Pozdrav
Stálý Člen
Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 73
|
Policie a věda |
Příspěvek č. 1 |
Prostějovský deník uveřejnil 16.12.2009 článek s informacemi policie, podle kterého se pěstiteli konopí z Ospělova podařilo na zahradě vypěstovat rostliny s obsahem drogy od jednoho až do pěti procent, a to v ještě nedozrálém stavu.
http://prostejovsky.denik.cz/zpravy...ch20091215.html
Je to vůbec možné? Pokud ano, byla by to světová senzace. Jenomže ...
Ani nedozrálá, ani přirozeně sušená a tepelně nijak nezpracovaná rostlina konopí pěstovaná pod holým nebem zeměpisných šířek Moravy takto vysoké procento drogy, t.j. psychoaktivního delta-9-tetrahydrokanabiolu obsahovat nemůže. Obsahuje ale nepsychoaktivní kyselinu delta-9-tetrahydrokanabiolovou, kterou české policejní laboratoře nedokážou od delta-9-tetrahydrokanabiolu rozlišit.
Proč to nedokážou je vidět z textu “Kriminalistických chemických expertíz rostlin ze zahrady a listi z domovní prohlídky …” Busky Bryndové uveřejněných na stánkách www.bushka.cz/konopi/cin.html .
Z “expertíz” je patrné, že české policejní laboratoře používají ke kvantitativní analýze THC metodu plynové chromatografie, tj. metodu, při které dochází k zahřátí analyzovaného vzorku. A právě toto zahřátí způsobí, že nevinná kyselina delta-9-tetrahydrokanabiolová dekarboxyluje na psychoaktivní delta-9-tetrahydrokanabiol. A obsah delta-9-tetrahydrokanabiolu, který chemicky vznikl až v policejní laboratoři, pak policie uvede ve zprávě jako obsah drogy v zabaveném vzorku na místě činu.
Z pěstitele, který konopí pěstuje například právě pro protizánětlivé a protirakovinové účinky kyseliny delta-9-tetrahydrokanabiolové (která se pak z rostlin dá jednoduše izolovat studenými metodami) se tak šmahem stává výrobce drog a nebezpečný nepřítel české demokratické společnosti.
Protizánětlivé a protirakovinové účinky kyseliny delta-9-tetrahydrokanabiolové jsou již nezpochybnitelně zdokumentovány v řade novodobých vědeckých studií “in vitro” (ve zkumavkách) i “in vivo” (na živých organismech), ale bohužel se díky předsudkům nepoužívají v oficiální klinické praxi.
Forézní laboratoře v okolních zemích o nepřiměřenosti metody plynové chromatografie pro detailní stanovení obsahu jednotlivých látek v konopí vědí a používají metod HPLC. Do Česka toto know-how ale ještě nedorazilo.
|