Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Pegasovy kapky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
morfix
Stálý Člen

Karma uživatele morfix - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 65

citace:
Původní příspěvek od Bep Kororoti
Vážení, můžu se zeptat, jaký bude výsledný produkt, když budu vyrábět defacto phoenixovy slzy bez PPG (tzn. jen lékařský benzín + trocha vody), ale s tím, že přefiltruji vosky jako v postupu na pegasovy kapky? Bude mít výsledný produkt takovou konzistenci, aby se dal natáhnout do stříkaček a dal se dávkovat jako phoenixovy slzy?


Jestli tvůj dotaz dobře chápu, tak to nepůjde. V návodu je uvedeno, že THC při postupném odpařování benzínu projde to PPG a vosky se ve vodě vysráží. Pokud PPG nepřidáš, tak se THC od vosků a chlorofilu neoddělí.

Old Post 15-11-2011 v 22:16 PM
morfix je offline   Profil uživatele morfix   Find more posts by morfix   Foto galerie člena morfix   Click here to Send morfix a Private Message   Add morfix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 66

Ano tohle je taky možné a nejspíš to tak i bude. Správná připomínka morfix Bep Kororoti, jestli chceš opravdu jen nečištěný výtažek (např. do masti), tak nepřidávej vodu a jen odpař benzin (rozpouštědlo) a máš hotovo. Pokud nemáš/nemůžeš dát PPG a chceš něčím naředit, tak lze olejem a nebo alkoholem (ředit za tepla).

Old Post 15-11-2011 v 22:57 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 67

Chtěl jsem se zeptat zda bude vadit, pokud k výrobě použiju místo benzínu 96%alkohol z lékárny nebo konzumní 80% líh.

Přece jenom ten benzín mi moc nesedí.

Old Post 27-07-2012 v 22:36 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 68

Nevadí. Akorát musíš dýl macerovat, než kdybys dělal v benzinu.

Old Post 30-07-2012 v 17:56 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 69

Tak jsem dělal Pegasovy kapky 2x z 80% lihu a šlo to bez problémů.
Nyní jsem použil lékařský benzín a tekutina byla oproti lihu ( který byl tmavě hnědý) krásně žlutá.
Vše šlo dobře včetně vypaření benzínu až do první filtrace.
Po filtraci ZA STUDENA se mi všechna pryskyřice vysrážela na nerezovém hrnci, teploměru, lžíci a kávovém filtru. Prostě všechno bylo lepavý a žlutý.

V nádobě pod filtrem jsem měl čistou vodu ! ! !

Někde se stala chyba a nemohu přijít na to kde.

Napadá mě, že přece jenom, když jsem filtroval s lihem a vodou (a za tepla), tak něco prošlo s lihem přes filtr, ale tady když se odpařil všechen benzín tak se pryskyřice neměla na co navázat a proto se vysrážela.

Nedělal jsem velkou várku asi 25gr + 0,5 l benzínu a 10 ml PPG, ale i tak je to škoda.

EDIT:

Čím víc nad tím přemýšlím, tak zjišťuji, že postup PK je naprosto špatný!

Do celého procesu by neměla vůbec přijít voda, protože na sebe neváže pryskyřici a ta se po vypaření benzínu (rozpouštědla) vysráží ve vodě a vše ostatním. Příště tedy budu dělat PK bez vody popř. s trochou 80% lihu.

Naposledy upravil yara 18-09-2012 v 11:49 AM

Old Post 14-09-2012 v 22:41 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 70

Propylenglycol PG se pouziva pokud se nepletu jako hlavni baze v E-liquidech pro elektronickou cigaretu ze?Zkousel tu nekdo pouzit i vegetableglycol VG?

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Old Post 14-09-2012 v 23:42 PM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 71

Zajímalo by mě zda by šly PK vyrobit za pomocí haše získaného pomocí Ice-látoru.
Je to sice v sypkém (tuhém) skupenství, ale léčebné účinky by mohly být stejné.

Old Post 24-10-2012 v 00:19 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 72

citace:
Původní příspěvek od yara
Zajímalo by mě zda by šly PK vyrobit za pomocí haše získaného pomocí Ice-látoru.
Je to sice v sypkém (tuhém) skupenství, ale léčebné účinky by mohly být stejné.


Čau yara,

největší problém bych asi viděl v tom, že toho haše nebudeš mít tolik, aby si ho dostatečně využil s množstvím rozpouštědla, který je vhodný použít na nějaký minimální množství výslednýho produktu.
Víš co, na cca 10ml~10g PK (míry sou hodně orientační v závislosti na kvalitě a konzistenci) spotřebuješ +-100g a 2l rozpouštědla.
Nechci podceňovat množství haše, který máš ale i kdyby si ho v rozpouštědle rozmělnil co to dá, tak to dle mýho názoru nebude mít takovej efekt, jako když tam rozmidlíš +100g kvalitní indiky.
Hlavně mi jde o to, že z toho množství haše nenavážeš tolik potřebných látek jako z celé krásně rostliny jestli mi rozumíš.

Samo sebou pokud máš 100g skafu, tak je to paráda až na tu následnou filtraci.

Old Post 24-10-2012 v 08:12 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 73

citace:
Původní příspěvek od yara
Tak jsem dělal Pegasovy kapky 2x z 80% lihu a šlo to bez problémů.
Nyní jsem použil lékařský benzín a tekutina byla oproti lihu ( který byl tmavě hnědý) krásně žlutá.
Vše šlo dobře včetně vypaření benzínu až do první filtrace.
Po filtraci ZA STUDENA se mi všechna pryskyřice vysrážela na nerezovém hrnci, teploměru, lžíci a kávovém filtru. Prostě všechno bylo lepavý a žlutý.

V nádobě pod filtrem jsem měl čistou vodu ! ! !

Někde se stala chyba a nemohu přijít na to kde.

Napadá mě, že přece jenom, když jsem filtroval s lihem a vodou (a za tepla), tak něco prošlo s lihem přes filtr, ale tady když se odpařil všechen benzín tak se pryskyřice neměla na co navázat a proto se vysrážela.

Nedělal jsem velkou várku asi 25gr + 0,5 l benzínu a 10 ml PPG, ale i tak je to škoda.

EDIT:

Čím víc nad tím přemýšlím, tak zjišťuji, že postup PK je naprosto špatný!

Do celého procesu by neměla vůbec přijít voda, protože na sebe neváže pryskyřici a ta se po vypaření benzínu (rozpouštědla) vysráží ve vodě a vše ostatním. Příště tedy budu dělat PK bez vody popř. s trochou 80% lihu.


Dělám PK již nějaký rok, a VŽDY dopadly tak, jak je vidět na fotkách na začátku trejdu. To, co se ti za studena uchytí na stěnách nádoby a filtru, je převážně tvořeno vosky a příměsemi.
Pokud jsi měl kvalitní výchozí materiál, pak jsi pod filtrem nemohl mít "čistou vodu". Přinejmenším musela být zakalená. Jejím odpařením bys pak skončil s těmi 10 ml PPG, obsahujícími canabinoidy. Použít 10 ml PPG na tak relativně malé množství materiálu stejně má za výsledek málo koncentrované PK.
Pokud vynecháš fázi filtrace se studenou vodou, včetně odstranění chlorofylu pomocí Smecty, vyjdou ti nakonec Fenixovy slzy podle R. Simpsona, naředěné PPG.
Usazeniny nejsou jen pryskyřice a pryskyřice není jen účinná látka, jen ji obsahuje ve vyšší koncentraci. Při správném postupu mají účinné látky přejít při proplachu do rozpouštědla a z něj po odpaření do PPG.

Proč? A proč ne?

Old Post 24-10-2012 v 10:45 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 74

citace:
Původní příspěvek od dexda


Dělám PK již nějaký rok, a VŽDY dopadly tak, jak je vidět na fotkách na začátku trejdu. To, co se ti za studena uchytí na stěnách nádoby a filtru, je převážně tvořeno vosky a příměsemi.
Pokud jsi měl kvalitní výchozí materiál, pak jsi pod filtrem nemohl mít "čistou vodu". Přinejmenším musela být zakalená. Jejím odpařením bys pak skončil s těmi 10 ml PPG, obsahujícími canabinoidy. Použít 10 ml PPG na tak relativně malé množství materiálu stejně má za výsledek málo koncentrované PK.
Pokud vynecháš fázi filtrace se studenou vodou, včetně odstranění chlorofylu pomocí Smecty, vyjdou ti nakonec Fenixovy slzy podle R. Simpsona, naředěné PPG.
Usazeniny nejsou jen pryskyřice a pryskyřice není jen účinná látka, jen ji obsahuje ve vyšší koncentraci. Při správném postupu mají účinné látky přejít při proplachu do rozpouštědla a z něj po odpaření do PPG.


Ok, budu mít teď materiál asi z 10 kytek tak půlku obětuju znovu na původní recept PK a pokud se to povede tak udělám i tu druhou půlku.
Už jsem byl rozhodnutý udělat to pomocí rychlo proplachu.

To: Zedy

Je mi to jasný, (ten benzín mi pořád nějak nesedí, chtěl jsem "čistější" metodu) za zeptání nic nedáš :-)

Old Post 24-10-2012 v 17:09 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kingpinos
Nový Člen

Karma uživatele kingpinos - 2% PěstitelskáKarma uživatele kingpinos - 2% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 75

Mam dotaz, chystam se poprve na vyrobu FS podle videa atelieru Alf. Neni mi jen jasne do jake míry je nutne to odparovat v ryžovaru? Jaky je to rozdil oproti hrnci na vařiči ? Diky

Všechno jde když se chce,(jen malé děti se musi nosit)

Old Post 25-10-2012 v 08:06 AM
kingpinos je offline   Profil uživatele kingpinos   Find more posts by kingpinos   Foto galerie člena kingpinos   Click here to Send kingpinos a Private Message   Add kingpinos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 76

Abych to trochu uvedl na pravou míru, tak tady se bavíme o Pegasových kapkách což je trochu čistčí verze FS a vlákno na výrobou Fénixových slz je zde:
http://grower.cz/forum/showthread.p...65&pagenumber=5

Jsou to podobné názvy tak se to plete.

K tomu rýžovaru bych řekl, že je to z bezpečnostního hlediska lepší, ale ne nutný.
Benzín se začne odpařovat už při 60°C a při 70°C to vaří klokotem (hezké slovo - měřeno teploměrem) víc bych asi nezkoušel. Po odpaření benzínu budeš muset přidat teplotu na vařiči, protože tam zůstane voda a ta vaří cca při 95°C.
Až to přestane bublat a začne se z toho jenom čudit, :-) tak je hotovo.

Old Post 03-11-2012 v 14:18 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 77






Tak jsem si dnes PK znovu zopakoval, tentokrát se 130 gr sušiny, 1,5l benzínu a 15ml PPG.
Po ÚPLNÉM odpaření benzínu, mi zůstala opět skoro čirá voda a spoustu pryskyřice a nečistot nalepených na lžíci.Je toho dost a je to škoda vyhodit.





Po vystydnutí a přefiltování jsem dal Smectu znovu přefiltroval a dál vařil.(Je to nějaký světlý)






Takto to vypadá cca 30vteřin před uplným vyvařením.







Hotový produkt má nějaký škraloup (jak na másle), je světlý a je ho jenom 6 ml, kam se podělo 9ml PPG?







Nečistoty jsem znovu rozpustil v benzínu a celý postup zopakoval, výsledkem je asi 8 ml o něco ještě světlejšího produktu.Obě várky viz foto.







Závěr.
Nevím jestli dnešní metoda se dá považovat za úspěšnou oproti předchozí lihové metodě, kde výtěžnost byla větší (PK byly i tmavší), s materiálem se líp pracovalo a filtrace mohla probíhat i za tepla a nic se nesráželo na nerezových předmětech.
Faktem je, že 1l 80% konzumního lihu stojí 415 Kč oproti benzínu za 135Kč.

Navíc by mě zajímalo, zda se vysrážený materiál dá použít třeba pro výrobu mastičky..

Naposledy upravil yara 03-11-2012 v 18:07 PM

Old Post 03-11-2012 v 15:08 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 78

Výsledný výtažek barvou odpovídá, úbytek PPG je divný. PPG je relativně stabilní látka, která teploty běžně používané při výrobě výtažku zvládá bez úbytku. Pokud jsi filtroval roztok s PPG, je logické, že něco málo PPG zůstalo v papíru. Jinak jsem přešel na lahvičky s kapátkem, místo stříkaček, pokud není výtažek moc tuhý, kapátko mi vyhovuje víc.
Výtažek získaný rozpouštědlem používám pro výrobu masti vždy, nepřipadá mi nějak extra zábavný patlat se několik týdnů s o něco levnější metodou.
Pokud nepotřebuji mast světlou, klidně vyrobím mast i z nečištěného výtažku, klidně do toho tuhého, co zbyde po odpaření rozpouštědla přidám masťový základ, zahřeji a rozmíchám. Takto vzniklá mast je nejjednodušší výroba, zvládnutelná klidně i za necelé 2 hodinky a bez zapatlání a nutného mytí dalších nádob a bez ztrát na filtračních papírech/plátně.

Proč? A proč ne?

Old Post 03-11-2012 v 18:59 PM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 79

Asi to tak bude, PPG zřejmě zůstal ve filtračním papíru.
Lahvička s kapátkem může být taková jako je od Bromhexinu nebo od nosních kapek s protáhlou gumičkou ven co se zmáčkne?

Old Post 04-11-2012 v 11:08 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 80

Cokoli s kapátkem, i volná kapátka lze použít, nebo koupit v lékárně nějakou plastovou s kapátkem pod víčkem, jakou oni používají na míchané oční kapky.
http://www.naprameni.cz/lahvicky-s-kapatkem/
http://www.muj-liquid.cz/lahvicka-s-kapatkem-5ml-5ks/
http://www.fichema.cz/pet-lahvicka-...rna-p-1254.html

výběr je veliký , něco určitě najdeš.

Proč? A proč ne?

Old Post 05-11-2012 v 09:26 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1747720 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív