Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Fenixovy slzy - destilace - extrakce ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

fenixovy slzy - destilace Příspěvek č. 1

Ahojte přátelé, obracím se na vás s prosbou o radu – ač jsem zde pročetl kde co, nenašel jsem nikde návod na výrobu fénixových slz – destilací. V zimě jsem trochu ( nesehnal jsem moc matrošu ) tohoto výtažku vyrobil pro mamku, která se dává dohromady po léčbě rakoviny a hodně jí to pomáhá ( hlavně psychicky a chuť k jídlu ). Jenže z nedostatku času a informací jsem to vyráběl „odpařováním benzínu“ a nebyl jsem z toho moc odvázaný. Letos jsem začal s pěstováním a pokud se urodí, tak bych z toho chtěl mamce vyrobit další léky, ale radši bych to nějak zdestiloval – někde jsem četl, že to tak dělával i ten Riko Simpson a že to je snad lepší. Klíďo si nakoupím nějaké zařízení a rozpouštědla ( s chechtákama nemám problém ), ale jsem úplný laik jak v pěstování, sklízení, sušení ( ale to jsem si na groweru nastudoval ) – problém mám jen s výrobou toho léku. Děkuji moc a přeji hezký den

Old Post 21-07-2010 v 12:35 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=46095
http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=41186

Myslim že bys hodne odpovědí mel nají tady , v těch odkazech , četl jsi to ?

Old Post 21-07-2010 v 13:02 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 3

ahoj HLAVO , tyto příspěvky jsem četl, ale neřeší to tu destilaci. Každopádně díky za snahu

Old Post 21-07-2010 v 13:21 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 4

Možmá myslíš něco takovýho:
http://www.softsecretsforum.com/?id=150&title=Issues
Cislo 2 - 2010 strana 29-30

Jde o recyklaci alkoholu použitého k destilaci...

Podle očí poznáš člověka.Zdravím z kosmu

Old Post 21-07-2010 v 14:40 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od cosmos
Možmá myslíš něco takovýho:
http://www.softsecretsforum.com/?id=150&title=Issues
Cislo 2 - 2010 strana 29-30

Jde o recyklaci alkoholu použitého k destilaci...


pohledej v tomhle mam doma papirove vydani a v jednom je primo navod na vyrobu

Old Post 21-07-2010 v 16:25 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 6

Spíš než destilaci, máš na mysli extrakci. Jedním z hodně rozšířených extraktorů je ten Soxhletův. http://en.wikipedia.org/wiki/Soxhlet_extractor
Pořídit se dá snadno. Jen dodám - pokud nemáš určitou laboratorní praxi - že není dobré rozpouštědla zahřívat nad plamenem, takže místo kahanu určitě pořiď buď přímo topné hnízdo a nebo elektrickou plotýnku a vodní / olejovou / parafínovou / pískovou či jakoukoli jinou lázeň.

Old Post 23-07-2010 v 20:10 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 7

ahoj Meduldo ( mimochodem - z čeho vznikla tahle Tvá přezdívka ? :-) ), máš pravdu. Já vůl pořád hledal destilaci a ona to je extrakce. Obrázek je taky super, jen popiskům nerozumím - umím rusky, německy, ale angličtina není můj šálek kávy :-/ . Kdybys mě mohl poradit s tím ďábelským aparátem. Takže - vylouhoval bych nějakým rozpouštědlem ( např. lék.benzínem ) materiál a měl bych např šest litrů benzínu s pryskyřicí. Kam to mám nalít ? A co dál ? Omlouvám se za ( pro někoho hloupé ) dotazy, ale fakt jsem s tímhle úplně mimo. Díky. Jo, a kdyby to věděl kdokoliv jiný, tak taky prosím poraďte - víc hlav, víc rozumů ( proč jinak by policajti chodili se psama ? :-D )

Old Post 05-08-2010 v 12:26 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 8

Docela pěkně se to dá pochopit z téhle série obrázků: http://www.lycaeum.org/mv/mu/soxhlet_cycle.gif
Cyklus se neustále opakuje, do materiálu nakape z chladiče čisté (destilované) dospouštědlo, materiál se v něm vyluhuje a až je komora naplněná, trubičkou extrakt odteče zpět do varné baňky. Získáš tím všechny extrahovatelné látky při minimální spotřebě rozpouštědla, takže máš podstatně koncentrovanější extrakt, než bys získal pouhým louhováním. Můžeš klidně v průběhu vyměňovat patronu s materiálem a získat tak ještě silnější extrakt.

Old Post 05-08-2010 v 12:38 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 9

aha, takže ten matroš mám v té patroně ? takže to nemusím louhovat v kýblu, ale nacpu to do patrony suché a rozpouštědlo tím pořád protéká ? a co dál - v patroně už bude bezcenný zelený svinčík a v baňce bude rozpouštědlo s léčivými látkami ( což jsem mohl udělat i v kýblu a dát to rovnou do baňky ) , mě šlo spíš o to, jak oddělím výtažek od benzínu, aniž bych benzín odpařil do ovzduší

Old Post 05-08-2010 v 14:06 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od dave007
a mě šlo spíš o to, jak oddělím výtažek od benzínu, aniž bych benzín odpařil do ovzduší


nijak pac vytazek je v tom rozpusten. to same voda+sul taky neprocedis zvlast sul od vody bez vysuseni

Old Post 05-08-2010 v 14:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 11

mnoooo, jenže tu odpařující se vodu můžem jímat ( tu páru ) a zchladit a máme čistou vodu a vedle hezkou hromádku soli. A na takovém nějakém principu jsem myslel, že te extraktor funguje

Old Post 05-08-2010 v 14:58 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od dave007
mnoooo, jenže tu odpařující se vodu můžem jímat ( tu páru ) a zchladit a máme čistou vodu a vedle hezkou hromádku soli. A na takovém nějakém principu jsem myslel, že te extraktor funguje


jo takhle
me tak napada sehnat si laboratorni banku na chlazeni urcite neco takove bude kde se lepe vysrazi pary a srazene budou stikat bokem
dival jsi se vubec na to soft secrets??? primo cast kde dava flasu do lednicky je ta spravna pasaz

Old Post 05-08-2010 v 16:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pozdrav
Stálý Člen

Karma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 13

Ach jo. Nejdřiv macerovat, pak destilovat.
cs.wikipedia.org/wiki/Destilace
Nepoužívat otevřený oheň !!!!!

Old Post 05-08-2010 v 17:17 PM
Pozdrav je offline   Profil uživatele Pozdrav   Find more posts by Pozdrav   Foto galerie člena Pozdrav   Click here to Send Pozdrav a Private Message   Add Pozdrav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 14

díky POZDRAV, tak jednoduché ( dokonce jsme to měli ve škole v chemii ), bohužel, čím jsme starší, tím složitěji přemýšlíme

Old Post 06-08-2010 v 05:52 AM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 15

Nepsals náhodou někde na začátku něco o no problema s chechtákama? s litříkem benzinu z lékárny, za +/- 100 kaček se nechá zpracovat macerací cca 150g materiálu... a klidně ho odpařím do odsavače, než bych se montoval s nějakým monstrem a hadicema.... to bych řešil jen v případě denodenního vyrábění, kdy by už nešlo o jen o několikrát ročně opakovanou záležitost.
koukals na: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=48460 ?

Proč? A proč ne?

Old Post 27-10-2010 v 11:30 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dave007
Nový Člen

Karma uživatele dave007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 16

ahoj dexdo, nejsem sice multimilionář, ale litr sem, nebo litr tam mě nezrujnuje - to jen k těm penězům. K odpařování chci jen to, že je mě proti srsti ty chemikálie jen tak odpařovat do vzduchu

Old Post 02-11-2010 v 15:13 PM
dave007 je offline   Profil uživatele dave007   Find more posts by dave007   Foto galerie člena dave007   Click here to Send dave007 a Private Message   Add dave007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:14 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
19-07-2020 - Jak na fenixovy slzy a jine extrakty - 22 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3112100 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív