Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Dotaz ohledně výbavy pěstírny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Dotaz Dotaz ohledně výbavy pěstírny Příspěvek č. 1

Zdravim. Jsem v pestovani uplny amater, web jsem procetl skrz naskrz, ale potrebuju s necim poradit. Buduju si pestirnu 135cm (d) x 35cm (š) x 100 cm (v). No takze k dotazu - kytky budou v 7mi kvetinacich (15x15x20 na vysku) a v pestirne bude jeste rezevra, kdybych tam tech kvetinacu nahodou chtel dat 14, aby byly vy dvou radach a vesly se, nebo kdybych koupil nove a vetsi. No ted k vybave - vybral jsem si v jednom shopu a chci znat vas nazor. Tady je screen:
http://img3.imageshack.us/img3/3047/nakupnikosikscreen.jpg

Je to dostatecna vybava? Vetraky tam chybi, ale ty uz mam (2 - jeden nasavaci a druhej vyfuk) Bude to jedna armatura pro 2x 36W zarivky. Chci se zeptat - sice vim ze z toho nic extra nedostanu, ale staci to dostatecne pro moje kytky? Jde mi o malou spotrebu a malou porizovaci cenu ale hlavne aby pod tim rostly kytky. Kytky zatim jeste ani nevyklicily a seminka mam typu "No Name"takze toho o te kytce moc nevim... proste je mam od kamose a ten je ma od nejakyho cloveka co to pestuje... Ta folie - je dostatecna pro pokryti cele pestirny a je vubec dobra na moje ucely? Je to doufam ona, ta ktera se ma porizovat misto nejakeho posraneho alobalu. A ten "Kompletní předhnojený zemní substrát včetně perlitu.Koncentrace hnojiv EC - 2,4 / pH 6,2-6,6. Výrobce BioBizz 100% BIO." je to dobre pro rostliny nebo mam vzit jiny? Preci jen web mam procteny ale škála vyberu je obrovska takze se v tom trosku ztracim. No doufam ze se mi dostane kvalitni odpovedi a nejakychn rad, na co jeste nezapomenout, preci jen to od toho ocekavam od fora, kde za registraci chteji 80 kč...

Old Post 04-01-2010 v 16:34 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 2

Jiank jestli navrhujete neco jineho, musite pocitat s max. 1500 kč. Vic do toho zatim nevrazim, upgrade je kdyztak mozny kdykoliv. Joa jeste jsem zapomnel - ta armatura 2x 36W p- rodava se uz rovnou kompletni sada s kabelazi? proste ze to jen vybalim, pripevnim do pestirny a prdnu do obyc EU zasuvky 230V? nebo to tam budu muset sam nejak delat? Kdyztak by me zajimalo co k tomu potrebuju. A taky jeste jeden dotaz - jak casto potrebuji v prvnich dnech kytky svetlo? 18 hodin ne? a kdyz budou svetla 18 hodin zaple a pak vyple, tak tem kytkam nevadi ze budou celou dobu (tech 6 hodin) ve tme? Nemam je nahodou potom alespon vyndat a dat na slunicko k oknu?

Old Post 04-01-2010 v 16:39 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3

hele ja ti muzu zodpovedet tak jednu otazku. Ve fázi vegetace (rustu) kyti potrobují 18 h svetla a 6 h uplne tmy. mej se


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 04-01-2010 v 17:06 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bostik1
Stálý Člen

Karma uživatele Bostik1 - 80% PěstitelskáKarma uživatele Bostik1 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 4

No jak rika Seky na okno si je fakt nedavej, musej tu tmu mit. A pokud mas rozpocet 1500 a chces udrzet malou spotrebu tak uvazuj treba o 150w sodiku, myslim ze daleko lepsi nez zarivky, tim nechci rict ze pod zarivkama nepestovat, ale pokud na nich netrvas, tak si kup jetej sodik a uvazuj jeste o klonech protoze v prnim kole sem udelal to co ty, ze sem jel z noname seminek a pak mi sla hlava kolem co to tam vyrostlo kup si 4 klony a mas to

Marihuana leci a to vsechno

Old Post 04-01-2010 v 17:20 PM
Bostik1 je offline   Profil uživatele Bostik1   Find more posts by Bostik1   Foto galerie člena Bostik1   Click here to Send Bostik1 a Private Message   Add Bostik1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bostik1
Stálý Člen

Karma uživatele Bostik1 - 80% PěstitelskáKarma uživatele Bostik1 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 5

Jo a jeste sem se vsim k ty hline si myslim ze all mix je vcelku zbytecnej lightmix je levnejsi a roste to krasne, jeste by sis mel koupit aspon perlit, aby si ji mel vzdusnejsi protoze ho tam zrovna moc neni. Taky sem nevidel hnojky jak budes pouzivat a jestli je jeste nemas a jedes biobizz, tak si vem hnojky od nich apson budes drzet znacku a me fungujou super, vubec si myslim, ze biobizz je tak nejak nepravem podcenovanej.

Marihuana leci a to vsechno

Old Post 04-01-2010 v 17:25 PM
Bostik1 je offline   Profil uživatele Bostik1   Find more posts by Bostik1   Foto galerie člena Bostik1   Click here to Send Bostik1 a Private Message   Add Bostik1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nesss
Stálý Člen

Karma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 328  

Příspěvek č. 6

Tak zde pár rad, za které si zaplatil:

Rozměry skříně - nahovno, rozložení světla bude dosti mizerné - možná pro ty zařivky by to ještě šlo?!

2x36W zářivky? Proč nekoupíš 100, 150 nebo 250w sodík? Tedy pokud ti stačí těch 20g ze 7-mi kytek tak OK. Zde jedno téma, jak to má a jak by to mohlo vypadat: http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=7

Cenove to není nepodobné zářivkám a určitě budeš mít o hoooodně víc srandy! Ono se řekne šetřit ale za jakou cenu? Budeš potřebovat taky nějaký ty hnojky, samo to kámo neporoste. SUbstrát OK, aspon usetříš na růstu. Myslím že do těch 15 stováku se dá vejít a nějaký to kilčo navíc za pořádný spokojený kytky a dobrý hulivo je ještě únosný.

NoName do skříně a ještě pod zářivku, fajn proč ne, ale dobrá genetika je základ dobré sklizně. DOporučuju rozhodně klony!

Nechci být za rejpala, ale ještě bych o tom trošku popřemýšlel. Jak jsem ale psal, je to pouze můj názor, tak mě klidně pošlete někam určitě tě ale nechci odradit, naopak!



každopádně ať se daří

" Having a taste for quality is having a taste for LIFE! " Zino Davidoff


Hash Berry, KC36, Durban, Widow Skunk aka out 07
KC 36, Purple Widow, Widow Skunk, Durban x Shaman aka out 08
Purple Widow, T.N.R., Monasteria, PPP, Early Bud, KC36, Jock Horror aka out 09
WhiteWidow,Blueberry,MasterKush, Fruit Spirit, TOP44 aka OUT2010

Naposledy upravil Nesss 04-01-2010 v 17:52 PM

Old Post 04-01-2010 v 17:31 PM
Nesss je offline   Profil uživatele Nesss   Find more posts by Nesss   Foto galerie člena Nesss   Click here to Send Nesss a Private Message   Add Nesss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7

a co ti vyrostlo? seminka mam od kamose a ten rikal ze to ma od borca co to pestuje indoor, no tak sem zvedavej jestli s toho vubec neco bude. No a byt tebou asi bych bral spis ten sodik nevi jak je to se zarivkama v kvetu.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 04-01-2010 v 17:32 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 8

Kazdej radi sodik - ja to chapu - celkove vetsi vykon, ale vyssi spotreba (2x a vice nasobna) a porizovaci cena je taky vyssi a ten celkovej elektrickej obvod zapojivat do sebe a podobne - do toho se mi moc nechce a navic tomu nerozumim i kdyz jsem toho o tom pocetl hodne... radsi si koupim tu armoru, ktwerou jen vybalim a pichnu do elektriky (teda alespopn dpufam ze to tak je), nechce se mi rejpat v elektrice... jinak jak jsi rikal - 20g ze 7mi kytek - otazka - za jak dlouho? hele zasadim to, vyroste to a a jak poznam ze uz je na case to sklidit? preci jen druhy jsou ruzny a taky jsem nepochopil tuhle poucku ve FAQ: "Vhodná doba sklizně nastává obvykle po 6-8týdnech od přepnutí na 12světlo/12tma" a kdy to prepnu na tenhle rezim, za jak dlouho? jestli to tam je a ja to prehlidl tak se omlouvam... jinak diky vsem za rady a pokud ma nekdo 150W sodik komplet set, kterej nebudu muset nejak komplikovane sestavovat a proda ho za nejakou prijatelnou cenu, tak se nebranim...

Old Post 04-01-2010 v 18:00 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Nesss
Rozměry skříně - nahovno, rozložení světla bude dosti mizerné - možná pro ty zařivky by to ještě šlo?!


Hele ty rozmery jsou delany presne, aby se tam vesly 2 rady kvetinacu 15x15 (popripadne 1 radu vetsich kvetinacu) a zaroven aby se tam vesla cela armora a byla moznost regulovat zaveseni svetla... co je na tom nahovno? je to presne akorat (podle me) aby tam kytky nemely zbytecne moc mista a zaroven aby tam nebyly natesno ( mezi kvetinaci bude cca 2cm mezera)

Old Post 04-01-2010 v 18:06 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bostik1
Stálý Člen

Karma uživatele Bostik1 - 80% PěstitelskáKarma uživatele Bostik1 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 10

Kazdej radi sodik, protoze je to dobra volba, co se tyka zapojeni tak tady na groweru je navod podle kteryho to zvladne kazdej, neni se ceho bat a kdyby nahodou tak mas jistice. Kdy sklidit poznas podle barvy krystalu a taky muzes castecne ridit podle modelu co pestujes, myslim tim jaka je jeho obvykla doba kveteni, ale protoze to nevis tak ty krystaly jsou voditko.

Marihuana leci a to vsechno

Old Post 04-01-2010 v 18:07 PM
Bostik1 je offline   Profil uživatele Bostik1   Find more posts by Bostik1   Foto galerie člena Bostik1   Click here to Send Bostik1 a Private Message   Add Bostik1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 11

ve FAQ jsem cetl, ze ta barva krastalu je poznat pouze pod zvetsenim 30x a vic, coz ja nemam jak... mam max lupu, ktera do toho ma daleko... jinak myslim ze zustanu u zarivek, prijdou mi dobre... celkem plosne takze vyjoda ze tam klidne 2 rady po 7mi vedle sebe = 14 kytek a na vsechny bude dopadat krasne svetlo, coz je parada...

Old Post 04-01-2010 v 18:18 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nesss
Stálý Člen

Karma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 328  

Příspěvek č. 12

Za jak dlouho to je dobrá otázka....poznáš podle barvy pryskyřice, jakmile začne mít zlatou barvu, tak přišel ten čas. I pod 100w sodíkem toho budeš mít více než pod úsporkama. A rozdíl ve spotřebě bude ve finále tak 300 korun za ty 3 měsíce. ALE TOHLE VŠE SI TU MŮŽEŠ DOČÍST!!!! Pokud půjdeš do jakéhokoliv Gshopu tak ti určitě rádi zapojí lampu přímo na prodejně a věř mi že i já jako absolutně neschopný člověk ohledně zapojování čehokoliv to zvládnu.

Moje rada: kup 150w sodík, dobrý hnojky, ventilaci, pořádný prostor a genetiku a budeš sklízet 100g bez problémů. Možná je to větší investice ale šidil by si jen sám sebe.

" Having a taste for quality is having a taste for LIFE! " Zino Davidoff


Hash Berry, KC36, Durban, Widow Skunk aka out 07
KC 36, Purple Widow, Widow Skunk, Durban x Shaman aka out 08
Purple Widow, T.N.R., Monasteria, PPP, Early Bud, KC36, Jock Horror aka out 09
WhiteWidow,Blueberry,MasterKush, Fruit Spirit, TOP44 aka OUT2010

Old Post 04-01-2010 v 18:18 PM
Nesss je offline   Profil uživatele Nesss   Find more posts by Nesss   Foto galerie člena Nesss   Click here to Send Nesss a Private Message   Add Nesss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
St3wk0
Stálý Člen

Karma uživatele St3wk0 - 34% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 13

Ahoj

Ano sodík je najlepší ale keď predsa len chceš ostať pri tých žiarivkách tak sa musíš pozerať aj na teplotu svetla (teplotu chromatičnosti) na rast je najlepšia vyššia okolo 6500K a na kvet nižšia okolo 2500K či ako sa to predávajú. Samozrejme pod tými na kvet sa dá v pohode aj rásť.
Inak k tej armature neviem či to len rozbalíš a pichneš do zásuvky. No možno ak je to z growshopu tak áno.
A podľa mňa lepšia alternatíva ako toto je už aj 70W sodík, ktorý kúpiš za cenu tej armatúry. Je to len môj pocit a neber ho vážne neporovnával som to ani som to nikde nevidel také priame porovnanie.
Ešte by som ti odporučil predtým než začneš niečo stavať prečítať si niekoľko threadov tu na Groweri aby si videl ako to majú postavené ostatní a koľko vypestovali. A dajú sa tu nájsť aj thready s lineárnymi žiarivkami aké chceš ty.
Tak zatiaľ a drž sa a uč sa

Edit: Tu som našiel odkaz ako to pod lineárnymi žiarivkami pestoval maník na icmagu:
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=67001&pp=15
Aj keď nevieš po anglicky tak si to určite pozri.

Naposledy upravil St3wk0 04-01-2010 v 18:30 PM

Old Post 04-01-2010 v 18:21 PM
St3wk0 je offline   Profil uživatele St3wk0   Find more posts by St3wk0   Foto galerie člena St3wk0   Click here to Send St3wk0 a Private Message   Add St3wk0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 14

Diky - St3wk0, Nesss, Seky a Bostik1 za rady ... a jeste teda mensi kontrola - je ten muj obsah kosiku teoreticky v poradku? az na ty venntilatory ktery chybi (doma uz mam 2) mi to staci na vybudovani mensi pestirny ne? Ujistuju se, jestli jsem na neco nezapomnel

Old Post 04-01-2010 v 18:30 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
St3wk0
Stálý Člen

Karma uživatele St3wk0 - 34% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 15

Neviem, no určite skontroluj tú teplotu svetla: na rast nevadí keď je nižšia no na kvet vadí keď je vyššia. A pozri si ten odkaz čo som ti tu hodil.

Old Post 04-01-2010 v 18:34 PM
St3wk0 je offline   Profil uživatele St3wk0   Find more posts by St3wk0   Foto galerie člena St3wk0   Click here to Send St3wk0 a Private Message   Add St3wk0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dareba
Stálý Člen

Karma uživatele dareba - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 16

Ten odkaz jsem sledoval, moc pekne to ma vypestovany. K tem teplotam - prosimte nereknes mi jak je to tak cca v °C? kolik stupnu celsia v dobe rustu a kolik v dobe kvetu? urcite to tu nekde je ale nechce s se mi to hledat... a kdyz vystoupi kvet, tak mam okamzite zmenit svetlo na 12/12 ?

Old Post 04-01-2010 v 18:40 PM
dareba je offline   Profil uživatele dareba   Find more posts by dareba   Foto galerie člena dareba   Click here to Send dareba a Private Message   Add dareba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-09-2015 - Dotazy ohledně stavby skříně - 8 odpovědí
24-10-2008 - Dotazy ohledně RW - 1 odpovědí
15-02-2006 - Dotaz ohledně větrání - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9096510 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív