Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Stmívač na světlo jako regulátor otáček ventilátoru.....za 38,-Kč ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

....regulátor otáček ventilátoru.....za 38,-Kč Příspěvek č. 1

.....Nevěříte? Věřte......scháněla jsem stmívač na světlo, abych nemusela kupovat regulátor, a dnes zadám do vyhledávače na aukru -stmívač- a ejhle:-)....a 38,- wočí za jeden!
Pán mě mailem ujistil, že s tím ventilátory regulovat půjdou stopro, ...radši se zeptám-ženská-:-)......takže paráda.
Třebas to někomu příjde vhod.
Pic.....jakoby nic:-)

Old Post 19-11-2009 v 20:15 PM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flatboy
Stálý Člen

Karma uživatele flatboy - 95% PěstitelskáKarma uživatele flatboy - 95% PěstitelskáKarma uživatele flatboy - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 199  

Příspěvek č. 2

kurva, a mě to stálo 1000,-

FlatGrow Round II.

Old Post 19-11-2009 v 20:38 PM
flatboy je offline   Profil uživatele flatboy   Find more posts by flatboy   Foto galerie člena flatboy   Click here to Send flatboy a Private Message   Add flatboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sved
Stálý Člen

Karma uživatele Sved - 85% PěstitelskáKarma uživatele Sved - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 123  

Příspěvek č. 3

pzujde, ale nepočítej s rozhraním 0 - 100 % a jinak se dá koupit čistě stavebnice. Stojí stovku.... http://www.gme.cz/cz/index.php?product=765-389

Já vím ,že chci !!!

Old Post 19-11-2009 v 20:52 PM
Sved je offline   Profil uživatele Sved   Find more posts by Sved   Foto galerie člena Sved   Click here to Send Sved a Private Message   Add Sved to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 4

Bude to triákový regulátor. Asynchroní motor s ním regulovat jde, ale ne v celém rozsahu.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 19-11-2009 v 22:04 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

ten F-KF812 je mnohem lepsi nez primo stavebnice "triakový regulátor" (F-KH017) prodavana taky v GMe za 169,-Kč

Old Post 19-11-2009 v 22:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Sved
pzujde, ale nepočítej s rozhraním 0 - 100 % a jinak se dá koupit čistě stavebnice. Stojí stovku.... http://www.gme.cz/cz/index.php?product=765-389

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Bude to triákový regulátor. Asynchroní motor s ním regulovat jde, ale ne v celém rozsahu.

jaktože ne? mě to de od 0 do 100%. sice ten průběh neni konstantní, ale je to od 0 do 100.

Old Post 19-11-2009 v 23:46 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 7

....nehádejte se......pro profi skříň profi regulátor, já myslim, že 38,- je to sáááákru paráda, takže.....
....Když vezmu, že každej větráček může mít svůj - jsem vcelku spokojená.....

Old Post 20-11-2009 v 09:09 AM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leny4815162342
Stálý Člen

Karma uživatele Leny4815162342 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Leny4815162342 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Leny4815162342 - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 8

zde je odkaz na stavebnici tyristoroveho regulatoru. (možnost regulace od 50-100%)

http://www.gme.cz/cz/index.php?product=765-389

a zde na triakovy regulator (1-100%), ale pry pri snizeni otacek pod 50% motor ventilatoru dela neprijemny zvuk

http://www.gme.cz/cz/index.php?product=760-623

jinak si myslim, ze tohle je jasna volba a ne si kupovat z nejakeho growshopu za litr...

يولد جميع الناس أحرارًا متساوين في الكرامة والحقوق. وقد وهبوا عقلاً وضميرًا وعليهم أن يعامل بعضهم بعضًا بروح الإخاء.

Dreams shouldn't be stoned. Only the dreamer.

Old Post 20-11-2009 v 10:46 AM
Leny4815162342 je offline   Profil uživatele Leny4815162342   Find more posts by Leny4815162342   Foto galerie člena Leny4815162342   Click here to Send Leny4815162342 a Private Message   Add Leny4815162342 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od dokktor

jaktože ne? mě to de od 0 do 100%. sice ten průběh neni konstantní, ale je to od 0 do 100.


Když se teď nad tím pořádně zamyslím, tak máš pravdu - mělo by to jít.
Kdyby jsi měl ale "normální" asynchronní motor, se kterým by jsi poháněl nějáký stroj, moc by jsi s tím neureguloval (v literatuře se uvadí zhruba 20% výkonu). S klesajícím napětím totiž velice rychle klesá točivý moment stroje - proto se ti ten průběh zdá nelineární.

U toho větráku by to až tak vadit nemělo - bude mít malý kroutící moment, ale bude se točit (běží vlastně "naprázdno", nezatížený). Přiznávám, že jsem se trošičku unáhlil...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 20-11-2009 v 13:50 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 10

....mám tomu rozumět tak, že když pojede větráček na 75%....bude se točit - na počet otáček a procento využití - tak jak by skoro měl...kdežto když pojede na 40% už to zdaleka nebude 40% skutečného výkonu??
Já vim....se ptám možná jako hlupák....ale kdybys - dám příklad pekl buchtu, budeš se ptát možná stejně - pokud bude koho samozřejmě:-).....nejlépe ženský, která tomu rozumí - jako jsem třebas já:-)

V životě bys měl stačit s tím, co sám zvíš...co nezvíš, na to se zeptej... A co se nedozvíš - z prozíravosti radši nechtěj vědět......kadrolinka
....život naučil:-)
Přiznat slabost neni srabský,...srabský je vsázet na nerovný boj.....

Old Post 20-11-2009 v 14:18 PM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sved
Stálý Člen

Karma uživatele Sved - 85% PěstitelskáKarma uživatele Sved - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 123  

Příspěvek č. 11

já kadrolínko, myslíš to správně

Já vím ,že chci !!!

Old Post 20-11-2009 v 14:29 PM
Sved je offline   Profil uživatele Sved   Find more posts by Sved   Foto galerie člena Sved   Click here to Send Sved a Private Message   Add Sved to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Appleseed
Nový Člen

Karma uživatele Johnny Appleseed - 86% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Appleseed - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 25 

Re: ....regulátor otáček ventilátoru.....za 38,-Kč Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Kadrolinka
za 38,- wočí za jeden!
Pán mě mailem ujistil, že s tím ventilátory regulovat půjdou stopro, ...radši se zeptám-ženská-:-)......takže paráda.

dobre ze se ptas, samozrejme za ty penize to neni triakovy regulator a jako takovy se rozhodne nehodi na ventilatory typu UFO, TT a dalsi. tyto profi regulatory vyzaduji triakove regulatory, s jinym regulatorem budou hlucnejsi a budes jim zkracovat zivotnost (rozhodne nedoporucuju)
je lepsi si priplatit za profi triak (ty jsou obvykle v radech od tisicovky vyse)...
prodejce ti bude tvrdit spoustu veci, ale neni ventilator jako ventilator, kdyby to fungovalo, kupovali by si vsichni za kilo stmivace v baumaxu!

Fry: Why would a robot need to drink?
Bender: I don't need to drink, I can quit any time I want.

SON-T 180W CFL vertikální setup

Old Post 20-11-2009 v 15:29 PM
Johnny Appleseed je offline   Profil uživatele Johnny Appleseed   Find more posts by Johnny Appleseed   Foto galerie člena Johnny Appleseed   Click here to Send Johnny Appleseed a Private Message   Add Johnny Appleseed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 13

...takhle....mám tam 2 ze 3 ventilátorů z obrovský tiskárny ve fabrice.....podle typu a značky má jeden od 135-170m3hod-ten konkrétní typ jsem podle posledního písmenka ze 6 nenašla, ale 12 cm hranu mají pouze ty zmiňovaný od 135-170m3hod ....PC....1 lekce anglického jazyka...cca. 1 hod. Přitom cena jednoho od 650,- výš....lopatky kovové, a něco o ložisku:-)....vim já?....2 přítah......zbylej 3. odtah domečku.....
Myslim, že i tak budu mít možná hoňku to uchladit....proto chci zakoupit ufáka, komplet a jsem odhodlaná INVESTOVAT:-).....protože vim, že to uchladí jen ten ufák...a větráčky budou jentak na růst pod úsporkou, než přepnu na květ a budu filtrovat.....
.......byla by škoda je trápit - proto otázka č. 2 - jak dalece je z...im jedním kolem s těmito "stmívači", než budu moci koupit létající talíř:-)?

Old Post 20-11-2009 v 15:59 PM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 14

Ty stmívače jsou obvykle triakové regulátory. Jen je možné, že nebudou regulovat v pásmu 0-100%, ale třeba jen 40-100%
Johnny Appleseed: Pokud si v growshopu koupíš "profi triak" za 1000 a víc Kč a rozděláš ho, zjistíš, že v tom je stavebnice za 150Kč. Sám takovou stavebnici vlastnoručně sestavenou provozuji a vyšší hlučnost nesleduju.

Old Post 20-11-2009 v 21:34 PM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

...:-) Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Sved
já kadrolínko, myslíš to správně

Tak to jsem dobrá....upeču si jak buchtu, tak i zároveň zmáknu popř. diagnózu smrti trouby....pokudže nepůjde žehem i s buchtou, zatímco budu dole "levně" regulovat:-).....
...je dobrá ta Kája.....:-)

Old Post 21-11-2009 v 00:05 AM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kadrolinka
Stálý Člen

Karma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% PěstitelskáKarma uživatele Kadrolinka - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 97  

....děkuju Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Macek001
Ty stmívače jsou obvykle triakové regulátory. Jen je možné, že nebudou regulovat v pásmu 0-100%, ale třeba jen 40-100%
Johnny Appleseed: Pokud si v growshopu koupíš "profi triak" za 1000 a víc Kč a rozděláš ho, zjistíš, že v tom je stavebnice za 150Kč. Sám takovou stavebnici vlastnoručně sestavenou provozuji a vyšší hlučnost nesleduju.

...díky. To jsem potřebovala slyšet:-)......ty větráky samy bez regulace nejsou skoro slyšet....do postele vůbec:-)...ani kdyby k tomu foukání potřebovaly poslouchat radio... a zas takovej průvan nedělají, aby běžely jentak zlehka - lopatkami mávaly:-) a já musela řešit lepší regulaci, jako správná paní domácí, a to rychle a pokud možno zdarma:-)
.......

Old Post 21-11-2009 v 00:15 AM
Kadrolinka je offline   Profil uživatele Kadrolinka   Find more posts by Kadrolinka   Foto galerie člena Kadrolinka   Click here to Send Kadrolinka a Private Message   Add Kadrolinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1042510 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív