Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém z řízkováním , nízká vlhkost ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Dotaz problém z řízkováním Příspěvek č. 1

čágo chlapy mam takovej problém .Mám udělanej bubler na řízky zhruba tak 20 l obdelník tak 15cm vysokej 60cm dlouhej a 40cm širokej tak nějak .Mám dva zduchovací motůrky jeden má dva vývody a druhej jeden tak že v bubláku mam 3 vzduchovací kameny motůrky jsou jeden na 100l a druhej 200l .je tam i topítko tak že teplota 22-23stupnu.ph mi nějak lítá tak že blbé ale snažim se tak kolem 6 PH .lampa 200w úsporka je tam tak 40 řezů a stylem že jsou řezy v polystyrénu holí bez rockv.ponořený ve vodě dále jsem tam dal 2 lžičky stimulaxu 2 kapky oxidu 3% a kapku supervit.A problém je že to vůbec nezakořenuje je to tam 14 dní a kořínky jsou jenom u dvou řezů.Zkoušel jsem je mít i v tom rockv. a to samí nezakořenuje .Trošičku žlotnou listy je tam hodně řasy která se dělá fakt rychle a perioda je 24/0 tak nevim jestli neni lepší a rychlejší to dát do hlíny neni tak náchylná fakt nevim dík moc jo a řezy jsou z 2 mamin jedna má 1 rok druhá mán 2 roky ta jedna co má rok je zesemínka noname a ta druhá je origoš z banky model ještě do dám předem děkuji .Já jenom že si z nikym nemůžu vyměnit názor a pokecat o tom dík :-)

Old Post 11-01-2010 v 10:50 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 2

jaká je vlhkost?

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 11-01-2010 v 10:57 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 3

vlhkost to nějak neměřim ale nebude velká podlemě tak kolem 40% max

Old Post 11-01-2010 v 11:03 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 4

Čím pomaleji ti roste matka, tak tím pomaleji ti to bude kořenit a na té tvojí matce vidím , že už dávno měla být přesazená a omlazená. TO TI POTOM BUDE POUŠTĚT KOŘÍNKY ZA CCA 3 TÝDNY KLIDNĚ...

Old Post 11-01-2010 v 11:13 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 5

aha tak,že přesadit maminky a nebude spíš lepší udělat nový?

Old Post 11-01-2010 v 11:15 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 6

je to vlhkostí - řízek nemá kořeny tudíž přijímá vodu skrze listy, pokud mu nezaručíš dostatečnou vlhkost tak bude dost špatně kořenit.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 11-01-2010 v 11:17 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 7

ta vlhkost tam fakt žádná neni no tu jsem úplně vypustil a nějak jsem si nepřipouštěl že by to mohlo takhle ovlivnovat řezíky kurna jsem vůl nějak to předělám a by tam byla největší a ty máme nevim no podle mě rostou skvěle

Old Post 11-01-2010 v 11:27 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 8

Jinak je to všechno ok? neni ta lampa příliš silná?nebo málo bublinek ale to se mi zdá blbost.

Old Post 11-01-2010 v 11:30 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 9

já teda mám mamky s řezy dohromady ale vlhkost mám min 55-60%
Jinak teda kořením do RW,matky cca 8 měsíců staré a kořeny do cca 7-10 dní.
i ty matky bych sestříhal jak psal Bárt.
Dřív ti to kořenilo bez problému?nebo si někde sehnal matky a řežeš prvně?

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 11-01-2010 v 11:31 AM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 10

né sehnal jsem matky a řežu asi 3 várku s od samího začátku prostě tenhle problém čekám okolo měsíce vždycky,protože potřebuju délku kořenu okolo 12-15 čísel jedu totiž trubkoví NFT a potřebuju aby kořeny byli dlouhý až na dno trubky.

Old Post 11-01-2010 v 11:37 AM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 11

Zdar, s tou vlhkostí to je jiné než u RW , sám klonuji hydro i do RW. U klonování v hydru stonky mají dost vláhy a řešil bych vlhkost jen pokud vidíš že po vložení klonu do bubláku vadnou. Pokud by vadly, tak stačí dát světlo dále. Co se týče taploty vody, tak já dávám 19-20 st. Pokud ti žloutnou u klonů spodní listy, tak to neva, je to přesouvání žvin na stavbu kořenů. Mamin mám dost a sám jsem si všiml, že ty méně vitální mají pomalejší klony. Toto jsem vždy vyřešil přesazením a ostříháním. Na velikosti květnáče u mamin nešetři , použij více hnojenou vhodnou hlínu (vyšší EC na obalu) a potom nemusíš dlouho přihnojovat. Přihnojování nekvalitní hlíny je o dost horší než použití kvalitního substrátu.
Pokud si i tak myslíš , že to je vlhkostí, tak dej přes klony folii (nedávat s obsahem PVC) u uvidíš sám , jestli to pomohlo , ale podle mě , ta matka nemá pořádné živiny a odráží se ti to na klonech.

Naposledy upravil Bárt 11-01-2010 v 18:31 PM

Old Post 11-01-2010 v 13:59 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 12

maminy jsou fakt velký maj tak 150cm a jedna je v hlíně a jedna je v coco a ani jednou jsem ještě nepřesazoval a vůbec je nehnojim jenom je zalejvám čistou a odstátou vodou a svítim na ně dřív 200w úsporkou a ted jsem našel doma 18w tak tim zkusim je přesadit a udělat s těch nejlepších řezů nový

Old Post 11-01-2010 v 16:56 PM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 13

zdárec, ty seš pankáč až hrůža ))
ph drž okolo 5,6 (6 je na klacky bez kořenů docela dost).
Vlhkost 40 procent no to je tak na květ, ale ne na mimina. takže udělej si z dřívek "kontrukci" přes ten bublák a potáhni to průhlednou folii. Náklady minimální, učinek maximální. Zvedneš vlhkost, ale i teplotu. řízky si nejvíc lebedí, když je teplota vzduchu něco přes 22 (osobně doporučuju 23-25). Roztok teplota ok. Světlo 24/0 nevadí.
Jestli se ti bude dál jebat houkni a můžem podebatit
gl
H

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Old Post 11-01-2010 v 17:43 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 14

čágo šéfe že taky ozveš :-) no na řezi od tebe to nemá no nějak to nedávám,ale snažim se :-) ok udělám to tak a dám vědět a dík

Old Post 11-01-2010 v 17:54 PM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pure
Stálý Člen

Karma uživatele Pure - 88% PěstitelskáKarma uživatele Pure - 88% PěstitelskáKarma uživatele Pure - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 176  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od šéfik libica
né sehnal jsem matky a řežu asi 3 várku s od samího začátku prostě tenhle problém čekám okolo měsíce vždycky,protože potřebuju délku kořenu okolo 12-15 čísel jedu totiž trubkoví NFT a potřebuju aby kořeny byli dlouhý až na dno trubky.



..ahoj, taky jsem kdysi delal trubky s hydrem...prumer ,ely taky asi tech 15cm...uz nevim..., ale nikdy jsem necekal na tak dlouhe koreny...to je mas do te doby v bubbleru? Uvnitr trubek jsem mel narezane rohoze a koreny hned jak prorostly kostkou pokracovaly hned do te rohoze...nebo jedes aero v trubkach? Moc ti nerozumim...

...jinak rezy od 0-14dni potrebujou 100procent vlhkost...pak zvladaji uz mene...ale 40 je fakt hard...prodavaji se skleniky na sazenicky....hornbach ap., ...pozdeji i s korinkama si je hodis do toho bubbleru nebo jak to mas, kvuli tem korinkum..., tak pestu zdar

400/600W-Euforka-2011
2x400W-Shiva skunk-2nd-2010
1x400W-Shiva skunk-Ist-2010
1x400W-Widdow Skunk-2010
2x400W-PPP-2009
2x400W-AFGxWHITEW.-2008
Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně

Naposledy upravil Pure 30-01-2010 v 00:05 AM

Old Post 29-01-2010 v 23:47 PM
Pure je offline   Profil uživatele Pure   Find more posts by Pure   Foto galerie člena Pure   Click here to Send Pure a Private Message   Add Pure to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: problém z řízkováním Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od šéfik libica
......že jsou řezy v polystyrénu holí bez rockv.ponořený ve vodě dále jsem tam dal....



...Tady je problem , ty klony NESMI byt ponořeny ve vode , koren si musi pro vodu dolezt !! http://grower.cz/forum/showthread....2305#post592305 i kdyz se tady o tom dohadujou , zkus to , dat je nad vodu a nechej na ne jen prskat bublinky zespodu , je to stejny jak kdyz je davam do bubleru , taky nenarvu kostu rovnou do vody , necham ji nekolik cm nad hladinou a koreny si najdou cestu hned , Hlava


Jo cely tryd , http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1 .

Old Post 30-01-2010 v 13:30 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-05-2009 - Klony pls help , nízká vlhkost ?? - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6103300 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív