Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Plíseň v palicích , vysoká vlhkost ve skleníku ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
mitko
Nový Člen

Karma uživatele mitko - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 1

pestujem v skleniku a velké problémi mi robí pleseň, ako jej predchádzať alebo ako sa jej vyhnúť.
vyskúšajte mi pomôcť.
ďakujem

Old Post 20-03-2001 v 19:56 PM
mitko je offline   Profil uživatele mitko   Find more posts by mitko   Foto galerie člena mitko   Click here to Send mitko a Private Message   Add mitko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SSSuper SSSkunk
Nový Člen

Karma uživatele SSSuper SSSkunk - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 17 

Upozornění Větrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Příspěvek č. 2

Musíš větrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mám foliovník a při mém prvním roce mi zhnila skoro půlka ůrodičky.....:-((((ale udělal sem otevírací okna..a je to pohoda..:-))skoro celý léto sou otevřený a je to paráda

Old Post 15-04-2001 v 16:59 PM
SSSuper SSSkunk je offline   Profil uživatele SSSuper SSSkunk   Find more posts by SSSuper SSSkunk   Foto galerie člena SSSuper SSSkunk   Click here to Send SSSuper SSSkunk a Private Message   Add SSSuper SSSkunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitko
Nový Člen

Karma uživatele mitko - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 3

ďakujem za odpoveď, škoda , že už sa nedajú prirobiť žiadne vetracie otvory. nestačilo by dať rastlinky bližšie ku dverám?

Old Post 15-04-2001 v 17:16 PM
mitko je offline   Profil uživatele mitko   Find more posts by mitko   Foto galerie člena mitko   Click here to Send mitko a Private Message   Add mitko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SSSuper SSSkunk
Nový Člen

Karma uživatele SSSuper SSSkunk - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 17 

Dotaz ???? Příspěvek č. 4

Ty tam máš málo oken???
s těma dveřama..no nevím,asi by jim to pomohlo,ale kolik se ti jich tam vleze???

Old Post 15-04-2001 v 18:16 PM
SSSuper SSSkunk je offline   Profil uživatele SSSuper SSSkunk   Find more posts by SSSuper SSSkunk   Foto galerie člena SSSuper SSSkunk   Click here to Send SSSuper SSSkunk a Private Message   Add SSSuper SSSkunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitko
Nový Člen

Karma uživatele mitko - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 5

su tam len dvoje dvere a nad nimi okienka tak 50x50. je to trochu nezvycajny sklenik lebo je robeny z okien :-) volame ho oknovnik. ak by sa to dalo k tym dveram tak by to vyslo asi tak po dve na kazdej strane takze spolu by to bolo 8 rastlin ale bojim sa ze by sa dotykali stien a chytili plesen tak.
ako zastrihavas mne to zatial vzdy strasne rychlo vyletelo do vysky ani som sa nestihol cudovat a potom to bolo strasne riedke.
zdravi mitko

Old Post 16-04-2001 v 11:37 AM
mitko je offline   Profil uživatele mitko   Find more posts by mitko   Foto galerie člena mitko   Click here to Send mitko a Private Message   Add mitko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SSSuper SSSkunk
Nový Člen

Karma uživatele SSSuper SSSkunk - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 6

no když ti těch 8 kytiček bude stačit...tak nejni proublem, a s tou plísní to řeším provázkama a vohejbám to vod folie....,ale přemýšlím že letos zkusím zasadit do květináčů,třeba to tak moc nevyroste.....

štípám štípám štípám......co jinýho mi zbývá.....ze začátku štípu každý druhý patro...pak už jenom podle potřeby......
ZHUL!!!


joo a ještě k té plísni.......když sem ju tam měl,tak sem na to používal nějakou chemickou sračku:-((((((,ale díky ní sem myslím zachránil to co se dalo:-)

Old Post 16-04-2001 v 19:20 PM
SSSuper SSSkunk je offline   Profil uživatele SSSuper SSSkunk   Find more posts by SSSuper SSSkunk   Foto galerie člena SSSuper SSSkunk   Click here to Send SSSuper SSSkunk a Private Message   Add SSSuper SSSkunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitko
Nový Člen

Karma uživatele mitko - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 7

ďakujem za konzultáciu. ak by si si ešte spomenul na meno tej chemikálie tak napíš.
velmi pekne ďakujem
mitko

Old Post 19-04-2001 v 13:55 PM
mitko je offline   Profil uživatele mitko   Find more posts by mitko   Foto galerie člena mitko   Click here to Send mitko a Private Message   Add mitko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smrud
Nový Člen

Karma uživatele smrud - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 4  

POMOC - plíseň v palicích Příspěvek č. 8

Zdravím,
Pěstuji již delší čas, ale tohle mě fakt zaskočilo (. Pěstuji ve skleníku.
U jedné kytky začala plíseň tak před 2 měsíci, řekl bych že to chytla rajčat, byla to první kvetoucí kytka. Rajčata a vše špatné jsem odstranil , koupil BIO postřik na plíseň a kytky pravidelně stříkal. Plíseň zmizela. Minulý týden však znovu propukla u 2 kytek, které kvetou. Plíseň je hlavně ve spodních květech. Na listech není nic, vypadají normálně. Plíseň je hnědá až šedivá, rychle se šíří po celé kytce. Napadla mi už 3 kytky (.
Plesnivé části jsem ostříhal (chudáci kytky). Snížil jsem vlhkost (zalévání), ale nepomáhá to. Použíívám BIO postřik (ROODSTOP Growshop) , ale zdá se že to moc nepomáhá. Nechci používat chemický postřik do palic, máte někdo zkušenost s takovouhle brutální plísní?
Na jedné kytce plíseň zničila během týdne 1/2 palic.
Nevíte někdo o jiném BIO boji proti plísni.

Naposledy upravil smrud 29-08-2009 v 18:38 PM

Old Post 29-08-2009 v 18:12 PM
smrud je offline   Profil uživatele smrud   Find more posts by smrud   Foto galerie člena smrud   Click here to Send smrud a Private Message   Add smrud to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smrud! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Igraczek
Stálý Člen

Karma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 158  

Příspěvek č. 9

Zdar obávám se že s takovouhle nic nenaděláš když ti nezabírá (roodstop) tak jedině ještě více větrat mechanicky odstranovat plísen šetrně dezinfikovat okolí kytek ( minimalizování spor skla otřít atd.) v poslední řadě použít chem. No a hlavně příště by jsem řekl vybrat si nějakou vhodnější genetiku. Pěstu zdar plísni zmar IGRA

Old Post 29-08-2009 v 18:41 PM
Igraczek je offline   Profil uživatele Igraczek   Find more posts by Igraczek   Foto galerie člena Igraczek   Click here to Send Igraczek a Private Message   Add Igraczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smrud
Nový Člen

Karma uživatele smrud - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 10

Skleník je otevřený celý den a vlhkost je řekl bych nízká. zastavil jsem zalévání. Postřik jsem dal úplně do palic, na všechny postižený místa (hrozná práce), odstranil jsem půlku kytky, která byla nejvíc postižená. Plíseň napadá pouze kytky co kvetou, ještě jsou tam 4 co nekvetou a vypadají zdravě. Nemůže být plíseň ve hlíně, jak se toho zbavit? Použít hypermangan?
Zatím je tak 50% palic bez nákazy ale asi to bude pokračovat. Řekl bych, že je to uvnitř kytky ale nevím jak se toho zbavit. Nechci dvě největší kytky odstranit. Jedna kvetoucí plíseň zatím nemá, začala jít do květu asi před týdnem, u ostatních se příznaky projevily tak po 3 týdnech květu.
Jaká je možná prevence?

Old Post 29-08-2009 v 18:52 PM
smrud je offline   Profil uživatele smrud   Find more posts by smrud   Foto galerie člena smrud   Click here to Send smrud a Private Message   Add smrud to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smrud! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zfiře
sponzor paměti

Karma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 251  

Palec dolů Příspěvek č. 11

Já to měl taky.Nejspíš to měla taky z rajčat.Na rajčatech to bylo na stonku.Dlouhé hnědé fleky.No hnus.Kytka to chytla taky na stonek a potom i do palic.Tam kde to měla na stonku tak to za pár dní byl konec pro celou větev.Celkem nezničitelná záležitost tahle plíseň.

Přeju ůspěšný boj

....mocný ZEN 2013....2009 ScreenOfGreen....double.clon.attack....jooo u potoka bejvávalo....HIGH....ukaž své oko....

Old Post 29-08-2009 v 19:34 PM
zfiře je offline   Profil uživatele zfiře   Find more posts by zfiře   Foto galerie člena zfiře   Click here to Send zfiře a Private Message   Add zfiře to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Igraczek
Stálý Člen

Karma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 158  

Příspěvek č. 12

Ještě ti doporučím ty květiny co nejsou v květu postříkej nekompromisně nějakou chemkou na listech to vydrží až do květu a bude to tu kytku chránit preventivně i v květu. Jo nemůžeš přidat do skleníku třeba nějaký větrák který by ti tahal čerstvej vzduch z venku (aby se vzduch hýbal a nestál ) taky byto určo pomohlo. No a do té hlíny by jsem hypermangan určitě nelil to by asi dobré nebylo spíš udělej zalivku z toho roodstopu. snad jsem pomohl pěstu zdar plísni zmar IGRA

Old Post 30-08-2009 v 10:08 AM
Igraczek je offline   Profil uživatele Igraczek   Find more posts by Igraczek   Foto galerie člena Igraczek   Click here to Send Igraczek a Private Message   Add Igraczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KdykolíKdekolík
Stálý Člen

Karma uživatele KdykolíKdekolík - 67% PěstitelskáKarma uživatele KdykolíKdekolík - 67% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 13

A co Polyversum ?

to taky pomaha na plisne ne ?

Je to starsi thread ale presto:
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
doporucuji procist cele.

cheers

Pardon nechápu sám sebe natož pak vas.

Old Post 30-08-2009 v 10:20 AM
KdykolíKdekolík je offline   Profil uživatele KdykolíKdekolík   Find more posts by KdykolíKdekolík   Foto galerie člena KdykolíKdekolík   Click here to Send KdykolíKdekolík a Private Message   Add KdykolíKdekolík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smrud
Nový Člen

Karma uživatele smrud - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 14

Díky za rady, ještě dnes jsem v OBI zakoupil biologický postřik proti "padlí" a plísním za bratru 100 Kč. hned zítra se vrhnu na postřik tímhle. Dám vědět výsledky, taky udělám pár fotek, aby jsme jako věděli o co go ).

Old Post 30-08-2009 v 12:54 PM
smrud je offline   Profil uživatele smrud   Find more posts by smrud   Foto galerie člena smrud   Click here to Send smrud a Private Message   Add smrud to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smrud! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CwincZ
Stálý Člen

Karma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% PěstitelskáKarma uživatele CwincZ - 98% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 160  

Příspěvek č. 15

Nazdar, mám Hempstar a mám ten stejný problém i když jak čtu tak v menčí míře, taky mě prvně začli plesnivět větve a poté palice, bavil jsem se s kámošem a ten měl taky tento problém a plísen vystříhal a pak tyto místa vytřel peroxidem (normálka co je na rány), nanesl na vatu a pečlivě tyto místa vytřel prý to zabralo! Jinak jak už bylo řečeno ve skeníku by to chtělo ofuk.

Old Post 10-09-2009 v 09:04 AM
CwincZ je offline   Profil uživatele CwincZ   Find more posts by CwincZ   Foto galerie člena CwincZ   Click here to Send CwincZ a Private Message   Add CwincZ to your buddy list     Navštiv homepage uživatele CwincZ! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smrud
Nový Člen

Karma uživatele smrud - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 16

Nazdarek, jsem zpet

Tak 2 kytky šli totálně do kopru během 3 dní maximálně, staqčil jsem něco ostříhat, ale zbytek plísen skolila. Teď jenom doufám, že to nepokosí ostatní, dodržuju režim s málem zálivky a stále jedu BIO postřik, plus vytrhávám plesnivý palice nebo jenoim náznak pryč. Uvidíme co bude dál, ale dvě největší kytyky jsou v kopru. Držte palce.

Old Post 10-09-2009 v 21:43 PM
smrud je offline   Profil uživatele smrud   Find more posts by smrud   Foto galerie člena smrud   Click here to Send smrud a Private Message   Add smrud to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smrud! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-09-2009 - PlÍsen V PalicÍch BÍlÁ Vata , vysoká vlhkost ?? - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3151100 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív