Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Lignoferit -ekologie z uhlí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Nápad Lignoferit -ekologie z uhlí Příspěvek č. 1

Jestliže toto téma tu už bylo někdy probíráno pak to bylo už jistě dávno, napadlo mě ho oživit.

Po víkendovém grilování jako jeho vedlejší produkt zůstalo v ohništi něco málo prohořelého dřeva - uhlí jako celých kusů i drtě. Protože ohnište chci vyčistit napadlo mě zužitkovat tento prohořelý produkt. Jelikož mám odstátou substrátovou zem pomíchanou s pár listy jenž se pomalu absorbují do země napadlo mě pridat do tohoto mixu též to málo zbylého uhlí.

Tuto myšlenku podpořilo pár přečtených řádků z jednoho agroserveru. Tam podobně probírají využití uhelného prachu na zušlechtění půdy. Mám tedy zato, že uhlí dřevěného původu jako také má podobné vlastnosti. Za jeho schopnosti v tomto případě považuji sterilitu půdy, lehkost substrátu - nahrazuje Perlit, pomáhá zadržovat vlhkost v půdě. Takto obohacená půda by měla disponovat větším podílem uhlíku a tedy dostatkem stavebního materiálu pro tvorbu statných a zdravých rostlin.

http://www.agroserver.sk/news/zem-u...ne-hnojivo.html
děkuji za pozornost

Old Post 25-07-2010 v 19:37 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High
Rumová víla

Karma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 2

Popel je hnojivo opravdu dobrý.Obsahuje hodně minerálních látek.Na chalupě sypeme popel ze dřeva do tokové houštiny a ted tam rostou obrovský kopřivy.Ale popel musí být ze dřeva.Popel z uhlí(hlavně hnědého) je pro rostliny jed.Někde jsem četl že obsahuje těžké kovy a síru.Dědek jednou tahle zlikvidoval ůrodu jahodníku.Ahoj

Ps.Já sypu popel z vajglů k rajčatům

Old Post 25-07-2010 v 20:21 PM
High je offline   Profil uživatele High   Find more posts by High   Foto galerie člena High   Click here to Send High a Private Message   Add High to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 3

S tou sírou a těžkými kovy to uvádějí i v tom artiklu z webu. Samotný lignoferit z těžby na té lokalitě jedovatých prvků obsahuje jen stopové množství. prakticky použítelné je tedy jen dřevěné uhlí.

to High K+ za fakta

Old Post 25-07-2010 v 20:35 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

popel Příspěvek č. 4

popel je hlavne zdroj dusiku, jako zdroj uhliku pouzivaji rostliny oxid uhlicity ziskany ze vzduchu povrchem rostliny. Driv se vypalovaly lesy, na ziskane pude to rostlo lip nez kdekoliv jinde, prave z duvodu ze puda byla prohnojena drevenym popelem/uhlim

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 26-07-2010 v 09:53 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 5

Potvrzuji, že zem po přidání popele - neboli zuhelnatěných dřevěných částí se jeví jako vitálnější - pěkně černá jak má zdravá zem být.

Old Post 27-07-2010 v 18:15 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1888200 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív