Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
jebutinajmeno
Stálý Člen

Karma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 17

Zdravim vsechny...

Posledni prispevek ktery jsem zde psal byl kratce po zjisteni me diagnozy...Dnes jsou to jiz temer 3 roky a musim rict ze spousta veci je jinak,uplne.

Ihned po diagnoze jsem dostal predepsano Pentasu 500mg 2-0-2 (2000mg/den) k tomu Imuran 3-0-0 (150mg/den) a Salofak 500mg 1-0-1 (1000mg/den) a zakazano vse mozne,jidlo,cigarety,alkohol...

Takze za kazdy den jsem do sebe musel nahazet 3150mg vsemoznych chemickych medikamentu a nejist temer nic co mam rad...

V dobe me diagnosy jsem nebyl dennim uzivatelem konopi,to jsem pote zmenil i co se mnozstvi a pristupu tyce.Zacal jsem uzivat kontrolovane davkovani a sledovat jak ktery model funguje,zejmena z hlediska sedativnich ucinku.Denne uzivam pouze vecer maximalne 0,3 g.

Dnes musim rict ze z vyse uvedenych leku jiz uzivam pouze Imuran 150mg/den ,vse ostatni mi lekar jiz vysadil - k jeho udivu diky skvelym krevnim testum ,dle kterych nemoc znacne stagnuje a nijak neexpanduje ani nevyviji aktivitu.

A jak se citim fyzicky?Ted muzu jist cokoliv chci, od bucku, steaku, grilovanych mas a parku, pres korenena jidla dokonce i pikantni a ostra jidla.Alkohol mi nedela absolutne zadne problemy.Nemam bolesti, nemam problemy s behavkou, na toalete jsem maximalne dvakrat denne jako kazdy bezny clovek...

Nevim zda-li to vse mam prisuzovat uzivani konopi, ale kdyz srovnam problemy me matky ktera ma stejnou diagnozu (ja mam dokonce vetsi rozsah postizeni) a me je to sto a jedna.Jediny rozdil mezi mnou a ji je, ze ja uzivam konopi, leky mame vesmes stejne.

Zacal jsme marihuanu vnimat ne jako zdroj zabavy,zdroj stavu ale jako zdroj ulevy a pomoci.Temer jsem ji prestal zneuzivat a zacal pouze vyuzivat tak jak potrebuji ,ne tak jak chci.

Doufam ze tenhle stav mi vydrzi co nejdele a ze se nebude s pribivajicim vekem moc menit....ted si troufnu rict, ze se az na par vyjimek a spatnych dnu necitim nijak nemocny ani omezeny.
Dalsi prohlidka u lekare je v breznu (chodim pravidelne co 3 mesice) tak snad to bude opet ok

600W-Chronic, Apollo 11, Pepper

600W- AK-47 g/W

400W-Euforia
***BO!!!***

Old Post 28-02-2014 v 09:14 AM
jebutinajmeno je offline   Profil uživatele jebutinajmeno   Find more posts by jebutinajmeno   Foto galerie člena jebutinajmeno   Click here to Send jebutinajmeno a Private Message   Add jebutinajmeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jebutinajmeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

A jak k tomu přistupuje Tvůj lékař?

Old Post 28-02-2014 v 11:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jebutinajmeno
Stálý Člen

Karma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od AndruiN
A jak k tomu přistupuje Tvůj lékař?


Doktor to dokonce na zacatku lecby zminoval sam.Nedal mi prime doporuceni,jen se zminil o alternativnich zpusobech lecby respektive ulevy kterou aplikuji jeho nekteri dalsi pacienti...zminoval obecne tlumici regenerativni prirodni latky jako zeleny jecmen,cinske houby ,vlakniny a marihuanu....Jakozto uzivatel jsem tuto alternativu videl samozrejme pozitivne,tak jsem se u nej informoval jak je to s tim konopim...

Jeho reakce byla samozrejme usmevna nicmene profesionalni. Odvetil mi ze dlouholete a ovrene zkusenosti v CR nejsou,jelikoz kriminalizace teto rostliny neumoznuje delat vyzkumy v aplikaci na pacientech...zminil vsak latky v konopi typu CB ktere vyrazne regeneruji tkane a take zkusenost jeho dalsich pacientu (prevazne starsich lidi) ktere byly velice pozitivni.Sam mi nemohl objektivne rici zda-li mi to pomuze ci nikoliv jelikoz potrebne materialy a vyzkumy zkrtka zatim nejsou...

Pro me je vsak ulezity vysledek a ten je takovy,ze se citim skvele a nemusim uzivat tolik chemickych leku a pritom vzhledem ke sve nemoci zeru jako prase vse co mi prijde pod ruku.

Mnohem dal jsou vsak v zahranici,kde tyto vyzkumy jiz bezi, zde je jedna publikace z roku 2005:

http://www.bath.ac.uk/news/archive/...sibd010805.html

600W-Chronic, Apollo 11, Pepper

600W- AK-47 g/W

400W-Euforia
***BO!!!***

Old Post 28-02-2014 v 13:00 PM
jebutinajmeno je offline   Profil uživatele jebutinajmeno   Find more posts by jebutinajmeno   Foto galerie člena jebutinajmeno   Click here to Send jebutinajmeno a Private Message   Add jebutinajmeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jebutinajmeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jebutinajmeno
Stálý Člen

Karma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 20

zde je cesky preklad:

http://www.konopijakolek.cz/2011/07...mocnenim-strev/

600W-Chronic, Apollo 11, Pepper

600W- AK-47 g/W

400W-Euforia
***BO!!!***

Old Post 28-02-2014 v 13:02 PM
jebutinajmeno je offline   Profil uživatele jebutinajmeno   Find more posts by jebutinajmeno   Foto galerie člena jebutinajmeno   Click here to Send jebutinajmeno a Private Message   Add jebutinajmeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jebutinajmeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koooki
Stálý Člen

Karma uživatele koooki - 8% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 21

Já užívám jen imuran a udenofalk ) sice jsem měl od unora do května minuleho roku relaps a dostal jsem duchod heehee, ale uz jsem zase v pohode pracuju nic me netrapi zdar a silu najdes v konopí.

http://i207.photobucket.com/albums/bb273/lucky13thirten/smoke6kw3as.gif

Old Post 28-02-2014 v 23:14 PM
koooki je offline   Profil uživatele koooki   Find more posts by koooki   Foto galerie člena koooki   Click here to Send koooki a Private Message   Add koooki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 22

Zdravím naše konopné pacienty Hlavně si moc cením a určitě nejen já, vašich příspěvků týkajících se skutečných onemocnění, která vás postihla a jakožto uživatelé té naší zelené radosti máte samozřejmě to nejvyšší právo se k tomu vyjádřit a tak i když stále postrádáme kvalitní vědecky založené podklady, je každý takový report jako tyto povzbuzují a radostnou zprávou ne

Ještě jednou díky a tady přihazuju dva články z Legalizae týkající se problematiky:

MŮJ ŽIVOT S CROHNOVOU CHOROBOU ANEB ZA CO VDĚČÍM KONOPÍ / Tadle kočena si prošla docela peklem a cpala do sebe neuvěřitelný množství medikamentů, které ji přinášely akorát utrpení v podobě vedlejších účinků. Docela zajímavý počtení...

KONOPÍ POMÁHÁ S CROHNOVOU CHOROBOU A DALŠÍMI STŘEVNÍMI DIAGNÓZAMI

Old Post 01-03-2014 v 11:29 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 23

Zdravím přátelé,

je mi 37 let, ženatý dvě děti a mám tři roky diagnisovanou Crohnovu chorobu.
Jsem po dvou operacích preanálních abcesů a píštělí. V součastné době mi lékaři chtějí dělat stomii (vývod bokem), jelikož se rána po poslední operaci nehojí tak jak by měla. Zatím odolávám a doufám, že to tak zůstane.
To, že beru léků jak závodní kůň je jasné: Prednison, Helicid, Pentasa, teď si nevzpomenu na název, ale železo, na chorestelor Zocor a jednou týdně si píchám injekci biologickou léčbu Humiru a ještě entizolový čípky. Je toho celkem dost :-)
No a o psychických problémech ani nemluvě. Asi nejhorší období jsem zažil od loňského listopadu do letošního února, kdy mě DENNĚ bolelo břicho a konečník, že jsem měl i problém sedět. Doprovázely to hlenové průjmy a spousta krve ve stolici, plus neustálá únava. A s tím vším jsem musel chodit do práce, jelikož z nemocenský rodinu moc neuživím. Ano, pobírám invalidní důchod prvního stupně, ale za ten neuživím sám sebe natož rodinu. Nyní se to zlepšilo tak, že mám i po práci trochu sílu abych si mohl hrát s tříletým synem a občas doma s něčím pomoct manželce.
Ale hlavu vzhůru, důležitý je to nikdy nevzdát a bojovat!
Jsem rekreační kuřák konopí cca 10 let a přiznám se, že konopí mě baví :-)
Ale rád bych se zeptal zda-li někdo užíval nebo užívána na Crohna fénixovy slzy (výtažek z konopí)??
Rád bych je vyzkoušel v případě, že s tím má někdo kladný zkušenosti a za předpokladu, že seženu nebo vypěstuju dostatek materiálu na výrobu.

Old Post 17-04-2014 v 09:27 AM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeder
Stálý Člen

Karma uživatele weeder - 20% PěstitelskáKarma uživatele weeder - 20% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 24

katana,

Ahoj. Mohl by jsi se prosím trochu rozepsat, kolik a jak často konopí kouříš?
Pozoruješ potom krátkodobý, nebo i dlouhodobý ústup bolestí?
S Crohnem se předpokládám vyhýbáš tabáku, že?

Díky

Meloun je jako kamarád. Když ho rozřízneš, taky je uvnitř červenej.
Život je jako bonboniéra -> nemám rád bonboniéry.

Old Post 17-04-2014 v 12:18 PM
weeder je offline   Profil uživatele weeder   Find more posts by weeder   Foto galerie člena weeder   Click here to Send weeder a Private Message   Add weeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 25

Kouřil jsem tabák 15let. Je pravda, že jsem přestal kouřit tabák letos začátkem ledna. Fuj, ty stálý absťáky :-)
Je dost možný, že se můj stav zlepšil právě tím, že jsem přestal kouřit tabák (cca po měsíci).
A proč jsem přestal? Za prvé nechci dávat špatnej příklad dětem, za druhý jsem smrděl jak popelník, za třetí když jsem si spočítal, že prokouřím cca 1300,- měsíčně, nehledě kolik je to za rok, to raději koupím něco dětem a sobě konopí :-)
A hlavně jsem přestal kouřit na doporučení lékaře. Né, že by plíce a rakovina (to bych chtěl časem vyřešit vaporizérem), ale že při kouření nezabírá biologická léčba. Dříve se kuřákům vůbec nenasazovala, jelikož je to poměrně drahá léčba. Časem se to označilo jako diskriminace kuřáků, proto jí nyní dostává kuřák i nekuřák.
Konopí jsem kouřil po celou dobu cca 3-4x do měsíce. Nyní kouřím konopí 2-3x týdně. 1g mi vydrží na cca 4-5 jontů.
Nejsem teď schopnej říct jestli bolesti odezní po konopí, jelikož když je v součastnosti mám, tak naštěstí jen na pár hodin a sami odezní.
Ale je pravda, že co jsem začal užívat konopí častěji a pravidelněji, je mi opravdu líp. A to nemyslím, že bych byl zhulenej a v rauši :-)
Na druhou stranu nejsem schopnej říct po čem se můj stav mírně zlepšil. Zda-li po pro mě novejch entizolovejch čípcích nebo po zdvojnásobení biologický léčby nebo po návštěvě u homeopatičky nebo po pravidelným užíváním konopí nebo po přestání kouření tabáku. Protože všechny tyto mnou vyjmenované medikace jsem začal užívat přibližně ve stejnou dobu. V době, kdy jsem se dozvěděl záměr lékařů mi dělat stomii. Tak jsem prostě šel do všeho možnýho abych se tomu vyhnul a zatím snad zdárně.
Ale konopí kouřím s tabákem 50/50. Hulil bych asi každej den, ale vzhledem k tomu, že mám doma kluka 3,5 roku a holku 3 neděle starý, není na to čas.

Old Post 17-04-2014 v 15:07 PM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeder
Stálý Člen

Karma uživatele weeder - 20% PěstitelskáKarma uživatele weeder - 20% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 26

Díky za info.
Že jsi přestal s tabákem mělo určitě dobrej vliv. U Crohna se to vážně nedoporučuje. Taky je to nemoc hlavně kuřáků.
Kvůli tomu ti taky doporučuju kouření konopí bez tabáku.

Já mám skoro dva roky Ulcorózní kolitidu. Zasažený celý tlustý střevo. Je mi 21 let.
UC se zase říká nemoc nekuřáků. Dřív jsem cigarety kouřil příležitostně. Hlavně proto, že mi vždycky hrozně chutnaly
Ale teď mám pro to spíš zdravotní "výmluvu". Když kouřím, tak je mi prostě líp. Takže si dám 2-3 cigarety denně.
Četl jsem, že v nějaký studii bylo zjištěno, že na UC to pomáhá a subjektivně můžu říct, že to je pravda.
Teda pomáhá nikotin, což by se dalo dobře a zdravě vyřešit el. cigaretou, ale jak říkám, ty cigára jsou prostě strašně dobrý

Co se týká léků, tak u mě je to docela v pohodě. I když jsem měl tu první (a zatím naštěstí jedinou) ataku docela silnou, tak se jí podařilo zvládnout jenom aminosalicyláty.
Ze začátku jsem bral Asacol - 8 tablet denně. Pak jsem se konečně dostal na gastroenterologii, kde mi doktor předepsal Salofalk 500 6 tablet denně + čípek Salofalk na noc.
Teď už beru jenom 3 tablety denně.
Cítím se různě. Chvíli líp, chvíli hůř. Vysledoval jsem, že potřebuju jíst hodně vlákniny (zelenina) a mít dost pohybu.

Teď se konečně dostávám ke konopí a to je fakt zázračná věc.
Nejvíc mi prospívá právě kouření marihuany. Hlavně ve chvíli, kdy mám bolesti. Prostě si trochu zakouřím této démonizované rostliny, sednu si a relaxuju.
Po pár minutách začnu citit takový zvláštně příjemný pálení v břiše právě v místech, kde mě to bolí. Jakoby to účinkovalo přesně tam, kde je to potřeba.
Bolesti odezní a taky mám pak dobrou náladu.
Z dlouhodobého hlediska nevím. Kupovat marihuanu je pro mě drahý a vypěstovat si není jednoduchý. Loni opět čórka pár krásných kytek, ze kterých by bylo tak 250-300g. Zbylo mi sotva 10g
Letos se snad už něco podaří.

Jo a katano, tomu výtažku bych se být tebou určitě nebránil. Je to velmi vhodná aplikace velkýho množství účinných látek.
Působí protizánětlivě a potlačuje bolesti. Rozhodně si zkus udělat malý množstvý výtažku, aby jsi zjistil, jestli ti pomůže.

Meloun je jako kamarád. Když ho rozřízneš, taky je uvnitř červenej.
Život je jako bonboniéra -> nemám rád bonboniéry.

Old Post 17-04-2014 v 15:48 PM
weeder je offline   Profil uživatele weeder   Find more posts by weeder   Foto galerie člena weeder   Click here to Send weeder a Private Message   Add weeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 27

Tak právě proto jsem se letos rozhodl zkusit něco vypěstovat, protože kupovat je drahý. Ale jak píšeš pěstovat není jednoduchý.
Bydlím ve velkým městě a i když mám rodinný dům se zahradou, je bohužel tak situovaná, že je tam vidět skoro od všech sousedů - tedy ze tří stran a sousedi jsou ta generace, že maj názor na konopí - narkománie, startovací droga, cesta do pekel a proto to zákon naštěstí zakazuje a každej kdo tuto narkománii provozuje by zasloužil přibít na kříž, polejt benzínem a zapálit. Proto budou kytky (AF) různě po známých a příbuzných kde to jen půjde.
No a já zase na crohna vlákniny nesmím. Když jsem se bavil s dalšíma lidma se stejnou nemocí, tak jsem zjistil, že není univerzální návod na dobrou stravu. Každýmu vyhovuje něco jinýho, už i já mám vypozorováno co můžu a co ne.
Musím se přiznat, že kouření konopí bez tabáku si nedokážu představit. Když jsem začínal s konopím, tak s kamarádem nekuřákem a když jsme to ubalili bez tabáku, tak jsem měl pocit, že je to moje smrt. No dost času od té doby uběhlo a možná to znova zkusím bez tabáku :-)
Jinak výtažku se nebráním a rád jej zkusím, ale nejdřív na něj musím mít materiál. Abych ho koupil, tak bych si musel vzít půjčku :-) proto zkusím pěstovat, protože z 10g výtažek neudělám.
Přeju ti hodně síly do boje proti nemoci.



Nefetuju, léčím se. A baví mě to.

Používám SSL

Old Post 17-04-2014 v 16:46 PM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeder
Stálý Člen

Karma uživatele weeder - 20% PěstitelskáKarma uživatele weeder - 20% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 28

Já je měl taky na zahradě, kde jsou ze tří stran zahrady sousedů. Jednou mi dokonce lezly k sousedovi přes plot
Zjistil jsem, že našim sousedům (starší ročníky) je to buď ukradený, nebo tu kytku ani nepoznají. Naštěstí
Nakonec to mě i kamarádovi ukradli místní feťáčci cca v mém věku. Žádná práce, kradou na co přijdou, nedodělaná střední škola... prostě typ na který se nemůžu ani zlobit.

Na kouření bez tabáku jsem si pořídil ten nejobyčejnější bong asi za 150kč.
Sice to není takový požitek, jako sednout si s jointem, ale účel to plní perfektně.

Díky, tobě taky.

Meloun je jako kamarád. Když ho rozřízneš, taky je uvnitř červenej.
Život je jako bonboniéra -> nemám rád bonboniéry.

Old Post 17-04-2014 v 19:30 PM
weeder je offline   Profil uživatele weeder   Find more posts by weeder   Foto galerie člena weeder   Click here to Send weeder a Private Message   Add weeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 29

Používá někdo na chrona Fenixovi slzy?



Nefetuju, léčím se. A baví mě to.

Používám SSL

Old Post 24-04-2014 v 11:55 AM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 30

Zdravím. I já se přidávám s ulcerozní kolitidou UC, je mi 62-zítra a od Vánoc se s touto "parádní" chronickou chorobou učím žít. Příčina neznámá, ale velké podezření, že je to důsledek mé mnohaleté léčby revmatismu.Atd....... ten den, kdy mne oddiagnostikovala doktorka, byla vedle na vyšetření 2 letá holčička, kterou chystali na vývod.- Tak si my, tady, nestěžujme!!!
A k tématu, proč tu píšu. Po prvních dnech úporných průjmů a naprosté neschopnosti cokoli polknout než hlt vody. Jinak trap na WC, i 20x za dopoledne. Ráno zimnice, že neudržím ani lžičku s čajem-předzvěst nastupující teploty, pak celé tělo pokryje studený pot. Je to opravdu děs.Tyto stavy jsou denně a střídají se.
Ale člověk si musí nashánět informace, prohledat net a hlavně otravovat v kuse doktory, aby člověk mohl reagovat okamžitě,když začnou průjmy, obvykle brzy po probuzení to začne.
Ještě štěstí, že mne konopí zajímalo mnoho let JAKO LÉČIVKA- dnes nemám ani balkon, natož záhonek :-), Než jsem konopí potřebovala sama. Štěstí, že mám v ledničce malou zásobu oleje s vyvařenými palicemi i s listy (materiál, 1 l vody, 0,5 l kvalitního slunečnicového oleje), nejprve vařené 2 hodinky v papináku. Pak nechat vychládnout, přefiltrovat přes plátno a nakonec nalít do dělicí nálevky a oddělit vrstvu vody, tu vylít. Olej zásadně uchovat v tmavé láhvi, nejlépe zabroušené a uskladněné v chladničce.
Na týdenní použití mám lahvičku s kapátkem, každý večer spolknu olejík-mně chutná, zapiju a jdu spát. Počet kapek si musí každý nemocný vyzkoušet. Já jsem začínala 5, pak po týdnu 10 a nyní 15 a víc nezvyšuji. Mám vyzkoušeno, že do 60 minut dostanu hlad a vzácně se mohu pokusit spolknout 1/2 rohlíku. Hlavně hodně pít!!
Vapík mám, ale tento způsob moc nesnáším, jsem nekuřák. Ale 2-4 jemné nádechy a do 10 minut mám hlad. A mohu fungovat.
PROSÍM JEN, NESEDEJTE ZA VOLANT!!
pOKUD NĚKDO BUDE MÍT DOTAZ, RÁDA ODPOVÍM.

Old Post 06-05-2014 v 19:20 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 31

Ještě bych snad dodala, že u těchto střevních chorob je třeba hledat i jiné cesty, jak účinné látky do organizmu dostat, a to velmi šetrně! Když nemohu polknout olejík ani FS, tak jsem si udělala na základě kokos. másla čípky-tedy spíše globule, zvážené a zatím ušoulané v prstech s FS. Zabírají bleskově.
A navíc varuji před polykáním sušeného materiálu ve formě jemného prášku přímo do žaludku, co někteří z nemocných udělají často ze zoufalství.-Nejen trichomy, ale i bylinný materiál krutě dráždí mechanicky a může se stát i katastrofa s protržením trávicí trubice. Osobně radím dát do tobolky spíš FS než suchý materiál, který může ve střevech-po rozpuštění tobolky- nadělat paseku.
Stačí FS naplnit želatin. tobolky, které se dostanou v lékárně. Pečlivě odvážit a máte hotovo. Podle naplnění žaludku a střev je počátek účinku pozvolnější, ale efekt trvá déle. Berte ty časy jen orientačně.
Doufám, že jsem naznačila další možnosti forem užití této naší léčivé byliny.
Držím palce vám i sobě.
A za každý názor budeme vděčni jako pacienti.

Naposledy upravil Yára 08-05-2014 v 16:01 PM

Old Post 06-05-2014 v 19:41 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 32

Omlouvám se za překlep. Do čípků patří kakaové máslo jako základ. Omlouvám se za chybu.

Old Post 07-06-2014 v 11:16 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0392740 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív