Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » pomooc please - kytky se kroutí a usichají
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
plast1ck
Stálý Člen

Karma uživatele plast1ck - 90% PěstitelskáKarma uživatele plast1ck - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 17

plisen bych nerek... ta by nastoupila uz i na mensich kytkach a hlavne by znicila vsechny najednou...
ted je presne to obdobi kdy se rojej ty poziraci ovocnejch stromu....

Kytky co jsou uz hodne v pici urcite rovnou znic..
zbytek budto presadit(ale nemusely by to uz zvladnout jestli je neco zere a nici+do toho stres z presazeni)
nebo co nejrychleji zacni proti tem zmrdum utocit.

pocasim to nebude to by takhle vypadaly kytky v polovine out threadu.

me ty zmrdi co ke mne prelezli ze sousedovic svestky sezrali kazdorocne dost kytek.. az predloni jsem pouzil neco na ruze co mela babka a zbavil jsem se jich... ted uz vim ze je muzu kazdorocne cekat tak se je snazim likvidovat hned...

Old Post 18-06-2010 v 15:42 PM
plast1ck je offline   Profil uživatele plast1ck   Find more posts by plast1ck   Foto galerie člena plast1ck   Click here to Send plast1ck a Private Message   Add plast1ck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 18

jo ty brouci by mě taky zajímali každopádně dokážou tohle brouci za 5dní asi těžko mě spíš zaráží ta zálivka s těch kopřiv jestli byla silná

Old Post 18-06-2010 v 20:49 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 19

...vzhledem k tomu jakym fofrem to jde do haje bych si tipnul na neco s korenama - zkus google Phytophthora cactorum...kazdopadne tu jednu uz nezachranis tak ji vytahni a koreny zkontroluj...

Old Post 18-06-2010 v 20:58 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od Hodinář
první fotka plíseň, taková kterou chytnou řezy když jsou velký, dotýkají se stěn pařníčku a málo se jim vyměňuje vzduch- na 100procent.

Moje rada než začneš kupovat kila sraček proti plísním.
Kytky který vypadaj na smrt, vyhodit, málo napadený kytky ostříhat, tak aby na nich nic nežádoucího nezůstalo
Koupit nějakou prevenci, postřik na hubení- hobby sou toho mraky, konkrétně ti neporadim bo jak vidim toto okamžitě všechno letí ven.

Podle fotkek to vypadá, že máš kolem kytek docela vysokou vlhkost- jestli je to deštěm, blízkým vodním tokem, nevim, každopádně bych spíš kytky vykopal a přestěhoval je a nebo založil novou sadbu dokud je na to čas.
Měj se

EDIT: i když ta první fotka, no trochu mi to spíš připomíná problém ala plantabox


mi rekni kde se mu naraz na tak velke kytce venku obevi problem s pritisknutym listem na parnicku? ze by to sousedi na noc zakryvali
taky jsem si myslel ze mu to nekdo postrikal nejakou srackou na hubeni plevele ale zluti broucci jsou zluti broucci vsimnete si fotky na prispevku 6.
prvni je uz v prdeli, druha pomalicku zdecha a na treti to zacina. kytky za nima jsou naprostou v poradku. nejsou to ty zlute musky? znici jednu kytku a mezi tim uz preletaji vedle cim mene je na jedne kytce zivin tim vice jich preleta vedle. az znici posledni ve predu zacnou zdechat v zadni rade. pri vyhledavani pod pojmem zluti broucci mi nic nenaslo tak preju stesti s hledanim;ú

Old Post 19-06-2010 v 10:56 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clinic
Stálý Člen

Karma uživatele clinic - 72% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 21

hary:těma broučkama to nebude mám je na všech kytkach a vůbec jim to nevadí..Kopřivy taky né protože ta co umřela první kopřivy vůbec nedostala..

bubik:jj vytáhnu zkontroluju..

Kus hoven:No právě jde to postupně z levé strany na pravou..políčko je směrem skopce tak voda by se tam neměla zadržovat..

Jo já mysllím že jo dokonce možná i víc a vůbec jim to nevadí..

1

Naposledy upravil clinic 19-06-2010 v 12:15 PM

Old Post 19-06-2010 v 11:52 AM
clinic je offline   Profil uživatele clinic   Find more posts by clinic   Foto galerie člena clinic   Click here to Send clinic a Private Message   Add clinic to your buddy list     Navštiv homepage uživatele clinic! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od clinic
hary:těma broučkama to nebude mám je na všech kytkach a vůbec jim to nevadí..Kopřivy taky né protože ta co umřela první kopřivy vůbec nedostala..

bubik:jj vytáhnu zkontroluju..

Kus hoven:No právě jde to postupně z levé strany na pravou..políčko je směrem skopce tak voda by se tam neměla zadržovat..



jsou na vsech kytkach ti broucci ve stejnem mnozstvi?

Old Post 19-06-2010 v 12:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 23

Jestli tady budes jen kecat, tak budes mit hovno, na kytkach nema byt nic, zadny hmyz, nic, jestli tam mas nejakou havet, tak ji zlikviduj, i blba sviluska to rozjebe tak, ze kdyz se ti tam dostane jeste plisen, jako ze tu tam mas taky, tak to jde hodne rychle dohazlu, nevim, co chces jinyho radit, nebo je vyhod a zasad novy, uz me to sere, takhle se nic nenaucis, nejaky dohady odkud kam to jde, co to je atd. nejsou na miste.
Aspon se na tom naucis a priste budes vedet, nehlede na to, ze nemoci a zmeny na kytkach muzou byt zpusobeny jen zakladnima vecma, jako je prijem zivin, napadeni plisni, hmyzem a pocasi, PH, EC. Tak si logicky od zacatku projdi, co si udelal spatne, a hlavne premyslej, nezlob se, ale ja uz z vas nekterych nemuzu, a uz ani nectu a neradim, protoze se misto toho, aby ste hledali, logicky mysleli a jednali, tak se tu budes tyden ptat, kazdej ti napise neco jinyho a ty pak vis zase velky kulovy, mas tam broucky, tak je zabij, mas tam plisen, tak ji zabij, Kuprikol50 na plisen, na hmyzaky Talstar, oboji chemky, ktery na rustu vubec nevadi, pozor pri praci s nima. Davkovani si udelej v pomeru treba na 0,5l flasku a vyber to co je trave asi nejbliz, ja to delal podle viiny revy. At to jde a snaz se kurnik taky sam.

Old Post 19-06-2010 v 13:49 PM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 24

TO: clinic, cellera neposlouchej i já bych postupoval jako ty taky bych rád věděl proč a co a ¨zasad nové no jasně a ne stejné misto at uděláš stejný reprort tu tak do měsíce blbost jo zasad ale jinde a tyhle s pomací naší bud zachran nebo alespon přijdem na to co to bylo poněvač jestli jsou ty věci tak jasné tak at nám celler řekne čím to je protože já apsolutně nevím a to pěstuji 10let a dokonce se snažím i logicky myslet


každopádně podle mě to z hmyzem plísní nemá nic společného tohle musí být radikálnějšího rázu a koukám že listy naprosto uschli to znamená že se během jednoho max 2dnů zastavil veškerý přísun vody do kytky ty kořeny je podle mě dobrá stopa musí to jít od kořenů poněvač opačním směrem by to trvalo déla to umírání při plísni přelití přehnojení i při hmyzu by to trvalo nejměně 10dní a déle takže jstli vyloučíme rondup a nějaký jiný cemický postřik tak tu máme jen ty kořeny a nějakou tu havět typu rejsek pes kočka její moč nebo psí je velmi nebezpečná ale i tam by to umírání bylo delší dobu no schválně co na to ty a ostatní

Naposledy upravil hary 19-06-2010 v 15:09 PM

Old Post 19-06-2010 v 14:20 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 25

a proc ty v zadu jsou jakz takz v poho. kdyby to bylo koreny tak to ma vsude. ja nikdy nikde zadne musky nemel a kdybych mel tak se dlouho neohrejou.

Old Post 19-06-2010 v 15:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plast1ck
Stálý Člen

Karma uživatele plast1ck - 90% PěstitelskáKarma uživatele plast1ck - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 26

hale ty musky nebo broucci ,, jsou fakt takovy mrdky , ze kdyz jich je hodne, zvladnou celou dospelou kytku na posezeni... 5 dni jim staci jak prd.

Old Post 19-06-2010 v 16:35 PM
plast1ck je offline   Profil uživatele plast1ck   Find more posts by plast1ck   Foto galerie člena plast1ck   Click here to Send plast1ck a Private Message   Add plast1ck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clinic
Stálý Člen

Karma uživatele clinic - 72% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 27



1)tady jsou kořeny první oběti ale nic na nich nepoznám

2)postříkal jsem to acrobatem a zdá se mi, že už se to konečně zastavilo..

1

Old Post 20-06-2010 v 15:12 PM
clinic je offline   Profil uživatele clinic   Find more posts by clinic   Foto galerie člena clinic   Click here to Send clinic a Private Message   Add clinic to your buddy list     Navštiv homepage uživatele clinic! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 28

taky na kořenech nic nevidím když je tam tan ta hlína jinak by mě zajímalo jakou měli barvu sté fotky nelze poznat i když myslím že budou hněde poněvač uschli ale zají mámě jestli světle nebo tmavě když budpo bílé až lehce na zrzlé je to ok když jinak byly to kořeny a jestli zabere ten postřik tak byh včem oudoristům doporučil ho používat preventivně poněvač to co se stalo tobě jsem ještě neviděl a nikomu to nepřál

Old Post 20-06-2010 v 17:18 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1760430 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív