Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Zárodky semen bez přítomnosti samců
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Zárodky semen bez přítomnosti samců Příspěvek č. 1

Čau, setkáváte se často s tím, že se vám na samicích ve skříni objeví zárodky semen a to bez přítomnosti samčích orgánů? Na mojich Sensi star (Paradise) jich pár je...Manitou v G encyklopedii tenhle jev popsal právě na SS, tak by mě zajímalo jestli je to vina genetiky nebo spíš okolních podmínek (ph).

250W 1*WW, 5*SensiStar
70W for fun (noname + tobbaco)

Jak zasadit semínko? Vyryjete patou do země důlek, dáte ho tam, a zazpíváte: "vstávej semínko holala, bude z tebe fiala"!!

Old Post 21-01-2010 v 08:14 AM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
loeX
Stálý Člen

Karma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 2

Mně se takovéhle podivné samoopylení vyskytlo v letošním outu. Měl jsem na malém plácku asi 10 kytek různých odrůd, ale jednu stranu políčka tvořily 3x hollands hope, dutch passion, regular seeds. Tyhle 3samičky byly jen kousek od sebe a přesto pouze jedna je plná semen. Během květu jsem nepozoroval samčí květy, opylení z jiného políčka je podle mě vyloučeno výskytem na jedné kytce.

Old Post 21-01-2010 v 10:32 AM
loeX je offline   Profil uživatele loeX   Find more posts by loeX   Foto galerie člena loeX   Click here to Send loeX a Private Message   Add loeX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 3

jo-to se mi stává téměř každý rok u outu-z Taieg vypadlo hafo semen, přitom samec ani hermáč nikde-něco zavane vítr ale ne vždy,-některý potentní odrůdy se oprcaj asi samy. Předminulý rok-taky 2 samice vedle sebe, jedna oprc, druhá ne-tak ať někdo řekne, že k opylování musí být zapotřebí vždy hermáč bo samec.

Příroda je dokonalá-kytka se chce zachovat a neví, že ji tam druhý rok vysadíme znova, tak se snaží zachovat rod-nějak zázračně vytvoří semínka.

Jo a ty embria znám taky-takoví bílí nedomrdla-patrně ukazuje, že kytka sic plánovala se vysemenit ale nebyl pyl, tak dá energii do palic a pryskiřic.

Abych odpověděl-je to spíš genetikou

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Old Post 21-01-2010 v 10:46 AM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganja-steve
Stálý Člen

Karma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 390  

Příspěvek č. 4

mne se to projevilo na kytkach, ktere byly pod nejaky stresem(napr.: hniloba). podle me to bude zalezet na genetice a popr. na stresech ty kytky

400w California Indica
_____________________

Outdoor 2012
_____________

Old Post 21-01-2010 v 11:24 AM
ganja-steve je offline   Profil uživatele ganja-steve   Find more posts by ganja-steve   Foto galerie člena ganja-steve   Click here to Send ganja-steve a Private Message   Add ganja-steve to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LEM
Stálý Člen

Karma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 238  

Příspěvek č. 5

Je to přirozený proces, kdy dokáže rostlina vyprodukovat pár semínek pro zachování rodu, i když není poblíž samec...

Old Post 21-01-2010 v 11:46 AM
LEM je offline   Profil uživatele LEM   Find more posts by LEM   Foto galerie člena LEM   Click here to Send LEM a Private Message   Add LEM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganja-steve
Stálý Člen

Karma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% PěstitelskáKarma uživatele ganja-steve - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 390  

Příspěvek č. 6

ja to mel treba jen na jedny casti kytky, jejiz stonek byl napadenej tou hnilobou,na ostatnich castech to nebylo

400w California Indica
_____________________

Outdoor 2012
_____________

Old Post 21-01-2010 v 11:48 AM
ganja-steve je offline   Profil uživatele ganja-steve   Find more posts by ganja-steve   Foto galerie člena ganja-steve   Click here to Send ganja-steve a Private Message   Add ganja-steve to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dlasa
Nový Člen

Karma uživatele dlasa - 81% PěstitelskáKarma uživatele dlasa - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 7

No jo stím jsem se při letošním outu setkal také (Bílý Rus) ,ale teď záleží jaké bude mít potenciál semínko příští rok při outu.Bude to stejná rostlina jako tento rok ? nepoklesnou její vlastnosti ? Těchto semínek jsem se pro jistotu pokaždé zbavoval a snažil se sehnat "normální semínka " .Nevím můj názor ,budu rád když mě někdo vyvede zmé opatrnosti .,

Old Post 21-01-2010 v 16:34 PM
dlasa je offline   Profil uživatele dlasa   Find more posts by dlasa   Foto galerie člena dlasa   Click here to Send dlasa a Private Message   Add dlasa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 8

a to jako panenka marie byla panou a zrodila potomka ?? nějaký divný ne.. Já si jen myslím že na samici byl samčí květ ( právě k tomu zachování rodu ) jen jsi si ho nevšiml. třebas pak odpadl, nebo byl tak malý že jsi ho nezpozoroval.. nevím..toť můj názor.

jestli je pravdou že si dokáže samice sama bez samčího pylu vyprodukovat semínko by bylo docela krutý ne?
ale jestli to fakt tak je ( čemuž stejně nevěřím ) rád se nechám vyvést z omylu.. nebo ?

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Old Post 21-01-2010 v 17:16 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LEM
Stálý Člen

Karma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% PěstitelskáKarma uživatele LEM - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 238  

Příspěvek č. 9

Je to přesně jak píšeš (kubanecjam), samozřejmě konopí není panenka M. Na jedné rostlině se můžou vyskytnout třeba jen dva samčí květy, které můžou být odlišného vzhledu než na samci.Navíc můžou být částečně zarostlé v palici. Navíc stačí opravdu malinko, slovy pár zrníček pylu...pak jsou zde ta náhodná semínka...ale u outdooru o tom nemůže být skoro řeč, protože tam za to skoro vždy může nějaký pyl, který dokáže překonávat ve větru i několikakilometrovou vzdálenost...

Old Post 21-01-2010 v 17:36 PM
LEM je offline   Profil uživatele LEM   Find more posts by LEM   Foto galerie člena LEM   Click here to Send LEM a Private Message   Add LEM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skewlers
Stálý Člen

Karma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 125 

Příspěvek č. 10

nanners u indoor...to muze platit normalne i u nestabilnich venku

citace:
Původní příspěvek od skewlers
je to zase o tom stejnym,kdo nechce primo hermany nebo moc nanners v palicich at si neshani moc cisty sativy a landraces a zbytecne sileny hybridy.
a ohledne tech nanners to je ze stresu a u vetsiny znamejch odrud se to bezne sem a tam vyskytne v konecnejch fazich a je to protoze kytka pusobenim nejakyho stresu zacne pro preziti nahazovat nanners o pokus opylit se. tahle ukazka zvlastniho impulsu po zpusobeni nejakyho stresu (plati to u rozlisnych druhu ruzne,nektery to tvorej z 90% a nektery 2%), nahozeni nanners se vetsinou u cistejchch indik nevyskytuje.

u nekterejch nestabilnich druhu i mensi vykyvy naruseni napr. klidovy faze nejakym svetelnym efektem nebo zmena planu davkovani u navyklejch kytek atd. zpusobej nahozovani nanners na castech palice

Old Post 23-01-2010 v 12:06 PM
skewlers je offline   Profil uživatele skewlers   Find more posts by skewlers   Foto galerie člena skewlers   Click here to Send skewlers a Private Message   Add skewlers to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hej-rup
Stálý Člen

Karma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 11

Doprdele dneska jsem ustřih jen tak zkušebně ve skříni kousíček paličky z Chronika ( 40 den květu) a našel jsem tam dost zárodků semínek! Jsem tím dost nemile znepokojenej! Pěstuju v místnosti kde ještě nidko nepěstoval, samce jsem už neměl aspon dva roky co pěstuju z řízků, pil jsem žádnej schovanej neměl... koule jsem taky na kytkách žádný nenašel. Velde skříně je matkárna kde jsou dvě matky z řezů z vídně, takže od tama snad taky nic nehrozí. No fakt mě to sere, jsem zvědavej za 20 dní

Old Post 05-03-2010 v 15:24 PM
hej-rup je offline   Profil uživatele hej-rup   Find more posts by hej-rup   Foto galerie člena hej-rup   Click here to Send hej-rup a Private Message   Add hej-rup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hlavolampolska
Stálý Člen

Karma uživatele hlavolampolska - 83% PěstitelskáKarma uživatele hlavolampolska - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 301  

Re: Zárodky semen bez přítomnosti samců Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od worrapS
Čau, setkáváte se často s tím, že se vám na samicích ve skříni objeví zárodky semen a to bez přítomnosti samčích orgánů? Na mojich Sensi star (Paradise) jich pár je...Manitou v G encyklopedii tenhle jev popsal právě na SS, tak by mě zajímalo jestli je to vina genetiky nebo spíš okolních podmínek (ph).


aj ... nevim, co tak ja to jedu ...tak vetsinou se vyskytne ze samice ma nejaky dalsi seminka.... nadruhou stranu je to uplne normlani i kdyz mas female, tak muzes mit castecneho hermafrodita jez se chce rozmnozit..ale pritom muzske zlazy nejsou videt....je to normlani..... ci spis se pripoji k ostanim ze na to ma vliv stress a okolni podminky aby kytka aktivovala reprodukcni geny...

minule jak sem jel sem nasel asi 4-6seminek..v prumeru to vychazi na 4-15seminek podle velikosti.........podle me je to normalni i kdyz neni oprcana holcina.. .. zkus pak ty seminka vyklicit a zasadit....to budou mrdaci pokud samicka nebyla oplodnena....

HomeMade NFT 400/600w

Ice O later 8 pytlu jenom listi a stonky

nejlepsi admin je ten kdo to chape

Grower.CZ video

Naposledy upravil hlavolampolska 08-03-2010 v 17:07 PM

Old Post 08-03-2010 v 16:51 PM
hlavolampolska je offline   Profil uživatele hlavolampolska   Find more posts by hlavolampolska   Foto galerie člena hlavolampolska   Click here to Send hlavolampolska a Private Message   Add hlavolampolska to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hlavolampolska! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

No prej se z tadytech samiccich samco kvetu vyraběj feminizovany seminka.

Old Post 08-03-2010 v 18:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hlavolampolska
Stálý Člen

Karma uživatele hlavolampolska - 83% PěstitelskáKarma uživatele hlavolampolska - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Mirex
No prej se z tadytech samiccich samco kvetu vyraběj feminizovany seminka.


taky sem premyslel jak delaji feminized seeds...ale pry az u toho kde mas seminka na tacku... tak staci jeden feromon ...ci spise vuni...a te seminka jsou samicky...jeste nejaky cas aby to vstrebali pri spravne teplote.......

si vem kolik asi museji mit kytek,prostoru aby zarucili vsude ze z baleni 10seminek mas 10holek.....ale asi neco na tom bude

HomeMade NFT 400/600w

Ice O later 8 pytlu jenom listi a stonky

nejlepsi admin je ten kdo to chape

Grower.CZ video

Old Post 08-03-2010 v 18:34 PM
hlavolampolska je offline   Profil uživatele hlavolampolska   Find more posts by hlavolampolska   Foto galerie člena hlavolampolska   Click here to Send hlavolampolska a Private Message   Add hlavolampolska to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hlavolampolska! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

To uz je pro me velka neznama, ale kdyz mam na kytce tyhle kvety, tak jeden dva preziju, ty seminka jsem nikdy nesazel.

Old Post 08-03-2010 v 19:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Re: Zárodky semen bez přítomnosti samců Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od hlavolampolska


aj ... nevim, co tak ja to jedu ...tak vetsinou se vyskytne ze samice ma nejaky dalsi seminka.... nadruhou stranu je to uplne normlani i kdyz mas female, tak muzes mit castecneho hermafrodita jez se chce rozmnozit..ale pritom muzske zlazy nejsou videt....je to normlani..... ci spis se pripoji k ostanim ze na to ma vliv stress a okolni podminky aby kytka aktivovala reprodukcni geny...

minule jak sem jel sem nasel asi 4-6seminek..v prumeru to vychazi na 4-15seminek podle velikosti.........podle me je to normalni i kdyz neni oprcana holcina.. .. zkus pak ty seminka vyklicit a zasadit....to budou mrdaci pokud samicka nebyla oplodnena....

proc by to meli byt mrdaci?mrkni na tenhle threat:jde o rez od jednoho matkare tady z G.rez pestovany indoor.na dvou kytkach doslo k samoopyleni a bylo z toho 16 seminek.probehla selekce a samicky sly ven.nasledne kontrolovane opylena pylem ze zbylych samcu jedna samicka a vzeslo z toho 25 semen.z tech dalsi kolo,ktery vidis na fotkach.bylo z neho 5 semen(opet samoopyleni),z kterych bylo uplny hovno.

Old Post 08-03-2010 v 19:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3333260 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív