Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » prosba o radu - listy se droli
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

prosba o radu Příspěvek č. 1


Už tak hodinu to tady procházím, ale nenašel jsem nic, co by mi opravdu pomohlo. Tak jsem se chtěl otázat, čím by mohlo být způsobeno to, že mi hnědnou listy.

Zkusím příložit fotky.

Problém se týká větších listů a postupně se přesunuje i na ty menší a mladší. Nejdříve se na listech objeví hnědé skvrny, potom listy od krajů začnou hnědnout a schnout - až odejde celý list, který se dostane do stavu, kdy je úplně suchý - až se drolí.

Nevím, čím to je.

- lampou to není, teplem také ne, téměř nehnojím, substrát se neliší od předchozích...

Předem díky za rady.

K.

Old Post 19-06-2010 v 12:19 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nero
Stálý Člen

Karma uživatele nero - 11% PěstitelskáKarma uživatele nero - 11% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 256  

Příspěvek č. 2

U mně se takhle projevila plíseň,ale počkej si až ti to udpoví někdo víc zkušenej

Old Post 19-06-2010 v 17:57 PM
nero je offline   Profil uživatele nero   Find more posts by nero   Foto galerie člena nero   Click here to Send nero a Private Message   Add nero to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od nero
U mně se takhle projevila plíseň,ale počkej si až ti to udpoví někdo víc zkušenej


Mně to taky připadá jako plíseń. Ale to je na tom to podivné, protože:

a) vlhkost ve skříni je spíš menší než by měla být.

b) nijak jsem kytku nepřeléval

Old Post 19-06-2010 v 18:33 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-badboy-
Stálý Člen

Karma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 130  

Příspěvek č. 4

" téměř nehnojím " .... a nemyslíš že je to právě tím ???? skuz se nad tím zamyslet ...........

Old Post 19-06-2010 v 21:33 PM
-badboy- je offline   Profil uživatele -badboy-   Find more posts by -badboy-   Foto galerie člena -badboy-   Click here to Send -badboy- a Private Message   Add -badboy- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od -badboy-
" téměř nehnojím " .... a nemyslíš že je to právě tím ???? skuz se nad tím zamyslet ...........


Ne, vůbec nemyslím, že by to bylo nedostatkem živin. Už cca 5 let používám pořád stejný substrát. A to, že by došly živiny v 25-ti litrovém květináči po 3 týdnech, to považuju za absolutně nemožné.

Old Post 20-06-2010 v 09:20 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 6

Zdar....

Jestli mas v poradku PH tak by to mohla byt plisen (Botrytis cinerea nebo neco podobneho) jestli mas PH nizko tak by to taky mohl byt nedostatek vapniku.

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 20-06-2010 v 10:14 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-badboy-
Stálý Člen

Karma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 130  

Příspěvek č. 7

noo podle mího to možný je ...ale když vyloučíme tuhle variantu tak se přikláním k plísni.

Old Post 20-06-2010 v 14:31 PM
-badboy- je offline   Profil uživatele -badboy-   Find more posts by -badboy-   Foto galerie člena -badboy-   Click here to Send -badboy- a Private Message   Add -badboy- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od -badboy-
noo podle mího to možný je ...ale když vyloučíme tuhle variantu tak se přikláním k plísni.


osobne si myslim ze to je na 90 % vapnik .... ted jsem se dival na jeden tryd a tam to bylo to same s vysledkem vapnik ....

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 20-06-2010 v 15:01 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


osobne si myslim ze to je na 90 % vapnik .... ted jsem se dival na jeden tryd a tam to bylo to same s vysledkem vapnik ....


Ale já pokaždé kupuju jeden druh substrátu a vždycky s ním udělám to samé - tj. přidám písek (vyvařený) a trochu dolomitického vápence. A nikdy se mi něco podobného nestalo - natož teprve po 3 týdnech.

Vylučovací metodou tedy docházím k tomu, že to musí být plíseň a nebo nějaká, mně neznámá, choroba kytek.

Tak jsem si udělal vývar z listů křídlatky a večer tím poleju kytku - a zejtra koupím nějaký chemický fungicid.

Naposledy upravil KOSMEJ 20-06-2010 v 17:49 PM

Old Post 20-06-2010 v 17:23 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skrin
Stálý Člen

Karma uživatele skrin - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 10

ahoj, mel jsem ten stejny problem minuly grow, tvoje fotky vypadaji temer identicky jako moje. Zjistil jsem, ze jsem mel dojebany PH metr a lil jsem tam vodu s hnojka pri PH 3,8 - 4,0.

Zacalo se to projevovat cca ve 4. tydnu, do te doby to vypadalo uplne super. Spousta lidi take rikala, ze to je plisen, nebo houby, apod, ale nic se zatim napotvrdilo. Preventivne jsem masivne postrikal Kuprikolem, vydezinfikoval skrin, postrikal i Bioton(biool), ale i tak to slo pomalu do kopru, hodne toho poschlo.

Zkus to PH, jinak nevim.

Old Post 22-06-2010 v 12:15 PM
skrin je offline   Profil uživatele skrin   Find more posts by skrin   Foto galerie člena skrin   Click here to Send skrin a Private Message   Add skrin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 11

Takže bod má ten, kdo tipoval plíseň. Alespoň léčba proti plísni kytkám prospěla, že zmizely příznaky. )

Old Post 23-06-2010 v 20:05 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Meccman
Stálý Člen

Karma uživatele Meccman - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 201  

Příspěvek č. 12

tak rychle? Zajimave ale taky sem typoval to PH

:Rasta: :Starwars:

Old Post 24-06-2010 v 08:20 AM
Meccman je offline   Profil uživatele Meccman   Find more posts by Meccman   Foto galerie člena Meccman   Click here to Send Meccman a Private Message   Add Meccman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zajonc
Stálý Člen

Karma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 312  

Příspěvek č. 13

mam skoro stejny tedkom problem, nikdy se mi to nestalo. PH metr nemam a nebudu nikdy mit... jinak ty listy se mi NEDROLI ale mam na nich takove rezave tecky... nebo flíčky... vypada to jako nedostatek nejakych zivin... fotku tady muzu pridat? neni to muj thread

Old Post 24-06-2010 v 10:08 AM
zajonc je offline   Profil uživatele zajonc   Find more posts by zajonc   Foto galerie člena zajonc   Click here to Send zajonc a Private Message   Add zajonc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-badboy-
Stálý Člen

Karma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% PěstitelskáKarma uživatele -badboy- - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 130  

Příspěvek č. 14

zajonc : i bez fotky říkám že máš pravdu a je to nedostatek živin jinak já už PH taky nemám a mít už nikdy nebudu

Old Post 24-06-2010 v 13:50 PM
-badboy- je offline   Profil uživatele -badboy-   Find more posts by -badboy-   Foto galerie člena -badboy-   Click here to Send -badboy- a Private Message   Add -badboy- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 15

tohle dělá hodně nízký pH...mimo jiné...

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 24-06-2010 v 15:04 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 16

Prostě se budete muset smířit s tím, že to bylo způsobeno plísní. Můžete o tom pochybovat, ale to je všechno, co s tím můžete dělat.

Je to tak, že 3 dny po prvním postřiku fungicidama se hnědnutí listů zastavilo.

A dodávám: v této době jsem ničím nehnojil, nijak jsem neupravoval PH - a dokonce jsem ani nezaléval. Zalil jsem dneska ráno poprvé - a teď radostně koukám na to, jak kytka krásně povyrostla.

Old Post 24-06-2010 v 18:33 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:50 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-11-2009 - Prosba o radu skusenejsich - 8 odpovědí
25-05-2004 - Prosim o radu s indoor - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8675200 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív