Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
aleen13
Stálý Člen

Karma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 85  

Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím Příspěvek č. 1

Ahoj všem,

kdož užíváte marjánku hlavně pro léčebné účely, tak jako já....

Ráda bych věděla, jestli máte někdo problémy právě s těmito nemocemi nebo někdo z vašich blízkých....
jsou to tyto: http://www.strevni-zanety.cz/home

- jestli se léčíte marjánkou, jakou formou (kouření, máslo, prášek...) a jak to pomáhá?

- pomáhá to? jak?

Za sebe mohu napsat pouze tolik, že mám Crohnovu nemoc - vím to sotva 1 měsíc. Byla jsem tak strašně nervozní, že mi dcera řekla, ať zkusím marjánku, že mi určitě pomůže, a tak to všechno začalo..

Postupně jsem si uvědomila, že jsem mnohem klidnější a křečí ubylo...

Kouření mi vadí, tak užívám máslo z palic (tak, jak jsem je koupila na ulici - tedy velmi drahé máslo.... )

Dávám si ho večer do čaje s medem - bezvadně spím, ráno se cítím odpočatá, ale hlavně mám mnohem méně záchvatů.

Pls - pište sem pouze vy, kteří máte vlastní či zprostředkované zkušenosti jenom s těmito dvěma nemocemi.

Ne ti, kterým se udělalo zle po jídle či pití či tak něco podobného - děkuji. Aleen

Alenčin DRUHÝ pěst
Alenčin první balkon
Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím


"Konopí pro zdravý a veselejší život..."

Naposledy upravil aleen13 13-07-2009 v 20:06 PM

Old Post 13-07-2009 v 18:51 PM
aleen13 je offline   Profil uživatele aleen13   Find more posts by aleen13   Foto galerie člena aleen13   Click here to Send aleen13 a Private Message   Add aleen13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 2

Již nějaký ten rok pozoruji zmenšení zdravotních problémů při užívání konopí, u diagnózy Ulcerosní kolitida. Nemoc mne provází již přes nějakých 20 let, ale za to zřejmě vděčím pozdní diagnóze své závodní lékařky. Diagnostika cca až po roce zdravotních problémů. To snad už dnes nehrozí, a jestli máš dignostikováno měsíc a problémy jsou cca stejného stáří není se snad čeho bát. Hlavu vzhůru!
Na vysvětlenou pro ostatní: Tyto nemoci tlustého střeva, už spadají do těch "lepších", které si dokáží člověka docela slušně podat. Na odkazované stránce je problematika sice nějak rozepsána, ale nemluví tam o pozdější možnosti rakoviny tl. střeva, v lepším případě zkrácení střeva a vývod bokem popř. dřevěný futrál, a ty průvodní jevy rovněž nějak nerozebírají(tváří se to jako sice závažná, ale tuctová nemoc). Dá se zhubnout během čtrnácti dní o 20 kg. to neustálé lítání na toaletu, dehydratace, ztráta krve, absolutní nechutenství k přijímání potravy a cestou člověka skolí ještě křeče v krajině břišní až na koberec kde se svíjí... O hnusnejch věcech se opravdu blbě píše!
Nechal jsem si od doktorky vypsat v kterých letech jsem byl v pořádku. Samozřejmě udržovací léčba vždy probíhala, konopí pěstuji již 20 let s nějakými přestávkami a když jsem zkonfrontoval data, tak mi vyšlo, že v letech užívání bylo skoro po problému. No a pak jsem padl na netu na pokusy Dr. Kabelíka prováděné v polovině 50tých let min. století a ty mne jen utvrdily. Současný stav: na moji odpovědnost, bez léků! Dr. tedy neví proč a i po těch letech "známosti" se jí to neodvážím říct.
U této nemoci je potřeba se v první řadě vyvarovat stresů, ale to doslova! Je to jeden z hlavních spouštěcích mechanismů. Potom upravit svoje stravovací návyky. Kafe, naprosto špatné v jakékoli formě, turek, preso, rozpustné, dá se strhnout trochou mléka, ale to jen když je člověk na tom zdravotně dobře. Vysaď to teď úplně! Potraviny které zvyšují kyselost obsahu žaludku je třeba vysadit rovněž, smažená jídla, čaj s citronem, limonády, různé kyselky. Smetanové omáčky, taky nejsou vhodné, pivo, bílé víno atd… Korekci kyselosti žaludku provádím pomocí Vincentky, je to nákladnější, ale funguje to dobře(vyšší kyselost napomáhá k „lepšímu“ poškození střevní stěny). Za ta léta jsem vyzkoušel i různé čaje od různých i vyhlášených bylinkářů. Nepomohl ani jeden, až před pár lety jsem narazil na produkt firmy OXALIS (nedělám reklamu) jmenuje se „na zažívání“ a není špatné k němu dokoupit i jejich sirup „pro dobré trávení“, na komerční čaj je výsledek překvapující a na to, že je čaj „zdravý“, je i chutný. Potom není špatné dokoupit i nějaká probiotika. Při této nemoci je dosti značná ztráta střevní mikroflóry a tu je třeba obnovit. Není dobré šetřit a tak ber přípravky co mají 12mil. bakterií, ty co mají kolem 4mil. jsou sice levnější, ale ne tak účinné a dle Dr. a mých zkušeností jsou nedostačující. Po nastavení jakési střední cesty „zdraví“ se dají i vysadit. Mikroflóru je třeba doplňovat i formou potravy. Je dobré si zjistit zda nemoc nezpůsobuje a nebo alespoň k ní nenapomáhá alergie na laktózu (mléčné výrobky), pokud ne, je trochu vyhráno. Konzumace jogurtů s živými kulturami bakterií je taky dobrá volba, acidofilní mléko, kombucha. Tím, že se budeš cpát jogurty (a nejen jogurty) nemoc nevyléčíš, ale ztížíš jí secsakramentsky Tvojí návštěvu a o to jde. Bílé pečivo jen občas a hlavní skladba potravy chleba. Prospívá cibule česnek(pokud není problém se žlučníkem). To vše co zde píši je třeba vypozorovat, co prospívá co škodí. Určitě jsem na dost věcí zapomněl a třeba doplním.
Nemoc rozhodně nepodceňovat a dbát pokynů lékaře je také dobré.! Mne k rozhodnutí léčit se sám dohnalo věčné braní kortikoidů (prednison), je to hormon který způsobuje osteoporozu a další z jeho průvodních jevů je odulost, ty neustálý beďary a hnisající vřídky…, imuran – potlačuje imunitu až tak, že chytíš fakt kde co všechno, Dr. říkala, že je to nejlepší druh léčby. Samozřejmě z hlediska dnešní medicíny asi jo, ale pak se mne chytil jakýsi streptokok kterého ani neznali a zapříčinil nehybnost pravé strany těla na docela dost dlouho z čehož jsem byl dost v prdeli… Strašit ne, to fakt nechcu, kór když teď alespoň my, co pěstujeme, užíváme a všímáme si co konopí a jeho složky dokáží a tak se zdá, že je cesta z toho ven. Konopí užívám formou kouření, na křeče které kdysi byly je fakt nejlepší a uvolní stres který vzniká špatným zdr. stavem atd. ten je rovněž pryč, případně formou prášku do jídla, to také není špatné, ale jsem hulič a mám to rád, tak asi měnit nebudu. Výluh v kořalce taky není špatný, ale při špatném zdr. stavu bych formu takového užívání nedoporučoval. U tebe to máslo př. prášek jak jsi uvedla a na toto onemocnění alespoň 50% indiky, zbytek se dočteš tady všude.
Rozhodně nedoporučuji chovat se jak já, jsem špatný pacoš a Dr. nadává, že chodím jak potřebuji JÁ, nikoli jak řeknou oni.
Přeji návrat k pevnému zdraví! Případné otázky budu li vědět zodpovím. Dolfa

PS: taky vaporizer není špatný
PPS: neprochladnout! vyvarovat se v zimě tohoto! Ještě mne napadá, před tím jsem měl atopický exém na rukou který po pubertě se změnil na tady to onemocnění(Dr. říká, že je to možné). Osobně kdybych si mohl vybrat, tak hnusný olezlý ruce exémem než toto. No co už. Su teď v pohodě přeji to samé. D

Old Post 14-07-2009 v 16:20 PM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pflusik
Stálý Člen

Karma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 3

Že mám Ulcerózní Kolitidu sem zjistil před rokem, říkali, že se to vyléčit nedá a blablabla kdovíco... za 2 měsíce to bylo pryč, jestli to bylo konopím nebo jsem měl jen štěstí, to říct nedokážu, ale myslím, že určitej podíl to mít taky bude

Komár neni mucha pyčo

Old Post 14-07-2009 v 17:12 PM
Pflusik je offline   Profil uživatele Pflusik   Find more posts by Pflusik   Foto galerie člena Pflusik   Click here to Send Pflusik a Private Message   Add Pflusik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aleen13
Stálý Člen

Karma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 85  

Doplnění... Příspěvek č. 4

Ahoj Dolfi,

díky moc za tak obsáhlou odpověď.

Bohužel, není to u mě veselé. Zdá-se, že mám tyto problémy též nějakých 20 let, ale bez diagnózy....!! Před 3 mi lety jsem začala být neskutečně unavená - na obvodě jsem dostala antidepresiva, že prý mám depresi - bez jakéhokoli dalšího vyšetření..
Po dvou letech braní antidepresiv - znova - děsivá únava - tak mě poslala na Psychiatrii...

Tam mi sice prášky vyměnili, ale NAŠTĚSTÍ byli tak moudří, že si vyžádali další odborná vyšetření na vyloučení nějakého fyziologického problému...
Tak začalo hledání zvýšené sedimentace a nízkých teplot - do minulého měsíce, tedy 1,5 roku!!!
Aby bylo jasno - 1,5 roku jim trvalo, než zjistili správnou diagnózu - už mi chtěli brát mandle, když není nikde nic jiného....
Dohromady tedy od začátku vážnějších potíží to trvalo dnešní moderní medicíně 3,5 roku......
Bohužel - testy potvrdily nesnášenlivost laktózy, dále mám ekzém okolo úst - taky moc hezký, nervy ani nepočítám, vysoký krevní tlak, lupénku, alergii na pyly, plíšně.....dále astma, a potíže s močovými cestami...

No, docela hezký výčet - takže také nic moc.....

Na konopí jsem narazila dvěma cestami - za 1. od dcery, protože jsem byla už jen uzlík nervů, když stále nemohli určit mou diagnozu - je hrozné vědět, že nejste vpořádku a moderní medicína si neumí poradit..

a za 2. - když jsem na netu hledala protizánětlivé přírodní prostředky, nechci být odkázaná pouze na kortikoidy...

a jelikož si kupovat marjánku je pro mě příliš drahé - jsem zde a prvně v životě pěstuji a vědomě porušuji zákon.. ale co mám dělat, když není jiná pomoc...????

Alenčin DRUHÝ pěst
Alenčin první balkon
Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím


"Konopí pro zdravý a veselejší život..."

Naposledy upravil aleen13 14-07-2009 v 18:16 PM

Old Post 14-07-2009 v 17:22 PM
aleen13 je offline   Profil uživatele aleen13   Find more posts by aleen13   Foto galerie člena aleen13   Click here to Send aleen13 a Private Message   Add aleen13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 5

Dvacet let neléčení si dost dobře nedokáži představit, když vím jak tato nemoc funguje a co s člověkem dělá. Psychická stránka nejistoty a tápání doktorů udělá taky své. Já se dostal k diagnóze přez kamaráda Dr. mé mamky ke kamarádce Dr. mého taty, která mne poslala ke své kamarádce doktorce co začínala v tomto oboru. Co tak sleduji za ty roky, je poměrně masivní nárust pacošů a docela jsem koukal, že tam chodijou i Vietnamci. Dnes je to klasifikováno jako civilizační choroba a je smutné, že stále není známa příčina a léčí se nějak pouze důsledky.
Nechcu zde fungovat jako nějaký Dr., či poradce, nebo doslovný konzultant. Je potřeba si účinky vyzkoučet na "vlastní triko" ohodnotit, udělat závěr. Marjánka, ale není žádná modla která funguje na vše a tak doufám, že máš ty samé "patogeny" jako já, jako Franta, Pepa a Jarda, no Marie taky. Do této chvíle opravdu nechápu jak jsi bez odpovídající diagnózy a léčby mohla fungovat . Léčba dnešnímy medikamenty má určitě svůj význam, ale některé jsou dost dryjáky a snad je látky obsažené v konopí úspěšně nahradí. Zatím se mi to tak jeví a tak uvidíme. D

Old Post 14-07-2009 v 20:47 PM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 6

Zdarec pacienti,
můj velmi dobrý známý trpí Crohnovou nemocí. První příznaky se mu dostavily dva a půl roky zpět. Což bych asi neměla říkat, tak to bylo zrovna období, kdy si začal ujíždět na pervitinu, ale tahle závislost trvala docela krátkou dobu, právě proto,že začal z ničeho nic mít hrozný sračky. Prvně si myslel, že jde o nějaké problémy asi skrz ten fet, pak to ale neustávalo, sral i krev, chodil na záchod styl přijít na mísu, vykonat potřebu,vrátit se do pokoje, jít na mísu. Takže se na smah hned vysral doslova. Těžko říct,jestli to byl nějakej podnět z toho. Jedno je jistý, on celej život odmítal jíst ovoce a zeleninu. Takže se nepročištoval,neodlehčoval střeva..Když to trvalo nějakou chvilku, řádově měsíc, tak s tím došel ke své lékařce a začli to řešit. Než došli k tomu, o co se jedná,trvalo jim to asi čtvrt roku, protože hlavně je to nemoc prý né moc běžná, spíš už ojedinělá. No a pak ta léčba probíhala hodně laxním přístupem jeho i lékařů. Líp řečeno,si místní lékaři nevěděli rady. Dostat se do jiné, lepší nemocnice nebylo prakticky možný, a taky ty jednotlivý procesy mezi sebou byly hodně zdlouhavý.Hlavně on se za to i trochu styděl a neřešil to na správným místě u dobrých odborníků, pořád věřil,že se to zlepší.Dostal ale zákaz pít, kouřit a omezit stravování se toho a toho,ale jelikož to bylo ještě jakoby v zárodku,tak chlastal normálně, kouřil pravidelně, hulil pravidelně a jedl sice o malinko líp,ale pořád porušoval pravidla. Takhle se to táhlo asi rok a něco, kdy už solidně ubyl na váze, na den chodil asi pětkrát denně, byl z toho imrvere podrážděnej, nejen psychicky,ale i na konečníku..Musel si při sezení dávat pod zadek polštář,prostě hodně nepraktická věc,aj když jsme jeli na akci,kde nebyla voda, tak měl problém. Takže se úplně odizoloval od společnosti. Kluk 26 let.
Letos začátkem roku přešel do rukou schopných lékařů. Podle snímků mu zjistili, že má tlusté střevo zduřelé - vnitřní stěny, a že to má zúžené. Řeší se to laparoskopicky + x jiných věcí. Od toho začátku roku si dal předsevzetí,a přestal s cigárama,hulil ale dál. Operace byla nutná,ale pro velký zájem v jisté výborné nemocnici mu bylo řečeno,že se dostane na řadu až v září tohoto roku. Na začátku léta se ale jeho stav tak zhoršil, že byl předán akutně do jisté nemocnice na co nejrychlejší operaci. Najednou to šlo hned. Je to docela čerstvá věc, byl tam asi tři týdny v nemocnici,prošel si spoustou docela nepříjemností, věci které jsou mi cizí,on když to člověk pořád slyší,tak už se mu to plete,mate. Udělali mu v břichu asi pět řezů a odoperovali ho. Sice to mělo hodně striktní požadavky kolem toho,ale už je z toho dá se říct malinko venku. Cítí se mnohem líp,i ta radost,že může na wc jen ráno a večer, zadek ho nebolí atd. Řeknu vám, ten kluk se touto zkušeností docela změnil, protože to není sranda a bylo tam docela hodně šílených případů,co takový střeva dokážou. Problémy lidí všech věkových skupin. On je tím už asi poznamenanej, lidi s vývodama,lidi, co jim z úst teče sračka atd.. Hodně zážitků popovídal, hodně děsivých věcí.VĚTŠINOU TO BYLO O TOM, ŽE TY LIDI PODCENILY LÉČBU A NEŘEŠILY TO HNED- V ZÁRODKU. Protože komu by se chtělo opustit dobré jídlo,alkohol atd a šířit takový choulostivý věci.
Ještě v té nemocnice si prej tak třikrát zahulil. Lékaři mu řekli, že to co mohli teď pro něj udělat udělali, a zbytek se pořeší během několika měsíců právě tou bilogickou léčbou - což je to,aby jedl striktně to co má,a to co nemá vůbec nepřipustil. Jak sám řekl,že se tak měl stravovat hned. Teď váží 59 kg. Vážil 80 kg.. Řekl,že na hulení kašle, takže už ani hulit zatím nechce, cigarety a alkohol v žádným případě. Skrz to stravování. Jak psal Dolfa s česnekem a cibulí - to se nesmí VůBEC !!! Viděla jsem jeho vzorovej jídelníček na týden. Je to o tom,že žádný mastný, pečený,grilovaný, žádnej tuk - JEN ROSTLINNÝ. Žádné uzeniny! Slanina,salám,jakkoliv kořeněné - nic takový. POUZE ŠUNKA. Maso - jen dušené, nekořeněné - z koření může jen kmín, majoránku a ještě něco takovýho. Sůl minimálně. Může ryby. OVOCE ZELENINU - JEN ROZVAŘENOU, BEz tvrdých částí, semínek, slupek, případně z toho jen šťávu. Tak jsem mu půjčila odsťavňovač,hehe. Pečivo - NE ČERSTVÉ--atd,tak můžu pokračovat. Sladký ěci taky moc nesmí, LUŠTĚNINY VůBEC atd atd....
Když to zhrnu, Alenko, chce to jít k přímému zdroji, k dobrému lékaři a řešit to hned. Přeji hodně zdaru a s tím hulením, tak spíš tomu moc nevěřím. Jak se říká, když nejde o život,tak vo hovno jde.. Zdravíčko.

Old Post 22-07-2009 v 16:40 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aleen13
Stálý Člen

Karma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 7

Ahoj Divoženko,

no - nepotěšila jsi mě.......

když to čtu, je mi smutno.... ale takový je život. Ale shoda je v tom, že všechno strašně dlouho trvá - od jednoho vyšetření ke druhému třeba 2 měsíce i déle, to je děs. K řádnému doktorovi jsem objednaná až na září, dříve nemůže..
Hulit nechci, protože mi to nedělá dobře, ale chci užívat prášek do jídla nebo máslo, dá se vyrobit z kokosového tuku - to je čistě rostlinný a biotuk, takže se může.
Věřím tomu pevně, protože jsem o dobrých účincích marjánky na tuto nemoc hodně četla - a pak, tonoucí se stébla chytá, pořád lepší než kortikoidy...
Jídelníček je strašně individuální - četla jsem na odborných servrech, že si to každý musí vychytat sám, co může a co ne..
....no, uvidíme - díky moc za názor a zkušenosti....

Alenčin DRUHÝ pěst
Alenčin první balkon
Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím


"Konopí pro zdravý a veselejší život..."

Old Post 28-07-2009 v 08:23 AM
aleen13 je offline   Profil uživatele aleen13   Find more posts by aleen13   Foto galerie člena aleen13   Click here to Send aleen13 a Private Message   Add aleen13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seven40
Stálý Člen

Karma uživatele seven40 - 47% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 128  

Příspěvek č. 8

o tom jak se crohna zbavit muzem nekdy pokecat..4 roky jsem s tim trpel dokud jsem si neuvedomil kde byl zlom a presel jsem na "zdravou" vyzivu..trvalo to pres pul roku nez sem byl bez nalezu..je to bylinkovej masakr na bazi hermanku a materidousky a strava typu libovy veprovy..vareny max duseny na masle a knedliky..zadna zelenina...ve finale i jsou dobry klyzmata z hermanku..teda mel jsem chyceny jen tlusty strevo ,ale za to poradne..na gastru nechapali,ze jsem se toho zbavil..ted uz chodim jen na kontroly 1x za 2 roky pro sichr


citace:
Původní příspěvek od aleen13
Ahoj Divoženko,

no - nepotěšila jsi mě.......

když to čtu, je mi smutno.... ale takový je život. Ale shoda je v tom, že všechno strašně dlouho trvá - od jednoho vyšetření ke druhému třeba 2 měsíce i déle, to je děs. K řádnému doktorovi jsem objednaná až na září, dříve nemůže..
Hulit nechci, protože mi to nedělá dobře, ale chci užívat prášek do jídla nebo máslo, dá se vyrobit z kokosového tuku - to je čistě rostlinný a biotuk, takže se může.
Věřím tomu pevně, protože jsem o dobrých účincích marjánky na tuto nemoc hodně četla - a pak, tonoucí se stébla chytá, pořád lepší než kortikoidy...
Jídelníček je strašně individuální - četla jsem na odborných servrech, že si to každý musí vychytat sám, co může a co ne..
....no, uvidíme - díky moc za názor a zkušenosti....

Cigarko je proste cigarko a muj nazor je ,ze je to jediny co jde hulit pokud se clovek zivi v oboru IT a elektro

Old Post 13-10-2009 v 07:23 AM
seven40 je offline   Profil uživatele seven40   Find more posts by seven40   Foto galerie člena seven40   Click here to Send seven40 a Private Message   Add seven40 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seven40! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 9

Zdarec Seven40 ..dík za info, tos mě jen potvrdil ...
ten bylinkovej masakr bys mohl přesněji rozvíst, v jaké konzistenci jsi to užíval.
Včera ten můj známý hlásil ,že už má 10 kg nahoře. To jde.
Lidi moc podceňujou tady ty alternativní léčby, často tomu nevěří, samozřejmě záleží, jak kdo má nemoc rozvinutou, ale stačí setrvat na užívání jedné věci, než to plácat pátý přes devátý. To je jak s tím česnekem a rakovinou

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 13-10-2009 v 10:54 AM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koooki
Stálý Člen

Karma uživatele koooki - 8% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 10

já mám crohna od 14ti let,nevim,snazim se ... i kdys nevim o co..

Old Post 11-08-2010 v 15:04 PM
koooki je offline   Profil uživatele koooki   Find more posts by koooki   Foto galerie člena koooki   Click here to Send koooki a Private Message   Add koooki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aleen13
Stálý Člen

Karma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% PěstitelskáKarma uživatele aleen13 - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 11

Ahoj - no a jak se snažíš? Rozepiš to víc, třeba jsou tu lidi, které to bude zajímat... "). Měj se.

Alenčin DRUHÝ pěst
Alenčin první balkon
Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím


"Konopí pro zdravý a veselejší život..."

Old Post 11-08-2010 v 21:47 PM
aleen13 je offline   Profil uživatele aleen13   Find more posts by aleen13   Foto galerie člena aleen13   Click here to Send aleen13 a Private Message   Add aleen13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koooki
Stálý Člen

Karma uživatele koooki - 8% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 12

mno já mám problém s tím že mám averzi vůči práčkům,tak se snažím brát poctivě léky,já vím že tj hovadina nebrat prášky,ale po takové době...každej den,.kdo ví tak ví,...snažím se jíst tak aby mi nebylo špatně z jídla,..na mě má strašně moc vliv počasí,jak se stále mění tak mi je špatně,..kdzž budu mít dobré podmínky,skusím fenixovky,jestli pomáhají,psal jsem si s pani Bushkou,mám od ní pár věcí co bych měl užívat.>.éž by tady v čr byla tráva braná jako medikament...to bych pak nemusel brat ani tolik kortikosteroidu,i kdyzž ted beru imuran 125mg,..bral jsem dlouho medrol...a pak jsem vypadal jak meloun prostě je to shit ... můžu se zeptat..nemáte něco náhradního za Fosvátové soli? ted budu mit kontrolni kolonoskopii na podzim nebo na jare... cus bus.

Old Post 13-08-2010 v 03:41 AM
koooki je offline   Profil uživatele koooki   Find more posts by koooki   Foto galerie člena koooki   Click here to Send koooki a Private Message   Add koooki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koooki
Stálý Člen

Karma uživatele koooki - 8% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 13

Jak to máte s imunitou?ja jsem zase nemocnej,mam chripku jak svina..asi si budu pestovat pomerance pod lampou

Old Post 08-09-2010 v 23:52 PM
koooki je offline   Profil uživatele koooki   Find more posts by koooki   Foto galerie člena koooki   Click here to Send koooki a Private Message   Add koooki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pflusik
Stálý Člen

Karma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 14

Teďj sem se náhodou dostal k jednomu článku, kterej mě poměrně zaujal.
http://www.vesmir.cz/clanek/kourenim-ku-zdravi
Článek víceméně pojednává o tom, že pro pacienty s ulcerózní kolitidou by měl být přísun nikotinu prospěšný. Nevím, zda existuje nějaký výzkum, který by to prokazoval, ale pravda je, že poté co jsem začal kouřit, se projevy nemoci postupně vytratily. Začal jsem kouřit spíše z beznaděje, když jsem se dozvěděl, že jsem nemocný a nakonec to možná dokonce i k něčemu bylo... a důležité je, že člověk, který by to chtěl vyzkoušet za účelem léčby ještě nemusí začínat kouřit. Díky tomu, že přes 80% dospělých kuřáků chce se svým zlozvykem skončit, ale chybí jim patřičná vůle, máme dnes mnoho preparátů, které zajistí přísun nikotinu do těla. Od žvýkaček po elektronické cigarety.

Když se mě někdo zeptá, proč vlastně kouříš, není originálnější vysvětlení než "kouřím ze zdravotních důvodů"

Komár neni mucha pyčo

Old Post 16-09-2010 v 20:30 PM
Pflusik je offline   Profil uživatele Pflusik   Find more posts by Pflusik   Foto galerie člena Pflusik   Click here to Send Pflusik a Private Message   Add Pflusik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jebutinajmeno
Stálý Člen

Karma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 15

Zdravim vsechny...

nikdy bych neveril ze budu pridavat prispevky do teto sekce...ale,bohuzel mi pred dvema a pul mesici diagnostikovaly crohnovu nemoc ve fazi zasazeni prakticky celeho zazivaciho traktu...rada vysetreni nakonec ukazala ze mam zanetlive nalezy v tlustem,tenkem streve,zaludku,jicnu,slezine a dvanactniku...

Tohle zjisteni me dostalo do kolen,i diky tomu co mi zdelil doktor-vsemozne zakazy a narizeni co smim co nesmim,kolik muzu kolik nemuzu,denne se cpat hromadou prasku,ktere pokud se lecba nebude lepsit,mi ve finale odrovnaji i jatra a ledviny a to mi neni jeste ani petadvacet...

Paradoxne az po zacatku lecby jsem zacal pocitovat nesvary teto zakerne a nevylecitelne nemoci..nesnesitelne krece,unava prakticky z niceho,zvraceni,spatna snasenlivost silnych leku,casta virova onemocneni diky praskum na snizeni imunity...

Jak se rika trava je lek na svechno,ale ja nemel o souvislosti cannabis a teto choroby zadne povedomi,az do nedavna kdy mi pri dalsim vysetreni na sonografii mi primar gastroe. tise a nenapadne zdelil ze by mi to sice rikat ani doporucovat nemel ale polozil mi otazku zda uzivam marihuanu a pokud ne,at s tim zacnu..Coz mi dosti vyrazilo dech a docela i potresilo,preci jen,az se me od ted nekdo zepta,proc to kourim,reknu ze mi to doporucil doktor..on sam se odkazal na studii jakychsi britskych vedcu kteri prokazaly ze kanabioly obsazene v thc CB1 CB2 maji regeneracni a odbouravaci ucinky na zanetliva strevni onemocneni a na anesteticke ucinky konopi(svalove stahy,brisni krece,lepsi traveni,lepsi snaseni silnych leku,odbourani stresu ktery je spja s diagnozou)...Travu jsem samo sebou uzival i pred tim,ale nikdy jsem ji nevyuzil k lekarskym ucelum i kdyz jsou nesporne,nikdy nebylo treba.Naucil jsem se ji konzumovat praktiky pouze kdyz to potrebuji a sam zasnu,jak mi dokaze ulevit..mozna je v tom trochu i placebo efekt,ale kazdopadne pomaha... Snad to dojde az do te faze ze budu moci snizit davku chemickych sracek aby me to zevnitr nesezralo a bude prevazovat alternativni lecba...

drzim palce vsem nemocnym a bojujicim lidem s touto zakernou nemoci...pestu zdar!

600W-Chronic, Apollo 11, Pepper

600W- AK-47 g/W

400W-Euforia
***BO!!!***

Old Post 25-11-2011 v 10:51 AM
jebutinajmeno je offline   Profil uživatele jebutinajmeno   Find more posts by jebutinajmeno   Foto galerie člena jebutinajmeno   Click here to Send jebutinajmeno a Private Message   Add jebutinajmeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jebutinajmeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Pflusik
Nevím, zda existuje nějaký výzkum, který by to prokazoval, ale pravda je, že poté co jsem začal kouřit, se projevy nemoci postupně vytratily.

Nevím, jestli existuje výzkum, ale dlouho tradovaný lidový nevědecký způsob, jak se zbavit úporných průjmů (mimo jiné zmiňován i v Dr. House) existuje. Cca 2 nikotinové cigarety denně.
Nikotin má kromě jiného také pozitivní vliv na mozek. Teď je ale doba, že je špatný, protože je špatný..... Jednou ho snad bude čekat rehabilitace, jako dnes postupně konopí.
Úlevu od křečí, bolestí a pozitivní změnu nálady a možnost spánku, kterou konopí může poskytnout, není třeba rozebírat. Jenom platí pořád to, že jsme každý jiný, a tomu přizpůsobit životní styl, jídelníček a užití pomocných bylinných preparátů.

Old Post 25-11-2011 v 12:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4999480 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív