Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Zahrada 1000 a jedné noci (experiment)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Myslíte si že by měla Pocahontas pokračovat ?
Ano, určitě
Zajímavé, proč ne
Zvláštní, ale proti gustu ...
nic moc
škoda elektřiny, zbal to a běž šoupat nohama
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
ROCKER
Nový Člen

Karma uživatele ROCKER - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 17

Pre tvoje pestovanie su najvhodnejsie MH lebo maju cele slnecne spektrum-modre,cervene a aj UV...To UV ziarenie nici skodcov..hlavne cervce...vlastna skusenost.To predrazenie sa Ti oplati.Nepozeraj na to kolko to stoji...nieje to nic strasne..ale kolko muziky ta da za kolko penazy.Priklad-vlani som svietil ziarivkami..2 x 36w=72w=3000lux.Spotreba 70w a svetlo na hovno.Vediem Ta k tomu aby si nerobil chyby ako ja.Radsej jedno poriadne a das ho vyssie aby si to nemal nad rastlinami...ma to byt zahrada a nie laboratorium.A este teplota svetla...najlepsie pre teba je 4000k.A podla toho aku velku plochu chces osvetlit ,tak taku wataz potrebujes.

Old Post 18-11-2009 v 20:11 PM
ROCKER je offline   Profil uživatele ROCKER   Find more posts by ROCKER   Foto galerie člena ROCKER   Click here to Send ROCKER a Private Message   Add ROCKER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 18

ja myslel že se delají MH s podílem modréso světla až od 250w :-O
myslím že těch 100w by bylo ideální
jak jsem psal plocha je cca 90x150 cm (190 ve skutečnosti ale tak 40 zabírá skleníček) dohromady by to dělalo nejakych 225 W tož už je nějaky světlo
stěny potáhnu diamantovkou ať tolik neplítvám s hlavně ať se světlo dostane i víš, mám tam třeba dracenu co má přes metr
je to složitejší, zpoustu druhů rostlin co má odlišný růst, odlišné požadavky a potřebují odlišné světlo, např. srovnání kaktusů co potřebují co nejvíc světla a okrasných rostlin co chtělí polostín

no snad se u mě ta muzika bude hrát co nejdřív

Old Post 18-11-2009 v 21:19 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 19

je tu děsně mrtvo
lidi notak pište něco, jakekoliv zkušenosti s pěstováním bonsaí, bylinek kaktusů či sekulentů. zkoušel třeba někdo hydro na bonsai nebo kaktusy?

Old Post 19-11-2009 v 22:18 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 20

pár kaktusů mám...a na zimu je dávám do chladu a tmy do sklepa jináč jsem pěstoval leonotis leonurus...nádherné třímetrové kytky, ozdoba maminčiny zahrádky - vánoční dárek na jaře je vysadím i u sebe na balkon chtěl bych je zkusi trochu pošlechtit - tvarovat to a tak taky lenotis sibiricus - divný plevel bych řekl no a těď jsem šoupl do skříně ke kytkám tabák - zatím to moc neklíčí, ale věřím že začne

Old Post 21-11-2009 v 11:47 AM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 21

jj, hodně štěstí s tabákem ;-)

Já dal niní klíčit další pažitku a mátu na mochito

máš nějaké foto rosltin ?

když jsou ve sklepě svítí na ně světlo nebo přisvicuješ ?

Old Post 21-11-2009 v 13:45 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 22


Tak tu mám další fotky, nejaky kaktusy a tak
Aloe mi začalo tvořit třetí odnož, což mě potěšilo, orchidea také nový list, Květínáče voní
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=46465

pohodička,

Zajímalo by mě zda by bylo lepší pořídit 125 plug a grow, nebo 100W MH,
s MH bych tu měl víc tepla ale i víc světla, ale zas shánět všechny věci na to a tak, obecně všechny výbojky jsou komplikovanější než cfl kterou jen namontuju do objímky a jedu.

Old Post 22-11-2009 v 14:04 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 23


+ foto

Old Post 22-11-2009 v 14:06 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 24


+ foto

Houby

Old Post 22-11-2009 v 14:12 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Obecné Příspěvek č. 25


nový přírustek do lesíku, Bonsai Barbadorská třešeň
s touto bonsaí bych chtěl zkusit pokus. Chtěl bych jí pěstovat hydroponicky, zatím sem se nerozhodl zda v Bubbleru nebo Aero.
Uvažuju o květináči tak 10L, jak sem říkal buť bubbler nebo aero, pokud aero tak na trisku napojím nejaky hadičky na rozvod a dám tam jednu až dvě trysky, firma Gardena prodává trisky na mlhu coř by bylo asi ideální.

Chtěl bych postavit i aero pro byliny a kaktusy ale bude to muset být asi zvlášť kvůli odlišnosti hnojiv a tak.

Nejaké nápady či připomínky ?

Old Post 24-11-2009 v 19:09 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 26


Zdravim, tak jsem zas davam nove info a fotky.
téměř všechna pařitka jenž jsem vysadil cca před 2 měsícema má za sebou již 3 zběr tak se nedivím že se jí nechce růst, tak jsem frčel do obi a koupil pytlik se semeny a hned zasadil novou, doma s ní vaříme a přidáváme do jídla, pařitka je opravdu chutná, lepší než koupená a hlavně vždy čerstvá.
! DOPORUČUJI !

Old Post 27-11-2009 v 17:10 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 27


Stále mě ale trápí Bazalka, listy zbělají a odpadnou, většina nemá více než tři patra a to ještě k tomu těch nejmenších lístečků.
víte někdo co je za chybu ?

Old Post 27-11-2009 v 17:13 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Chemie Příspěvek č. 28


+ nástroje, nářadí, hnojky, zpousta obalů od semen, co mi doma rostou, a nějaký dekorace

Peace

Old Post 27-11-2009 v 17:19 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 29

Ahoj, dekuju za poklonu budu rád když se připojíš do diskuze, popravdě je tu trošku mrtvo
já jí zkusím dojet v hlíně, semen mám ještě hromadu a další bazalka mi klíčí v rockwolu, na některých fotkách půjde vidět, tu potom zkusím pěstovat hydroponicky, a nejen tu
ale sem strašněj looser protože už půl roku se přemlouvám že seženu keramzit a do teď jsem ho nekoupil, ani nikde nevyděl.

Na start mladým rostlinkám přidávám gelový Stimulax, některé rostliny hnojím ale ne přes zimu.

co se tíče hnojiv k bylinkám popravdě ani nevím jaké by bylo nejvhodnější, nemám moc přehled jaké rostliny potřebují jaký poměr NPK.
Také by mě zajímalo zda se ovlivní chuť výsledného produktu (beru v úvahu to že 10 dní před sklizní proplachnu čistou vodou, protože se my chemky jíst nechcou )

Peace

Old Post 27-11-2009 v 18:55 PM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MojeMalickost
Stálý Člen

Karma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% PěstitelskáKarma uživatele MojeMalickost - 81% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 315 

Příspěvek č. 30

Tak já ti to tu aspoň trochec oživím

Btw myslím že sem lidi třeba kouknou ale nemaj k tomu co říct a příspěvky tipu "máš to fajn" jsou uz(doufam) trochu out...

Kazdopadne to mas pekne

Je videt ze te pestovani vylozene bavi, hrat si s aerem na bonsai nekdo si rekne blazen ale myslim ze je pekne zkouset nove veci. Tipuji ze ne kazdy bonsai pestitel zkousi aero hh

Ohledne hnojeni bych zkusil vcelku levnou variantu - Krystalon... s nejakym N P K bych moc nehrotil, mozna jednou zacas pohnojit, ne moc, a uvidis jak na to rostlinky zaeraguji, ale urcite proplachovat i kdyz je mozne ze se ty chemky z toho nedostanou zalezi asi na rostline tezko rict... urcite je co zkouset(porovnavat 2 rostliny hnojit x nehnojit )

a anketa..
Myslíte si že by měla Pocahontas pokračovat ?
Ano, určitě

PS: K+

Garden of Eden 2010 2011 2012 2013

Garden in Vitro 250W

Old Post 27-11-2009 v 23:46 PM
MojeMalickost je offline   Profil uživatele MojeMalickost   Find more posts by MojeMalickost   Foto galerie člena MojeMalickost   Click here to Send MojeMalickost a Private Message   Add MojeMalickost to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pocahontas
Stálý Člen

Karma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% PěstitelskáKarma uživatele Pocahontas - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 260  

Příspěvek č. 31

presne tak nekdo musi prozkoumat nepoznane. za k moc dekuju všem vždy potěší
na některé rostliny bych ten krystalon start / plod a květ určitě koupil, hlavně se těším až mi víc poroste jahodník měsíčník, mám dva a jeden jsem při začátku víc přilil stimulaxem a jde to poznat druhá rostlinka roste pomaleji, je menšího vzrůstu a má menší listy i zbarvení je méně výrazné.
až pořádně povyrostou nasadím krystalon jahody a těšim se na úrodu.
mám zatím od Agra hnojivo na orchydei, palmy, pokojové rostliny, kristalon pokojové rostliny a jednu univerzální hnojivo co jsem si přivezl z německa ale tim zatim nic hnojit nebudu stálo mě necelých 30 kč a je to litr tak bůch ví co v tom je

Ať už jsou vánoce zanámi a můžu nakoupit další techniku, osvětlení, postavyt aero atd.... peníze jsou strašná brzda !

Pocahontas děkuje a brzy přinese další informace

Peace

Old Post 28-11-2009 v 00:22 AM
Pocahontas je offline   Profil uživatele Pocahontas   Find more posts by Pocahontas   Foto galerie člena Pocahontas   Click here to Send Pocahontas a Private Message   Add Pocahontas to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pocahontas! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 32

čest, čest

solidní sbírka rostlinek ne že né . Heleď ohledně tý barbadosský třešně.. nevim jak je na tom tahle rostlina, odkaď, za jakejch podmínek atd. ale už jen podle ména usuzuju, že je to exotika, něco jako ficusy a dokonce tak i trochu vypadá, takže předpokládejme, že je to setsakramenstky náchylná věc a to nejen na světlo, půdu, sestřih, hnojení a dalších x faktorů. Podle fota je to mladej stromek, asi 2-4 roky a sesekanej na "bonsai" byl řeklbych nedávno a drasticky (vzali tomu kmínky co byli moc vysoký, sesekali kořenovej bal aby to fitlo květináček, zasypat hormonama a šup na pulty, vono to nějak nabushí...) ne že bych byl nějakej přeborník, ale něco málo sem si pročítal a postahoval a tak... bonsai to je tradice, je to umění a tisíceletá historie šlechtění jejímž účelem je dosáhnout co nejstaršího a nejhonosnějšího vzhledu stromu na co nejmenším místě (to jest tradiční pojetí, samozřejmě představivosti se meze nekladou, ale japonci, potažmo číňani nic jiného než tradiční styly neberou jako bonsai...). Odpovídám z fleku, o tom stromku fakt nic nevim, ale jedno ti povim, neni to jednoletka, která ti bude zobat z ruky to co nasypeš, je to strom co vyžaduje respekt, toleranci a péči. Pokud budeš co nejlepším způsobem napodobovat domácí podmínky toho stromu, tak se ti odvděčí spokojeným růstem a časem i květem, strom žije XY let a rok co rok se potýká s "nevraživostí" počasí, hlavně střídání ročních období, hodně stromů lidem doma umřelo protože je měli prostě doma za stálejch neměnnejch podmínek, strom ví, že když přichází zima, tak nemá cenu růst, v případě listnáčů dokonce shodí veškerou zeleň, která je mu v zimě na houby páč zmrzne, je to dobrej příklad nekonečnosti krásy a moudrosti přírody, ten strom začne kořeny stahovat veškerý minerály a živiny do sebe, do kmenů a větví a přežívá, dokud nepřijde jaro, kdy nastává růstová exploze, nový výhonky, nový listy, rok od roku silnější kmeny a kořeny. To je čas kdy se k akci probouzí i bonsaista a jeho nástroje, ostřihavání, ohybání, drátování a jednou za čas i přesazování a redukce kořenů ... hmm tak sem si teď ten strom vyguglil a píšou, že se to bere skoro jako pokojovka.. no nebudu to smazávat, protože tohle je fakt vyjímka jako ten ficus, kterej je prostě pokojová exotická rostlina, která by se ze zimy sesypala jenom kdyby o ní slyšela :-P ... nicméně pokud bys obdržel další stromek (a tim myslim dřevinu rostoucí od středního pásu výš, (lol nemuzu si ted vzpomenout jak se tomu rika spravne) tj. "bonsaistickou klasiku"), je potřeba mít na mysli, že to prostě neni kytka a že dodržuje nějaký životní cykly... no to je asi tak všechno co sem ti chtěl napsat :P

PS: zapřísahám tě, nezabíjej ten strom nějakým hydrem, či aerem, věř tomu, že je spokojený v tom v čem je... těším se na další fotečky třešně jelikož má svým větvením velký potenciál dosáhnout krásného tvaru pokud se mu budeš náležitě věnovat, tak čau a hlavně ať to máš jaký chceš... ;-)

Old Post 28-11-2009 v 03:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2749220 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív