Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » 1. hydro a problém po 14ti dnech
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Picbon
Nový Člen

Karma uživatele Picbon - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Dotaz 1. hydro a problém po 14ti dnech Příspěvek č. 1


Zdravím, pěstuju prvně. Indoor - hydro - sodík. Mám ve skříni (ze staré lednice) 4 kýble po 5l. Každá rostlina v jednom. Světlo 150W sodík. Hnojiva AH (G-B-M). Postřik Phytamin (Plagron) 1x týdně. Po cca 14ti dnech se mi na konečkách listů objevili zkroucený kraje s divnou zelenou až hnědou barvou a nevím čím to je. Někdo si dle fotek myslí, že je to s přehnojení, ale taktéž uvažují o plísni, tak bych se chtěl ujistit co to tedy je nebo čím je to způsobeno...? Původní klony jsem dal do vody o 5,8 pH a 0,8EC, po cca 10ti dnech jsem dolil v průběhu tří dnů litr (2x0,5l) do každého kýble o EC 1,2 a stejném pH. Ale po víkendu jsem právě objevil tyhle listy (viz foto) http://www.picbon.xf.cz/P1050358.JPG . Prozatím jsem konce ustřihl a dolil ještě 0,5l čísté vody s upraveným pH. Pokud by někdo věděl čím to je nebo mě jen ujistil že jsem je přehnojil, napište ;-) A popř. i za jak dlouho by se projevilo zlepšení (v případě přehnojení), tím že jsem vodu naředil čistou? Díky Picbon

Old Post 11-05-2010 v 11:19 AM
Picbon je offline   Profil uživatele Picbon   Find more posts by Picbon   Foto galerie člena Picbon   Click here to Send Picbon a Private Message   Add Picbon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gravedigger
Stálý Člen

Karma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 543 

Příspěvek č. 2

Pic, já bych se taky priklonil k přehnojení, jak už někdo někdy psal, v česku je přehnojení v hydru bohužel z cela normální a běžná věc ;-)

Old Post 11-05-2010 v 11:36 AM
gravedigger je offline   Profil uživatele gravedigger   Find more posts by gravedigger   Foto galerie člena gravedigger   Click here to Send gravedigger a Private Message   Add gravedigger to your buddy list     Navštiv homepage uživatele gravedigger! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dripER
Stálý Člen

Karma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 3

Zajimalo by me, jaky mas system zavlazovani? Jaky supstrat pouzivas?
Jestli hnojis podle tabulek, tak bych pri kazde zalivce zkontroloval vlhkost media. Kytky jsou treba jen prelite a kdyz je zalijes znova, zvysujes koncentraci hnojiv. Ale taky se můžu mylit.

Pro hydro pestovani doporucuji jako medium RW nebo Coco (čistý), kdyz se to prezene s hnojenim, lepe se proleva upr. vodou.

Old Post 11-05-2010 v 12:00 PM
dripER je offline   Profil uživatele dripER   Find more posts by dripER   Foto galerie člena dripER   Click here to Send dripER a Private Message   Add dripER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 4

Ahoj Picbon. Ako vyzerajú končeky ostatných listov? Ak sú zožltnuté, rastlina je prehnojená. Každopádne to vyzerá na prehnojenie, alebo ako píše dripER - preliatie. Pokiaľ je substrát preliaty, korene začnú blokovať prísun draslíku. Jeho deficit sa prejavuje škvrnami na listoch. Aspoň takú mám skúsenosť z hlinených a kokosových substrátov. V tvojom prípade ale zbytok listu vyzerá dobre, takže by sa nemalo jednať o deficit. Skôr teda o opak - nadbytok niečoho.

Marihuana je dar.

Old Post 11-05-2010 v 13:24 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chuckster
Nový Člen

Karma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% PěstitelskáKarma uživatele Chuckster - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 5

to bude v cajku, uvidis za par dni muzes z toho udelat rovnou tread

Old Post 11-05-2010 v 15:50 PM
Chuckster je offline   Profil uživatele Chuckster   Find more posts by Chuckster   Foto galerie člena Chuckster   Click here to Send Chuckster a Private Message   Add Chuckster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Picbon
Nový Člen

Karma uživatele Picbon - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Palec nahoru Příspěvek č. 6

No dneska jsem na to zvědavej, až budou mít holky den tak na ně mrknu a dam vědět. Pokud bude vidět zlepšení nebo aspoň ne další zhoršení. Jsem rád za vaše názory, takže to snad nebude nic horšího. Koukam že groweři drží při sobě a odpovědi jsem dostal takřka hned :-)

Old Post 11-05-2010 v 16:33 PM
Picbon je offline   Profil uživatele Picbon   Find more posts by Picbon   Foto galerie člena Picbon   Click here to Send Picbon a Private Message   Add Picbon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Picbon
Nový Člen

Karma uživatele Picbon - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 7

Tak vypadá to vcelku dobře, asi se to nezhoršilo, teď budou jak princezny, chodim je kontrolovat každou chvíli :-D Ale ještě by mě zajímala jedna věc. Asi je to normální, už jsem to na jedněch pokusnejch kytkách měl, ale zeptám se. Jak jsou ty kytky v rockwoolovejch kostičkách (nebo jaxe to píše), tak maj dole kolem stonku takovou bílou sračku, jakoby plíseň... Vadí to nějak?

Old Post 11-05-2010 v 17:49 PM
Picbon je offline   Profil uživatele Picbon   Find more posts by Picbon   Foto galerie člena Picbon   Click here to Send Picbon a Private Message   Add Picbon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 8

Nebudou to zachle hnojiva takovy krystaly, jestli je to jak vata nebo houba je to v pice normalne maj spiz zezelenat od rasy.

Old Post 16-05-2010 v 21:19 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Picbon
Nový Člen

Karma uživatele Picbon - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 9


No ja sem radsi hodim fotku... Tezko rict...

Old Post 16-05-2010 v 21:43 PM
Picbon je offline   Profil uživatele Picbon   Find more posts by Picbon   Foto galerie člena Picbon   Click here to Send Picbon a Private Message   Add Picbon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 10

Jo to vypada na plísen !!!

Old Post 17-05-2010 v 09:07 AM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Picbon
Nový Člen

Karma uživatele Picbon - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 11

Jak z toho ven? Co kdyz ty kosticky vezmu kuprikolem...?

Old Post 17-05-2010 v 20:26 PM
Picbon je offline   Profil uživatele Picbon   Find more posts by Picbon   Foto galerie člena Picbon   Click here to Send Picbon a Private Message   Add Picbon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grow??!!
Stálý Člen

Karma uživatele Grow??!! - 95% PěstitelskáKarma uživatele Grow??!! - 95% PěstitelskáKarma uživatele Grow??!! - 95% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 12

Zdárek,je to normální jev u RW,mnoho lidí si to plete s plísní,ale jsou to vysrážené soli z hnojek- nejlíp se toho zbavuješ a předcházíš tak že si koupíš 3% peroxid vodíku v lekárně a čistym neředěnym to postříkáš rozprašovačem,zašumí to a zmizí(stačí zlehka 2x3stříknutí,NE to tim zalejt,preventivně to u NFT dělám každý týden nebo 14dnů , zabije to i řasu která vzniká při průniku světla na rw.Od doby co jsem začal používat peroxid do roztoky a na rw jsem uplně vysadil enzymy-nepotřebný. Tak ať to roste....

člověk se má pořád co učit........

Old Post 29-05-2010 v 23:21 PM
Grow??!! je offline   Profil uživatele Grow??!!   Find more posts by Grow??!!   Foto galerie člena Grow??!!   Click here to Send Grow??!! a Private Message   Add Grow??!! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychonaut
Stálý Člen

Karma uživatele psychonaut - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Grow??!!
Zdárek,je to normální jev u RW,mnoho lidí si to plete s plísní,ale jsou to vysrážené soli z hnojek- nejlíp se toho zbavuješ a předcházíš tak že si koupíš 3% peroxid vodíku v lekárně a čistym neředěnym to postříkáš rozprašovačem,zašumí to a zmizí(stačí zlehka 2x3stříknutí,NE to tim zalejt,preventivně to u NFT dělám každý týden nebo 14dnů , zabije to i řasu která vzniká při průniku světla na rw.Od doby co jsem začal používat peroxid do roztoky a na rw jsem uplně vysadil enzymy-nepotřebný. Tak ať to roste....



PRAVDA ODZKOUSENO! jednou sem to tam nechal cely grow a zadny negativni vlivy sem nezaregistroval. Dojel sem bez sebemensich problemu ...

Old Post 25-06-2010 v 12:43 PM
psychonaut je offline   Profil uživatele psychonaut   Find more posts by psychonaut   Foto galerie člena psychonaut   Click here to Send psychonaut a Private Message   Add psychonaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ircan
Nový Člen

Karma uživatele ircan - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 14

tohle je klasika.... bila = zasoleno (zaschle hnojky) muzes s tim prezit i celej grow, ale urcite ti za to korinky nepodekujou

Old Post 30-06-2010 v 13:11 PM
ircan je offline   Profil uživatele ircan   Find more posts by ircan   Foto galerie člena ircan   Click here to Send ircan a Private Message   Add ircan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5222150 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív