Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Prosba o radu... Ohľadne 70W HPS.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Nápad Prosba o radu... Ohľadne 70W HPS. Příspěvek č. 1

Zdravím komunitu.

Plánujem čoskoro začať svoj vlastný grow pod umelým osvetlením. A chcem sa ohľadom toho niečo spýtať skúsenejších.

Viete si predstaviť 70W HPS v boxe s vnútornými rozmermi VxŠxH - 658x367x280 mm? Nechce sa mi už zháňať iný box, strašne mi prišiel taký pravý na mikrogrow. Inak išlo by o poriadny mikrogrow za čo najnižšie náklady... Pár poznámok:

-box je kuchynská skrinka, rozmery už viete
-príťah v jednom zo spodných rohov, 12V z PC zdroja
-odťah v jednom z vrchných rohov, rovnakého typu
-pre odraz svetla izotermická záchranárska fólia, myslím že odráža dosť kvalitne
-tienidlo oldschoolové Stucco, zmenšené a upravený tvar
-kvetináče Teku 15x15x20 = myslím že sú 3,5L
-zemina zo záhradkárstva, pH 5,0-7,0, dosť jemná, plus v nej perlit, asi 20% objemu
-papaníčko BioBizz Bio-Grow, Bio-Bloom, ďalej RootJuice, Bio Nova PK 13-14, a AH Final Solution
-slniečko plánujem kúpiť zo svítíme.eu, kompletný set 70W HPS so štartérom, objímkou a tlmivkou + kábel 5m, najprv som však mal zálusk skôr na 100W... Tá ide do objímky E40, pričom tá 70W ide do E27... Čo vy na to?
-chcel by som sa tam nejak vojsť, tienidlo dať úplne hore, možno zvoliť aj trošku inak tvarované kvetináče, skôr širšie než vyššie
-časom by som chcel možno aj nejakú zvlhčovačku použiť, ale nie vo vnútri samozrejme... Skôr nech by bola vonku a príťah by ťahal paru dnu
-na skrinke mám namontovaný aj visiaci zámok

Volačo mi trepnite do éteru, či si to viete v takom menšom priestore predstaviť, alebo či mám radšej zvoliť trošku niečo väčšie... Alebo aj ohľadom toho svetla. Možno by nebolo zlé aj CFL, ktovie. Najprv som chcel ísť rast pod 50W E27 úsporkou s teplotou chromatičnosti tuším 4100K a kvitnutie potom nejaký slabší HPS alebo 125W CFL 2700K...

Nech sa darí, a vopred díky za postrehy.

EDIT: Ešte by som dodal, že pod HPS by išli ňáký řízky z outdooru, mám tam dosť dobrý sortiment, Early Girl x Rox, Durban Poison, Mazar, Tundra, od miestneho člena mám KC36, Purple Widow, Jock Horror, potom onedlho pribudne pár kúskov Chrystal, Green-O-Matic, a možno aj strain s názvom LSD od Barney's Farm Seeds. Plus nejaké no names.

Naposledy upravil Zioło 12-04-2010 v 10:46 AM

Old Post 12-04-2010 v 10:40 AM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZivyKvet
Stálý Člen

Karma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 2

ahoj

no rozmerovo si na tom dost na pytchu.... 36X28 na podorys je velmi velmi a velmi malo..... ak tam budes velmo setrit miestom tak ti tam vojdu nanajvis dve rastlinky na ktore by som pouzil asi tu 70W HPS...... nad tou 100 watkou by som pri tvojich rozmeroch ani neuvazoval.... tak isto 125W CFL.. vies si predstavit ako tie CFLka vyzeraju? 200W CFL ma na dlzku 50cm
mimochodom sa mi doma na povale vala 70W HPS novy komplet

tak snad sa bude darit
cau

"Život je smrtelná choroba, prenášaná sexom"

1nd indoor 70W HPS, 4ks whidow skunk
2nd indoor 200W CFL/250W HPS, 1ks durban, 2ks voodoo, 3ks S47, 4ks WS
3rd indoor 400W HPS, 6ks Skunk47, 6ks ED rosenthal

Zasej myšlienku a zožneš čin, zasej čin a zožneš zvyk, zasej zvyk a zožneš charakter, zasej charakter a zožneš osud. (indické príslovie)

Old Post 12-04-2010 v 11:30 AM
ZivyKvet je offline   Profil uživatele ZivyKvet   Find more posts by ZivyKvet   Foto galerie člena ZivyKvet   Click here to Send ZivyKvet a Private Message   Add ZivyKvet to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ZivyKvet! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 3

Čaves, odkiaľ si kupoval ten komplet? Vála sa - to znamená, že ho nepotrebuješ??? Skúsil by som teda asi tú 70W. Viem že je to na pôdorys zatraceně málo, ale už som tu na G videl ozaj všeličo, takže sa to ani moc nebojím skúsiť. Nevadilo by mi ani keby tam je len jedna rastlinka, chcel by som to natlačiť hocijako, poohýbať a možno aj drbnuť ScrOG.

Old Post 12-04-2010 v 11:38 AM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
*LENIN*
Nový Člen

Karma uživatele *LENIN* - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 4

No tak zdar ... ja som tiez donedavna rozmyslal nad 70W a mal som este mensie rozmeri skrine ... cize na tvoje rozmeri je to podla mna uplne vpohode ... skus tam natlacit co najviac rastliniek .. a urobit scrog ... nech ti to pokrije celu plochu a mozno by sa ti podarilo na 70 W aj 50gee no ja som sa rozhodol zacat 400W nech tych cca 70 dni stoji za to ... tak ad to roste ...ak to rozbehnes budem sledovat zatim Cuss...

Old Post 12-04-2010 v 13:12 PM
*LENIN* je offline   Profil uživatele *LENIN*   Find more posts by *LENIN*   Foto galerie člena *LENIN*   Click here to Send *LENIN* a Private Message   Add *LENIN* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 5

Ďakujem, mám ešte nejaký čas, ale už som nedočkavý, takže nepotrvá dlho a začnem. Pomaly si robím skrinôčku, uvidíme ako sa vám bude lúbiť. Aj ja by som rozbehol najradšej tak 250W, ale teraz na to nemám možnosti, potrebujem čo najmenší boxík, jednoduchý na údržbu a aj energeticky nenáročný. Najprv som chcel jedine CFL, ale potom som sa rozhodol, že idem do toho sodíka. Inak - dnes som sa bol pozreť v jednom malom elektre u nás len tak zo zaujímavosti a majú tam tú obľúbenú Philips Master SON-T PIA 70W E27 za 9 EUR.

Old Post 12-04-2010 v 18:44 PM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kombajn23
Nový Člen

Karma uživatele kombajn23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 6

zdar ziolo........ ja bejt tebou tak bych tam nacpal ten philips 70w.rozmerove to mas akurad na 4ks teku 3,6l coz je podle me ok. zezen si model co ti neurve strechu boxu a tech 50g co nastinil kolega lenin mas jistejch..... ted jedu pod 250w s.a.g.e a vrele doporucuju. ps.nepises nic o ofuku,ten bych si radsi poridil.kytkam to fakt svedsi. pestu zdar budu sledovat

Old Post 12-04-2010 v 20:21 PM
kombajn23 je offline   Profil uživatele kombajn23   Find more posts by kombajn23   Foto galerie člena kombajn23   Click here to Send kombajn23 a Private Message   Add kombajn23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 7

Máš pravdu, nejaký ten ofuk by sa zišiel, na to som aj zabudol. Ale z priestorového hľadiska by to bolo maximálne vo forme 12cm PC ventilátora, možno aj dvoch. Niektoré tie novšie typy sú dosť výkonné, aj keď sa nezdajú... Skúsim to nejak poriešiť, primerať tie Teku kvetináče, že ako by tam pasli a tak. A dám vám vedieť. Díky za rady...

Old Post 12-04-2010 v 20:38 PM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kombajn23
Nový Člen

Karma uživatele kombajn23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 8

pokud tam hodis 2pc vetraky a hezky je nasmerujes at se kytky vlni tak to bude ooooooooooooooook..klipsnak by si tam cpal horko tezko.

Old Post 12-04-2010 v 21:03 PM
kombajn23 je offline   Profil uživatele kombajn23   Find more posts by kombajn23   Foto galerie člena kombajn23   Click here to Send kombajn23 a Private Message   Add kombajn23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 9

Veď to. Lemme do my thing.

Old Post 12-04-2010 v 21:30 PM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zioło
Stálý Člen

Karma uživatele Zioło - 57% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 10

Čo myslíte, keď mám skrinku zvnútra bielej farby, oplatí sa mi tam dávať tú reflexnú fóliu (izotermickú, nie diamantovku), alebo približne rovnaké množstvo svetla odrazí aj ten samotný biely náter? Bolo by mi praktickejšie manipulovať s vnútrom boxu keby tam tá fólia nie je.

Old Post 13-04-2010 v 20:09 PM
Zioło je offline   Profil uživatele Zioło   Find more posts by Zioło   Foto galerie člena Zioło   Click here to Send Zioło a Private Message   Add Zioło to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0593340 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív