Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » SVĚTLO_Sčítá se wattáž a svítivost?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 1

Tuto otázku už taky myslím řeší Nemo, i mě to vrtá hlavou.
Dám hypotetický příklad: řekněme, že chci svítit 1000W sodík.
Je výhodnější si pořídit 4 x 250W (asi by světlo se mohlo lépe rozmístit) nebo 400W + 600W nebo 1 x 1000W?
Na stejný rozměr pěstírny. Dají se parametry osvětlení sčítat?
Dík všem.

Old Post 12-09-2002 v 11:06 AM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

sodik Příspěvek č. 2

No ja si myslim, ze rozhodne bude lepsi 1x 600, nebo 1000W nez 4x250W, protoze silnejsi lampy maji vetsi dosvit. A pokud mas vetsi plochu tak bych je umistil na pojezd, tim bys to uplne vyresil.

Old Post 12-09-2002 v 11:44 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 3

Nazdar - ze's to Ty, dal jsem si tu praci koukl na Teslamp a vytvoril ilustraci:

vykon______svitivost[lm]___pomer[lm/W]
SHC70________6000______86
SHC100_______9800______98
SHC150______14500______96
SHC250______27000_____108
SHC400______48000_____120

Cim vetsi vykon, tim vice lumen na watt. Radsi fakt jedna poradna, nez velke mnozstvi lampicek. Je pravda, ze s malyma lampickama se dostanes do vsech koutu, ale stejne muzes poohybat kytky a vyuzit poradny svetlo. Navic, cena neni zanedbatelna - jeden vykonnejsi komplet vyjde levneji, nez vice slabsich. Nemluvim o odtahu a konstrukcnich problemech.
Na druhe strane vyhoda: pri vypadku jedne lampy z mnoha se nic nedeje, pomer svetlo/tma neni narusen.

Presto se priklanim k variante jedno velky svetlo a event. pojezd - usetri dost energie.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 12-09-2002 v 13:11 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 4

Viridisi dík, to je super.
Já zastávám taky názor jedno pořádný světlo než hafo lampiček. Jen chci poznat zkušenosti ostatních. Třeba na Hightimes doporučoval zkúsený grower spíš než tisícovku tak šestistovku. Právě kvůli vyšší lm/W (vyšší lumenáži na wattáž A pak mu vycházelo i lepší GPW. (převzal jsem to z příspěvku Jointa).
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1912

Dík i kcb(ovi)

Old Post 12-09-2002 v 14:56 PM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepsin
Stálý Člen

Karma uživatele pepsin - 54% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 33 

odpověd Příspěvek č. 5

Tak mi tak připadá,že jsem tady jedinej zastánce rozloženýho osvětlení,víte kytka podle genetiky spotřebuje k produkci fotosyntézy jenom určité množství světla,co 2,kyslíku,zbytek ignoruje,dále při 1000 w ji nemůžeš dát tak nízko jak 250 w,je sice fakt že náklady jsou výšší,ale celkový výpočet na gram je mnohem lepší,když používáš několik druhů osvětlení,já používám na růst zářivky,pak sodík se zářivkama,dnes už se dělají ve spravném spektru.Dělal jsem teď test svítivosti lamp,odrazových materiálů,místnost 1,2 m2,světlo ve výšce 2m,nátěr primalex plus,folie z grow shopu,polystyrén,světlo zářivka 2*36w,sodík 150w,halogenid 250w,2 kytky 1,7 m.měření profi luxmetrem.
výsledek-při normálním nátěru
1. zářivka 600 lx
2. halogenid 1200 lx
3. sodik 1000 lx


folie
1. 2400 lx
2. 4700 lx
3. 4300 lx


polystyrén
1. 5400 lx
2. 8400 lx
3. 7500 lx


polystyrén i folie byli použity i jako stínitko přímo nad lampou,tak potom nevím,jak to může vycházet líp s použitím většího výkonu,už tady je někde článek,že klesá výnos s použitím větší watáže na gram.Navíc zářivku si dávám až nad samou kytku,nehrozí teplotní stres.

pepsin

Old Post 13-09-2002 v 08:47 AM
pepsin je offline   Profil uživatele pepsin   Find more posts by pepsin   Foto galerie člena pepsin   Click here to Send pepsin a Private Message   Add pepsin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepsin
Stálý Člen

Karma uživatele pepsin - 54% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 33 

odpověd Příspěvek č. 6

jo to je přesně ten článek co jsem myslel,od příspěvku viridise

pepsin

Old Post 13-09-2002 v 08:52 AM
pepsin je offline   Profil uživatele pepsin   Find more posts by pepsin   Foto galerie člena pepsin   Click here to Send pepsin a Private Message   Add pepsin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 7

Dík Pepsine,
to je zajímavý, to ten polystyren z toho vychází fakt tak dobře? Tak to jsem asi udělal dobře, protože já ho používám na odraz v pěstebním roomu. Nutno podotknout, že nemám skříň a polystyren mám jako ohrádku. V té skříni by asi hodně udržoval nežádoucí teplotu...

Old Post 13-09-2002 v 10:59 AM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepsin
Stálý Člen

Karma uživatele pepsin - 54% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 33 

Nápad odpověd Příspěvek č. 8

Taky mám takovou koji,rozebiratelné stěny,je to fakt,navíc když máš i květináč zadělaný v desce,tak při měření i ve spodní časti rostliny jsou v poho hodnoty,paldy jsou skoro stejné dole jako nahoře,výnos jde nahoru,teplotu řeším ventilátorem,100 m3,20 w a je to v poho,není to zas tak velkej odběr,za tu službu co udělá,ještě bych rád vyzkoušel tu folii nasa,ale každý kdo si to chce zkusit jednoduše,100 % svítivost žádný stín,čím větší stín,tím větší úbytek světla,takže když dáte ten polystyrén,folii nebo cokoliv pod nebo vedle kytky,tak podle jejího stínu,poznáte jak to je

pepsin

Old Post 13-09-2002 v 13:29 PM
pepsin je offline   Profil uživatele pepsin   Find more posts by pepsin   Foto galerie člena pepsin   Click here to Send pepsin a Private Message   Add pepsin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:39 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2749780 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív