Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » VLHKOST Vzduchu - Zvlhčování vzduchu - zvlhčovače vzduchu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
petrus
Stálý Člen

Karma uživatele petrus - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 49 

Obecné Příspěvek č. 1

Dnes jsem si koupil vlhkoměr,ve skříní mám přes den 60-70%,když svítím 30-40%.Je to špatné,nebo to nevadí?Dík...

Old Post 19-03-2001 v 16:50 PM
petrus je offline   Profil uživatele petrus   Find more posts by petrus   Foto galerie člena petrus   Click here to Send petrus a Private Message   Add petrus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 2

já když řeknu přes den,tak se mi svítí.Jestli máš kytičky v růstový fázi tak to chce trochu vlhkost zvednout.Tak na 60,když to jde a že to jde.30-40 je optimální na květ

Old Post 19-03-2001 v 22:21 PM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrus
Stálý Člen

Karma uživatele petrus - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 49 

Dotaz Vlhkost Příspěvek č. 3

Snažil jsem se o zvyšení vlhkosti přidaním ruzných nadob s vodou.Nic moc, stále ,když svitím je vlhkost kolem 30%,mam malou skřín 140.80.40-400watt.Dole na rostliny mi fouká ventilator 120m3/h takž tu vlhkost vyvětráva.Ventilator musím mít,když svítím neustále zapnutý,jinak mám ve skříní velke teplo.Jak zvednout vlhkost v takovém případě,poradí někdo...¨Dík

Old Post 20-03-2001 v 18:06 PM
petrus je offline   Profil uživatele petrus   Find more posts by petrus   Foto galerie člena petrus   Click here to Send petrus a Private Message   Add petrus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Nevím ale pokusil bych se dát pod kytky nějakou nádobu z vodou...pěkně se to tím teplem zapaří...jinak postřikovat rozprašovačem ....jinak fakt nevím....

Old Post 20-03-2001 v 19:30 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné % Příspěvek č. 5

zvlhčovačem vzduchu-parním,nebo ultrazvukovým-vyrábí se i u nás,ale chce to zatím trochu víc hledat
i v praze v growshopu se dají koupit myslím
na začátek růstu je to fakt potřeba a na mladý kytky v růstové fázi je opravdu potřeba 80%!(když svítí lampa)pak to funguje dobře na druhý týden už může být 80-70%,to už je v prostoru víc listů který to trochu dorovnávají odpařováním-tuhle vlhkost udržujte po celou dobu růstu na18 až do přepnutí na 12 hodin světla na přípravu na květ je potom nejvhodnější 60-50% -(tato by měla trvat tak po dobu 2-3 týdnů od přepnutí na12-podle celkové délky květu)
od 3-4 -6 týdne květu je potřeba vlhkost udržovat na 40-50% a to je už někdy potřeba,díky vyššímu počtu listů spíš snižovat odvětráváním
na poslední dva týdny je nejvhodnější snížit až na 30-40% a odvětrávat častějc
-na sušení pak 20-30%
-když takhle budeš udržovat vlhkost tak kytky budou mít tlustý stonky a nafouknutý listy a budou vypadat pěkně šťavnatě,taky se jim bude asi líp dařit protože se listy budou cítit líp(vlhkost ukořenů a u listů by měla být vyrovnaná-jak se cítí kořeny,tak se tváří listy
-rozprašovač používat co nejčastěji dokud to nějak líp nevychytáš
ať se daří

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 22-03-2001 v 18:42 PM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

zvlhčovače Příspěvek č. 6

na netu se dají sehnat:

http://bionaire-praha.cz/bionaire/index.html
http://web.telecom.cz/alinterier/oldhtml/bionair.htm
http://www.jk-klima.cz/

je toho ranec. stačí se jen koukat.

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 23-03-2001 v 10:55 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrus
Stálý Člen

Karma uživatele petrus - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 49 

Palec nahoru Příspěvek č. 7

Dík ,za rady...

Old Post 23-03-2001 v 16:05 PM
petrus je offline   Profil uživatele petrus   Find more posts by petrus   Foto galerie člena petrus   Click here to Send petrus a Private Message   Add petrus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seňorita Lamparez
Stálý Člen

Karma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 134 

to Petrus Příspěvek č. 8

Čau Petrus, před týdnem jsem taky zasadila a řešila jsem ten samej problém a vyřešila jsem ho takhle: 1)Vylepila jsem všechny nádoby černou páskou, voda se líp zahřeje a tím pádem se i víc vypařuje. 2) po stěnách jsem rozvěsila ručníky ze savýho materiálu (froté...) který jsou spodním okrajem namočený v těch nádobách takže si nasávaj sami vodu, tím taky trochu zvětšíš plochu ze které se voda může vypařovat. 3) na stínítko jsem dala mokrej ručník a ten udělal nejvíc, prostě se zahřeje vod toho stínítka a to je pak vypařováníčko.... Tohleto vešcko samozřejmě ještě zvlhčuju rozprašovačem a mokřim ty ručníky každej den no ale povim ti že z 25% jsem to dostala na 60% (aspoň ňeco). Jo a ještě si zkontroluj jestli máš v pořádku vlhkoměr, já si koupila takovej sráč v OBI za dvě kilečka no a ukazoval mi takový hodnoty že jsem nevěřila (např. sněžilo a ukázal 45%... haha.. měřeno venku samozdřejmě) Ať vám rostou.

Old Post 25-03-2001 v 18:00 PM
seňorita Lamparez je offline   Profil uživatele seňorita Lamparez   Find more posts by seňorita Lamparez   Foto galerie člena seňorita Lamparez   Click here to Send seňorita Lamparez a Private Message   Add seňorita Lamparez to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laky
Stálý Člen

Karma uživatele laky - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 48 

ručníky Příspěvek č. 9

Bacha na ty ručníky na stínidle, mám vyzkoušený, že takovej mokrej ručník na stínidle moc dlouho vlhkej nezůstane, tak ať vám to v pěstírně nevzplane mocným plamenem.

laky

Old Post 26-03-2001 v 09:03 AM
laky je offline   Profil uživatele laky   Find more posts by laky   Foto galerie člena laky   Click here to Send laky a Private Message   Add laky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

vlhkomer Příspěvek č. 10

Ve vlhkomerech se moc nevyznam, ale
pochybuju ze pokojovej vlhkomer za dve stovky
je stavenej na to aby meril korektene vlhkost vzduchu
pri teplote pod 0C.

Old Post 26-03-2001 v 13:11 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seňorita Lamparez
Stálý Člen

Karma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% PěstitelskáKarma uživatele seňorita Lamparez - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 11

Ten vlhkoměr nebyl pouze " indoor" takže by to měl zvládnout a stejně mi ukazoval podivuhodný hodnoty i ve vnitřích prostorech (reklamaci mi uznali) a s tím ručníkem to je docela dobrá připomínka ,ale s poměrně vysokou zápalnou teplotou bavlny, docela vysoké zbytkové vlhkosti uvnitř ba vláken a teplotě naměřené na povrchu stínítka to risknu. Samozdřejmě je nutný to často zvlhčovat protože náhoda je ....

Old Post 26-03-2001 v 19:11 PM
seňorita Lamparez je offline   Profil uživatele seňorita Lamparez   Find more posts by seňorita Lamparez   Foto galerie člena seňorita Lamparez   Click here to Send seňorita Lamparez a Private Message   Add seňorita Lamparez to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmz
Nový Člen

Karma uživatele xmz - 28% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 7 

Automatické rosení Příspěvek č. 12

Čerpadlo ostřikovače ze Škodovky(=12V 50W 15cm3/s při 0,1MPa), hadičku,trysku(ky) z rozprašovače,spínací hodiny,časové relé.
Každou půlhodinu se zapne čerpadlo a na 10s ponoří obsah skříně do mlhy.Trysky se dají koupit samostatně (z ručního postřikovače
"ten co se nosí na zádech" nebo mlžící trysky do skleníku ty ale dělají velký kužel => víc vody na stěnách než na kytkách).

Old Post 29-03-2001 v 18:06 PM
xmz je offline   Profil uživatele xmz   Find more posts by xmz   Foto galerie člena xmz   Click here to Send xmz a Private Message   Add xmz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné vlhkoměr Příspěvek č. 13

ten vlhkoměr se musí nakalibrovat!(myslím,žes koupila vlhkoměr s měřením mechanickým-pomocí vlasů-lidských nebo syntetických.
vzadní stěně těla jeho by měl být otvor na malý šroubovák,který tam strčíš a nařídíš na ručičce 100% poté co necháš měřák zabalený v hodně mokré utěrce nebo ručníku asi po dobu 10-20min..!
pak by měl měřit přibližně přesně-tenhle jsem zkoušel podle návodu na obalu a ten měřák mi vydržel asi rok a půl a pak se proměňoval postupně a nehezky ale fungoval už nevím jak přesně,ale vlhké a teplé klima mu moc nesvědčí .pak jsem ho daroval potřebnějšímu člověku
teď používám i na doma digitální s pamětí min. a max. hodnot na měření teploty a vlhkosti sooučasně a resetováním hodnot -stojí sice kolem 1.000,- ale vyplatilo by se mi hokoupit už dřív protože mi vydrží pravděpodobně ještě několik let-jenom budu měnit baterii
neutrácejte zbytečně za věci který vám moc nevydrží nebo se taky nechejte poučit zkušeností-stejně máte vlastní hlavy-já to na vás jen tak zkouším a taky si tím uvědomuju plno věcí a učím se pořád

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 30-03-2001 v 00:52 AM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 14



Nevadi to, ja osobne jsem, jeste kdyz jsem byl malej a blbej :-))), to nechalval v plastovym sklenicku a kdyz byly asi tak 20cm velky, txem je vyndal a zasadil ven.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 02-04-2001 v 13:10 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné vlhkost Příspěvek č. 15

vlhkost se dá zvýšit taky umístěním průhledné fólie těsně nad vrcholky rostlin a tím se vytvoří skleníkový efekt, a rosit a rosit a

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 02-04-2001 v 21:41 PM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
meskalito
Stálý Člen

Karma uživatele meskalito - 53% PěstitelskáKarma uživatele meskalito - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 16

A já jsem nastrkal do skříně mezi kytičky čtyři zavařovací sklenice s vodou a do nich pumpuju výkoným akvarijním motorkem 300 litrů vzduchu za hodinu pěkně přes kamínky jako do bubleru. A z původních přímo tragických 10-15% !!!!! jsem se dostal na 50-60% přes den. V noci je to někde kolem 80%. Pár dnů to ovšem trvá, jelikož neustálým prouděním vzduchu ve skříni, mi to utíká do pokoje, ale to nevadí, pokud není moc velký, tak se vlhkost zvedne v celé místnosti. ANEMUSÍMANIROSITJENDLÉVATVODUDOTĚCHSKLENICSEMTAM.

Old Post 08-04-2001 v 07:56 AM
meskalito je offline   Profil uživatele meskalito   Find more posts by meskalito   Foto galerie člena meskalito   Click here to Send meskalito a Private Message   Add meskalito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6210460 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív