Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » "Neochota" el.sítě zažehnout vaši výbojku??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Dotaz "Neochota" el.sítě zažehnout vaši výbojku?? Příspěvek č. 1

Ahoj všichni.Jsem tu nový,s pěstem začínám..Dnes se mýmu kámošovi a pak i mě stala tahle věc..Máme stejné sestavy,400W sodík Osram Plantastar,tlumivka Layrton-použité vývody 2 a 4,startér...Já má roužnutá dvě sluníčka kámoš zatím jedno nad klony Chronic a MJ.Svítíme necelej tejden a dnes mě kámoš volá,že mu to nechce naskočit.Tak tam jedu a zjišťujeme,že šťáva jde až do objímky,ale výbojka jen slaboučce fialově zkomírá a ne a ne se zapálit..Tak sem vzal jeho výbojku,vzal ji k sobě na vyzkoušení,jestli nejni příčina v ní,a u mě to taky nešlo,jenže..Pak jsem tam vrátil svou výbojku a taky jen slaboučké fialky a nic,k zapálení nedochází..Pak jsem to zkoušel znovu a nic,až asi teprve kolem druhý odp.to najednou zapaluje,úplně bez problému a za 5 min.telefon,že kámošovi taky..Ale proč???Týden to maká bez chyby a pak tohle,ale příčina?Stalo se vám něco takovýho někdy?A jaký je vysvětlení?Mně napadá snad jedině to,že dnes je sobota a dopoledne se v domácnostech vaří,pere,luxuje a kdo ví co ještě a že v v rozvodný síti je odběr jak svině a tak na to obrovský chvilkový přepětí při zážehu výbojek už třeba v síti nezbývá???Protože někdy kolem druhý odpol.už to startí zase normálně..???Může to bejt tim,nebo čím?Díky za jakejkoliv nápad,teorii či vysvětlení.

Old Post 16-01-2010 v 15:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 2

Muze se to stat treba kdyz bydlis v rodinnem starem domku a rozvody jsou tam udelane jeste z hliniku a jeste k tomu na pul shnite. Jestli bydlite v bytech a mate nove jistice tak by nemel byt problem v samotnych zasuvkach atd. Jaky kabel mas na privod ke tlumivce, na vyvod z tlumivky a jake draty mas na predradniku primo pokud sis ho skladal sam?

Old Post 16-01-2010 v 16:30 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Elektrika v baráku je v mědi,nový rozvody a jistič..Kabel na přívod i vývod i mezi tlumivkou a starterem je 1,5 mm..

Old Post 16-01-2010 v 16:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 4

ty komplety jsou nove? nebo z bazose?

Old Post 16-01-2010 v 16:55 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Je to nový..Kddyž sem to kupoval,ptal sem se na kabel a flexo,jestli to stačí,jestli to neni slabý..Byl sem ujištěnej,že je to v poho,že síla je dostačující..Možná alespoň kabel mezi tlum.a starterem a starterem a výbojkou koupit silnější,vysokonapěťovej?Ten přívod k tlumivce bych asi posilovat nemusel,co myslíš??Díky za čas a zájem

Old Post 16-01-2010 v 17:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 6

1,5mm staci pro jeden predradnik. A tedka ti to normalne bezi jo? Je mozne ze v siti byl nejaky vykyv napeti nebo neco, ale rozhodne by se to nemelo stavat kazdou sobotu

Old Post 16-01-2010 v 17:10 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Právě to mě napadlo taky,nějakej výkyv v síti(bylo to v době kdy je levnej proud a to víš,to asi je v síti šleha když zapnou všechny bojlery,akumulačky,pračky,přímotopy píchlý do sítě bez přím.tarifu a spec. rozvodu po bytě, atd v celým městě,páč lidi se pochop.snažej levnýho proudu využít co nejvíc ale nevim,snad to nebude každou sobotu.. :-),
:-(..Díky
Teďka to běží normálně,problém jen dnes dopoledne při zážehu,odpoledne to už čaplo taky normálně a bez problému..

Naposledy upravil 16-01-2010 v 17:29 PM

Old Post 16-01-2010 v 17:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myemi
Stálý Člen

Karma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 8

zdar chlape.podle mě to je v síti.dřív sem bydlel na vesnici a tam to bylo normalní takovydle veci.nekdy bylo v síti treba 280v a jindy zase 170v a večne nam neco odchazelo nebo blblo.

Old Post 16-01-2010 v 21:37 PM
myemi je offline   Profil uživatele myemi   Find more posts by myemi   Foto galerie člena myemi   Click here to Send myemi a Private Message   Add myemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Čus..Já bych to viděl stejně,protože tejden všechno běhá normálně a najednou se to nemůže zapálit..no a za další dvě hodiny zas vše běží ok..sem na vesnici,i když el.v baráku je poměrně nově udělaná,jenže tu je pro ulici rozv.skříň z nějakou kapacitou a v so dopoledne je to asi prostě na hraně,když se zapne mraky spotřebičů v domácnostech najednou..Tak pic a dík

Old Post 16-01-2010 v 22:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myemi
Stálý Člen

Karma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 10

asi tak nejak.ti rikam že unas to bylo normal.mely tam nejaky slabý trafo či co aproste to nestíhalo.

Old Post 17-01-2010 v 12:32 PM
myemi je offline   Profil uživatele myemi   Find more posts by myemi   Foto galerie člena myemi   Click here to Send myemi a Private Message   Add myemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

málo voltů v síti? Asi jo Příspěvek č. 11

Ty voe,mě z toho trefí,se asi budu muset sunout se svým bydlením(pěstěním) někam jinam,nebo co..Včera to zas večír nechtělo zapálit,ze tří lamp naběhla jedna,měnil sem dráty za silnější(tlumivka-výbojka),zkusil vyměnit i jeden předřadník a starter který mam nový v rezervě,natah sem i přívod ze zásuvky,která je o patro níž přes jinej jistič a nic,nešlo to..Venku minus 15 a hlava v pejru..A ráno v 6.30 najednou nabíhá celej komplet bez problémů,jako by se nechumelilo a že se chumelilo za okny kurevsky.. Dnes vše naskočilo večer úplně normálně,žádnej problém? TommyPoser

Old Post 28-01-2010 v 22:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 12

Jsem myslel ze to maji Cezaci apod. poresene... Jestli to u vas dela to co to dela tak to jsou rozvody jak nekde v Rumunsku ... Zkus si zavolat na poskytovatele, ze mas indukcni nocni venkovni osvetleni a ze ti to nechce nabihat... Jinak svepomoci to asi vyresit nepujde....tak at se dari.

Old Post 29-01-2010 v 09:01 AM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 13

Mnó,čezáky do baráku,čoveče,to radši ne..Venkovní osvětlení nemám a to vnitřní,ojjoj,no to by asi mrkali..Rozvody v baráku sou cajk,i jističe ,spíš to vidim na málo voltů na to startovní přepjetí v síti,i když výbojky startujou jedna po druhý,já fakt nevim..Kolísání napětí v tý jejich zasraný síti..Těch pět kilovoltů hold někdá asi trafo v ulici nepobere,nebo nevim

Old Post 29-01-2010 v 09:15 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 14

Budeš muset jít a změřit napětí když to zrovna zlobí a když to jede. Taky jsme se dohadovali z Čezem. Měli jsme zde dost přetíženou síť, ta nejslabší fáze měla 195V. Trvalo nám asi dva měsíce než jsme je k tomu dokopali pod nejrúznějšími pohrůžkami. Tos měl vidět jak se třeba taková mikrovlnka vzteká když má míň, nehledě na to, že moc neohřívá. Budeš muset operovat možným poškozením spotřebičů. Pomohly až žádosti o slevy z důvodů neplnění smlouvy (nedodávka jmenovitého napětí). Bouřilo se nás víc a tak to posílili, nechtělo se jim měnit trafo. Prachy co jim platíme taky fungují a nekoupěj si za ně jen třičtvrtě rohlíku. Tak přeju hodně štěstí a nedej se.

Old Post 29-01-2010 v 10:11 AM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Ty jo,čéče,je fakt,že mikrovlnka má někdy takovej divnej start,hučí si při tom a pak se rozjede..Je to určitě asi tim slabším trafem v ulici..Zkusim někde splašit voltmetr a přeměřit,dyž se to při zážehu sere..dík za info
A s těma rohlíkama,no to je sfatá prauda

Old Post 29-01-2010 v 10:39 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 16

Ještě mně napadá pokud bys nepochodil tak vzít zbytečnou trojku a koupit stabilizátor síťového napětí. Samozřejmě dle příkonu lampy. Třeba tento: http://www.chd-el.cz/index.php?id=50

A nebo koupit UPS. Od fi. APC jsou dost drahý, koukej po fi. Power Kinetics řada BlackOutBuster 1200VA vyjde kolem šestky a 500VA necelý tři. Pracují od 145 - 285V, na výstupu zaručí 230V a ještě Ti při výpadku světlo chvilu povalí.

Old Post 29-01-2010 v 11:12 AM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6410190 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív