Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Pegasovy kapky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9
Autor
Téma 
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Obecné Nějak se nedaří.... Příspěvek č. 129

....určitě bude líp - dáme repete !

Zdravím - zejména zkušenější - prosím o radu s prvním vařením .....
Použil jsem předloňský materiál.... někde jsem se dočetl, že takto starší už se samostatně dekarboxyloval sám.... ?
Průplach isopropylem, přecezeno, odpařena na 1/2 litru - pro čištění přidána SMECTA ... ve filtru zůstala čistá... ? Přidán PG a něco vody - utvořil se hustý olej + mlíko, po kratším varu opět filtr - asi chyba, neb dost oleje zůstalo na papíře ( půjde příště do proplachu )........ zbytek dál ohřev na ověření reakce pro teplotu k dekarboxylaci .... do 100 stupňů pára s zápachem alkoholu ( IPA), do 105 st. eště trochu bublinek ..... při 120 st. už klidná olejová hladina, vůně taková konopná = ukončeno neb se mi zdálo, že už se bude po krajích přepalovat - jednalo se o množství "na dně" nádoby.
DOTÁZ : Je dekarboxylováno, nebo je problem ?

Díky za radu - chystám repete a lépe pro potřebné......

+ První košt..... základní chuť ostrá-pálivá, k tomu zároveň sladká konopná.....výzkum pokračuje.

Štěstí-zdraví

Old Post 03-05-2018 v 09:23 AM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 130

Tak už mám skoro měsíc za sebou - vzhledem k potřebě fungovat užívám jen jednou denně - večer. Už jsem na 0,5 ml, ale zatím jedu ten řidší zbytek z posledního odparu, s větším podílem PG. I při tomto materiálu, když ho vezmu večer v 8-9 h , cítím ráno tak do 10 h, že bych asi řídit eště neměl. Tedy jsem buď extra vnímavý nebo je ten matroš stále síla. Když vím, že potřebuji druhý den řídit, tak řaději vynachám. Příští týden přejdu na ten původní hustý základ, asi i snížím dávkování. Sice nikdo nepřišel s názorem na tu mou karboxylaci, nicméně z toho že ta síla tu je, tak je to asi proběhlé.
Jinak jsem vysadil dosud braná AD, lék na prostatu a na vysoký tlak....nechybí, uvidím po kontrole. Zdar.

Štěstí-zdraví

Old Post 30-05-2018 v 08:28 AM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 131

....počas "odležania" sa to samodekarboxyluje, ale zároveň aj degraduje na CBN - čiže sa model stáva viac "spavím"
ako a koľko percent sa takto premení nedokážem odhadnúť a do liečiv vždy karboxylujem. KeĎ už mám strach, že sa mi materiál preleží, tak ho radšej rýchlo nacpem do Alpy, alebo liehu. Tam by sa to už ďalej nemalo degradovať.

Old Post 30-05-2018 v 09:44 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joyo
Nový Člen

Karma uživatele joyo - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 132

Hladal som v celej diskusii ale takýto postup som nenašiel.
Napadlo ma, pripraviť výťažok z konope podobne ako príprava obohateneho oleja varením s vodou v tlakovom hrnci (tzv. obolej).
Ale namiesto oleja by som použil propylénglykol a destilovanú vodu.
Samotný propylénglykol má teplotu varu až 188 °C a dobre sa mieša z vodou.
Čiže následné oddelovanie v rozdelovacej nálevke nie je možné.
Vosky sa odfiltruju a chlorofyl aktívnym uhlím.
Potom jednoduchým odparením vody v ryžovare by som mal získať výťažok v propylénglykole,
Výhoda by bola, že sa nepoužíva rozpúšťadlo.
Teoreticky by to malo fungovať, len ma udivuje, že som takúto prípravu nenašiel nikde na internete.
Má to nejaký háčik?
Je takáto príprava možná?

Old Post 31-05-2018 v 22:07 PM
joyo je offline   Profil uživatele joyo   Find more posts by joyo   Foto galerie člena joyo   Click here to Send joyo a Private Message   Add joyo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xK3bOx
Stálý Člen

Karma uživatele xK3bOx - 64% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 65535  

Příspěvek č. 133

Zdravím ľudí ktorých táto téma zaujíma rovnako ako mňa ako by som začal... po dlhom čase strávenom nad literatúrou a diskusiami tohto typu musím začať konať..( asi si viete predstaviť prečo ) a potreboval by som si zadovážiť fakt kvalitný materiál (fenixove) takto priamo od nejakého skúseného odborníka na toto... pevne verím že niekto taký by sa tu nájsť mohol a mohol by sa ozvať.. viem že väčšina ľudí ktorí toto robia to nerobia kvôli peniazom..(väčšinou) ale kedže moja momentálna situácia mi nedovoľuje si tieto „zázračné” kvapky sám vyrobiť (snáď sa mi to raz podarí).. tak po vzájomnej dohode by sme mohli dôjsť na spoločný kompromis a dohodnúť sa
ďakujem za pomoc a snáď si to tu všimnete (myslím tým aj tích ktorí zakladali toto vlákno)
** a ozaj.. aj ten posledný postup ktorý je tu opísaný stojí myslím za prečítanie
dík a pekný deň

Snaha "ovocie" prináša

Old Post 04-06-2018 v 20:12 PM
xK3bOx je offline   Profil uživatele xK3bOx   Find more posts by xK3bOx   Foto galerie člena xK3bOx   Click here to Send xK3bOx a Private Message   Add xK3bOx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
otoxy
Nový Člen

Karma uživatele otoxy - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 65533  

Příspěvek č. 134

Vyzkouším, děkuji za návod.

Old Post 08-07-2018 v 09:15 AM
otoxy je offline   Profil uživatele otoxy   Find more posts by otoxy   Foto galerie člena otoxy   Click here to Send otoxy a Private Message   Add otoxy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akrij82
Nový Člen

Karma uživatele Akrij82 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 2  

Nápad Příspěvek č. 135

citace:
Původní příspěvek od joyo
Hladal som v celej diskusii ale takýto postup som nenašiel.
Napadlo ma, pripraviť výťažok z konope podobne ako príprava obohateneho oleja varením s vodou v tlakovom hrnci (tzv. obolej).
Ale namiesto oleja by som použil propylénglykol a destilovanú vodu.
Samotný propylénglykol má teplotu varu až 188 °C a dobre sa mieša z vodou.
Čiže následné oddelovanie v rozdelovacej nálevke nie je možné.
Vosky sa odfiltruju a chlorofyl aktívnym uhlím.
Potom jednoduchým odparením vody v ryžovare by som mal získať výťažok v propylénglykole,
Výhoda by bola, že sa nepoužíva rozpúšťadlo.
Teoreticky by to malo fungovať, len ma udivuje, že som takúto prípravu nenašiel nikde na internete.
Má to nejaký háčik?
Je takáto príprava možná?


To zní velmi dobře. Jak na to koukám z mnoha stran, nevidím důvod proč by to nemělo takhle fungovat.
Ale rád bych četl i názor dalších k tomuto postupu výroby.

Old Post 20-10-2018 v 20:44 PM
Akrij82 je offline   Profil uživatele Akrij82   Find more posts by Akrij82   Foto galerie člena Akrij82   Click here to Send Akrij82 a Private Message   Add Akrij82 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Xtractor
Stálý Člen

Karma uživatele Xtractor - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 30 

video unavailable Příspěvek č. 136

citace:
Původní příspěvek od DEVIATIO
video tutorial:
dil1
https://www.youtube.com/watch?v=Dg4lBkjkRUM
dil2
https://www.youtube.com/watch?v=OhKL4h4zSCk


u obou videi mi to pise, ze jsou nedostupna

Old Post 07-11-2018 v 13:26 PM
Xtractor je offline   Profil uživatele Xtractor   Find more posts by Xtractor   Foto galerie člena Xtractor   Click here to Send Xtractor a Private Message   Add Xtractor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
top47
Nový Člen

Karma uživatele top47 - 2% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 18  

Odpověď. Příspěvek č. 137

citace:
Původní příspěvek od jojoba
Tak už mám skoro měsíc za sebou - vzhledem k potřebě fungovat užívám jen jednou denně - večer. Už jsem na 0,5 ml, ale zatím jedu ten řidší zbytek z posledního odparu, s větším podílem PG. I při tomto materiálu, když ho vezmu večer v 8-9 h , cítím ráno tak do 10 h, že bych asi řídit eště neměl. Tedy jsem buď extra vnímavý nebo je ten matroš stále síla. Když vím, že potřebuji druhý den řídit, tak řaději vynachám. Příští týden přejdu na ten původní hustý základ, asi i snížím dávkování. Sice nikdo nepřišel s názorem na tu mou karboxylaci, nicméně z toho že ta síla tu je, tak je to asi proběhlé.
Jinak jsem vysadil dosud braná AD, lék na prostatu a na vysoký tlak....nechybí, uvidím po kontrole. Zdar.


Mladíci si zde na net dali to, že se nedá přímo odpovědět tazateli. Potřebují prachy. Tak jsem přestal tento web sledovat. Byl zde ve fóru nick Pozdrav, který bohužel již není mezi námi. Ten popisoval vše tak jak má být. Také pani Buška vydala knihu Léčivé konopí v praxi. Chtěl jsem Vám na mail poslat své poznámky od Pozdrava a vlastní zkušenosti. Zdravím.

Old Post 08-11-2018 v 06:01 AM
top47 je offline   Profil uživatele top47   Find more posts by top47   Foto galerie člena top47   Click here to Send top47 a Private Message   Add top47 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 138

top47
caf! tie poznámky ohľadom konkrétnych skúsenosti s liečbou by vážne zaujímali aj mňa. Je to možné preposlať???
diky!

Old Post 08-11-2018 v 07:31 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Re: Odpověď. Příspěvek č. 139

citace:
Původní příspěvek od top47

Chtěl jsem Vám na mail poslat své poznámky od Pozdrava a vlastní zkušenosti. Zdravím.
Proc na mail? Proc ne verejne do fora?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-11-2018 v 07:08 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5629940 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív