Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Pegasovy kapky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 49

Ahoj kluci. Dokážete mi prosím poradit? Dělal jsem výtažek (jestli jsem použil dostatek rozpouštědla na množství použité sušiny teď neřeším) metodou týdenní macerace a po odpaření rozpouštědla jsem získal určité množství lógru, které bych chtěl vyčistit k aplikaci pod jazyk, jelikož lógr je dost tmavý. Tak jsem lógr rozpustil v určitém množství propylenglykolu, přidal vodu a zahřál. Žil jsem v domění, že nežádoucí látky (chlorofyl, vosky, apod.) se rozpustí ve vodě a žádoucí (THC, CBD...) "projdou" do propylenglykolu obsaženého v té vodě, ale mám takový pocit, že je něco špatně, protože podle vzhledu to vypadá, že lógr plave na hladině a nic se nikde nerozpustilo. Co s tím? Jinak potom další dotaz: je v pořádku, když pri odpařování rozpouštědla nechám toto vřít a nebo je lepší teplota pod bodem varu rozpouštědla, aby se náhodou prudkým odpařováním neodpařovaly i účinné látky? Děkuju za odpovědi.

Old Post 04-11-2011 v 20:56 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 50

"Rostlinný materiál se od benzinového roztoku po 3 dnech macerování oddělí přes plátno a dobře vymačká, a roztok se přidá do hrnce s propylenglykolem a destilovanou vodou.

Hrnec se zahřívá na elektrické plotně při otevřeném okně, a za neustálého míchání se benzin odpaří (při teplotách kolem 70 až 80°C, v závislosti na jeho konkrétním složení). Jak při zahřívání ubývá benzinu, ve vodě se začnou srážet vosky a chlorofyl (foto 1). Kanabidoidy zase „projdou“ do propylenglykolu."

Tohle je uvedeno hned v prvním příspěvku zde. Pokud jsi zvolil jinou metodu, nelze se divit jinému výsledku. Navíc ani neuvádíš použité rozpouštědlo, které také může někdy ovlivnit výsledek. Výše uvedený postup zajistí, že se účinné látky shromáždí v PPG, zatím co nečistoty a ostatní "tmavé" složky voda oddělí a umožní jejich odfiltrování. Je pravděpodobné, že v tvém případě došlo ke změně přehřátím při příliš rychlém odpařování. Možná by se dalo ještě něco zachránit opětovným rozpuštěním toho "logru" v benzinu a opakováním čištění podle postupu uvedeného v 1. příspěvku.

Proč? A proč ne?

Old Post 04-11-2011 v 21:39 PM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 51

Ano ten postup mám nastudovaný, ale chtěl jsem vědět, kolik logru získám z toho množství sušiny, které jsem použil, tak jsem to rozpouštědlo napřed odpařil. Navíc jsem použil opýlené palice, které neobsahují tolik pryskyřice, tak jsem chtěl vědět, jestli toho logru bude nějaké rozumné množství a taky podle množství logru se lépe počítá množství PPG, než když se to počítá na gramy sušiny, jelikož každá sušina může být jinak potentní. Nemyslel jsem si, že to může udělat nějaký problém když to napřed odpařím a až pak použiju vodu s PPG. No zkusím s tím teda ještě něco provést. Logr by se dal ještě čistit aktivním uhlím, ale tam se mi moc nelíbily ty ztráty účinných látek v uhlí a pak je odtamtud dostávat hexanem, který je dost drahý. Jinak použil jsem 900ml lékařského benzinu na 260g sušiny, ale podotýkám, že sušina byla z opýlených palic. Možná jsem použil benzinu málo, ale každopádně byla všechna sušina pod hladinou.

Old Post 04-11-2011 v 22:12 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morfix
Stálý Člen

Karma uživatele morfix - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 52

Tady asi nezbývá, než lógr znovu rozpustit v benzínu a pokračovat dle původního postupu...

Old Post 05-11-2011 v 07:58 AM
morfix je offline   Profil uživatele morfix   Find more posts by morfix   Foto galerie člena morfix   Click here to Send morfix a Private Message   Add morfix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 53

Myslím, že tohle ti nemohlo vyjít... to, žes nejdřív nečistil, zkreslilo by jakýkoli výsledek. Já mám zkušenost, že přidavek 10 ml PPGv konečném stavu z mnou běžně používaného +/- 150 g materiálu po vyčištění vodou a druhou filtrací dá cca 11+ ml výtažku, podle kvality rostlinného materiálu.
Vezmu li, že z toho je 10 ml přidáno nosného media PPG, nechápu pak, jak se dá výrobou nečištěných Fenixových slz podle R. Simpsona získat 4-5x více produktu při zachování srovnatelné kvality. Canabinoidy v konopí získatelné vymýváním rozpouštědly doprovází výrazně vyšší množství doprovodných látek, podle vzhledu a konzistence vodou oddělených složek tvořených hlavně vosky. Tyto vosky jsou stále nositeli části CNB, údajně dobře použitelné ve vodní dýmce (zkušenost známých), jsou ale nejspíše také příčinou podivného výsledku výroby výtažku, při které dojde k výraznějšímu překročení doporučených teplot. Mně osobně se tohle stalo jen jednou, nebylo to drasticky výrazné přehřátí, jen jsem ve snaze dosáhnout stejného výsledku, jako ty nepřidal PPG a došlo k úplnému odpaření rozpouštědla a ztuhnutí výsledného produktu. Vyřešil jsem to přidáním vazeliny a opětným opatrným zahřátím do "ztekucení" vazeliny a rozmícháním s výtažkem. Výsledkem je relativně tmavá, ale účinná mast.

Proč? A proč ne?

Old Post 05-11-2011 v 08:15 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 54

OK pánové, lógr tedy rozpustím znova v rozpouštědle a budu pokračovat přesně podle návodu zde uvedeného. Jelikož už mám přidaný PPG, tak doufám, že nevadí, když budu přilévat rozpouštědlo do směsi lógru s PPG. Přemýšlím ještě, jestli se zdlouhavě zabývat odpařením vody z té mé směsi a nebo rovnou do toho všeho přilít rozpouštědlo...Jinak dexdo, tomu, co popisuješ dál ohledně nějakého překročení doporučených teplot moc nerozumím..pokud to přece při odpařování nebo jakékoliv jiné zahřívací proceduře nezahříváš na přímém plameni nebo přímo na topném tělese (což bys rozhodně neměl), ale ve vodní lázni, tak přece nemůže dojít k žádnému překročení teploty. Maximálně můžeš ve vodní lázni dosáhnout teploty varu rozpouštědla a tím pádem jeho rychlého odpaření a toť otázka, jestli se prudkým odpařením rozpouštědla v jeho koncentrovaných parách zároveň neodpařuje i lógr..ale myslím, že ne..

Old Post 05-11-2011 v 08:49 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dudino
Nový Člen

Karma uživatele dudino - 23% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 55

Chcel som sa spytat ohladom pegasovych kvapiek mam kozne problemy tvori sa mi neskutocny pocet znamienok a neviem ako sa ich zbavit ked som cital tento thread tak tam niekto poukazal znamienko to tusim bolo co sa nakoniec akoby zazrakom stratilo prepacte ak som sa pomylil vyzeralo to tak avsak to nie je vsetko mam este mensie kozne ochorenie ked sa mi z nicoho nic zacnu objavovat skrvny strasne svrbia a etc... Myslite ze by to mohlo pozitivne ovplyvnit moje problemy? a od koho zohnat kvapky? predavate ich niekto? kedze byvam este s mamou tak si nemozem do buducna ani konope dovolit pestovat iba outdoor nie to este doma varit ta by si myslela ze ja uz pikenko varim :")

Old Post 05-11-2011 v 10:40 AM
dudino je offline   Profil uživatele dudino   Find more posts by dudino   Foto galerie člena dudino   Click here to Send dudino a Private Message   Add dudino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 56

Pomoct by to mohlo, ale nikdo ti to nezaručí, protože na každého to funguje jinak. A spíš bych být tebou zkusil konopnou mast.

Old Post 05-11-2011 v 13:13 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 57

ad H@nz
No já ještě k vaření ve vodní lázbi nedospěl , praktikuji to nejmenší plotýnkou na keramickém sporáku puštěnou na 1 stupeň a nádoba stojí jen okrajem na kraji hřející plochy. Výsledkem jsou drobounké bublinky na místě styku a tím zajištěná cirkulace kapaliny, v zimě poslední fázi dělám na radiátoru, v létě na terase na slunci Celková doba odpařování těch cca 800 ml benzinu je kolem 4 hodin, konec na radiátoru druhý den a ještě tak dva to bude chtít.

ad dudino

Ten příspěvek o znamínku byl můj, také se mi v posledních létech objevuje stále více znamínek a různých dalších kožních defektů - patrně jako hříchy z mládí, kdy jsem ignoroval jakékoli rady, jak si chránit pokožku a ani jsem se nemazal opalovacíma krémama, to mi připadalo, že je jen pro ženský...
Bohužel konopné masti, výtažky a tinktury nedokáží zázraky, takže na některé defekty zabírají, jiným je jakékoli mazání šuma fuk.

Proč? A proč ne?

Old Post 05-11-2011 v 13:25 PM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dudino
Nový Člen

Karma uživatele dudino - 23% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 58

Dakujem tak skusim nejakym sposobom skusit konopnu mast... co s atyka znamienok to iste nenatieral som sa dostatocne a etc... hlavne nechcem dospiet k rakovine koze a ine neduhy a pokial som spravne cital vsetky tieto super "elixiry" z konope maju dobre vysledky v liecbe a prevenci voci rakovine... Uz len zohnat predajcu maste a huraa sa v tom kupat :") popripadne vyskusam tie pegasove kvapky ak bude prilezitost thx :P

Old Post 05-11-2011 v 13:45 PM
dudino je offline   Profil uživatele dudino   Find more posts by dudino   Foto galerie člena dudino   Click here to Send dudino a Private Message   Add dudino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 59

citace:
Původní příspěvek od dexda
ad H@nz
No já ještě k vaření ve vodní lázbi nedospěl , praktikuji to nejmenší plotýnkou na keramickém sporáku puštěnou na 1 stupeň a nádoba stojí jen okrajem na kraji hřející plochy. Výsledkem jsou drobounké bublinky na místě styku a tím zajištěná cirkulace kapaliny, v zimě poslední fázi dělám na radiátoru, v létě na terase na slunci Celková doba odpařování těch cca 800 ml benzinu je kolem 4 hodin, konec na radiátoru druhý den a ještě tak dva to bude chtít.


To i tak asi není dobré. I když máš na plotýnce nejnižší stupeň, tak teplota plotýnky je dost vysoko. Není přece žádná věda, vzít hrnec s vodou a do něj dát další hrnec nebo nádobu ze které budeš odpařovat (tak, aby ta nádoba neležela přímo na dně hrnce s vodou tj. odpařovací hrnec visí za uši na okraji hrnce s vodou). Je to i efektivnější odpařování, než když ti odpařovací nádoba bude stát jen okrajem na hřející ploše, jak to teď praktikuješ. A to odpařování na terase na přímém slunci taky asi žádná sláva, jelikož THC (a nejspíš ne jen THC) na světle degraduje a kor na přímém slunci. Ve vodní lázni navíc žádnou poslední odpařovací fázi nemusíš řešit a můžeš s klidným vědomím odpařovat až do úplného odpaření.

Old Post 05-11-2011 v 15:41 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bep Kororoti
Nový Člen

Karma uživatele Bep Kororoti - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 60

Vážení, můžu se zeptat, jaký bude výsledný produkt, když budu vyrábět defacto phoenixovy slzy bez PPG (tzn. jen lékařský benzín + trocha vody), ale s tím, že přefiltruji vosky jako v postupu na pegasovy kapky? Bude mít výsledný produkt takovou konzistenci, aby se dal natáhnout do stříkaček a dal se dávkovat jako phoenixovy slzy?

Old Post 15-11-2011 v 12:34 PM
Bep Kororoti je offline   Profil uživatele Bep Kororoti   Find more posts by Bep Kororoti   Foto galerie člena Bep Kororoti   Click here to Send Bep Kororoti a Private Message   Add Bep Kororoti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 61

Nejsem si tím jistý, při poslední výrobě jsem nechal odpařit skoro všechen benzin a dospěl jsem k pastovité hmotě, do které jsem přidal pár ml PPG, aby se dal odpařit ještě poslední zbytek benzinu. Produkt byl určen pro výrobu masti.
Podle mých zkušeností se odstraněním vosků odstraní většina nosných složek a u čištěného a vosků zbaveného produktu je množství konečného produktu skoro stejné, jako množství přidaného PPG. Myslím, že by na náplň stříkačky moc nezbylo. Účinné látky dokážou zbarvit PPG z průzračné na tmavohnědou, to je doklad toho, že tam jsou , ale osobně doporučuji pro užívání vyrobit kapky s PPG, neboť nižší koncentrace umožňuje mnohem jednodušší dávkování a omezuje možnost předávkování, zvláště v počátku léčby, než dojde ze zvýšení tolerance na CNB. Myslím, že 10-20 ml je pro první užívání odpovídající (spolu s přiměřeným množstvím kvalitího materiálu).

Proč? A proč ne?

Old Post 15-11-2011 v 13:01 PM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 62

citace:
Původní příspěvek od H@nz

A to odpařování na terase na přímém slunci taky asi žádná sláva, jelikož THC (a nejspíš ne jen THC) na světle degraduje a kor na přímém slunci.


Tak mne při tomhle tvrzení napadá, co že vlastně v tom vstupním materiálu je, když květy dozrávaly na přímém slunci a rozhodně déle, než jen to odpoledne, po které nechám odpařovat roztok.

Proč? A proč ne?

Old Post 15-11-2011 v 13:07 PM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 63

citace:
Původní příspěvek od Bep Kororoti
Vážení, můžu se zeptat, jaký bude výsledný produkt, když budu vyrábět defacto phoenixovy slzy bez PPG (tzn. jen lékařský benzín + trocha vody), ale s tím, že přefiltruji vosky jako v postupu na pegasovy kapky? Bude mít výsledný produkt takovou konzistenci, aby se dal natáhnout do stříkaček a dal se dávkovat jako phoenixovy slzy?


V zahřátém stavu by se ti to mohlo možná povést nějak natáhnout. Jak ti to v té stříkačce zchládne, tak to odtamtud asi budeš dostávat těžko a budeš muset nahřát.

Old Post 15-11-2011 v 17:07 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 64

citace:
Původní příspěvek od dexda


Tak mne při tomhle tvrzení napadá, co že vlastně v tom vstupním materiálu je, když květy dozrávaly na přímém slunci a rozhodně déle, než jen to odpoledne, po které nechám odpařovat roztok.


Pokud tu rostlinu neusekneš, tak určitě nevadí, že je na slunci.. Po sklizni ale určitě není moc dobré sušit a uchovávat na světle. Nevím, jaká je závislost degradace na čase a intenzitě světla (třeba i na přímém slunci to může být v řádu pár dní minimum), ale proč nevytvořit ideální podmínky, když to není nic složitého - sušit materiál např. někde ve tmě na půdě a v tvém případě odpařovat ve vodní lázni max. pár hodin a kde ti nebude svítit slunce...hm?

Old Post 15-11-2011 v 17:18 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:46 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4987060 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív