old Post 28-12-2018 v 11:55 AM
Dobrman942 je offline   Profil uživatele Dobrman942   Find more posts by Dobrman942   Foto galerie člena Dobrman942   Click here to Send Dobrman942 a Private Message   Add Dobrman942 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6060530 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív