Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Č A J
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12
Autor
Téma 
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 177

Výroba čaje
www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10016834-...je-na-sri-lance

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 23-04-2017 v 15:33 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mahad
Stálý Člen

Karma uživatele mahad - 14% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 178


Něco přidám už tu dlouho nic nebylo co takhle konopný čaj

Naposledy upravil mahad 31-07-2017 v 20:54 PM

Old Post 31-07-2017 v 20:19 PM
mahad je offline   Profil uživatele mahad   Find more posts by mahad   Foto galerie člena mahad   Click here to Send mahad a Private Message   Add mahad to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mahad! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mahad
Stálý Člen

Karma uživatele mahad - 14% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 179

Včera jsem pil yerba maté na studeno Pipore terere limetka+máta s borůvkami,protože jsem neměl pomeranč a jako bylinku mátu a fakt doporučuju.

Old Post 21-07-2020 v 08:14 AM
mahad je offline   Profil uživatele mahad   Find more posts by mahad   Foto galerie člena mahad   Click here to Send mahad a Private Message   Add mahad to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mahad! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 180


Matéčko a konopí skvělá kombinace,člověk pak rozchodí i opravdu těžké indiky,stejně tak vhodné jsou japonské čaje a nebo Darjeeling tea.

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Old Post 22-07-2020 v 05:03 AM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 181

Vidím Yin Zhen, výborný bílý čaj. Stálice v mém arzenálu čajů

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 22-07-2020 v 10:04 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 182

Fanoušek voňavého šálku čaje potěší,ten čaj byl výborný,teď lámu bělouše z yunnan koláče,taky se dá,ale není tak tipsy.

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Old Post 26-07-2020 v 15:44 PM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mahad
Stálý Člen

Karma uživatele mahad - 14% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 183

Čus a jak ten konopny čaj vaříš nemohl bys sem hodit recept dík.

Old Post 31-07-2020 v 07:49 AM
mahad je offline   Profil uživatele mahad   Find more posts by mahad   Foto galerie člena mahad   Click here to Send mahad a Private Message   Add mahad to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mahad! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FelixBrno
Stálý Člen

Karma uživatele FelixBrno - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2020
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 184

Mam rad polozelene caje ze zhongu(miska s poklickou). Libi se mi, ze se daji jet na vic nalevu a clovek se takhle procajuje celym dnem.

Old Post 01-01-2021 v 17:26 PM
FelixBrno je offline   Profil uživatele FelixBrno   Find more posts by FelixBrno   Foto galerie člena FelixBrno   Click here to Send FelixBrno a Private Message   Add FelixBrno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 185


Zhong je oolongy fajn,jé ho používam na zelené čaje i oolongy.
Více pečené piju z deckové konvičky,a nejraději mám Taiwanské červené čaje ze starých stromů,člověk si šáhne do peněženky,ale stojí to za to.

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Old Post 02-01-2021 v 12:29 PM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 186

Taky přidám pár a dám si stím práci, pěkné čtení přeji

------

BÍLÝ ČAJ
Kultivar: Zheng He Da Bai (Cha)
Jméno: Shou Mei = Obočí dlouhověkosti
Sklizeň: jaro 2012 (sklízeno ručně)
Oblast: Zheng He, Fu Jian
Zpracování: zavadání ve stínu, sušení na slunci
Charakteristika: bílý čaj z malé rodinné farmy v oblasti Zheng He.
Aroma: fresh, louka, sladká
Chuť: velmi silná spíše těžší, bohatá, výrazně sladká, usušená louka, stopy medu
v jednotlivých nálevech postupně sílí a v pozdějších nálevech je čaj až
neuvěřitelně medově sladký.

------

ČERVENÝ ČAJ
Kultivar: Qi Zhong
Sklizeň: 25. dubna 2018 (sklízeno ručně)
Oblast: pohoří Wu Yi, severní Fu Jian
Zpracování: pečen na dřevěném uhlí z tvrdého ovocného dřeva longanu
Charakteristika: tradiční kultivar pro produkci lokálních červených čajů
Aroma: decentně sladká, fresh, dřevo
Chuť: velmi těžko popsatelná, čaj působí velmi měkce
čistá chuť, jemná přirozená sladkost

------

OOLONG
Kultivar: keř - Mei Zhan
Sklizeň: ??? rok 2013 (sklízeno ručně)
Oblast: čajová zahrada v okolí vesnice Gang De
Zpracování: pečen v ele. peci
Charakteristika: klasický kultivar pro produkci oolongu pěstovaných v oblasti An Xi
Aroma: sladká, bezová marmelade, peč. ovoce, šeřík, ořech?
Chuť: dom. tón ovoce, koření, mandle

------

SHENG P'U-ERH
Kultivar: Big Tree - Mao Cha
Sklizeň: ??? 2017
Oblast: horská vesnice Gao Shan Zhai
Zpracování: lisování do cihel, koláčů (sheng)
Charakteristika: divoce rostoucí strom, staří cca 400let
Aroma: tropik nektar, orchidej, ?melasa
Chuť: nejde popsat, musí se pít ta chuť

------

ZELENÝ (čína)
Kultivar: Fu Yun 6 Hao
Sklizeň: 1.březen 2019
Oblast: provincie Guang Xi
Zpracování: neznám (sklízeno ručně)
Charakteristika: Lu Luo (zelené spirálky, perly), krása čaj na celoroční popíjení
Aroma: vegetální, posečená louka
Chuť: velmi plná, spíše těžší, pecka vyvážení chutě ovoce-vegetální

------

SHU P'U-ERH
Kultivar: Menghai Gongting
Sklizeň: 2010 (sklízeno ručně)
Oblast: vesnice Menghai
Zpracování: neznám
Charakteristika: nálev dává po zalití krásnou oranžovou barvu, na každý den
Aroma: intenzivní, lehce nasládlá
Chuť: plná, hladká hořko-sladké tóny

------

pak jsem měl ještě náké čaj z roku 1992, červený,
když se onehdá sklízel v číně, mě bylo teprve 2
pil sem ho, když mně bylo 29 a mu 27,
kouzelný set a setting, doporučuju.

PS: vše piji ze svého prvního a jediného gaiwanu, nic jiného nevlastním, hehe
jinak doporučuji Pana Prachaře, velice dobrý člověk na svém
místě a čaje jsou top quality, občas má bomby ale ty jsou hned pryč kdyžtak
PM velice rád dám odkaz kdo nezná

Naposledy upravil The OG 12-01-2021 v 14:53 PM

Old Post 12-01-2021 v 14:35 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 187


Moc pěkná selekce pane,ochutnal bych vše.
LongFeng znám čaje má luxusní,nicméně já beru darjeeling,assam a ceylon od Kláska,Nepál FF SF a bílé beru od Dharmasali,červeňáky podle nabídky tea shopů,nebo z "naší" čajovny Kašmír,jo a moc rád z této kategorie mám uzeňáky.
Zeleným zas tak neholduji,ale třeba Tai Ping Hou Kui ,Lung Ching Xi Hu si dám s chutí,stejně tak japonky,ted mam doma Gyokuro Asahi myazaky těším se na košt.Většinu zeleňáků dostanu darem.
OOlongy beru od Taiwan cha,mám raději více pečené,třeba ted' měli skvělý Hong oolong,ale nejraději mám z Taiwanu velkolisté červeňáky ze starých stromu často assam kultivary.Wu-yi oolongy moc zmáklé nemám,když jsem nějaký měl tak jsem ho skoro pokaždé u 4-6tého nálevu přepálil
Pu-ery,preferuji shu,tady jdu dost po ceně,když mi něco chutná tak beru nejlépe beeng cha at chvilku vydrží,k shengum jsem se pročajoval poměrně nedávno,ale mam je čím dál raději.
A abych byl trochu konkrétní tak tady pár kousků které mě baví.

Himalayan gold&honey-Nepál,ten název je strašnej,nicméně tenhle fešák vyhrál North american tea championship 2015 a je to kvalitka,zajímavé je i zpracování které se blíží více oolongům.Posílá mi ho kamarád z UK a je od Char tea.

Z taiwanu,jak jsem psal,třeba ted' u mě boduje Shimen hong cha,není vysokohorský,pochází Taipei county,přesto špičkový čajík.Z výše položených zahrad u mě boduje loňský Dongding mei.

Červené čaje,asi moje nejoblíbenější sorta,z čínských je opravdu těžké vybrat,pil jsem jich mnoho,jeden z nej červeňáků pro běžné popíjení byl Ruyi provincie Fenggang jarní sklizeň,poměr cena-kvalita super,chutově někde mezi Keemunem a Da-YE,bohužel ho v čechách už nelze koupit.
Keňské čaje-Mitchi Red
Gruzie-Ramiz
Taiwan-Sun Moon Lake Black tea
Assam-Halmari gold
Ceylon,tam těžko vybrat,ale baví mě plantáže Uva a Kandy.


Pu-er shu,pro běžné pití yunnan 7581,jinak nejlepší co jsem zatím pil,je menghai 2007,víc nevím,ale byl od Yunnan Sourcing,hroznej medák,přesto hutný.
U Shengů u mě nejvíce zabodoval tenhle kousek co pripojuji na fotce,nevím o něm nic,ale je to možná nejsladší sheng co jsem pil.

U bílých jednoznačně Yue Guang Bai 2008,ale uplně čistej bělouš to není,je jakoby řízlej shu pu-erem,ten se začne v chuti ukazovat až tak u 7mého nálevu,těch zvládne víc jak 10.

A ze zelených asi ty Gyokuro,ale tam mám velké,ale opravdu velké mezery.

Každopádně jsem rád že nejsem jediným fandou dobrého čaje na groweru

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Naposledy upravil Pupiset 13-01-2021 v 15:30 PM

Old Post 13-01-2021 v 13:17 PM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 188

Nejsem nějaký degustátor čínských čajů abych v nich rozpoznal všechny ty vůně a chutě ale piju je a mám je rád už hodně let. Nicméně teď přicházím na neskutečné chutě a vůně bylinných čajů, které si člověk sám nasbírá. Takový bezový, lipový či třezalkový čaj jsou velmi intenzivní jak chutěmi i vůněmi, které leckdy trumfnou i sebelepší čínský čaj.
Zkoušel jsem už lecos ale nicméně z čínských čajů se u mě natrvalo ustálili:

Oolong - Tie Kuan Yin (Železná bohyně milosrdenství)

Černý čaj - Dian Hong

Bílý čaj - Yin Zhen (Stříbrné jehly)

Zelené čaje - Mo Li Long Zhu (jasmínové dračí perly)
- Bi Luo Chun (zelené ulitky jara”, či „jarní nefritové spirálky”)
- Long Jing Xi Hu (Dračí studna)
- Liu An Gua Pian (Melounová semínka)

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 13-01-2021 v 14:10 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 189

2Pixxel: Těmihle čajíky jsem začínal až na 2 zelenáky co tam máš které jsem nepil,byliné čaje chci teprv začít zbírat/dělat,ne že bych je nikdy nepil,ale jak píšeš,vlastoruční je fajnovější.
A mohu doporučit Tuareg,směs zeleného čaje a máty na-na,dá se koupit uz namixlej,ale v tomhle případě chce mít mátu k přidání opravdu čerstvou,pak se to pořádně osladí a načeří,k hulení ideální čajík.

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Old Post 13-01-2021 v 15:38 PM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 190

Hoj Pupiset,
tak paráda, je nás víc, to je jasný, hehehe
kloubouček pane,
gurmán se pozná pecka výčet
respect

Hoj Pixxel
pecka bylinky jsou top top
nesrovnával bych asi moc bylinky s čajovníkama,
přec jsou to dva naprosto odlišné světy
a přec jim říkáme stejně,
paradox jak sviňa, hehehe
ale vím jak si to myslel!

čajovníky beru spíš na Energy levelu a požitek, relax, duše se sytí
bylinky zas především na fyzické urovni, odvaha, pokora, život ted a tady

je to těžká alchymie oproti čajovníkům,
je v nich velké moudro

a chutnají výtečně, o tom žádná máš recht!

Jedu je už dva roky ve formě silných odvarů,
začátky jsou haluz jednou jsem skončil ve 4 ráno v nemocnici, hehehe
těžce mě nakopali zadní část těla, byla to moje chyba, tak cajk!
jedu striktně ordinaci člověkem který je TČM Master level 80
většinu bylin neznám vše je skoro dálný východ, ural, sibiř, čína a nebo od nás ČR
musím říct že jsou silné, s pokorou pomůžou
chce to režim
a vařit a vařit a pít a pít
trpělovst mám celý život solidní, tak mi to vyhovuje
běh na delší trasu každopádně
na konci to stojí za to!

moderní medicína je taky pecka na akutky apd!
kombinovat je to dle mého střízlivého názoru velice rozumné
ortodox přístup nemám rád
ortodox stojí za velké hounou ať se jedná o cokoliv!

Dobrý lék chutná hořce,
dobrá rada drásá uši.
(Konfucius)

pevné zdravý hošani!
ať chutná
---
jak paprikános

Old Post 13-01-2021 v 15:52 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5039060 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív