Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém z listy, v nemocech listu jsem nenasel! Prosím pomoc.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Problém z listy, v nemocech listu jsem nenasel! Prosím pomoc. Příspěvek č. 1


Ahoj. Přidávám foto nemoci či nedostatku živin na listech.
Jsou na zacatku druheho tydne kvetu, napadenych je jen par listu na kazde kytce.
Ph 6.1
teplota 27 den, 21 noc
Vlhkost 60
Hnojeno Metrop MR1, Metrop Calgreen a Metrop Amino Root, pristi tyden pridam metrop Amino Bloom.
Z toho co jsem se snazil najit by to mohla byt plisen (prilis se to nesiri, takze nevim), blbe pH to jsem vyloucil. Moc hnojek take pochybuji, hnojim 3x tydne a vic. MOzna nedostatek nejakeho prvku... Dik za rady

Old Post 30-05-2010 v 16:50 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

bych rekl ze jsou spaleny od hnojiv... ktery listy usychaji??? u spodu?

Old Post 30-05-2010 v 16:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
easyrider
Stálý Člen

Karma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 287  

Příspěvek č. 3

Nedostatek fosforu... V jakém si dni?

In 4.2010 (0,236)
In 10.2009 (0,264)
Skleník 2010

Old Post 30-05-2010 v 17:02 PM
easyrider je offline   Profil uživatele easyrider   Find more posts by easyrider   Foto galerie člena easyrider   Click here to Send easyrider a Private Message   Add easyrider to your buddy list     Navštiv homepage uživatele easyrider! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 4

To easirider: dnes 8my den na 12/12. Fosfor pridavas jak? Daji se koupit nejaka osvedcena hnojiva nebo primo fosfor v G shopu? Aby to nejak sezamavalo s prvky co jsou v metropech? Pripadne pritnout nejakou slozku tech metropu?
To s!de: to dost pochybuji, hnojim malo a taky jsem jim uz dal nekolik zalivek jen vodu. Usychaji listy ruzne po kytkach nekdy uplne nahore, jindy uplne dole. Dole casteji.

Old Post 30-05-2010 v 17:05 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
easyrider
Stálý Člen

Karma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% PěstitelskáKarma uživatele easyrider - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 287  

Příspěvek č. 5

No tu chybu jsem udělal i já. Takhle v květu mi to udělalo to samé, málo jsem hnojil. Tyto listy se ti už nepsraví, ale tím, že jím dáš větší dávku hnojek - jestli máš EC metr, tak třeba 1,2. No a jinak prostě dej předepsanou dávku na květ a trošku přidej. Projeví se ti to až třeba za týden, že už nebude pokračovat tento nedostatek. Jinak mrkni na můj thread, co jede. Ten samý problém.

Teď jsem si všiml - nemáš MR2, ale to by tak nevadilo. Každopádně vadí, že jsi nezačal hnojit už s BLOOMEM!!! Ten příště val od 2dne květu, jinak ti to udělá to samé. Takže zační teď s Bloomem, radši na předepsané dávce...

Kdyžtak si ještě prostuduj schéma hnojení od Metropu, já ty hnojky neznám. A podle toho se zaměř na hnojivo s PK (fosfor a draslík na květ)...

In 4.2010 (0,236)
In 10.2009 (0,264)
Skleník 2010

Old Post 30-05-2010 v 17:26 PM
easyrider je offline   Profil uživatele easyrider   Find more posts by easyrider   Foto galerie člena easyrider   Click here to Send easyrider a Private Message   Add easyrider to your buddy list     Navštiv homepage uživatele easyrider! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od easyrider
No tu chybu jsem udělal i já. Takhle v květu mi to udělalo to samé, málo jsem hnojil. Tyto listy se ti už nepsraví, ale tím, že jím dáš větší dávku hnojek - jestli máš EC metr, tak třeba 1,2. No a jinak prostě dej předepsanou dávku na květ a trošku přidej. Projeví se ti to až třeba za týden, že už nebude pokračovat tento nedostatek. Jinak mrkni na můj thread, co jede. Ten samý problém.

Teď jsem si všiml - nemáš MR2, ale to by tak nevadilo. Každopádně vadí, že jsi nezačal hnojit už s BLOOMEM!!! Ten příště val od 2dne květu, jinak ti to udělá to samé. Takže zační teď s Bloomem, radši na předepsané dávce...

Kdyžtak si ještě prostuduj schéma hnojení od Metropu, já ty hnojky neznám. A podle toho se zaměř na hnojivo s PK (fosfor a draslík na květ)...


zdar,hele tak určitě ne

tady to máš a drž se toho : http://www.metrop.info/4a_tj_soil.html hlavně ten jogurt před upotřebením pořádně protřepej

co vzduchotechnika? funguje? pokud to máš na pár listech tak je ostřihni a koukej jestli to bude dál pokračovat. jinak jestli tam chceš cpát fosfor mimo to metrop schéma tak MR2. U mne se to objevilo taky, už jsem běžel do drogerky pro kuprikol,ale nebylo to tak tragický aby jsem ho použil.možná je to tim že se nasazuje ta MR2 až po pár týdnech květu, ale když nedodržíš to schéma a hodíš jí dřív, což se mi stalo předminulý grow kdy jsem trochu zaplašil, tak tě pak stihne při finále dost hustej nedostatek dusíku. což je zas ta MR1 Teď už na takovýhle maličkosti kašlu a roste to jak z vody jo a ten callgren tam fakt cpi až po úpravě ph.

Naposledy upravil 30-05-2010 v 18:52 PM

Old Post 30-05-2010 v 18:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 7

presne tak to delam. Vzduchootechnika je super nove udelana a vyborne jede. Tak mr2 bude brzo. v tabulce uz za dva tydny. Po oddtrzeni listu napadenych jsou napadeny jine.

Old Post 30-05-2010 v 18:30 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 8


hele je tohle prepal hnojek?

Old Post 02-06-2010 v 20:51 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

zdar, to určitě není.

Old Post 02-06-2010 v 21:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 10

co to muze teda byt? Zatim jedu presne podle schematu Metrop. Nejprve upravim ph vody a pote tam nacpu hnojky. Calgreen nakonec. Zlute listy mam stale a ted to takto blbne

Old Post 02-06-2010 v 21:08 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

nejdrív nacpi hnojky, pak uprav ph !!! a pak calgreen. takže tvoje problémy jsou kvůli ph. Tipuju od oka že tvůj výsledný koktejl má tak 4,2-4,9 ph

Old Post 02-06-2010 v 21:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 12

nebo to proste vzit a kdyz to vykazuje nedostatek fosforu tak tomu prikourit mr2 rovnou?A nechat i mr1... tj dejme tomu pulku davky mr2 dat uz ted?

Old Post 02-06-2010 v 21:12 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13


tak jinak ty máš dejme tomu hodnotu vody 7,5 ph, upravíš to na těch 6,1 a pak tam bouchneš hnojky, který ti to samy o sobě srazej tak na 4,5 ph. a to je ta chyba co děláš. prostě to máš kyselý a ty živiny se ti nevstřebávaj tak jak by meli. koukni na tohle:

takže udělej to jak ti říkám: nejdřív hnojky a pak až úprava a uvidíš že se to začne lepšit.klidně tam nacpi i, tu mr2.

Naposledy upravil 02-06-2010 v 21:27 PM

Old Post 02-06-2010 v 21:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darxtar
Stálý Člen

Karma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od ProradnyGrazl
hele je tohle prepal hnojek?


Je to jednoznacne chloroza - presvetlenie. Umiestni nachylnejsie rastlinky na kraj alebo do rohov, pripadne zdivhni o nieco lampu. Zazil som to tiez uz 2x. Pomohlo mi tiez upravit formu tienidla, kedze standardne to skoro vsetko vsetko svetlo pecie pod vybojku

A listy mas mierne prehnojene tiez (uschly koncek + presytena tmava farba), takze daj obcas preplach, alebo mierne s hnojenim pribrzdi.

Old Post 03-06-2010 v 12:09 PM
darxtar je offline   Profil uživatele darxtar   Find more posts by darxtar   Foto galerie člena darxtar   Click here to Send darxtar a Private Message   Add darxtar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 15

me tyk napadlo presvetleni, ale ted mi rekni co s tim kdyz je lampa cca 30 cm nad kytkama a vys uz ju dat nemuzu:-D zkusim rozhodit na kraje:-)

Old Post 03-06-2010 v 12:27 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProradnyGrazl
Stálý Člen

Karma uživatele ProradnyGrazl - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 16

a jak jsi upravoval stinidlo prosim te? ja mam klasicke stinitko s objimkou za 350:-)

Old Post 03-06-2010 v 12:28 PM
ProradnyGrazl je offline   Profil uživatele ProradnyGrazl   Find more posts by ProradnyGrazl   Foto galerie člena ProradnyGrazl   Click here to Send ProradnyGrazl a Private Message   Add ProradnyGrazl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5443560 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív