Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Kokos info
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 33

citace:
Původní příspěvek od tovotoh


nic neni total mokry...kokos se nasaje na maximum a vic uz neudrzi,,,zbytek odtece at tam toho lijete jek chcete....tudis je nemozny ho prelit......

co takhle rw??? nechavate prosichat??? na kapilar..??? a co takhle...co pohlti vic vody,,,,kokos?..nebo rw?.....

to macho: pufrovat praveze vubec,,ale jestli ho chces zaplavovat.a odpad znova pouzivat.nic se ti zasirat nebude....odpad je kalne jen na zacatku u novyho kokosu,,kdyz ho na zacatku poradne projedes vodou (pufr) :-) a pak nasadis hnojivec a rozjedes koklo,,tak budes mit odpad jak kristal....staci na spod perlit aby nelitali nejaky mini smitka a je to....na zaplavu je to dobry pouzivat dokola odpad,,jak jinak ze..ale pouzivat odpad na kapilary,,,tam uz bych se toho bal...
to pufrovani bych vydel v tymto pripade jako proplachnouti bordelu (kalu) hned na zacatku... rohoze nerozbalovat...rosipou se...ty sou jen na dryp..napichat kapilari polozit do truhliku a cumet,,,presne tak!!!! zadny namaceni,,,,,odpad z dripu vylijeme......na zaplavu kvetinace na spod perlit nasipat kokos s pitlu pro klid duse jeste muzes dat na drenaz sitku,aby nevyplaval obcas kaminek perlitu... naskladat do vany a zaplavit,,a nesrat se,,,zaplavit az do pulky....jak bude voda odtikat tak ten kokos bude sicet jeste vyc nez vetrak :-),zaplavovat jen na dno a cekat ze nacuca nema vubec zadny smysl,,,alespon do pulky aby kokos aj vypoustel,,tak by jenom bral,,a to je chyba...,a odpatd bude naprosto cistej,,kdyz ho na zacatku prolejes...
ps: co vlasne by se melo na napou a vypou...zasrat,,,,dve nadoby nad sebou cerpadlo prepadova trubka(bezpecnostni) a napousteci a vypousteci-(samospad pres cerpadlo vypnuty)....cerpadlo pobere aj hovna v zumpe a ty vodni to taky daj(myslim stim plovakem)...no a nic jinyho se tam nema co zasrat...trubka o prumeru centak se kokosem neucpe....leda perlitem,ale ten rozzseka cerpadlo kdyz tak


pletvani hnojkama???....omyl...drip je to samo....a kdyz uz za ten vysledek to stoji.....



Jsi me nejak nepochopil,nic s kapilarma nejedu a ani to v plánu nemám.

Mám vanu 1,0x1,1m 7,5cm vysoká,spodek vyskladanej netkanou textilí a na to nahazeny RW rohože(u kterych musí byt vyřiznutej obal at si zespodu nacucají) na rohožích klasicky nahazeny velky RW kostky.No a to cely 2xden zaplavím na výšku cca 6cm rohože si nacucají co potřebují a zbytek odteče zpátky do kalfasu.Kořeny se časem dostanou z rohoží až dolů do netkanky kde udelají podobnej koberec jako u NFT.

Odtok mám řešenej přes košík kterej je posazenej do nižší části te vany+regulační ventil na regulaci odtoku.Klasickej princip-napustit víc než stihne odtect.Ten košík pokud se mi zasere(třeba kouskama kokosu z tech rohoží) tak to samo přeteče.S RW rohožema tohle nehrozí,nedrolí se a bordel z nich je minimální.

Ale stejne sem se nakonec rozhodl pro hlínu

Old Post 21-02-2010 v 23:55 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

floof Příspěvek č. 34


cocos

Old Post 23-02-2010 v 23:25 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 35

tovotoh : to je dobrý toto to musíš nechat jet čerpadlo asi hodně dlouho aby udržovalo hladinu a kokos se stihnul nasát ?... nebo jak tato kombinace funguje ? Mám na to skoro všechno potřebný (chybí mi už jenom nějaká nádoba na roztok a šroubení do stolu) a tenhle způsob mi přijde o moc jednodušší než se babrat s dripem. Koupil jsem vanu hlubokou 7.5 cm což je asi lepší mít hlubší na tenhle způsob ?...

Old Post 24-02-2010 v 00:21 AM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od vimnevim
tovotoh : to je dobrý toto to musíš nechat jet čerpadlo asi hodně dlouho aby udržovalo hladinu a kokos se stihnul nasát ?... nebo jak tato kombinace funguje ? Mám na to skoro všechno potřebný (chybí mi už jenom nějaká nádoba na roztok a šroubení do stolu) a tenhle způsob mi přijde o moc jednodušší než se babrat s dripem. Koupil jsem vanu hlubokou 7.5 cm což je asi lepší mít hlubší na tenhle způsob ?...


Při použití vetších kvetníků je tech 7,5cm samo málo.

Když už bych mel zase hlubší,tak tam radši nahažu kvetníky s hydrotonem.

Funguje to tak,že zaplavíš,substrát se nacucá a roztok zase vyteče.Proste normální Ebb and Flow.

Old Post 24-02-2010 v 07:12 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Při použití vetších kvetníků je tech 7,5cm samo málo.

Když už bych mel zase hlubší,tak tam radši nahažu kvetníky s hydrotonem.

Funguje to tak,že zaplavíš,substrát se nacucá a roztok zase vyteče.Proste normální Ebb and Flow.


No jde o to co je to větší květník, protože mě tak napadlo tam nacpat 20 6.5 litrovejch, ten je vysokej 20cm a když mu dám hladinu cca 5cm a nechám to napuštěný třeba co já vím minutu tak by se mohl nacucat celejnebo ne ? Bylo by to o dost jednodušší než tahat ke každýmu květináči zvlášť hadičku... Protože zase tam dávat nějaký kelímky od jogurtu nemá cenu to už by byly lepší kokosový rohože. Ale kvůli stabilitě kytek a mobilitě by jsem bral květináče a kvůli pohodlnosti zase to napouštění bylo by to fajný řešení .-)

Old Post 24-02-2010 v 08:35 AM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od vimnevim


No jde o to co je to větší květník, protože mě tak napadlo tam nacpat 20 6.5 litrovejch, ten je vysokej 20cm a když mu dám hladinu cca 5cm a nechám to napuštěný třeba co já vím minutu tak by se mohl nacucat celejnebo ne ? Bylo by to o dost jednodušší než tahat ke každýmu květináči zvlášť hadičku... Protože zase tam dávat nějaký kelímky od jogurtu nemá cenu to už by byly lepší kokosový rohože. Ale kvůli stabilitě kytek a mobilitě by jsem bral květináče a kvůli pohodlnosti zase to napouštění bylo by to fajný řešení .-)


Nezapomen,že na začatku by to bylo potřeba zalívat zeshora,dokud kořeny trocha neprolezou dolů.Použil bych 3,5l kvetniky když už.

Já jedu ve stejné vane RW rohože a no problem.

Old Post 24-02-2010 v 08:42 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 39

3.5l kvetniky by byly ok...ale porad maj dost na visku...tech pet cisel je fakt malo....pokud uz mas vanu nisi tak to musis nejak poresit,poloz tam proste kokosovi rohoze odrez spodek a pleskni snema do vany,ale ted nevim kolik ma ta rohos na visku,par smitek se odplavi ale pak to bude pohoda,,nema se tam co ucpat,kdyz zaplavis tak aby byly zaplaveny do 85 procent,,cerpadlo to natlaci a jak vypne tak to zacne hned vytikat,hladina k vrchu a pak hned dolu,tam jde o ten efekt ze voda zespod vytlaci vzduch a jak pres cerpadlo rychle zas zmizi,,tak je to jak pumpa na vzduch,,je vyborny udelat dobrou drenaz ze sitkem a perlitem,,u tech rohozi nutny,,,,zaplavovat jen na spod nema fakt smysl,,lepsi je zalivat uz rucne jednou dene na 25procent odpadu....(kokos)

jo jo,,,klasika flow :-) ale sila je tam v jednoduchosti a bezpecnem provozu....

Naposledy upravil tovotoh 27-02-2010 v 20:24 PM

Old Post 27-02-2010 v 20:10 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 40

edit...odrezu obal od rohoze,,posipu perlitem,polozim sitku,nejak pridrzim a plesk do vany,pokud se budou zaplavovat do te vysky ma to smysl...nesmi se zapomenout ze na te rohozi bude jeste na hore rw,nebo malinke kvetnik s cocosem a odrezanym spodkem,nebo skokosovou sadbovaci kostkou,,,tam uz muze byt vlastne cokoli....(ale zas,,na zacatku zalivat rucne,,,jednoduchost se uz straci... .. . )

Old Post 27-02-2010 v 20:39 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 41


citace:
Původní příspěvek od vimnevim
mě jde hlavně o to, že nejsem třeba dva až tři dni doma a těžko mi bude chodit někdo zalívat 2 krát denně )
Takže mě ještě napadá cirkulační drip šlo by to ?
Dolu dát kalfas nad něj stůl a do něj 20 květináčů.
Protože když by jsem dal rohože tak s tim nebudu moct manipulovat a bude to o dost menší prostor pro kořeny...


drip na kokos ok,,ale cirkulacni nevim,,,mohlo by hrozit brzky ucpani,,,,prave ten odpads dripu se vyleva....ty prave potrebujes kokos a cirkulacni zalevani,,pac za dva dny by te mohlo strelit ph k nehorazne vysine u neprojete zalivky pres kokos....budto si porid dve velky vany at muzes zaplavit az k vrchu,,anebo si stim pohraj treba takhle viz..obr..
anebo dej vetsi kvetniky a zalevej kazdej druhej nebo treti den pred zhasnutim!! na 30proc.odpadu,,,,ale tady uz asi nedocilis hydraku,,spis prirovnani k provzdusnene hline,,bude se to plazit pomalu,,,atd,,to uz radsi si kup hlinu nes nechavat prosichat kokos.....

Old Post 28-02-2010 v 21:12 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od vimnevim
mě jde hlavně o to, že nejsem třeba dva až tři dni doma a těžko mi bude chodit někdo zalívat 2 krát denně )
Takže mě ještě napadá cirkulační drip šlo by to ?
Dolu dát kalfas nad něj stůl a do něj 20 květináčů.
Protože když by jsem dal rohože tak s tim nebudu moct manipulovat a bude to o dost menší prostor pro kořeny...


moznosti mas vlastne hodne....
pores si dobre zalivku aby si mel ustaleny ph..
pamatujme ze ph se da ustalit az je tvrdost mensi nez 5 uhlicitanove.nadripuj ty kvetniky
a odpad svadej vedle,zalivky,,,pak to skontrolujes.a nalejes do zalivkoviho kalfasu,nebo vylejes...

Naposledy upravil tovotoh 28-02-2010 v 21:47 PM

Old Post 28-02-2010 v 21:38 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od tovotoh


drip na kokos ok,,ale cirkulacni nevim,,,mohlo by hrozit brzky ucpani,,,,prave ten odpads dripu se vyleva....ty prave potrebujes kokos a cirkulacni zalevani,,pac za dva dny by te mohlo strelit ph k nehorazne vysine u neprojete zalivky pres kokos....budto si porid dve velky vany at muzes zaplavit az k vrchu,,anebo si stim pohraj treba takhle viz..obr..
anebo dej vetsi kvetniky a zalevej kazdej druhej nebo treti den pred zhasnutim!! na 30proc.odpadu,,,,ale tady uz asi nedocilis hydraku,,spis prirovnani k provzdusnene hline,,bude se to plazit pomalu,,,atd,,to uz radsi si kup hlinu nes nechavat prosichat kokos.....


no když dám na dno květináčů netkanou textilii, na ní perlit a nad to kokos s perlitem, drip pro dvacet kytek mám a mám i silný čerpadlo a kdyby jsem nedal žádný koncovky na konce hadiček, přiškrtil čerpadlo tak by se nemělo co ucpat ne ? To čerpadlo je taková malá kalovka. Taky přemmejšlim jestli ten zednickej kalfas co si všichni kupujou je potřeba vystlat nějakou folii aby to nepouštělo nějaký sfinstva....

Old Post 28-02-2010 v 21:49 PM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od vimnevim


no když dám na dno květináčů netkanou textilii, na ní perlit a nad to kokos s perlitem, drip pro dvacet kytek mám a mám i silný čerpadlo a kdyby jsem nedal žádný koncovky na konce hadiček, přiškrtil čerpadlo tak by se nemělo co ucpat ne ? To čerpadlo je taková malá kalovka. Taky přemmejšlim jestli ten zednickej kalfas co si všichni kupujou je potřeba vystlat nějakou folii aby to nepouštělo nějaký sfinstva....


Pokud kvetniky na dripu a cirkulačne tak bych volil jako medium hydroton.kvetníky hodit na ti vanu a odtok zase vracet do kalfasu.Potom ti to vydrží daleko víc než ty 3 dny a roztok furt bude o.k

Ten stavební kalfas netřeba nečím vystlat,nic to nepouští-vyzkoušeno.

Old Post 28-02-2010 v 22:06 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Pokud kvetniky na dripu a cirkulačne tak bych volil jako medium hydroton.kvetníky hodit na ti vanu a odtok zase vracet do kalfasu.Potom ti to vydrží daleko víc než ty 3 dny a roztok furt bude o.k

Ten stavební kalfas netřeba nečím vystlat,nic to nepouští-vyzkoušeno.


no nechci jiný medium než kokos nebo hlínu, ale teoreticky když budu mít tu textilii v květináčích, kalový čerpadlo a přiškrcený trubky tak se přeci nemůže nic stát není tam žádný místo který by bylo zeslabený... Aspoň moje možná naivní představa

Old Post 28-02-2010 v 22:35 PM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 46

tos toto je jina, pokud nemas jehly,das tam jen ty trubky jak sem nacmaral,a svedes to cirkulacne tak se neni ceho bat,,,,trosku to proplachni od toho kalu ph 5.6,(odpad bude stejnak te sracky na zacatku tak 6.1,)

di do toho,,,,drzim ti palec :-))

Naposledy upravil tovotoh 01-03-2010 v 23:12 PM

Old Post 01-03-2010 v 23:01 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovotoh
Stálý Člen

Karma uživatele tovotoh - 88% PěstitelskáKarma uživatele tovotoh - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 89 

Palec nahoru ! Příspěvek č. 47

....nikdy nedavejte cocos kvetniky do koupelny na proplachy...je to stara blbost ktera se opakovane stava uz pravdou,,,,,proplach? odstata voda,teplota jako ma korenove bal,a ph podle odpadu pred proplachem....(odpad 5.8.OK,proplach tez 5.8.....odpad 5.5 spatny,proplach6.4,srovna se,,proste proplachama nejen odsolovat ale srovnavat ph ktere u kokosu casem velmi pomalu klesa kdyz se neproplachuje)...

Old Post 01-03-2010 v 23:18 PM
tovotoh je offline   Profil uživatele tovotoh   Find more posts by tovotoh   Foto galerie člena tovotoh   Click here to Send tovotoh a Private Message   Add tovotoh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 48

citace:
Původní příspěvek od tovotoh
tos toto je jina, pokud nemas jehly,das tam jen ty trubky jak sem nacmaral,a svedes to cirkulacne tak se neni ceho bat,,,,trosku to proplachni od toho kalu ph 5.6,(odpad bude stejnak te sracky na zacatku tak 6.1,)

di do toho,,,,drzim ti palec :-))


Určitě se do toho pustim, ale až po dalším kole... Jelikož porostu ve velký skříni za chvíli a nestačil by jsem to všechno připravit a takhle si to pěkně promyslim, nakoupim všechno potřebný a začnu bastlit .-) Asi nemá potom cenu dávat tu netkanou textilii nikam jinam než do tech květníků a maximálně dát na odtok z nádrže nějaký hrubý sítko aby mi tam nespadly třeba nůžky )
Jinak díky moc za rady....
Ještě k tomu proplachu...to ale když potom proplachuješ třeba 20 květináčů po 6.5l to máš 130l substrátu.
Někde jsem četl názor že když propláchnout tak trojnásobným množstvím vody než je objem substrátu...
Ale to mi vychází 390l vody a nevím v jakej nádobě by jsem ji upravoval ) Jak to děláš třeba ty ?...
S tim ještě souvisí velikost zásobní nádrže, protože když budu mít objem substrátu dohromady nějakejch +-130l a koupil by jsem třeba kalfas na 90l stačilo by to, aby to mohlo cirkulovat ? Mám strach, že to bude málo ???

Naposledy upravil vimnevim 02-03-2010 v 09:10 AM

Old Post 02-03-2010 v 07:37 AM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:28 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8880920 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív