Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » LED GROW 144W Respectflowers
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

LED GROW 144W panel Příspěvek č. 1


Nazdar všem, těm který to zajímá a i těm kteří LEDky zahazovali. Jako člověk, kterej soudí věci až je osobně zkusí nebo má opravdu důvod proč je zahazovat do žita, jsem se rozhodl to prostě testnout u sebe. Ikdyž prudičů proti ledkám bylo dost, tak mi těch pár lidí který to zajímá za to stojí.


Jinak bych rád upozornil, že už jednou jsem si smazal celou galerii, tak pokud se tu vyskytnou ti, kteří mi napíšou " LED stojí za ho..no" , tak jak jsem to sem nahrál, tak to zase smažu ! Já jsem si HPS taky zkusil od 250 po 600 W a v LED vidím budoucnost, tak to neznepříjemňujte těm, které to zajímá.

No a teď k hlavnímu

Equip:

LED panel 144W - panel osazen 144 x 1W LED od firmy OSRAM, na kterých je navíc čočka ( můžete si představit něco jako zesilovací lupa ), která zvyšuje účinnost světla a navíc ho usměrňuje do vyzařovacího úhlu 60° !

Spektra: 410 nm, 450 nm, 460 nm, 470nm, 580 nm, 590 nm, 610 nm, 630 nm, 645 nm, 660 nm

Box: DARKROOM 100

Ventilace: RUCK RKS 125L ( 355 m3 ) - velice tichunký a to i bez jakékoliv izolace se 4-stupňovou regulací ( jede jen na 1čku )

Pacháč NL 450 m3

Ofuky: 2x Klipsňák

Zlhčovačka: SPS 808

PH HANNA CHECKER a EC ADWA

Médium: Plagron COCO s perlitem ( by voko )

Květníky 6,5 L do poloviny plné

Hnojky: AH ROOTS, AH ENZYMES, CANNA COCO A,B , BIOBIZZ FISH MIX, CANNA BOOST, PLAGRON PK 13-14, CROPMAX a PHYTAMIN

Posádka: 6x NEBULA, 2x GWS, 1x Medicine Man, 1x Sensi Star

Foto panel:

Old Post 31-03-2010 v 10:00 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 2





Foto 1: Řezy zasazeny do COCO
Foto 2: Asi 5 dní než prolezly kelímky
Foto 3: Ve 6,5L COCO , ale jen do poloviny naplněno asi po 14ti dnech... nebyl čas fotit
Foto 4: Pohled seshora

Jinak při startu PH 5,8 a EC okolo 1

Po přesazení PH 6 a EC 1,5

Naposledy upravil snuk1 31-03-2010 v 10:13 AM

Old Post 31-03-2010 v 10:05 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 3




Asi po 18ti dnech po přesazení

Roztahuju to jak to jen jde... viz fotos

Old Post 31-03-2010 v 10:16 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od S&M
čau,kytky vypadají zdravě .. jak máš panel vysoko na kytkama ? hřeje to hodně? Zajímavej thread,budu sledovat


Čau, panel je asi metr od vrcholků, výška u většiny je okolo 23 cm, jen teda GWS má hrozný růstový potenciál a opravdu patra po půl centimetru... nejsem z něj nadšený... nejdou tam ani kam dát kolínka, tak ho sem tam zlomím.


K teplotě: den 21-23 a vlhkost 70% ! Dál nijak nepoužívám ofuky, protože dva ventilátorky co chladí panel, celkem hýhou se vzduchem. Odtahuju jednou za hodinu. Co se týče úspory energie, tak je veliká. Když sem panel položil na zem a z asi 5ti metrů se do něj podíval, řekl bych, že o hodně horší pohled jako do 6kila.

Přemýšlel sem o CO2, ale to už je o kus dál, zatím bych zkusil samotné LED.

Old Post 31-03-2010 v 10:27 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: LED GROW 144W panel Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od snuk1

Jinak bych rád upozornil, že už jednou jsem si smazal celou galerii, tak pokud se tu vyskytnou ti, kteří mi napíšou " LED stojí za ho..no" , tak jak jsem to sem nahrál, tak to zase smažu ! Já jsem si HPS taky zkusil od 250 po 600 W a v LED vidím budoucnost, tak to neznepříjemňujte těm, které to zajímá.


Cau , no prosimte nemaz to , jestli ti tady nekdo zacne plkat tyhle kraviny dostane TB az mu bude špatne , to muze plkat tady v tomhle trydu , http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=46743 , takze dohlednu na to aby to bylo v pohode , sam sem na to zvedavej , diky Hlava

Old Post 31-03-2010 v 10:58 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Re: LED GROW 144W panel Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od snuk1

No a teď k hlavnímu
Equip:
LED panel 144W - panel osazen 144 x 1W LED od firmy OSRAM, na kterých je navíc čočka ( můžete si představit něco jako zesilovací lupa ), která zvyšuje účinnost světla a navíc ho usměrňuje do vyzařovacího úhlu 60° !

Spektra: 410 nm, 450 nm, 460 nm, 470nm, 580 nm, 590 nm, 610 nm, 630 nm, 645 nm, 660 nm



Čau, jak může lupa zvýšit účinnost světla? Tomu nějak nerozumím... Mohl bys pak prosím hodit odkaz na ty ledky, kterejma je to osazene, chtěl bych vědět kolik mají lumenů atd... Dík a přeju mnoho úspěchů

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 31-03-2010 v 13:02 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Re: Re: LED GROW 144W panel Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od xpapousek


Čau, jak může lupa zvýšit účinnost světla? Tomu nějak nerozumím... Mohl bys pak prosím hodit odkaz na ty ledky, kterejma je to osazene, chtěl bych vědět kolik mají lumenů atd... Dík a přeju mnoho úspěchů

Ta optika samozřejmě nevyprodukuje lumeny navíc, ale koncentruje tok světla požadovaným směrem, zvyšuje se tak účinnost dopadajícího světla, čím dopadá v kolmějším úhlu, tak se méně odráží od rostlin. Tady je odborné vysvětlení http://www.hydrogrowled.com/index.p...&id=8&Itemid=23

Old Post 31-03-2010 v 17:18 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 8

Zdar všem.. fota za denního světla dodám ! Ale jako jel jsem opravdu od 250ky po 6kilo a tohle mě taky překvapuje. Jako já sem byl pro LEDky a nové technologie vždy nadšenec! A taky sem si to chtěl zkusit sám se svýma zkušenostma.

K té ceně, počítal sem to a za rok to máte zpět na elektřině... navíc to má životnost několik let, což jako když sem měnil 6kilo co 2-3 kola, tak si to spočtětě... dál taky stínítko...i wing se časem popálí a zmatní... takže asi tak. Mám teď 4kilo na elektonickým předřadníku a myslím, že ty ledky maj fak mnohem větší sílu.

Hlavo tobě dík za podporu ! Opravdu jsem chtěl něco přinést a neposlouchat, že na HPS nic nemá ! Proto to nezkouším, ne?

Xpapoušku... jak píše kolega LEDkař Bártl, tak ty čočky to opravdu usměrňují pod tím úhlem 60° , od čehož si firma slibuje hlubší prosvit a větší účinnost. Neznáš starej známej skautskej fígl ala SLUNKO a LUPA ? Přes tu lupu přece i něco zapálíš

Jo a všem... ještě sem si na květ objednal 4 x 7W bodovky, abych se dostal s panelem níž a dosvítil s něma rohy.

Old Post 31-03-2010 v 17:51 PM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 9





Tak jak jsem slíbil fota za dne... jinak jsem je už dal kus od sebe a oddělal zvlhčovačku, celkem si odpařujou dost samotné... asi na 65% - 70% !

Jen bych ještě chtěl připomenout, že jsem ze začátku používal osmózovku a sadu z aera co mi zbyla komplet vše od AH. No a svojí chybou sem je popálil, tak týden se vzpamatovávaly holky. Přešel jsem na CANNA COCO a osmózovku ředím napůl s normál odstátou vodou a je to ok. To je rada pro osmózovkáře. V aeru mi to nedělalo, ale v COCO sem měl opravdu problémy a než sem na to přišel, tak to trvalo...

Zálivka je podle tabulky od CANNA, jen přidávám AH ROOTS a FISH MIX na EC asi 1,5 - 1,7 ! Průplach enzymama jednou týdně. Postřik Cropmaxem

Old Post 01-04-2010 v 11:34 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 10



No a dál jen pro zajímavost jsem se snažil zachytit ty čočky a panel... ten váží asi 5,5 kg a je opravdu hutně zpracovanej. Ledky jsou v asi 4-5mm tlustých hliníkových blocích, na které foukají 2 ventilátory. To celé je v pouzdře.

Old Post 01-04-2010 v 11:40 AM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Genestealer
Čus chlape,

díky za fota v obyč. světle. Vypadá to opravdu libově, budu držet pěsti a dál urputně sledovat.

PS: 11 500,- za ty ledky?...no pokud to vydrží tak jak píší, tak když se sečte úspora za el. a za lampy...hmmm sem načnutej...hold uvidime jak to dopadne.

Pěstu zdar!


Jo cena je sice ranec, ale sám sem to počítal jako každej jinej a pro lidi co to maj jako koníček, což je můj případ, je tohle věc nad věci. Když sem jel SODU, tak sem kupoval jen PHILIPS GREEN POWER... to sem měnil skoro co kolo nebo dvě... což je litr ! Dál stínítko se časem vypálí a dýl jak rok bych mu nedal. Pak to ztratí odráživý vlastnosti. No a když sem si pořídil elektronický předřadník, tak to už sem se dostal na dost vysokou cenu, od které LED nebylo už daleko ! A i na elektronickým předřadníku to 4kilo dle mýho nemá takovou sílu jako ty LED...

Původní záměr byly 2 stejný setupy... jeden s elektronickým předřadníkem a GREEN POWER a druhej s LED, ale za prvé jsem nesehnal stejné geny a za druhé už sem upustil od toho srovnávat něco co má 144W a něco co má 400W a bere 430 W. Jak říkám, cena setupů nebyla daleko od sebe...jen ten jeden v plné síle bere skoro 600W a LED ani ne 200W ! A myslím, že to nevypadá zle.

Závěrem ten panel by měl podle výrobce vydržet 7,5 roku svícení 18/6 a neměl by ztratit na intenzitě víc jak 20% !

Old Post 01-04-2010 v 14:16 PM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer
Zdravim

Mas to opravdu hodne pekne a je videt ze vis co delas .... Podle me nejlepsi srovnani stejnak bude az na konci jak se spocita vynos g/W. Ale podle toho jak to vypada to bude hodne luxusni. Spise me zajima jak to prosviti vetsi porost.

Jo a mohl bys kdyztak pripsat ktery den svitis ... dik

Necht to roste :-D

PS: ted se mi zda ze je uprostred mirny prepal od svetla -> jak je to s rozlozenim svetla v boxu .... sviti to vicemene rovnomerne nebo se svetlo misty sliva dohromady ??


Ty LED jsou na tom panelu umístěny tak, že se spektra hezky promýchají. Toho bych se nebál. Vyzařovací úhel je oproti běžným LED světlům 60° a to by mělo zajistit hlubší průsvit. Sám to můžu jen potvrdit, protože i listy úplně dole jsou opravdu sytě zelené.

Jinak myslím, že jsem to uvedl, ale připomenu... řezy jsem dostal 1. března v RW kostečkách... pak sem je měl cca 10-14 dní v kelímkách s COCO než prolezly a potom šly do 6,5L do poloviny plných takže asi 3,5 L . Ze začátku jsem používal jen Osmózovou vodu a hnojky komplet AH... těma jsem to popálil a zasekly se mi... na radu AEROMANA sem vysadil osmózu a přešel na CANNA COCO a po pár dnech už sem musel valit pro kolínka. Vodu teď mýchám 1:1 osmózovkadstátá

Shrnutím: je to pokud dobře počítám 32 dní na 18h, s tím, že než pořádně prolezly ten COCO bylo tak 14 dní. Plus ten zásek co sem posdělal tou vodou.... takže bych to sám viděl na 10-12 dní čistýho fér růstu.

Teplota 21, vlhkost 65% a výška 23cm

Old Post 01-04-2010 v 19:15 PM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 13

Nekde si psal ze mas svetlo umisteny metr nad rostlinama ? zajimalo by me proc tak vysoko ? i sestkilo se dava pul metru nad rostlin...

Druha vec... menit vybojku kazdou sklizen mi prijde mrhani penez...mam tuhle vybojku uz patou sklizen a na to co pod ni davam si vubec nestezuju,,, ze by palice byly nejak ensi a vynosy sly doprdele mi vubec neprijde.. myslim si ze 6 sklizni v klidu vydrzi...

Co se tyce stinitka s tvym tvrzenim nesouhlasim...vylestit hlinikovy stinitko je vec na max pul hodiny...a je jako novy...

ikdyz pises ze se ti holky zasekly a bly s nema nejaky problemy myslim si ze velikost na 32 dni 18/6 nic moc...srovnatelny s rustem pod zarivkama...

Jestli je to mozny zajimalo by me kolik lumeu tohle svetlo vyprodukuje
protoze ttreba tyhle diody http://www.gme.cz/cz/l-aculed-vhl-red-p511-290.html pri odberu temer 10 W vyprodukujou 200 lumelu..coz kdyz si spocitas neni moc... pro pestovani konopi se uvadi jako minimalni pocet lumelu pri kterych jeste kytky stojej za to 40 000 lm na metr ctverecni... idelani 60 000 a v extremnich pripadech a pro to dostat z kykty maxiumium az 80 000 lumel na metr ctverecni.... i dyby ty tvoje diody davali jedna 200 lm coz si myslim ze je jen zbozny prani pr vykonu 1W by by si na nejaky 28 000 lm coz je porad bida a to jeste silne prehanim s mnozstvim lumelu ktery ti to produkuje....dalsi eci je ucinst... jelikoz tyhle vykonovy doidy potrebuou celkekm i solidne chladt tak nakonec ze spotrebovanych 144 W bude vyzarenej vykon treba polovici...(spukuluju neznam ucinost) ale stejne jako u pocitacovch cipu i tady bude velkej vyzarenenj teplenej vykon...

Nikomu nenucuju nazor ze pestovani pod LED neni vhodny,,, ale tahle technologie neni zatim dost vykonna na to aby sodik trumfla... casem mozna az se zmensi vyrobni proces na 1nm ze stavajicich 45nm
sejne jako u cipu v PC ale ted opravdu ne...

on rust a kvet jsou dve rozdilny discipliny... i pod zarivkama to roste p=ekne... ale co se tyce kvetu porad to dst pokulhava... idkyz se daj udelat pekny pocukrovany palicky... dovolim si tvrdit ze jeste dlouhy leta nebudou lepsi vysledky nez prave pod HPS

Nikomu to nevnucuju je to jenom muj nazor..

Kazdopadne v tvem pocinani te podporujua obdivuju tvuje odhodlani a zapaleni zkouset novy veci...osobne bych byl rad aby si mi vytrel zrak a vysledek byl vic nez uspokojujici...

Old Post 02-04-2010 v 10:54 AM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 14



Frynku... jasně souhlasím s Tebou v několika ohledech, ale s těma výbojkama to je o člověkovi, nědko mění a někdko jede s jednou, dokud mu nepřestane svítit. Ale na obyč předřadníku ta výbocka dostává hodně zabrat a taky vyzařuje hodně spektra na nic... dál taky tepla. To jen k tomu. Ty LED maj uspůsobený spektrum fotosyntéze. Ty parametry LED dodám snad co nejdřív. Někde jsem měl ten dokument od OSRAMU.
Metr vysoko to mám proto, že vyzařovací úhel 60° mi z toho metru ten box usvítí, ale už sem si objednal ještě 4 bodovky abych na květ mohl jít níž. A co bych podotknul, lux metr nemám, ale do toho se prostě nevydržíš dívat ani chvilku... do 4kila sody se to dá ;-) .
Dál k tomu chlazení... jsou tam dva dost výkonný ventilátorky který foukaj na 3 hliníkový bloky, ve kterých jsou LEDky, takže účinnosti/chlazení bych se nebál. To maj podchycené.


No a teď k tématu... přidávám fota z Wattmetru:
1. Jen světlo
2. Komplet

Dál jsem namátkově měřil výstup a zase chyba ! ! ! EC na výstupu 0,6, to by šlo, ale PH mně vylezlo na 6,8-7 a to mě zaráží, protože liju mezi 5,9-6,2 ! Takže příjde na řadu průplach.

Old Post 02-04-2010 v 12:14 PM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snuk1
Stálý Člen

Karma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele snuk1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 15

Už sem si taky objednal bodovky do velkýho boxu, ale od stejné firmy abych na květ mohl dát níž světlo.

Dál bych měl dotaz na všechny a fakt potřebuju poradit... když sem zalíval ze začátku jen osmózovkou s hnojkama, tak se mi osmózovka srazila hnojama asi na ph okolo 5ti... tak sem dával trcohu PH+, ale tím sem je pálil a nejely. Pak sem začal mýchat Osmózovku s odstátou 1:1 ! To sem přesadil do těch tří litrů kokosu od PLAGRONU. PH mert mám zkalibrovanej a EC taky. Nechápu to, že mám z kohoutku 6,5 a z osmózy 5,5 ... navíc když sem lil jen osmózovku, tak sem je pálil a nejely. CANNA doporučuje hnojky dávat do vody 0,0 EC.

Zlrátka a dobře valil sem skoro jen AERO a kokos se mi líbil pro jeho vlastnosti a co sem měl z kokosu, tak bylo chuťově naprosto no. 1 ! Myslím, že je někde chyba a mohl bych je mít o dost větší... jednu chvilku mi jely jak divý... a teď změřím odpad a tam PH 7, ikdyž vstup byl 5,8 ! No snad mi někdo odpovíte na to moje dilema ! Ale i tak jako myslím, že už 25cm výšky a na to jak sem je ohýbal a lámal, tak jsou dost velký. Frynk sice argumentoval, že 31 dní je moc, ale z těch 31 dní než prokořenily a vzpamatovali se z té osmózovky... tak bych to viděl na 15dní čistýho růstu. Teď mi jen poraďte jak s tou vodou. Budu moc rád

Old Post 02-04-2010 v 13:55 PM
snuk1 je offline   Profil uživatele snuk1   Find more posts by snuk1   Foto galerie člena snuk1   Click here to Send snuk1 a Private Message   Add snuk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 16

jak dlouho nechasz roztok micha kdyz ho namichas ? vetsinou kdyz namichas a zmeris ph ma nejakou hodnotu ale po nekolika hodinachkdy se to vseechno poradne promicha hodnota se zmeni... doporucuju michat si roztok treba 24 hodin dopredu...

Old Post 02-04-2010 v 14:01 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9606880 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív